Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa swój 557 finał Ligi Mistrzów


lad

Za kim jesteś w finale?  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Plus czym innym jest picie kraftu czy po prostu ciekawych alkoholi dla smaku, a czym innym walenie do ryja dla walenia do ryja.

Z resztą się zgadzam, ale to akurat pierdolenie. Tyle samo z alkoholizmu ma picie najdroższych win, czy whisky, co picie najtańszego bełta. Kluczem jest ilość i regularność tego piwa (a więcej osób jest w stanie sobie pozwolić na 6 Harnasiów dziennie, niż na 6 kraftów), a nie cena tego alkoholu. 

 

Czy tak by wzrosło bimbrownictwo przy podwyżce podatków? Tego pewny nie jestem, bo w końcu fajki są obłożone podatkiem w okolicach 500% (wliczając w to akcyzy i inne "podatkinazywaneinaczej,żebysięniepołapali"), a wciąż ludzie kupują w kioskach, a tylko jakaś część kombinuję z tymi z przemytu. Natomiast przy obecnej skali podatków każda ich podwyżka to zło, bo po prostu te pieniądze są marnowane na pasożytnictwo społeczne. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ajerkoniak napisał:

Ty też?

Napisałem, że czym innym jest picie dla smaku od walenia do ryja dla samego walenia do ryja. Przez walenie do ryja chyba nie rozumiemy kulturalnie jednego harnasia tylko właśnie ów czteropak z wódą.

Tyle, że jak pokazuje chociażby wrzucany tutaj przykład krytyka piwa (sorry, nie pamiętam nazwiska), który popadł w alkoholizm pijąc na jakichś festiwalach picie dla smaku nie jest żadnym alibi. Mechanizm jest prosty - pijesz często (nawet jeżeli to tylko jedno piwo), jesteś zagrożony. Zupełnie nie ma znaczenia co pijesz, tylko jak regularnie. W dodatku wbrew pozorom znacznie niebezpieczniejsze pod względem ryzyka alkoholizmu jest picie jednego piwa 3-4 razy w tygodniu, niż np. solidne nakurwienie się raz w miesiącu. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W Polsce problem alkoholowy polega na tym, co dokładnie się tutaj wydarzyło na ostatnich stronach. Mianowicie chodzi o to, że każdy Polak zna jakiegoś alkoholika co to wali do ryja dla samego smaku walenia do ryja i przez to czuje się doskonale usprawiedliwiony i uspokojony, że przecież jego ten problem nie dotyczy, skoro pije sobie 3 kraftowe piwka przed snem 4 razy w tygodniu.
Podjerzewam, że w przypadku tych walących do ryja dla samego smaku walenia do ryja obowiązuje taka sama retoryka - oni też znają kogoś, kto ma ten problem większy.

  • Lubię! 10
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

 

No nie chciałbym jeszcze raz mieć wesela, gdyby nagle cena wódki wzrosła 10x :D

 

Czyli osoby pijące 4 piwka do FM-a to patusy? :>

 

Ogólnie się zgadzam, ale dziwnie to brzmiało akurat tutaj.  Sam nie mogę rozkminić sytuacji, które czasami widzę na meczach u siebie - okej typ najebany przed meczem, spoko, że wszedł - wiadomo jak z ochroną jest, a zawsze można minutę udać trzeźwego, ale jakim cudem, gdy wracam z meczu te osoby wychodzą tak najebane z meczu :-k Przecież piwo jest tak rozcieńczone, że chyba 20 muszą pić.

 

LEL, naprawdę? :D 

 

Jakie piwo, chłopie. Stary kibol i pisze takie rzeczy?

 

Security Fort cię trzepie od stóp do głów?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, verlee napisał:
1 godzinę temu, Pulek napisał:

no i po tym jak to napisałeś przypomniało mi się, co zrobiłeś ze mną w tym barze we Wrocławiu (jagermeister, pozdrawiam)

 

najśmieszniejsze jest to ze ja nawet jakoś bardzo nie lubię jegermeistera :keke:

no na pewno najśmieszniejsze... :roll: 

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, verlee napisał:

 

najśmieszniejsze jest to ze ja nawet jakoś bardzo nie lubię jegermeistera :keke:

 

Czas teraźniejszy. We Wrocławiu również? :)

 

 

btw, ja prawie zawsze piłem, BO WYPADAŁO :D dałem się zgnieść kolektywowi, który tego ode mnie oczekiwał :) prawie nigdy mi nie smakowało, ale obowiązek to obowiązek :D

 

dziś już tylko z rzadka fortuna, książęce albo paulaner :) no i jakieś piwo od Vamiego jak jakimś cudem dostanę :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...