Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem wyłączyłem kompa całkowicie sprawnego - dziś się włącza, ale z niedziałającym monitorem. Tzn. monitor działa, ale nie widzi komputera (komunikat "No signal"). Cały komputer włącza się, zdaje się, normalnie (przez głośniki słyszę, jak uruchamia się Skype czy ktoś pisze na gg). Odłączyłem kompa, "przedmuchałem" wnętrze sprężonym gazem, podłączyłem - bez efektu. Zauważyłęm jednak, że na początku włączania komputer wydaje kilka "kliknięć", których wcześniej nie było - jakby próbował coś włączyć, a nie mógł. Potem "rezygnuje" i włącza się normalnie. Jak to rozwiązać? I proszę mi jak chłop krowie na rowie, bo generalnie się na tym nie znam za bardzo.

Odnośnik do komentarza

A ja polecałbym posłuchać dokładnie ile tych 'kliknięć'(oraz które są długie, a które krótkie), wziąć w łapkę instrukcję od płyty głównej i dzięki temu dowiedzieć się z czym problem . :)

Jak nie masz zintegrowanej grafiki i nie trafiłeś na przypadek o którym pisze Gabe, to ewidentnie coś w grafice poszło(sugerują to te 'kliknięcia' przy włączaniu, samo uruchomienie kompa bez obrazu daje jeszcze jakieś nadzieje). :/

Odnośnik do komentarza

Operujesz terminami, których nie znam, ale na chłopski rozum - nie ma takiego drugiego wejścia, gdzie mógłbym wsadzić to od monitora :). Podłączyłem monitor do laptopa i działał.

 

Zresztą nieważne, gdyż oddałem kompa do serwisu - wszelkie ewentualne naprawy wymagały ode mnie wkroczenia w sferę, o której mam mgliste pojęcie.

 

EDIT: "Kliknięć" było 4 lub 5, wszystkie były jednakowe, jakieś 2-sekundowe odstępy i pojedynczo brzmiały podobnie do odgłosu włączenia i wyłączenia światła włącznikiem :)

Odnośnik do komentarza

Karta graficzna zjebana - i okazało się, że jednak mam zintegrowaną.

 

Ale gorsze jest to, że zjebał się prawdopodobnie również dysk (kliknięcia były jego dziełem) - na zintegrowanej karcie system się nie chce uruchomić, po wyborze sposobu uruchomienia (normalnie, awaryjnie itp.) komp się restartuje i wkoło Macieju. Powiedziałem w serwisie, by podłączyli inny dysk i wykluczyli awarię innych komponentów - bo jeśli to dysk, to albo zaszła jakaś dziwaczna koneksja między dyskiem a kartą, albo popsuły się niezależnie jednocześnie - w oba nie chce mi się wierzyć. Poza tym, pewnie też chcę odwlec bolesny moment utraty wszystkich danych...

Odnośnik do komentarza

Karta graficzna zjebana - i okazało się, że jednak mam zintegrowaną.

 

A to bardzo dziękuję za uznanie ;)

 

Ale gorsze jest to, że zjebał się prawdopodobnie również dysk (kliknięcia były jego dziełem) - na zintegrowanej karcie system się nie chce uruchomić, po wyborze sposobu uruchomienia (normalnie, awaryjnie itp.) komp się restartuje i wkoło Macieju. Powiedziałem w serwisie, by podłączyli inny dysk i wykluczyli awarię innych komponentów - bo jeśli to dysk, to albo zaszła jakaś dziwaczna koneksja między dyskiem a kartą, albo popsuły się niezależnie jednocześnie - w oba nie chce mi się wierzyć. Poza tym, pewnie też chcę odwlec bolesny moment utraty wszystkich danych...

 

Wytłumaczenie może być prozaiczne - zasilacz ci się psuje (masz jakiś no-name?), i było jakieś przepięcie a zasilacz to przepuścił przez filtry i mogły się popsuć oba komponenty.

Odnośnik do komentarza
Wytłumaczenie może być prozaiczne - zasilacz ci się psuje (masz jakiś no-name?), i było jakieś przepięcie a zasilacz to przepuścił przez filtry i mogły się popsuć oba komponenty.

 

Wymieniałem zasilacz 3-4 miesiące temu, nie pamiętam jaki to, ale informatyk polecił, więc założyłem, że dobry...

Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie też to ciekawi, bo IMO jak by padła karta graficzna, to by nie ruszył system, Dlatego zapytałem o zintegrowaną grafikę, myślałem, że BIOS przełączył na tę sprawną - a że niepodłączony monitor, to mu nie przeszkadzało :D

dlaczego by nie ruszyl system? awaria karty awarii nierowna; IMO jest to najzupelniej mozliwe, ze padla grafika, ale moze nie w takim stopniu, zeby wysylac w momencie rozruchu komunikat do plyty glownej

Odnośnik do komentarza

Mam problem - kupiłem laptopa Dell wystawowego, z preinstalowanym systemem Windows 7 (64-bit). Teraz umyśliła mi się reinstalacja i zorientowałem się że nie mam naklejki z CD-keyem, mam płytę z systemem dołączoną do komputera, ale nie mam CD Keya. Program do odczytywania kodów z rejestru (SoftKeyRevealer) nie znajduje, trochę się pogubiłem w tym. Ma ktoś jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Problem dotyczy Civ 5, ale nie tylko. Grałem w nią na laptopie, wszystko szło ok, dopóki nie zdobyłem miasta - wywalanie do Windowsa. Czytałem na necie i koleś ma to samo, wgrał nowe stery do karty graficznej i mu działa.

Ściągnąłem stery ze strony nvidii do karty GeForce 87000M GT, które nie chcą się zainstalować... (wywala błąd przy instalacji)

No nic, zainstalowałem Civkę na kompie, a tu? Nie mogę uruchomić, bo jak włączam to mam intro, a po nim czarny ekran i napis (od monitora) "przekroczenie zakresu" i nic się nie dzieję. Monitor 17 cali. Mam normalnie ustawiona rozdzielczość 1440 x 900, wtedy też pojawia się ten komunikat, ale po chwili znika i wszystko działa. Czasem tak mam z różnymi grami. Nie mam pojęcia czemu. Żeby nie było, niektóre gry mi chodzą normalnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...