Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No i to, co pokazałeś na zdjęciu, nie powinno się IMO wydarzyć i powinno być regulowane, np. przez instytucje oświatowe.

 

> Dzieci w naszej obecnej sytuacji nie muszą być zaznajamiane w tak młodym wieku z niebezpieczeństwem wynikającym z zagrożenia wojną czy bronią palną (chyba że pijanych myśliwych ;) ) .

 

Dlaczego? Czy bycie żołnierzem jest czymś, czego inherentnie należy się wstydzić lub ukrywać? Co z 11 listopada i obchodami świąt o charakterze wojskowym? Powinny być PG-13?

 

Zresztą, nie rozmawiamy tutaj o tym, czy muszą — tylko czy mogą. To znacząca różnica. Nie jest to obowiązkowy element edukacji przedszkolnej, więc w praktyce nikt nic nie musi.

 

> Na to miejsce można by zaprosić policjanta, kierowcę czy piekarza.

 

IMO byłby to argument trafny, gdyby nie istniał pluralizm takich pokazów i jedyny narzucony z góry typ to byłoby wojsko i patriotyzm. Wg mnie można zaprosić kogokolwiek. W ogóle rozróżnienie między grupą przebierających się za żołnierzy a policjantem w świetle przedstawianych do tej pory argumentów wydaje mi się bardzo naciągane. Wszystko, co do tej pory było powiedziane nt. żołnierza, jest też adekwatne wobec policjanta.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, verlee napisał:

> Dzieci w naszej obecnej sytuacji nie muszą być zaznajamiane w tak młodym wieku z niebezpieczeństwem wynikającym z zagrożenia wojną czy bronią palną (chyba że pijanych myśliwych ;) ) . Na to miejsce można by zaprosić policjanta, kierowcę czy piekarza.

 

Dlaczego? Czy bycie żołnierzem jest czymś, czego należy się wstydzić lub ukrywać? Co z 11 listopada i obchodami świąt o charakterze wojskowym? Powinny być PG-13?

 

Rozmawiamy nadal w kontekście dzieci w wieku przedszkolnym? :> 

 

Moje zdanie jest takie: jeśli rozmawiamy w kontekście niebezpieczeństw i radzenia sobie z nimi, to straszenie* przedszkolaków wojną jest bez sensu, jeśli rozmawiamy o zawodzie żołnierza, to powinno się zaprosić żołnierza, a nie grupę rekonstrukcyjną, jeśli chciano zaszczepić w dzieciach miłość do Ojczyzny, to moim zdaniem za wcześnie.

 

Co do pokazów wojskowych itp - nie mam nic przeciwko dzieciom na nim, o ile są tam z rodzicami, a nie z wycieczką zorganizowaną przez przedszkole

 

*każdy ma inną wrażliwość, a szczególnie emocjonalnie nierozwinięte jeszcze dzieci, jedno się ucieszy z obejrzenia karabinów, a drugie zapamięta, że czyha jakieś niebezpieczeństwo napadnięcia przez złych ludzi

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Argument o straszeniu wyklucza wszystkie aktywności prewencyjne dla dowolnych tematów zahaczających o niebezpieczeństwo, nawet tych bardzo ważnych — takich chociażby jak wspomniane narkotyki, czy powiedzmy przemoc domowa — i jest wg mnie absolutnie niepoprawny, nie mówiąc już o tym, że po prostu sprzeczny z obecną praktyką pedagogiczną (tak, jak ją rozumiem przez poprzednio linkowane programy).

 

Quote

jeśli chciano zaszczepić w dzieciach miłość do Ojczyzny, to moim zdaniem za wcześnie

 

Ponieważ? Wiele krajów posiada komprehensywne i nowoczesne programy patriotyczne, które od dzieciaka zaszczepiają zalążki patriotyzmu. 

 

Znaczące jest IMO to, że nie powiedziałeś "niepoprawnie" — tu można dyskutować, jak najbardziej, niech malują flagi czy coś — tylko "za wcześnie". I tu wracamy do początku. Czy przedmiotem dyskusji naprawdę są dzieci czy ideologia? Ja wracam ciągle do tego, że dzieci prawdopodobnie będą OK, a niektórym się po prostu nie podoba, że odbyły się takie zajęcia. I jeśli przedstawimy całą sprawę w takim świetle, a nie jako krzywdę na dzieciach, to nagle ma ona znacząco niższy priorytet.  Tym samym nawiązuję do swojej myśli przewodniej w tej dyskusji: ¯\_(ツ)_/¯

 

Padło w tej dyskusji zdanie "wolę granaty niż dildo". IMO powinien istnieć zatwierdzony, zweryfikowany i adekwatny wiekowo sposób na mówienie o wojnie, ponieważ wojna istnieje w prawdziwym świecie. Tak samo powinien istnieć zatwierdzony, zweryfikowany i adekwatny wiekowo sposób na mówienie o seksualności, ponieważ seks istnieje w prawdziwym świecie. Reszta to gierki prywatnych moralności.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hajd napisał:

No jasne. Przecież tym pierwszym można co najwyżej kogoś zapierdolić na śmierć, a tym drugim aż sprawić przyjemność.

