Skocz do zawartości

FM 2008 Gold Demo


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

No napewno nie wersja finalna.

OM: przypominam, ze na tym forum nie ma dyskusji o sciaganiu gier z serwerow p2p,a juz napewno nie podawanie linkow ;), zeby pozniej nie bylo ze bany poleca. To tak woli przypomnienia. OM

 

To jest trochę żałosne jak ktoś kupuje piracką wersję swojej ukochanej gry, szczególnie w Polsce w którym baza danych naszego kraju mogłaby być lepsza gdyby schodziło więcej oryginalnych gier. Takich to bym:hanged:

Odnośnik do komentarza
No napewno nie wersja finalna.

OM: przypominam, ze na tym forum nie ma dyskusji o sciaganiu gier z serwerow p2p,a juz napewno nie podawanie linkow ;), zeby pozniej nie bylo ze bany poleca. To tak woli przypomnienia. OM

 

To jest trochę żałosne jak ktoś kupuje piracką wersję swojej ukochanej gry, szczególnie w Polsce w którym baza danych naszego kraju mogłaby być lepsza gdyby schodziło więcej oryginalnych gier. Takich to bym:hanged:

 

Dokładnie, i chociaż przyznam bez bicia ze np. FM05 i 06 mailem piraty, to teraz stoją sobie ślicznie zafoliowane na mojej polce - chociaż w ten sposób moglem, odpokutować za swoje grzechy, i te dosłownie kilkanaście złoty wydałem na te gry z przyjemnością - pomimo tego, że nawet w nie nie gram. Ot - żeby mieć...

 

Jesli chodzi o FM08:

 

Co z tym facegenem? wszędzie tam, gdzie nie ma zdjęć, mam szara główkę. Chyba coś nie tak... ? W opcjach nie widzę możliwości włączenia/wył. face gena.

To samo z koszulkami i zdjęciami ligi angielskiej - nie mam. Pomimo, ze w innych ligach jest ok.

Ponadto - grając Realem Madryt nie wyświetlają mi sie koszulki wyjazdowe mojej drużyny. Cache i zmiana skina nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem wersja demo posiada mniej bugów ( na pewno jakieś są ) niż wersja 2007 7.00. Jeśli chodzi o klikanie przed meczem - ok, czasami niektóre okna się przydają, ale wg zbyt rzadko, by tyle ekranów wyświetlać. Nie podoba mi się też skin oraz grafiki - utrudniono robotę grafikom, gdyż będzie można stworzyć grafiki podobne do standardowych - głupota lub pomyłka. Tyle o minusach. Jeśli chodzi o plusy - szybkość rzuca się od razu w oczy, wydaje się, że kolejne okna otwierają się wcześniej niż klikamy na dane opcje. Podoba mi się scouting oraz raporty, podział newsów, nowości dotyczące reprezentacji. Zmianie zauważalnej uległ mecz - akcje są już coraz bardziej realistyczne, jednak - jak ktoś już wspomniał - w akcjach sam na sam powtórzony błąd z 2007, czyli akcje sam na sam, z tą różnicą, że teraz piłkarze nie uderzają w bramkarza, tylko ponad bramką ;/ A to co mnie najbardziej cieszy to ocena kibiców, zarządu itp. wyrażona w pasku oraz ekspresowe zmiany w trakcie meczu.

Odnośnik do komentarza
ponad 6 GB wolnego miejsca i nieustannie pokazuje, by wybrać inne miejsce by wypakować pliki. rozpakowuje, 100% i znowu nakaz wskazania innego miejsca, ew. błąd o braku miejsca.

bo po tej informacji poszukaj folder na dysku C oznakowany cyframi i w nim jest plik instalacyjny, zainstaluj grę i tą tabele z info anuluj/usuń

 

Ps. znowu pełno kontuzji jest, zagrałem ledwo 3 mecze towarzyskie i już mam 6 zawodników kontuzjowanych z czego 4 mają min. 2 mies.

