Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No bo istotą istnienia spółdzielni jest czerpanie zysku ze (wspólnej) pracy. 

 

Nie znam się na prawie spółdzielczym, ale czytając pobieżnie ustawę oraz komentarze randomów z mojej bańki - nie jest tak jak w w zacytowanym fragmencie. Wszystko zależy od statutu spółdzielni, można pozostać członkiem spółdzielni i uzyskiwać dywidendy nawet nie pracując - o ile pozwala na to statut i zostanie to zatwierdzone na walnym zgromadzeniu.

 

Natomiast przekształcenie spółdzielni w spółkę spowoduje rozpięcie zależności praca-zyski, bo taki udział można odsprzedać (co się prawdopodobnie stanie już niedługo) osobie totalnie niezwiązanej z firmą, a posiadającej kapitał na jego zakup.

 

I zrozumiałbym, gdyby spółdzielnia niedomagała finansowo - blame the game, not the player. Tyle że Muszynianka podobno radzi sobie bardzo dobrze...

Cytat
Art. 162. § 1. Członkowie spółdzielni będący emerytami lub rencistami
zachowują prawa członkowskie przewidziane w statucie.

 

Odnośnik do komentarza

Fajna ta moja symulacja w CM 01/02. W roku 2009 Mistrzem Polski zostało KSZO Ostrowiec z Arturem Borucem w bramce, w Borussii Dortmund broni Oliver Kahn, w ataku 1.FC Nurnberg szaleje Alessandro del Piero, Gigi Buffon strzeże bramki Newcastle, a najdroższym piłkarzem świata jest Dimos Charisteas, który strzela po 30 goli na sezon w barwach Lazio. Jego partnerem w ataku jest niejaki Ronaldo Luis Nazario de Lima :D .

  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, me_who napisał:

@Gabe, ten przepis pochodzi z działu dotyczącego spółdzielni rolnych. Widzę spóldzielnie pracy są w innym dziale. Ale może jest to samo :)

 

Touché :) 

 

Powtarzam więc - za ludźmi, którzy znają się na prawie bardziej niż ja (bo jak widać ja słabo ;) ) - jest możliwe wyregulowanie tej kwestii statutem, potrzebne jest tylko zgromadzenie członków spółdzielni i zatwierdzenie tego. Podejrzewam, że zdecydowana większość z nich zagłosowałaby za taką "spółdzielczą emeryturą".

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Gabe napisał:

No bo istotą istnienia spółdzielni jest czerpanie zysku ze (wspólnej) pracy. 

 

Nie znam się na prawie spółdzielczym, ale czytając pobieżnie ustawę oraz komentarze randomów z mojej bańki - nie jest tak jak w w zacytowanym fragmencie. Wszystko zależy od statutu spółdzielni, można pozostać członkiem spółdzielni i uzyskiwać dywidendy nawet nie pracując - o ile pozwala na to statut i zostanie to zatwierdzone na walnym zgromadzeniu.

 

Natomiast przekształcenie spółdzielni w spółkę spowoduje rozpięcie zależności praca-zyski, bo taki udział można odsprzedać (co się prawdopodobnie stanie już niedługo) osobie totalnie niezwiązanej z firmą, a posiadającej kapitał na jego zakup.

 

I zrozumiałbym, gdyby spółdzielnia niedomagała finansowo - blame the game, not the player. Tyle że Muszynianka podobno radzi sobie bardzo dobrze...

 

dlaczego tak bardzo interesują Cię cudze pieniądze? :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Hidalgoo napisał:

po paru rundach negocjacji, udało się wywalczyć w pracy awans i podwyżkę 60% :D i jeszcze nawet 4 godziny tygodniowo na własne projekty wynegocjowałem

 

Uhaaaa, czyli moje ponad 40% przy zmianie pracy ostatnio przestało wyglądać imponująco :keke: 

 

Gratki

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...