Granat może sprawić wiele przyjemności, np. gdy rzuca się go pod nogi lewakom. Dildo dla dzieciaków to zaś deprawacja i gwałt na niewinności.

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, verlee napisał:

Dlaczego? Czy bycie żołnierzem jest czymś, czego inherentnie należy się wstydzić lub ukrywać? Co z 11 listopada i obchodami świąt o charakterze wojskowym?

Wszelakie defilady i parady wojskowe polegające na prezentowaniu czołgów, pocisków, rakiet i innych armat to zjawisko, które jakby mógł, to bym wypierdolił z przestrzeni publicznej.

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, verlee napisał:

Argument o straszeniu wyklucza wszystkie aktywności prewencyjne dla dowolnych tematów zahaczających o niebezpieczeństwo, nawet tych bardzo ważnych — takich chociażby jak wspomniane narkotyki, czy powiedzmy przemoc domowa — i jest wg mnie absolutnie niepoprawny, nie mówiąc już o tym, że po prostu sprzeczny z obecną praktyką pedagogiczną (tak, jak ją rozumiem przez poprzednio linkowane programy).

 

Ja nadal uważam, że ostrzeganie sześciolatków o niebezpieczeństwie wojny w Polsce 2019 nie powinno mieć miejsca. 

 

52 minuty temu, verlee napisał:
Cytat

jeśli chciano zaszczepić w dzieciach miłość do Ojczyzny, to moim zdaniem za wcześnie

 

Ponieważ? Wiele krajów posiada komprehensywne i nowoczesne programy patriotyczne, które od dzieciaka zaszczepiają zalążki patriotyzmu. 

 

Znaczące jest IMO to, że nie powiedziałeś "niepoprawnie" — tu można dyskutować, jak najbardziej, niech malują flagi czy coś — tylko "za wcześnie". I tu wracamy do początku. Czy przedmiotem dyskusji naprawdę są dzieci czy ideologia? Ja wracam ciągle do tego, że dzieci prawdopodobnie będą OK, a niektórym się po prostu nie podoba, że odbyły się takie zajęcia. I jeśli przedstawimy całą sprawę w takim świetle, a nie jako krzywdę na dzieciach, to nagle ma ona znacząco niższy priorytet.  Tym samym nawiązuję do swojej myśli przewodniej w tej dyskusji: ¯\_(ツ)_/¯

 

Zauważ, że ja swoich prywatnych poglądów nie projektuję na wszystkie dzieci i wszystkich rodziców, nawet zaznaczyłem, że rozumiem argumenty innych stron. :> Nie czuję się również na siłach oceniać merytoryczności  takich pokazów. To ty starasz się łapać mnie za słówka. Mi by się nie podobało, gdyby moje pięcioletnie dziecko w przedszkolu zaciągnięto na pokaz broni, innym rodzicom mogłoby się to bardzo podobać (wielu dzieciom również) - problem w tym, że jakikolwiek cel miałoby to przedsięwzięcie, to jakoś mi się to nie klei, ale jedyny poważny zarzut mam taki, że w wieku 5-6 lat dzieci powinny nabywać innych umiejętności.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, Vami said:

Granat może sprawić wiele przyjemności, np. gdy rzuca się go pod nogi lewakom. Dildo dla dzieciaków to zaś deprawacja i gwałt na niewinności.

piękny przykład mowy nienawiści

1 minute ago, verlee said:

@Kinas Witamy idealistę ;)

jest bardzo użyteczne, ale IMHO nie niezbędne, są kraje bez wojska i jakoś dają radę ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

O, coś idzie do przodu, jestem po rozmowie z szefem, jest chętny na finansowanie mi opieki w Luxmedzie, jestem teraz na standardowej za 72 zł miesięcznie, a oferta dla firm daje rozszerzoną lub kompleksową (102 lub 137 zł), muszę ogarnąć różnicę i mam wybrać którą chcę i załatwić migrację z prywatnej na firmową.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Gabe said:

Zauważ, że ja swoich prywatnych poglądów nie projektuję na wszystkie dzieci i wszystkich rodziców, nawet zaznaczyłem, że rozumiem argumenty innych stron. :>

 

O, tak, na pewno, nie chciałem sugerować inaczej. Sorka! Już trochę w tym momencie luźno płynąłem między różnymi tematami.

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...