Skocz do zawartości

Pięć - sześć - cztery, szepcze Marynia numery, układając kolejne szydery (wzbudzając podziw nieszczery)


Feanor

Wybierz mądrze  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego większość kierowców (nie uważam, żebym przesadzał) jak tylko widzi dwa pasy zachowuje się jak małpa, która dostała banana. Nieważne, że to dwupasmowa droga, na której są przejścia dla pieszych – jak jedziesz lewym pasem np 70 (bo takie jest ograniczenie), to zawsze trafi ci się zjeb, który uczepi się zderzaka i będzie dawał długimi, bo przecież LEWY PAS TO NIE KÓŁKO RÓŻAŃCOWE

  • Lubię! 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Kolejny widzący przyznawanie racji tam, gdzie nic takiego nie padło? :D 

 

Ja przede wszystkim myślę, że powinno się przede wszystkim gonić również pieszych. I to nie za przejście na czerwonym, jak nic nie jedzie, bo to nikomu nie przeszkadza, ale właśnie za nie rozglądanie się. Wystarczy przez kilka dni postawić radiowóz przy przejściu i każdemu, kto się nie zatrzyma przy krawędzi i nie rozejrzy - 500 zł. Wcale nie tak trudno na tym złapać, a wątpię, czy pieszy będzie aż tak szkodził sobie na złość innym, żeby się rozejrzeć, czy nie stoi radiowóz po to, żeby móc się nie rozejrzeć przy drodze. Przerzucanie odpowiedzialności na jedną stronę za błędy obok tylko zwiększą poczucie bezkarności. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Man_iac napisał:

Serio wierzysz w tę edukację pieszych? Chyba edukację mandatami, bo przecież od przedszkola regularnie wszyscy tłuką o zatrzymaniu się przy przejściu i spojrzeniu w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo. Córka nawet piosenkę z przedszkola na ten temat śpiewa a później i tak się kończy gapieniem w telefon (jak na filmiku). 

Edukacja mandatami to też edukacja ;) Ja wiem, że jak miałem sytuację identyczną jak @me_who i pogadałem z gościem, to przyswoił sobie prostą prawdę o obowiązku zachowania ostrożności, a nie wbieganiu jak kurczak be zgłowy pod koła, i podziałało. Tak, dowód anegdotyczny, ale też gość wcześniej nie miał świadomości, może więcej osób nie ma (widać zresztą po forum...).

IMO pieszym z jednej strony wpaja się to, co piszesz, a z drugiej strony równie skutecznie wpaja im się, że wchodząc na przejście są święci, niezależnie od tego co się dzieje na drodze i czy wchodząc zachowują ostrożność czy nie. I to IMO trzeba zmienić równie skutecznie, jak paskudne nawyki kierowców.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kinas napisał:

No i kolejny raz przyznajesz mi rację :) Jaka jest skuteczność wyłapywania kierowców jeżdżących w mieście za szybko? Zdecydowana większość kierowców nie ponosi konsekwencji.

Ponoszą konsekwencję, przecież od razu zabierają im prawko. Masz nieuchronność kary. Nie mam za bardzo czasu teraz szukać statystyk na ile zmniejszyło to ogólną ilość mandatów za przekroczenie prędkości.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Man_iac said:

Kolejny widzący przyznawanie racji tam, gdzie nic takiego nie padło? :D 

 

Ja przede wszystkim myślę, że powinno się przede wszystkim gonić również pieszych. I to nie za przejście na czerwonym, jak nic nie jedzie, bo to nikomu nie przeszkadza, ale właśnie za nie rozglądanie się. Wystarczy przez kilka dni postawić radiowóz przy przejściu i każdemu, kto się nie zatrzyma przy krawędzi i nie rozejrzy - 500 zł. Przerzucanie odpowiedzialności na jedną stronę za błędy obok tylko zwiększą poczucie bezkarności. 

to byłby dopiero nieostry przepis :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Misiek napisał:

Przecież za przekroczenie powyżej 50 zabierają prawko, a nie mandat 500zł.

 

Chodziło mi o sytuacje że nadal zapierdalają powyżej 50 a poniżej 100 :P Zabierają prawko i mandat także dostajesz. 

Generalnie wracając, wkurwia mnie mentalność. W Norwegii policjant siedzi kurwa zamaskowany w krzakach a na najbliższym parkingu robią łapankę i wpierdalają mandaty. W Polsce jak dostaniesz mandat z radaru to 70% moich znajomych przed zapłatą starałaby sie go anulować na wszystkie możliwe sposoby, bo

1. Stoi w miejscu, które służy tylko zarabianiu bo

2. Tam można jechać szybciej

3. Pewnie nie miał homo

itp. itd. 

