Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, dlaczego mam tak, że oglądam spokojnie coś na YT czy innym tego typu, a po załadowaniu kolejnego filmiku muszę czekać, aż się zbuforuje cały, co zajmuje dość spory okres czasu? Co trzeba zrobić, żeby nie dochodziło do takich sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Procesor: AMD Athlon II X3 440

Chłodzenie: BOX

Płyta główna: AsRock M3A770DE

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3

Karta graficzna: Radeon HD4850 512MB DDR3

Obudowa: Tacens Prior

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że może być coś jeszcze uszkodzone. Szanse ciężko ocenić :) Czasami zasilacz potrafi za sobą pociągnąć całą resztę.

Jak się wytłumaczyć? Nie napisałeś co doprowadziło do uszkodzenia ("własne lamerstwo" to dość mało precyzyjne określenie), więc ciężko coś doradzić.

Odnośnik do komentarza

Na zasilaczach średnio się znam, ale skąd pewność że się spalił?

 

No ale wystarczy mieć podstawowe pojęcie o prądzie elektrycznym, żeby wydedukować, że puszczenie 220V przez obwód stworzony do 110/115V zwyczajnie go spali (dokładniej to transformator) ;) Czy poszło coś dalej, to już zależy od zabezpieczeń samego zasilacza, jak i w dużej mierze od szczęścia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszystko działało ok, ale podczas grania w grę XIII komp nagle zrobił niebieski ekran i ponownym włączeniu było znowu to:

 

Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony:

System32\DRIVERS\pci.sys

 

Podejrzewam, że chodzi o temperaturę, bo tego kompa przełożyłem do innej obudowy z mniejszą wentylacją. Był podkręcany, ale wróciłem do pierowtnej konfiguracji (2ghz, a nie 2,6ghz - wybierane w BIOSIE) po resetowaniu BIOSU (wyjęcie baterii) - nic to jednak nie dało.

 

Teraz rozkręciłem kompa, wyczyściłem wszystkie wiatraki z kurzu, zrobiłem kilka dodatkowych otworów w obudowie (były na kolejne dyski np szufladki, to teraz ma przewiew). Po skręceniu - działa. Sprawdzałem temperaturę i obecnie ma na płycie głównej 30 stopnie, na procku 43 i dysk 36, więc chyba ok - według Everesta. Będę monitorował podczas jakiejś gry. No i czy lepiej żeby ten komputer stał na podłodze czy biurku jeśli ma problem chłodzeniem?

A może to wina zasilacza? 230V Feel'a.

Komp to ten co kiedyś podawałem:

 

Asus P4S8X-X

Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100)

RADEON 9600 Family (Microsoft Corporation) (128 MB)

 

A może ktoś ma inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś pomysł jak uruchomić te pamięci na płycie GIGABYTE GA-P31-DS3L? Póki co doszedłem do tego, że ekran kompa po odpaleniu kilka razy włącza się i wyłącza, po czym na chwilę wszystko gaśnie i po 5s się odpala znów w ten sam sposób. Wiem, że ta płyta ma poważny problem z opcją 4x1gb i specjalnie wyposażyłem się w zestaw 2x2gb. Póki co jedyne na co wpadłem to aktualizacja biosu, ale akurat strona producenta raczyła się posypać. Jakieś inne pomysły? :blaga::please:

Edit - Strona Patriot podaje, że pracuje toto pod napięciem 2.1~2.2V, obecny GoodRam to ~1.9V(idąc za tym, co pokazuje Everest), te napięcia się przy wymianie same nie dostosowują?

Ha, wiedziałem, że jak zawsze jakaś czarna magia mnie musiała się trafić. :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Tak, może się na niego wylać herbata, albo może wbiec na niego, powiedzmy, jeleń ;)

 

Pytanie zadałeś abstrakcyjne, to dałem ci abstrakcyjne odpowiedzi. Co to za samochód - kuriera? I co znaczy na dworze 72h - kurier go wozi tyle, czy w prywatnym samochodzie (np podczas przeprowadzki) leży. I co znaczy - nie złożony - wszystko w oddzielnych paczkach, czy rozebrany, za to w jednej kupie?

 

Jako że komp składa się w głównej mierze z części elektronicznych, więc tak jak przy innym sprzęcie elektronicznym, po przyniesieniu go z wilgotnego powietrza (a jak jest zimno to się ładnie skrapla na nim para wodna) powinno się odczekać około godziny, żeby się zagrzał i wysuszył. Od samego 'stania' uszkodzić się nie powinien.

Odnośnik do komentarza

Panowie pomocy:

mam problem od mniej więcej tygodnia. włączam kompa. wszystko idzie ok. i w pewnych momentach zaczyna pikać. po dwa krótkie piknięcia. czym może to być spowodowane.

czasem przestaje i jest ok a czasami pika co chwilę. myślałem na początku iż to dysk drugi co jest podpięty bo bywa wykrywany a czasem "niknie" i nie widać go jako dysko. czy to może być to?!

czy może karta graficzna "siada".

przeczyściłem całe bebechy i po ponownym uruchomieniu pikło ze dwa razy a teraz spokój. dzieje się tak nawet jak mam odpalonego firefoxa i nic poza tym. tu jest zrzut ze SpeedFuna.

jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...