Skocz do zawartości

Marynia bierze 560 euro w kieszeń i robi najazd na Berlin


Pulek

Jakie będą konsekwencje wyjazdu forumowiczów na Berlin?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Hajd napisał:

bardzo dobre auto, będziesz zadowolony

 

też się przymierzam właśnie do zmiany samochodu na kombi i pojawiły się dwie opcje – focus z 2015 z dizlem 1.5 albo octavia dwojka po lifcie chyba z 2012 albo 13 z tedeikiem i, co ciekawe, z automatem

 

ten pierwszy jest tanszy i ma mniejszy przebieg, ale z drugiej strony automat...

Bierz pan automat. Nie ma nic lepszego niż auto z automatem jak masz jeździć w korkach.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Feanor napisał:

 

20 lat w jednej szkole, 17 równolegle w drugiej :)

Nie myślałeś o tym, że pracować na swoją karierę lepiej? Być bardziej zdywersyfikowany, np. uczyć WFu, albo biologii, ewentualnie zostać woźnym lub księgowym. W ten sposób ogarnąłbyś wszystkie działy korporacji i Twoje szanse na zostanie dyrektorem niewątpliwie by wzrosły.

28 minut temu, adamus napisał:

Ja na razie miałem na oku 3 firmy, do których chciałem iść i niestety dwie z nich w najbliższych miesiącach nie przewidują zatrudniania PMa. Pozostała jeszcze jedna i może tam się uda dogadać. Jak nie to każda inna opcja będzie dla mnie przechowalnią.

Powodzenia!

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

U mnie to było 4 miejsce zatrudnienia i w żadnym do tej pory nie byłem więcej niż 2,5 roku. IMHO to dość optymalne na początku kariery zawodowej, chyba że w firmie masz możliwości awansów, podwyżek itd. Ale ja byłem zawsze w małych firmach:

- pierwsza, ok. 20 pracowników, zarobki wahały się premiowo, ale przyszła nowa miotła i utknąłem chyba na 2500 zł na rękę

- druga, ok. 50 pracowników, wynegocjowałem 3500 zł, po okresie próbnym 3 miesiące dostałem z automatu 4000 zł, później jeszcze jakieś premie niewielkie wpadały

- trzecia, ok. 100 pracowników, umowa B2B więc tak na rękę wychodziło ok. 5000-5500 zł + przez prawie rok dalej pracowałem dla poprzedniego pracodawcy, więc wychodziło trochę więcej

- czwarta, ok 1000 pracowników, w UK więc stawka > 2x większa

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja od dziesieciu lat w jednym miejscu, pierwsza praca. Najgorsze, ze majac do niej 10 minut, bez korkow, siedzac sobie na spokojnej kierowniczej posadzie bez tak naprawde wiekszych celow liczbowych (IT), mam pewne obawy czy uda mi sie kiedys zmobilizowac i poszukac nowych wyzwan. Najblizej mi chyba do otwarcia wlasnej dzialalnosci jednoosobowej i rozwijaniu autorskiego produktu bo nie wyobrazam sobie laszenia sie przed jakims timmenedzerem :/

 

@Reaper, ja mialem podobna drabinke ale wszystko w jednej firmie :keke: Inna sprawa, ze zaczynajac prace moja pierwsza wyplata wynosila rowny tysiac zlotych a po okresie probnym otrzymalem 1300 na umowie zlecenie. Dzisiaj przychodzi do mnie koles po stazu i prosi o 3k na reke albo rezygnuje bo w Poznaniu to nie problem. Wiec z tymi kwotami to z jednej strony progress osobisty ale warto wziac poprawke na prawa rynku :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Seju napisał:

@Reaper, ja mialem podobna drabinke ale wszystko w jednej firmie :keke: Inna sprawa, ze zaczynajac prace moja pierwsza wyplata wynosila rowny tysiac zlotych a po okresie probnym otrzymalem 1300 na umowie zlecenie. Dzisiaj przychodzi do mnie koles po stazu i prosi o 3k na reke albo rezygnuje bo w Poznaniu to nie problem. Wiec z tymi kwotami to z jednej strony progress osobisty ale warto wziac poprawke na prawa rynku :)

True, mój kumpel też mi mówił, że po studiach dzieciaki w Warszawie oczekują min. 4k na rękę :o 

Odnośnik do komentarza

Moja pierwsza zarobiona kwota to było 20 zł za zbiór truskawek z pola, na które jeździłem rowerem, poznałem wtedy wartość pieniądza, bo na drodze powrotnej chciałem sobie kupić cole, ale stwierdziłem, ze już dojadę do domu, skoro trzeba się tyle narobić i taka część wydać na 0,5 coli ;)

 

Chyba, ze liczyć zarobek z handlu bułkami w gimnazjum :-k

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...