Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa swój 557 finał Ligi Mistrzów


lad

Za kim jesteś w finale?  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, kolek23 napisał:

 

IMHO to, że sam zawodnik o tym pomyślał jest już oznaką tej głupoty zwanej PC.

We wszystkim musi być umiar. PC miało w zamierzeniu brać m.in. pod uwagę, że np. te same słowa odbierane są zupełnie inaczej w innych kontekstach kulturowych.

 

Akurat z "nadmiarem PC" walczą najczęściej (akurat nie Ty) kolesie, którym wcale używanie w stosunku do nich stereotypów by się nie podobało, różne takie prowincjusze z kurnej chaty na Podlasiu, co to srać chodzą pod stodołę a do 3 klasy podstawówki chodzili 5 lat.

 

 

 

^^ to powyższe to było ironiczne, jakby ktoś nie zaczaił

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj w moim komputerze w biurze avast cleaner zasugerował zwolnienie miejsca na dysku poprzez wywalenie starych plików aktualizacyjnych windows. I dzisiaj komp nie chce się odpalić: wisi mi ekran z aktualizowaniem windows i postępem 35%.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, wwosik napisał:

Ja się nie śmiałem. Zareagowałem negatywnie na sugestię (może fałszywie odczytana) że Piątkowi cieszynki zabroniono. Jak sam zawodnik tak postanowił to w porządku.

 

A moim zdaniem spokojnie mógł taką zrobić i kretynem byłby ten kto z tego powodu jeszcze by miał antysemityzm imputowac. Gole się -strzela- a  cieszynka to gra słów. Doszukiwanie się jakichś podtekstów to idiotyzm

na tt była też aferka, ze S. Pereira (tvp?) był na meczu w koszulce z nr 88 i śmiał wrzucić takie zdjęcie

Odnośnik do komentarza

 

Chętnie bym posłuchał opinii jego przeciwników, bo ja jestem skory uwierzyć, że zaszedł nie tym ludziom co trzeba za skórę i dlatego jest taka nagonka na niego. Ale może jestem naiwny :-k 

 

A z tą cieszynką, to ja się przyznaję, że nie skumałem, że chodziło o to strzelanie Piątka :D Dlatego w ogóle nie rozumiałem postu @jmk

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Kaczy napisał:

na tt była też aferka, ze S. Pereira (tvp?) był na meczu w koszulce z nr 88 i śmiał wrzucić takie zdjęcie

Pereira to ma kompleks, że musi cały czas udowadniać swoją polskość, bo nie dosyć, że mówić po polsku nie umie, to jeszcze takie żydowskie imię ;) Ciekawe, może i chciał podkreślić, że urodzony w 88 roku, ale to raczej takie dupkowate https://en.wikipedia.org/wiki/Dog-whistle_politics

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Feanor napisał:

Słowo pogrom ma w angielskim (i hebrajskim pewnie też) tylko jedno znaczenie. Oficjalny ćwierk pzpn na temat meczu z Izraelem ze słowem pogrom to idiotyzm. To, że intencja była zupełnie inna w takich źródłach nie ma znaczenia. 

Aż poszedłem sprawdzić i ten tweet był w języku polskim. Nie jestem przekonany, że intencją autora było wywołanie takich skojarzeń ale trafił pechowo.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, wwosik napisał:

Pereira to ma kompleks, że musi cały czas udowadniać swoją polskość, bo nie dosyć, że mówić po polsku nie umie, to jeszcze takie żydowskie imię ;) Ciekawe, może i chciał podkreślić, że urodzony w 88 roku, ale to raczej takie dupkowate https://en.wikipedia.org/wiki/Dog-whistle_politics

wrzucał fotki z innych miejsc z koszulką, nigdy nie było o to pretensji

Odnośnik do komentarza

Szczególnie, że w nomenklaturze piłkarskiej pogrom kojarzy się z wysokim wynikiem ;) I doszukiwanie się tutaj podtekstów jest zdrowo pierdolnięte. "rozstrzelali rywali" itp. No ale Izrael.

Kurwa serio ja bym zrobił film o Lutherze Kingu w którym Luther byłby biały, albo film o Jordanie z białymi aktorami i patrzył jak świat płonie :/ 

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ale - w domu powieszonego nie mówi się o sznurku. W relacjach międzyludzkich powinno się unikać dwuznaczności tam, gdzie to może to być źle zrozumiane. O ile jeszcze pogrom w polskim tweecie rozumiem, że mógł pójść bezwiednie, bo to przecież potoczny język (choć i tak ktoś powinien o tym pomyśleć), tak fotografowanie się w koszulce 88 na meczu z Izraelem przez dziennikarza (przyjmijmy), który z tego tytułu *powinien* mieć elementarną wiedzę o świecie, uważam za wykonane świadome, a tłumaczenie się, że "bo ja się urodziłem w 1988" za dziecinne.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

bitch please, może jeszcze w meczach z Izraelem zdelegalizować spalone w polskim komentarzu, mecz w 18 i 88 minucie powinien być przerwany i odczytany jakiś apel poległych, czy coś... Polakom nie wolno strzelać. W kadrze nie może grać nikt urodzony w roku 88. Ba, obowiązkowa eutanazja, jak można było dzieci rodzić w roku 88... Skandal...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...