Skocz do zawartości

FM 2008 Gold Demo


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zauważyłem coś bardzo dziwnego, a mianowicie to, że Milan jest klubem filialnym Juventusu - O TU :>

 

Albo już na początku gry Stefano Napoleonim interesuję się pół Serie A :doh!:

 

Mam pytanko - czy da się jakoś zobaczyć w demie twarz zrobiona w facegenie? Ktoś pisał że takie twarze mają tylko regeni... ale w ciągu półrocznego dema takowych raczej nie uświadczymy... a ten facegen w demie chyb po cos jest.

Co ty gadasz... już na początku gry są setki regenów-trenerów, u których twarze są z facegena.

Odnośnik do komentarza
Ze screenu wynika, że nie tyle Juve jest klubem filialnym co kluby mają między sobą taką umowę, że co roku rozgrywają mecz na San Siro.

Taki sposób współpracy klubów, dotyczący jedynie dorocznych meczów sparingowych, zachodzi między wszystkimi klubami filialnymi i patronackimi w FMie, jeśli ta współpraca jest prawdziwa i jest razem z bazą danych. Wypożyczenie zawodników dochodzą tylko, wtedy gdy sami zawiążemy jakąś współpracę. A poza tym wyraźnie widać tam: klub patronacki- Juventus Turyn, klub filialny- A.C. Milan.

Odnośnik do komentarza
Ze screenu wynika, że nie tyle Juve jest klubem filialnym co kluby mają między sobą taką umowę, że co roku rozgrywają mecz na San Siro.

Taki sposób współpracy klubów, dotyczący jedynie dorocznych meczów sparingowych, zachodzi między wszystkimi klubami filialnymi i patronackimi w FMie, jeśli ta współpraca jest prawdziwa i jest razem z bazą danych. Wypożyczenie zawodników dochodzą tylko, wtedy gdy sami zawiążemy jakąś współpracę. A poza tym wyraźnie widać tam: klub patronacki- Juventus Turyn, klub filialny- A.C. Milan.

Cały czas nie zauważasz podstawowej różnicy. Tutaj nie ma mowy o żadnych wypożyczeniach a jedynie o meczu sparingowym. Zobacz sobie zakładki innych klubów. Tak jest zupełnie inna umowa - o meczu towarzyskim i wypożyczaniu graczy. Czasem są jeszcze inne opcje. Tutaj nikt nie korzysta z tej współpracy, bo chyba nie uważasz, że jeden mecz sparingowy to jakaś ogromna korzyść dla Milanu?

Odnośnik do komentarza
Ze screenu wynika, że nie tyle Juve jest klubem filialnym co kluby mają między sobą taką umowę, że co roku rozgrywają mecz na San Siro.

Taki sposób współpracy klubów, dotyczący jedynie dorocznych meczów sparingowych, zachodzi między wszystkimi klubami filialnymi i patronackimi w FMie, jeśli ta współpraca jest prawdziwa i jest razem z bazą danych. Wypożyczenie zawodników dochodzą tylko, wtedy gdy sami zawiążemy jakąś współpracę. A poza tym wyraźnie widać tam: klub patronacki- Juventus Turyn, klub filialny- A.C. Milan.

Cały czas nie zauważasz podstawowej różnicy. Tutaj nie ma mowy o żadnych wypożyczeniach a jedynie o meczu sparingowym. Zobacz sobie zakładki innych klubów. Tak jest zupełnie inna umowa - o meczu towarzyskim i wypożyczaniu graczy. Czasem są jeszcze inne opcje. Tutaj nikt nie korzysta z tej współpracy, bo chyba nie uważasz, że jeden mecz sparingowy to jakaś ogromna korzyść dla Milanu?

Ok, sprawdzałem i przyznaję Ci rację ;)

W takim razie praktycznie bez różnicy, poza paroma groszami ze sparingu, jest to, który z klubów będzie się nazywał patronackim, a który filialnym.