Gardzę 

Odnośnik do komentarza
Just now, Misiek said:

Ponoszą konsekwencję, przecież od razu zabierają im prawko. Masz nieuchronność kary. Nie mam za bardzo czasu teraz szukać statystyk na ile zmniejszyło to ogólną ilość mandatów za przekroczenie prędkości.

halo, halo, jaka nieuchronność kary? przecież mnóstwo kierowców (w Polsce rózne statystki mówią o 80-95% przypadków przed przejściami) jeździ szybciej niż dozwolona prędkość, mandaty dostaje bardzo niewiele, bo policja nie jest wszędzie i nie jest w stanie tego przerobić

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jmk napisał:

No kurwa jak tu się leczyć w tym kraju :(

 

Krótki wstęp: 4 lata temu miałem problem z zatokami, poszedłem do rodzinnej, dostałem skierowanie do laryngologa, kilka miesięcy później miałem wizytę, była krótka - skierowanie na tomografie zatok, kilka miesięcy czekania, wizyta kontrolna - krótka wizyta - operacja FESS, zapisałem się - termin za 3 lata. No okej, dotrwałem. Operację miałem teraz lipiec/sierpień, z komplikacjami, powikłaniami, dwukrotnej hospitalizacji itp, ale to mniejsza, bo to już raczej "moja wina" i moich innych schorzeń. We wrześniu miałem kontrolę - nie wycięto wszystkiego, dostałem dwa leki (jeden to steryd), musiałem więc poczekać na konsultację ze swoim hematologiem - ok mogę brać, idę wykupić - nie ma jednego z nich... od pół roku w Polsce. Nie wycofywano - nie ma. No i od września się męczę dalej z zatokami, kaszel, katar - dziś wizyta kontrolna, a doktor, że już wie, że nie ma i żebym podzwonił po niemieckich aptekach i wypytał czy mają...on mi już nie pomoże, dziękuję za leczenie, jak chcę to mogę się zapisać na kolejną wizytę, ale będzie za rok, jednak on nic więcej nie wskóra, zamienników nie ma, leku raczej nie będzie.

 

Tak sobie ponarzekam dalej ;)

 

Dzwoniłem do aptek w Niemczech, tam też jest lek wycofany. No co za lekarz... Znalazłem jakąś jedną aptekę w Szczecinie, gdzie mają jedną sztukę tego leku... jest zarezerwowana :/ Nie ma zamiennika dla tego leku w ogóle. Chora sytuacja. Co mi zostało? Jutro idę po pracy prywatnie do innego laryngologa ? Może ten będzie miał lepszą radę dla mnie niż wizyta za rok "zobaczymy jak to będzie". 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Kinas napisał:

już widzę jak sądy takie sprawy rozpatrują :D chyba tak ja na filmie od urwania kabla od internetu

 

Mało konkretnie się wypowiadasz. Pewnie jakbyś wyciągnął dla odmiany statystykę, w której porównywana jest ilość mandatów za przekroczenia prędkości i inne przewinienia kierowców, do tych, za które karani są piesi to różnica będzie wręcz dramatyczna, a jak wynika ze statystyk, które sam przytaczałeś kilka dni temu - to wypadki powodowane przez pieszych są znacznie bardziej niebezpieczne. Tymczasem nie ma nawet narzędzi do ich karania. Naprawdę trzeba się nakombinować, żeby dostać mandat za wykroczenie będąc pieszym. I przez to tworzy się święte krowy, które myślą, że wszyscy mają uważać na nich. 

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, T-m napisał:

Ja tam do pieszych na pasach mam kilka zastrzeżeń (a sam jestem jednym z nich i coraz rzadziej używam auta). Najważniejsze jest to (pozdrawiam ubierających się tylko w ciemne ciuchy):

 

9bd6167459f6807ff0d529428974.jpeg

 

Bialy czlowiek nosi kolorowe ciuchy, czarny - czarne. Sugerujesz, ze czarnoskorzy piesi sa mniej rozsadni niz biali? Zglosilem post i mam nadzieje, ze w trakcie dlugotrwalego odpoczynku od forum przemyslisz sobie troche swoje zapedy, rasisto. Wszystko wszystkim ale tego typu posty nie powinny uchodzic plazem na forum, ktorego wieksza czesc stanowia katolicy. Przykre, ze musze to zglaszac i administratorzy sami nie wychwytuja takich zachowan ale na szczescie od tego jest opcja "raportuj" :)

  • Lubię! 6
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...