 

Tym sposobem gra instaluje się, ale z błędami niestety... nie chce mi się drugi raz 500 mb ściągać :/.

Odnośnik do komentarza
Jesli chodzi o FM08:

 

Co z tym facegenem? wszędzie tam, gdzie nie ma zdjęć, mam szara główkę. Chyba coś nie tak... ? W opcjach nie widzę możliwości włączenia/wył. face gena.

To samo z koszulkami i zdjęciami ligi angielskiej - nie mam. Pomimo, ze w innych ligach jest ok.

Ponadto - grając Realem Madryt nie wyświetlają mi sie koszulki wyjazdowe mojej drużyny. Cache i zmiana skina nie pomaga.

Z tego co zauważyłem twarze z facegena wyświetlają się tylko u regenów, przecież trudno wyobrazić sobie prawdziwego zawodnika czy trenera z nieswoją twarzą. Facegena można włączyć/wyłączyć w ustawieniach, ale jest tylko w truskowkowej wersji. A same twarze z facegena wyglądają lepiej niż można było sie spodziewać, bardzo realistycznie ;)

Odnośnik do komentarza

Fm zawsze co rok bedzie tworzony od nowa i nigdy nie bedzie w 100% dopracowany. Liczy sie kasa..i liczy sie sprzedaz a poularnosc gier w naszym kraju jaki i innych krajow postkomunistycznych wzrosla tylko dzieki pirackim wersjom. Kogo bylo w latach 90 stac na zakup oryginalnych gier za grubo ponad 100zł. Tylko dzieki piratom gracze dowiedzieli sie ze jest cos takiego jak cm/fm. Nie pomijajmy udzialu piractwa w sukcesie sprzedarzy gier.

 

 

Inna sprawa to zakup towaru nie spelniajacego wymagan. To tak jak z kupieniem np. systemu ktory by sie wykrzaczal przy byle okazji. Nikt w SI nie szuka bugow tylko rzuca demo i ...do wylapywania bledow marsz! Ale o to tu chodzi. Mozna bylo bazowac na wersji 01/02 najlepszej jak kiedykolwiek wyszla ale kto by kupowal te sama wersje rok w rok z paroma wodotryskami w kolejnych edycjach . Zamiast tego wypuszcza sie "niby" nowa wersje gry mamiac ludzi paroma wodotryskami zawierajaca dziesiatki bledow po to zeby....gracze poprawiali bo dzieki temu buduje sie "fm community" graczom sie wydaje ze dzieki nim gra bedzie lepsza bo wylapali bledy. Biznes sie kreci w najlepsze.

 

Jak wspomniał Dix_ "W FM 2007 dałem się wrobić. Do FM 2008 tuzinem koni mnie nie zaciągną."

 

A zatem "fm community" do roboty!

Odnośnik do komentarza
Pamiętam jak pare lat temu jak jeszcze kupowałem piraty na Stadionie X-cio lecia, to zdarzało się że można było kupić grę przed światową premierą, czasami to były bety, ale zdarzały się też pełne gry.

 

Ja na stadionie ostatnio byłem jakieś 4 lata temu, może dłużej. Już wtedy można było kupić pełną wersję Duke Nuke Forever :D.

 

A jeśli chodzi o samo demo to zagrałem na razie parę minut w to dosłownie i mi się jakoś takoś podoba. 2007 do gusto wogóle mi nie przypdał, po dziś dzień gram w 2006 (chociaż przedwczoraj na allegro kupiłem 07 za 20 zł, może się przekonam, zobaczymy). Wkurzają mnie tylko te paski w zakładce zaufanie zarzadu plus pare innych szczegółów ale nie jest źle jak dla mnie, osoby która z fm 2007 większego kontaktu nie miała.

Odnośnik do komentarza
Wkurzają mnie tylko te paski w zakładce zaufanie zarzadu plus pare innych szczegółów ale nie jest źle jak dla mnie, osoby która z fm 2007 większego kontaktu nie miała.

 

Te paski faktycznie debilne, sam pomysł opinii kibiców po każdym meczu jest trochę na siłę, to tylko dublowanie opinii zarządu, ale SI musi udawać że coś robi.