Odnośnik do komentarza

Ale Ty rację też po części masz ;) bo wpychanie takiej "współpracy" do zakładki klubów filialnych i patronackich jest nadużyciem ze strony SI. Moim zdaniem jest to pierdoła, którą albo twórcy gry powinni pominąć albo stworzyć osobną zakładkę, którą ja nazwałbym np. "Turnieje towarzyskie". I tam odgórnie wpisane były by takie umowy między klubami. W sumie nie byłoby to takie głupie bo jest kilka pucharów towarzyskich, które mają już swoją historię jak choćby coroczny Amsterdam Tournament :) ale to bardziej rozważania nadające się do tematu o przyszłości FMa ;)

Odnośnik do komentarza

Na demko poświęciłem 5-6 godzin (m.in Arsenal, Barcelona). Wrażenia są pozytywne. Kilka słów odnośnie poszczególnych elementów:

 

GRAFIKA - skin przypadł mi do gustu - zgrabny, elegancki (podobają mi się zwłaszcza wykresy), nie przeszkadza w grze (jedynie w trakcie rozgrywania meczu zestawienie tego "mlecznego" tła z zielonym boiskiem wypada średnio). Wszelkiej maści ikonki i graficzki są jak najbardziej na plus. Wiele narzekań (w stosunku do FM 2007) było związanych z małymi herbami drużyn czy mini flagami - moim zdaniem świetnie sprawdziło się to w praktyce i ciesze się, że jest to uwzględnione w FM 2008. Wszelkie dodatki (np. nowe ikonki, grafiki z pogodą) sprawiają, że FM 2008 staje się coraz mniej "excelowy". Oczywiście głównym aspektem takiej gry są te wszelkie tabelki, statystyki itp., ale zgrabne ubranie tego w nienachalną grafikę uważam za plus (może dzięki nowemu skinowi nie odniosłem wrażenia, że grafika jest nazbyt cukierkowa). Zresztą już od CM 3 kombinowano z tłami, menubarami itd.

 

NOWOŚCI - tutaj zasadniczą kwestią jest podejście do nowego Football Managera. Nauczony wieloletnią praktyką SI Games wiedziałem, że nie ma sensu spodziewać się cudów, a raczej sporej porcji nowinek, dodatków, po prostu "smaczków" (niestety tak jest z grami "sezonowymi" przytaczając choćby przykład FIFY, NHL czy choćby konkurenta FIFY Manager). I takowych jest mnóstwo. Na każdym kroku (a grałem po 7-8 spotkań w danej lidze) można znaleźć coś nowego. Do rzeczy: kapitalny pomysł z ekranem zbiorczym w statystykach klubowych i indywidualnych. Idealne jak dla mnie rozwiązanie kwestii przenoszenia środków między budżetem a płacami (często miałem tak, że płace stanowiły 60-70% limitu ustalonego przed sezonem, a na transfery nie było nic) - idealne rozwiązanie.

 

Wszelkie nowalijki związane z wyborem kapitana, wymiarami boiska, ustaleniem premii traktuję na razie z dystansem, gdyż ich weryfikacja możliwa będzie dopiero po rozegraniu minimum całego sezonu. Jeśli faktycznie nasze decyzje będą miały odzwierciedlenie w grze (zły wybór kapitana, informacja, że mamy... za duże/małe boisko - rozmarzyłem się :), konsekwencje kadrowe w wyniku zajęcia gorszej lokaty niż zakładana przed sezonem) to będzie naprawdę bardzo fajnie. To samo tyczy się choćby powyższej dyskusji na temat opinii kibiców i zarządu. Ciekawe, fajne rozwiązanie - kwestia zasadnicza jak zostanie to ukazane w grze (oby tak, jak opisywał to Profesor w stosunku do Lecha - np. starcia/rozbieżności na linii kibice-zarząd). Ponadto: informacje skautów o zakończeniu poszukiwań, znacznie ciekawsze akcje: blokowane strzały przez zawodnika tej samej drużyny (w FM 2007 tego nie widziałem), wyraźne rozgraniczenie w prowadzeniu piłki i przyspieszeniu z nią (idealny przykład to akcje Eduardo z Arsenalu).

