Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

No to muszę nabić tutaj posta...

 

Od kilku dni mam pewien frustrujący problem z Media Player Classic. Mianowicie program nagle przestawił się na ustawienia domyślne (wraz z ustawieniem języka angielskiego), a każde odtworzenie na nim filmu powoduje włączenie jakiegoś dziwnego full screena, którego nijak nie idzie wyłączyć i pozostaje jedynie włączenie kompa od nowa. Nie wiem, jak to określić - po prostu zakrywa mi całkowicie wszystko na pulpecie i nawet Ctrl-Alt-Del z próbą przejścia do menedżera urządzeń nie daje żadnych rezultatów.

Co może być tego przyczyną?

Mam Win 7.

Odnośnik do komentarza

No to muszę nabić tutaj posta...

 

Od kilku dni mam pewien frustrujący problem z Media Player Classic. Mianowicie program nagle przestawił się na ustawienia domyślne (wraz z ustawieniem języka angielskiego), a każde odtworzenie na nim filmu powoduje włączenie jakiegoś dziwnego full screena, którego nijak nie idzie wyłączyć i pozostaje jedynie włączenie kompa od nowa. Nie wiem, jak to określić - po prostu zakrywa mi całkowicie wszystko na pulpecie i nawet Ctrl-Alt-Del z próbą przejścia do menedżera urządzeń nie daje żadnych rezultatów.

Co może być tego przyczyną?

Mam Win 7.

Może włączony masz "D3D Fullscreen" - jest w View->Options->Playback->Output.

Odnośnik do komentarza

Może włączony masz "D3D Fullscreen" - jest w View->Options->Playback->Output.

 

o_o Faktycznie, było to włączone. Ale jak? Samo się włączyło? Bo ja go nie ustawiałem :P

No, jeszcze tylko rozwiązać problem nie działającego języka polskiego przy odtwarzaniu czegokolwiek i będzie git :)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Napisałem zdawkowo w giełdzie sprzętowej, ale napiszę i tutaj. Mam tuner TV zewnętrzny, Compro VideoMate Action Pro. Sterowniki do tego sprzętu są na tej stronie, do wyboru mam Windows 2000, XP i Vistę 32 bit. Mój system to Windows 7 Home Premium (64-bitowy). Czy jest jakiś sposób żeby zainstalować tuner na moim sprzęcie, z tymi plikami którymi dysponuję?

Odnośnik do komentarza

Napisałem zdawkowo w giełdzie sprzętowej, ale napiszę i tutaj. Mam tuner TV zewnętrzny, Compro VideoMate Action Pro. Sterowniki do tego sprzętu są na tej stronie, do wyboru mam Windows 2000, XP i Vistę 32 bit. Mój system to Windows 7 Home Premium (64-bitowy). Czy jest jakiś sposób żeby zainstalować tuner na moim sprzęcie, z tymi plikami którymi dysponuję?

 

Nie wiem czy to ten sam sprzęt, ale chyba nie.

http://www.comprousa.com/forums/viewtopic.php?f=8&t=1643

Odnośnik do komentarza

Pomocy :|

 

Mam CD ROM podłączany do kompa pod USB (nie mam wolnych SATA) i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że odmawia ostatnio posłuszeństwa :/ Chciałem nagrać płytę - wszystko dobrze, ale gdy dochodzi do 50/60 % nagrania nagle system przestaje wykrywać CD ROM (urządzenie niedostępne) i płyta do wyrzucenia. Próbowałem kilka razy - to samo. Żeby ponownie widział cd rom muszę go zresetować, nagrywam i dalej to samo. :/ Jakaś rada?

Wydaje mi się, że to coś z gniazdami USB mi się psuje, bo gdy znika CD ROM to pod które gniazdo bym nie podłączył czy cd rom czy pendrive czy dysk to jest niewykrywalne.

 

Format jest ostatecznością ...

Odnośnik do komentarza

Cers - to ta seria, dzięki za informację. Muszę rozejrzeć się za nowym, tanim tunerem.

 

Podłączam się pod to pytanie, miałem podobnie w swoim komputerze - kiedy podłączyłem odbiornik Wifi przestawały działać inne urządzenia podpinane pod USB, nie działały też po jego wypięciu, pomagał restart komputera, działały wtedy, aż do ponownego podłączenia odbiornika.

