Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie dotyczące monitora, lecz chyba powiązane z komputerem. Niedawno padł mi monitor i oddałem go do serwisu ( Samsung SyncMaster 940nw), po odebraniu go nie mogę ustawić jego standardowej, najlepszej rozdzielczości tj. 1440 X 900. Została ona zastąpiona w ustawieniach inną tj. 1400 x 1050. Da się to zmienić ponownie, ręcznie? :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, gdzie się zwrócić, więc napiszę tutaj. Mój GF 8800GT jest podłączony kablem HDMI do LCD Philipsa. Do tej pory miałem tylko obraz bez fonii. Dziś kupiłem sobie kabelek S/PDIF, żeby podpiąć grafikę z płytą główną i wreszcie uzyskać dźwięk w TV, ale dupa z tego wyszła. Kabelek podpięty, ale dźwięku jak nie było tak nie ma. Cały dzień szukam w necie jak uzyskać dźwięk, od czytania for już mnie oczy bolą. Wszędzie jest ta sama wskazówka: "aby uzyskać dźwięk z HDMI trzeba spiąć kabelkiem S/PDIF płytę i grafikę, w urządzeniach audio ustawić jako domyślne Realtek Digital Output i gotowe". Niestety u mnie nie działa. Próbowałem instalować różne stery od dźwięku, konfigurować TV, ale to też nie pomaga. Miał ktoś może podobny problem i wie jak to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

problem z otwieraniem plików jpg.

 

siostra nagrała mi płytkę ze zdjęciami w formacje jpg. ona ma system Linux ja Windows 7. problem jest taki iż wrzucam dysk do napędu klikam na fotkę a ona się nie otwiera. ani w standardowej przeglądarse Windows ani w innym programie graficznym (ACDSee, Paint itd).

u niej na kompie fotki są jak najbardziej ok. u mnie już nie dadzą się pooglądać.

czemu?? jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza

komunikat w Przeglądarce fotografii:

"przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji"

 

płyta jest ok. nagrywane jest 2 razy na innych. sprawdzane na innym kompie. to samo.

czytnik u mnie jest ok.

coś jak by były błędne pliki. tylko format mają ok- jpeg. na kompie u siostry otwiera się toto bez problemu z płyty. pliki ważą tyle ile powinny.

może jakiś problem, że ona ma Linuksa a ja W7?

Odnośnik do komentarza

komunikat w Przeglądarce fotografii:

"przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji"

 

płyta jest ok. nagrywane jest 2 razy na innych. sprawdzane na innym kompie. to samo.

czytnik u mnie jest ok.

coś jak by były błędne pliki. tylko format mają ok- jpeg. na kompie u siostry otwiera się toto bez problemu z płyty. pliki ważą tyle ile powinny.

może jakiś problem, że ona ma Linuksa a ja W7?

uzywam ubuntu, winxp, win7... czesto przerzucam zdjecia i sa widoczne pod kazdym systemem, przyczyny bym raczej upatrywal w formacie w jakim plyta zostala nagrana, moze to nie byc czytelne dla systemow z rodziny windows

 

Mam kompa z athlonem X2 240. Płyta głowna Gigabyte GAMA78LM-S2h nie widzi mi jednego rdzenia i komp zachowuję się jak na jednordzeniówce. Jakies porady?

jaki system operacyjny ?

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem podany tutaj komputer, ale nie był dla mnie, złożyli, wszystko doszło, ale znajomy jak wkłada płytę z Windowsem to ma komunikat

 

disk boot failure insert system disk and press enter

 

Wiecie co może być nie tak?

 

Albo nie ustawiłeś bootowania z napędu optycznego (na początku jest napisane na ekranie, zazwyczaj jest to F11), albo ustawiłeś, ale masz nieczytelną płytę :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...