 

Transfer Center, oddzielny box dla newsów z ligi, możliwość wyłączenia okna z taktyką i większa ilość szczegółów - to wszystko są dodatki, które na pewno nie przeszkadzają, a każdy z nich może przypaść komuś do gustu. W sumie tutaj mogę jedynie trochę ponarzekać, ponieważ takich nowości, które nie mają za zadanie wywoływania zdarzeń przyczynowo-skutkowych, mogłoby być więcej. Osobiście Transfer Center czy Calendar traktuje obojętnie (a propos, plus za dorzucenie przycisku odrzucenia propozycji transferu już z poziomu newsa, bez konieczności zagłębiania się w ofertę), ale jestem pewien, że komuś to się spodoba. Dlatego powtarzam, że takich dodatkowych okien ze wszelkimi podsumowaniami, statystykami, zestawieniami mogłoby być więcej, aczkolwiek nie narzekam :). SI Games z wersji na wersję wprowadza coraz częściej grupowanie opcji (w demie widać to choćby w przypadku mecz, gdzie połączono np. statystyki). Można wprowadzić to również do zakładki z informacjami, gdzie po wyborze kapitana i jego zastępcy robi się tłoczno (a wystarczy choćby zebrać razem informacje o stadionie zwłaszcza gdy dodano info o wymiarach i boisku rezerwowym).

 

3T - TAKTYKA, TRENING, TRANSFERY - żelazny zestaw :). W przypadku tej grupy wychodzę z założenia, że lepiej nie psuć, niż rozbudowywać w celu... rozbudowania. Nowe opcje taktyczne - nie sądzę, aby można było jeszcze coś ciekawego wprowadzić - jest dobrze jak jest. W transferach nadal nie doczekałem się posortowania atrybutów w wyszukiwarce (zapewne przy polskiej wersji znowu nie będzie składu ani ładu, ponieważ nie są one sortowane alfabetycznie, a jedynie zastępują angielskie odpowiedniki). Dobrze, że pojawiło się przejrzyste porównanie zawodników, aczkolwiek nadal brakuje znakomitego moim zdaniem systemu gwiazdek z CM 4 - z wyborem najlepszej pozycji (tutaj jednak skutecznie zastępuje to raport trenera, to czego brakowało mi w FM 2007 + zakładka Ustawienia). Trening na pierwszy rzut oka również bez zmian.

 

Nie będę się dalej rozpisywał, bo zacznę przynudzać :). Reasumując - FM 2008 zapowiada się interesująco. Cieszy mnie niezmiernie, że demo prezentuje się bardzo dobrze (znikoma ilość bugów, co w stosunku do poprzednich lat i znikających goli czy plag kontuzj, dobrze wróży) i śmiga całkiem sprawnie (tutaj jednak znowu zweryfikować będzie można to po pełnej wersji - jeden quickstart to nie 10 włączonych lig). Zweryfikowanie poglądu czy FM 2008 to nowa, świeża gra czy odgrzewany kotlet jest o tyle trudna, że trzeba minimum kilku sezonów gry, aby wyłapać różne smaczki. Ciekawi mnie czy rozbudowano podsumowanie sezonu, jak sprawdzi się zapowiadany wybór dream teamu itd. itd.

Odnośnik do komentarza

Dla rozładowania atmosfery i ulżenia polskiemu researchowi - parę miesięcy temu dwóch użytkowników SUSIE dodało swoje nazwiska do zespołu scoutów Celtiku Glasgow na Wikipedii. Researcher Celticu, zamiast dowiedzieć się w klubie, skopiował wpis z Wikipedii i obaj panowie znajdują się w FM 2008. Sprytne to, ale źle świadczy o szkockim researchu.