Odnośnik do komentarza

Bo pisałem z pamięci na ubuntu i się posiłkowałem google :P

 

Wejdź w Menedżer urządzeń (System - Sprzęt - Menedżer urządzeń), znajdź Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i rozwiń, po czym na każdej pozycji z listy klikaj PPM, Właściwości, Zarządzanie energią i odznacz "Zezwalaj komputerowi na odłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

 

Restart kompa i nie powinno się powtarzać ;)

Odnośnik do komentarza

znajoma ma taki dosc nietypowy problem: kiedy wlaczy monitor przed startem systemu, po zaladowaniu windowsa ekran pozostaje czarny, natoniast jesli najpierw zaladuje system, a potem dopiero wlaczy monitor, wszystko jest w jak najlepszym porzadku; system operacyjny to Vista; z poczatku myslalem, ze to moze wina ustawien zasilania w systemie, ale w Viscie i tak nie moge tego znalezc ...

jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza

znajoma ma taki dosc nietypowy problem: kiedy wlaczy monitor przed startem systemu, po zaladowaniu windowsa ekran pozostaje czarny, natoniast jesli najpierw zaladuje system, a potem dopiero wlaczy monitor, wszystko jest w jak najlepszym porzadku; system operacyjny to Vista; z poczatku myslalem, ze to moze wina ustawien zasilania w systemie, ale w Viscie i tak nie moge tego znalezc ...

jakies sugestie?

reinstalacja sterownikow od grafiki, probowales ?

Odnośnik do komentarza

Mam problem z kabelkami typu POWER SW, RESET SW, LED itp. Płyta główna to ASUS P4S8X-X i nie wiem, gdzie je podłączyć. Wydaje mi się, że źle to zrobiłem, bo komputer niby działa, ale przy włączaniu gier resetuje się (albo to wina RAMu?) i potem mam takie coś:

 

Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony:

System32\DRIVERS\pci.sys

 

A przy próbie instalacji Windowsa:

 

Nie można załadować Setupdd.sys. Kod błędu 4.

 

 

Komp działał, bo to mój stary i teraz go oddałem komuś (i mu go składałem) ram, płyta, procesor, karta, zasilacz i dysk są ode mnie, jego jest tylko cd rom i obudowa :P

Odnośnik do komentarza

Mam problem z kabelkami typu POWER SW, RESET SW, LED itp. Płyta główna to ASUS P4S8X-X i nie wiem, gdzie je podłączyć. Wydaje mi się, że źle to zrobiłem, bo komputer niby działa, ale przy włączaniu gier resetuje się (albo to wina RAMu?) i potem mam takie coś:

 

Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony:

System32\DRIVERS\pci.sys

 

A przy próbie instalacji Windowsa:

 

Nie można załadować Setupdd.sys. Kod błędu 4.

 

 

Komp działał, bo to mój stary i teraz go oddałem komuś (i mu go składałem) ram, płyta, procesor, karta, zasilacz i dysk są ode mnie, jego jest tylko cd rom i obudowa :P

 

http://www.fixya.com/support/p362940-asus_p4s8x_x_motherboard/manual-11142

 

31 strona, punkt 10 i sprawdzaj :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Nie miałem takich samych kabelków wszystkich ... i dwa inne mi zostały, coś złego może się stać?

 

Jeszcze jeden problem z tym kompem w BIOSie CPU FAN Speed rośnie i jest cały czas na czerwono, idzie do 1300 nawet. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to potrzebny ci jest tylko PWR (a jak chcesz, to możesz i jego nie podłączać, ale będziesz uruchamiał komputer śrubokrętem, albo spinaczem biurowym ;)), ja mam reset odłączony, bo resetować mogę powerem, a RST to można tylko przypadkowo przycisnąć ;), reszta to speaker i diody - przydatne, ale nie niezbędne :]

 

Co do drugiego punktu - w biosie masz CPU FAN SPEED? (przejrzałem szybko manual i nie ma czegoś takiego)

Pierwsze co możesz zrobić to wybrać ustawienia domyślne (load setup details) i zobaczyć, czy się coś zmieni, jeśli nie, to znaczy, że musisz zakasać rękawy i sprawdzić, czy wentylator nie jest zapchany kurzem, ewentualnie, czy nie brakuje pasty termoprzewodzącej między prockiem a wentylatorem

 

EDIT: A i taka mała rzecz - pamiętaj, żeby bieguny odpowiednio podłączyć (GND albo +/-)

Odnośnik do komentarza

Hyy CPU FAN Speed później sprawdzę i napiszę. A co do biegunów... to właśnie kabelek (4 dziurkowy) mi został, właściwie 2 takie same i na nim napisane 5V, Data +, Data -, GND. Jeszcze audio mi zostało. Tego nie podpinałem, ale komp działa ... :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...