Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Jak można sformatować Vistę nie mając CD z Vistą? Miałem zmienić kumplowi lapa z vistą na xp, ale płyty z xp "nie widzi" przy bootowaniu z cd romu.

Nic dziwnego, skoro XP jest piracki :>

Edyta rzecze, że to był oczywiście żart. :keke:

Spróbuj sformatować dysk jakimś programem DOSowym np. Ranish Partition Manager. Wtedy nie powinieneś mieć żadnych problemów. Ewentualnie użyj do tego celu jakiegoś Linuxa Live CD.

Odnośnik do komentarza

Aha :D Bo Win był piracki, bo ja mu swojego nie dam ;) On ma oryginalna Vistę, ale nie chce na niej działać. Miałem mu wgrać z płyty, którą mi dał. Zobaczę tym programem.

 

 

Programik odpada - musi stworzyć się na dyskietce, a lapek nie ma stacji dyskietek. Ściągam Linuxa Live Cd.

Odnośnik do komentarza

Od pewnego czasu mam problem w uruchomieniem kompa. Przy rozruchu wyłącza się on po kilku sekundach. Czasami dzieje się to już przy ekranie logowania. Udaje się go uruchomić na stałe dopiero przy 2-3 próbie. Wiecie może, co mi pada? Może zasilacz?

 

Zajrzyj do środka kompa w poszukiwaniu tzw. spuchniętych tranzystorów. Przerabiałem takie objawy z dwa razy więc na 90%;-) dobry trop. Normalny tranzystor jest płaski z wierzchu lub lekko wklęsły. Po dokładnych oględzinach płyty głównej lub ewentualnie zasilacza pewnie znajdziesz kilka wybrzuszonych. Możliwości naprawy są dwie, albo nowa płyta główna, albo zaprzyjaźniony elektronik, który przelutuje padnięte tranzystorki. Poszukaj w necie a na pewno znajdziesz wiele rad w tym temacie -nie pamiętam niestety strony ale i są takie ze zdjęciami co i jak wygląda i jak się do tego zabrać:-).

Płytę oglądałem, ale nic niepokojącego nie zaobserwowałem. Zasilacza nie chciało mi się już rozkręcać, jednak to pewnie tam tkwi problem. Zauważyłem, że komp wyłączał się najczęściej w momencie rozruchu płyty, która była w napędzie DVD (pewnie słaby zasilacz nie dawał rady ją ruszyć). Teraz wyjmuję płytę przed wyłączeniem kompa i później nie mam większych problemów z jego włączeniem.

Nic już nie będę przy tym kompie kombinował, bo po Nowym Roku planuję kupić nowy piecyk.

Odnośnik do komentarza

Kochani koledzy, problem z komputerem. Mianowicie dziś zaczęła odmawiać posłuszeństwa stara dobra myszka (PS/2). Komputer normalnie się uruchamiał, niestety myszka bez ruchu. Zacząłem działanie od próby ponownej instalacji sterowników - wszystko miło, aż do restartu komputera po instalacji - komputer zatrzymywał się na ekranie, w którym można było wejść do BIOSa. Ponadto nie działała klawiatura. Po resecie klawiatura zadziałała, na tyle bym mógł wejść w BIOS i przywrócić go do domyślnych ustawień. Wtedy komputer normalnie zadziałał. Nadmienić też muszę, że uruchamiał się bez problemu, gdy odłączyłem i klawiaturę, i myszkę. Teraz zaś odłączona jest myszka i jak widać wszystko z klawiaturą gra.

 

Czy ktoś ma pomysł, skąd wziął się ten problem? I jakie jest rozwiązanie? Jutro pewnie się wybiorę po nową myszkę, mam nadzieję, że problem jest tylko z nią, a nie np. z płytą główną...

Odnośnik do komentarza

Ok, to niech się kurzy :P

 

Dobra, a teraz mam takie pytanko związane z... pewnym programem, a mianowicie FL Studio i ASIO4All.

Ten drugi sterownik ostatnio mi przestał działać i kompletnie nie wiem z jakiego powodu :-k Po prostu nie 'czyta' żadnych dźwięków z FL Studio.

 

Hmm, chyba z powodu konfliktu z Siódemką. Zainstalowałem najnowszą wersję beta i dźwięk wrócił. Póki co problem zażegnany.

 

A jednak muszę ponownić problem z ASIO4ALL'em.

Podział kilka dni i nagle bez żadnego powodu znowu dźwięku w FL Studio nie mam :/

 

Trochę patrzyłem po necie, ale znajdywałem głównie bardzo stare tematy i nie odpowiadające moim problemom.

Odnośnik do komentarza

taki problem z komputerem ciotki z Austrii

 

ma na kompie postawiona viste i kiedys zainstalowala na tym kompie drukarke lexmarka

ostatnio kupila nowa drukarke (urzadzenie wielofunkcyjne) HP i gdy probowala je zainstalowac, pojawia sie blad, ze zainstalowanie tej drukarki jest niemozliwe bo istnieje konflikt z poprzednia drukarka ktora caly czas jest niby w systemie mimo, ze teoretycznie zostala z niego usunieta

wyzjsciem jest chyba tylko instalacja od nowa visty, ale kupujac tego kompa dwa lata temu nie dostala ze sklepu zadnej plytki instalacyjnej z systemem, bo ponoc instalka jest gdzies na dysku, ale ja ni cholery nie moge jej znalezc

ktos wie, gdzie szukac, albo jak inaczej rozwiazac ten problem?

 

edyta: problem rozwiazany -> zainstalowalem xp, potem z jego poziomu viste i z powrotem skasowalem xpka :D :D :D

Odnośnik do komentarza

Witam. Mój problem polega na tym, że gdy gram w Mass Effecta (przy innej grze to nie występuje z wyjątkiem NFS:ProStreet, ale tam znacznie rzadziej), to komputer mi się po prostu nagle wyłącza po kilkudziesięciu minutach grania. Zapewne z przegrzania. Nie znam się na tym, więc nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale komputer najcieplejszy jest z tyłu (mierzone dłonią :)), więc sądzę, że problem leży w zasilaczu. Everest podaje normalne temperatury płyty głównej, procesora i Aux'a (?? nie wiem co to ;)), czyli przedział 40-50 st. Wszystkie wentylatory i wentylatorki przeczyszczone i działają. Mój komputer to: AMD Phenom 9500, Geforce 8600 GT, Windows Vista. Natomiast zasilacz to Fever 400W LC-8400BTX (tutaj dokładna etykietka z zasilacza jakby ktoś chciał ;).

 

Czy powinienem wymienić zasilacz? Jeśli tak, to ile kosztowałby nowy, porządny?;)

Odnośnik do komentarza

Zasilacz na pewno do zmiany, wcześniej z "marką" Fever się nie spotkałem, ale to pewnie takie samo badziewie jak zasilacze no-name. Ciesz się, że jeszcze nie spalił Ci kompa. Podaj budżet to polecę jakiś dobry zasilacz ;) Jaka temperatura grafiki?

 

http://nvision.pl/Zasilacze-Czarna-lista-jakich-unikac-podczas-kupna--Forum-95-read.html Zasilacz Fever jest na czarnej liście więc zmianę polecam jak najszybciej ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...