Odnośnik do komentarza
Ustawiłem ostry i w trzech sparingach dostałem dwie czerwone kartki.

 

a jaką drużyną grałeś?

czy to były czerwone za drugą żółtą?

Arsenalem. Jedna czerwień była za dwie żółte, a dwie pozostałe za brutalny faul.

 

Ale po zmianie odbioru na normalny i po rozegraniu połowy sezonu miałem tylko jedną czerwień.

Odnośnik do komentarza

Po wstępnym zapoznaniu się z demem (zagrałem 5 sparingów Newcastle) muszę stwierdzić, że specjalnie nie jestem niczym zaskoczony, choć ten zmiany (a raczej dodatkowe opcje) dokonane oceniam ogólnie na plus.

Za to duży minus za skina, wali po oczach strasznie, odechciewa się grać po 2h. Na szczęście zawsze skina można zmienić.

Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem demo, zagrałem parę meczów, odinstalowałem. Ale tylko i wyłącznie dlatego, żeby nie psuć sobie przyjemności przed graniem w pełną wersję. Nowy FM jak na razie podoba mi się. Wcześniej gdy oglądałem screeny, to narzekałem na skórkę, ale w praktyce wygląda ona bardzo ładnie i wnosi do gry jakiś element świeżości. W każdym razie ja na pewno żadnego alternatywnego skina nie zainstaluję. Poza tym jakichś dużych nowości nie zauważam, ale te zmiany, które są oceniam na plus. Nie wiem tylko jak się odnieść do tego, że nie ma możliwości dodawania grafik jak to miało miejsce w poprzenich wersjach. Próbowałem utworzyć katalog "graphics" i tam przekopiować grafiki z FM07, ale po czymś takim gra się wysypuje już na ekranie startowym. Jeśli to w pełnej wersji nie będzie poprawione, to naprawdę nie rozumiem takiego posunięcia ze strony SI. W poprzednim roku strasznie się zawiodłem, że bardzo mocno zubożyli edytor, a w tym roku kolejny nieciekawy "smaczek". No ale mam nadzieję, że uda się jakoś ten problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza

Na plus:

- ładny, funkcjonalny, przyjazny dla oczu skin (wbrew innym opiniom; flexion z FM07 był o niebo gorszy),

- to, że widać w profilu zawodnika ile pozostało do otrzymania nowego obywatelstwa,

- przenoszenie kasy z budżetu płacowego na transfery,

- wybór kapitana zespołu.

Na minus:

- ikonki zawodników przy wyborze taktyki (kuleczki były lepsze),

- zbyt dużo klikania przed samym meczem.

 

A o samym silniku meczowym i liczebności kontuzji, nawet po rozegranych 3 miesięcy, nie mogę powiedzieć niczego. Żadnych nadzwyczajnych rzeczy nie zauważyłem. Pobawiłem się trochę demem i już je odinstalowałem :>

 

Próbowałem utworzyć katalog "graphics" i tam przekopiować grafiki z FM07, ale po czymś takim gra się wysypuje już na ekranie startowym. Jeśli to w pełnej wersji nie będzie poprawione, to naprawdę nie rozumiem takiego posunięcia ze strony SI.

A co powiesz o TYM? Folder graphics należy utworzyć w Moich Dokumentach, a nie w folderze z grą :>

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba skin, a co do plagi kontuzji, która była dosyć często w FM07, to ja znowu odczuwam ten ból :/ O ile w poprzedniej wersji miałem mało takich przypadków, to teraz na samym starcie sezonu, dokładnie trzech napastników dostało kontuzji. Po kolei: zerwanie ścięgna podkolanowego, uraz więzadeł krzyżowych, nadwyrężone więzadła kolanowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...