Odnośnik do komentarza
Wkurzają mnie tylko te paski w zakładce zaufanie zarzadu plus pare innych szczegółów ale nie jest źle jak dla mnie, osoby która z fm 2007 większego kontaktu nie miała.

 

Te paski faktycznie debilne, sam pomysł opinii kibiców po każdym meczu jest trochę na siłę, to tylko dublowanie opinii zarządu, ale SI musi udawać że coś robi.

nie ma nowych opcji - źle

są nowe opcje - jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Oczywiście, czysta fikcja. Zdanie kibiców i zarządu jest zawsze identyczne, to zupełnie niepotrzebny wodotrysk.

 

A na jakiej podstawie uważasz że nie jest jednakowa? To chyba naturalne że po porażce, i kibice, i zarząd nie są zadowoleni, i nie trzeba patrzeć na jakieś paski żeby o tym wiedzieć, jeżeli okaże się że po patchu, opcja ta będzie rozbudowana i może być np: rożnica zdań w kwestii transferu jakiegoś piłkarza to będzie super, ale na razie to nie dotyczy piłkarzy, tylko wyników, a komentowanie rezultatów sparingów jest kretyństwem IMHO, czemu to słuszy? czy ma to wpływ na jakiś element gry? Bo z tego co zauważyłem to SI nie ruszyła nic z grubszych tematów które wymagałyby trochę pracy programistów. Jeżeli boją się jakiejś opcji, i opinii graczy to mogli dać ją jako opcjonalną w preferencjach, ale w FM2008 żaden nowy element gry, oprócz "wodotrysków" które nijak się mają do naszej kariery nie został wprowadzony.

 

Helbindi, wejdź na stronę oficjalną SI i poczytał propozycje zmian graczy, i Ja i Ty z wieloma nie będziemy się zgadzać, ale dodanie nowych elementów jako opcjonalnych po roku od wydania poprzedniej części, powinno być punktem honoru programistów, szczególnie, że FM jest grą o otwartej budowie, jest grą która nie wymaga też standaryzacji opcji, bo nie ma turniejów multiplayerowych w FM-a. Większa opcjonalność w tego typu grze nigdy nie jest wadą, może być to tylko na plus.

Dla mnie FM 2008 to cover FM 2007, na dodatek z bugami o których już zdążyłem przeczytać, i które mam wrażenie tworzy się tylko po to, by były zabezpieczeniem antypirackim, bo wymagającym patcha do którego crack pojawia się z opóźnieniem. Jeżeli jest tak jak myśle to jest to bardzo niskie, a seria FM zaczyna odczuwać brak realnej konkurencji w tego typu grach.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście, czysta fikcja. Zdanie kibiców i zarządu jest zawsze identyczne, to zupełnie niepotrzebny wodotrysk.

 

A na jakiej podstawie uważasz że nie jest jednakowa?

 

Zapraszam do Poznania. Pogadaj sobie z zarządem o pozycji Smudy, a potem zajrzyj na mecz Lecha i zapytaj kibiców. A potem wróć tutaj i zdaj nam relację.

 

Zarząd i kibice w 99% wypadków inaczej oceniają pracę trenera. Zarząd potrafi myśleć bardziej dalekosiężnie, kibicowi wystarczy jedna porażka, ba, jedna wypowiedź, by skreślić menedżera. Libor Pala wcale nie miał złych wyników w porównaniu z poprzednikiem, a jednak wystarczyło, że uznał mecz z Legią za tak samo ważny jak inne, a ewentualną porażkę za mało znaczącą z perspektywy całego sezonu, by został skreślony przez kibiców.

 

Nowości w FM 2008 jest sporo, powiedziałbym więc, że jest ich więcej niż przy przejściu 06>07. Jak Ci to nie wystarcza, nikt Cię nie zmusza do kupowania 08.

 

I ciekawi mnie ta Twoja lista "bugów". Ja na razie słyszałem o jednym - zawieszaniu się licznika kontuzji na 1 dzień przed wznowieniem treningów.

