Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

niet, czasami komp zostaje włączony jak idę do pracy i chodzi 24h non stop

Odpowiedź już uzyskałeś :>

Wyłącz przywracanie systemu i zrestartuj komp. Jeśli to nie pmoże, wychrzań w kosmos "trupy" pozostawione przez system po wyłączeniu przywracania (użyj narzędzia do czyszczenia dysku, zaznaczając odpowiednie opcje).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Strasznie długo włącza mi się komputer, ekran startowy płyty głównej "wisi" też dość długo, dostałem namiary na program Instant Boot, ale, gdy zaznaczam "fast" i zatwierdzam to nic to nie daje. Moja płyta to AsRock.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że ten temat będzie lepszy niż "komputery przenośne".

 

Skończyła mi się gwarancja na laptopa i chciałbym go trochę unowocześnić. W związku z tym mam kilka pytań:

 

Mój procesor to Intel Mobile Core 2 Duo T5800. FSB wynosi 800 MHz. Wiem, że mogę go wymienić na inny na Socket A, ale czy mogę poszukać z wyższym taktowaniem FSB czy muszę szukać koniecznie "osiemsetki"?

 

Chciałbym dołożyć pamięci RAM. Obecnie mam 2 GB (2 x 1 GB), chciałbym 4 GB. Czy 32-bitowy system operacyjny będzie widział te 4 GB, czy lepiej wybrać 3 GB? Czy jeżeli jedna kość będzie miała CL = 6, a druga (dokupiona) CL = 5, to czy będzie to jakaś minimalna różnica w szybkości, czy lepiej równać w dół do CL6?

Odnośnik do komentarza

Komputer pierwszy raz mi się wyłączył dziś tzn. zaliczył restart. Po wczytaniu systemu, próba otwarcia programu i znów restart. Odpoczynek 20-30 minut, próba włączenia, rozruch, restart po 2 sekundach i teraz chodzi stabilnie od 20 minut. Temperatura podzespołów w normie, wszystkie wiatraczki działają, nic nowego nie instalowałem, nie wchodziłem na dziwne strony (poza pokazem filmiku o Megan Fox z fotoszopa na kciuk.pl :keke: ).

 

Przyczyna? Pomysły? Co wymienić? :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio mam problem z moim laptopem. Problem polega na bluescreenach, dosyc czesto sie pojawiaja i robi sie to irytujace. Link do posiadanej maszyny. System to Windows 7. Bluescreen wyswietlil problem z nvlddmkm.sys, a dzisiaj dwa razy w ciagu 5 minut z jmcr.sys. Ma ktos jakies rozwiazanie/porady? Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Do konfiguracji dźwięku w komputerze mogę używać takiego "programu". I chciałbym by był szybko dostępny w trayu, bez wchodzenia w panel sterowania za każdym razem gdy chcę coś zmienić. I owszem, program oferuje opcje "Show the audio configuration icon in system tray". Ale nieważne ile razy bym jej nie zaznaczał to i tak, gdy wyłączę komputer, to ikona z trayu znika. Czy jest jakiś sposób, by to się nie działo? Jakiś wpis do rejestru? :-k Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Taką płytę mam: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m61sme-s2l_20.html

Chcę wymienić na taką: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m720-us3_10.html

 

1. Czy wymiary tych płyt są podobne? Bo jeśli mam kupić płytę a ta się nie zmieści no to dziękuję :P

2. Czy ta płyta jest warta tych 200 zł? Podoba się mnie bardziej od obecnej bo ma choćby 7.1 kartę dźwiękową, cztery wejścia na RAM no i pełne PCI-E 2.0 x16.

3. Do tego ta karta: http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAP+HD5450+1GB+D3 i znów pytanie, czy warta tych pieniędzy ;)

Odnośnik do komentarza

Taką płytę mam: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m61sme-s2l_20.html

Chcę wymienić na taką: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m720-us3_10.html

 

1. Czy wymiary tych płyt są podobne? Bo jeśli mam kupić płytę a ta się nie zmieści no to dziękuję :P

Wymiary obu płyt masz podane na tacy w linkach, które zamieściłeś :>

Odnośnik do komentarza

Uwaga, duży problem. Neostrada TP nagle przestała mi działać na Windzie 7. Działa tylko w trybie awaryjnym. W normalnym łączy się z netem z poziomu 192.168.1.1, ale koło zegarka na komputerku mam żółty wykrzyknik błędu i jest napisane „Brak dostępu do Internetu”. Dzwoniłem na infolinie, u nich wszystko hula, komputer jest widziany, skoro działa w awaryjnym, tzn, że coś z moją windą jest nie tak. Jakieś sugestie, czy pozostaje mi format? Robiłem już wszystko: wyłączałem kartę sieciową z poziomu windy, diagnostyka, nawet ustawienia fabryczne liveboxa przywróciłem i nie działa. Pomóżcie, bo magisterki nie mogę bez netu pisać... P.S Wsio w normalnym trybie hulało cały czas, dopiero dziś od rana zaczęło świrować.

Odnośnik do komentarza

Luknij Guli tutaj. Poczytaj te 3 strony, tam ponadto są odnośniki do innych opcji. Ostatnio to samo przerabiałem u koleżanki, u której znikąd pojawiała się jakaś niezidentyfikowana sieć, a ta docelowa z Astera nie działała. Akurat w tym przypadku rozwiązanie było proste: w menedżerze urządzeń odinstalowałem kartę sieciową i zrestartowałem lapka (żadne wyłączanie/włączanie połączenia etc., po prostu całkowite usunięcie karty sieciowej). Po restarcie system sam znalazł sterowniki karty i normalnie pojawiło się jedno połączenie - sieć działała.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...