Odnośnik do komentarza
nie ma nowych opcji - źle

są nowe opcje - jeszcze gorzej

 

Jeżeli ktoś jest przeciwny nowym opcjom których nie trzeba wybierać, jak np realistyczne zmiany zarządu w FM 2007 to ręce opadają. To trochę tak jak by się pytać: Czy wolisz być zdrowy, piękny i bogaty, czy może raczej chory, brzydki i biedny? i dostawać odpowiedź...Zdrowy -nie, bo jak ktoś jest zdrowy i nie choruje to nie wie że jest zdrowy. Piękny -nie, bo jak jesteś piękny to masz powodzenie u kobiet, a z tego tylko tylko coś złego może wyniknąć. Bogaty -nie, bo jak człowiek jest bogaty to ktoś cię może napaść albo okraść. :)

Odnośnik do komentarza
Zapraszam do Poznania. Pogadaj sobie z zarządem o pozycji Smudy, a potem zajrzyj na mecz Lecha i zapytaj kibiców. A potem wróć tutaj i zdaj nam relację.

 

Zarząd i kibice w 99% wypadków inaczej oceniają pracę trenera. Zarząd potrafi myśleć bardziej dalekosiężnie, kibicowi wystarczy jedna porażka, ba, jedna wypowiedź, by skreślić menedżera. Libor Pala wcale nie miał złych wyników w porównaniu z poprzednikiem, a jednak wystarczyło, że uznał mecz z Legią za tak samo ważny jak inne, a ewentualną porażkę za mało znaczącą z perspektywy całego sezonu, by został skreślony przez kibiców.

 

Nowości w FM 2008 jest sporo, powiedziałbym więc, że jest ich więcej niż przy przejściu 06>07. Jak Ci to nie wystarcza, nikt Cię nie zmusza do kupowania 08.

 

A co to ma wspólnego z nowym FM? Już wcześniej zdarzały się w grze sytuacje w których kibice domagali się od zarządu zwolnienia trenera, i nie trzeba było robić jakiś durnych pasków, które powtarzam, robią pozory że gra poszła do przodu.

 

Gdyby ta opcja była rozwinięta tak jak sugerujesz, albo gdyby np: kibicom mimo wyników nie podobałaby się taktyka zespołu, bo np: strzelasz mało bramek i grasz z jednym napastikiem, było by świetnie, ciągnęło by to sztuczną inteligencję komputerowego prezesa i kibiców w górę, ale tak nie jest, dostajemy kolejną imitację. Napisałem już ze FM nie ma konkurentów, a w innym poście, że jest to gra chyba lepsza od poprzednika, sądząc po demie, najprawdopodobniej też ją kupię, choć pewnie nie od razu i poczekam na dobrego patcha, bo nie widzi mi się robienie za królika doświadczalnego.

 

Problem polaga na tym że po bardzo wysokiej jakości produkcie jakim był FM 2007 7.0.2 w którym nie było bugów, a jeśli już to marginalne, prosiło się o ruszenie naprzód. Jak nie ma konkurencji, to nie ma ryzyka że zbyt nowatorski produkt odstraszy graczy, a tak SI moim zdaniem straciło rok, przez który mogło wprowadzić FM-a na nowy poziom, a tak wydaje update z nową grafiką i nieprzemyślanymi imitacjami nowości.

Odnośnik do komentarza

No to wczoraj pogralem sobie troszke. Skin bardzo mi sie podoba :) dla mnie rewelacja choc zdania beda podzielone :), kapitalny pomysl z wyborem kapitana i zastepcy mala rzecz a cieszy, wybor budzetu i limit plac przed sezonem uzalezniony od celow swietna sprawa. Minus ? jak narazie rzecz zupelnie inna niz IRL nie moge wyjsc z minusa grajac Lids :keek: po demku jestem przekonany do zakupu w sumie i tak bym kupil bo miec trzeba:) oczywiscie gram.pl odpuszczam :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...