Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike
8 minut temu, jmk napisał:

Jak się oststnio biliśmy na zlocie (4 lata temu?) Mitnick ważył ze 100 kg a ja 70 kilka, teraz nie wiem jak u niego u mnie 57, więc ktoś musi się zbliżyć :kekeke:

115kg, bez sensu :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ingenting napisał:
1 godzinę temu, Man_iac napisał:
W ten sposób każdą nieuczciwość można wytłumaczyć. Złodziej też kradnie, bo państwo nie zapewniło mu lepszego źródła zarobków. Dziewczyna po prostu wykorzystała lukę prawną dla własnych korzyści finansowych, a że za to cierpią inne, które nie nadużywają tych przepisów to po prostu rozprzestrzenianie się nieuczciwości. Pracodawca, który wybiera pomiędzy 2 pracownikami różnych płci, a o zbliżonych kwalifikacjach po prostu niechętnie zaryzykuje np. 12 tys zł. (to mniej więcej koszt zatrudnienia kobiety, która kilka dni później pójdzie na L4, przy założeniu, że miała zarabiać 4k brutto), gdy jest kandydat, który tego ryzyka nie generuje. 

Skończyłem czytać przy porównaniu kobiety w ciąży do złodzieja.

co ciekawe maniak ma dzieci, ale to urocze:d

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, kuab said:

Nie chodzi mi o sam fakt dyskusji, tylko o to, jak kategoryczne teksty natychmiast padały, mimo że nikt tak naprawdę nie zna szerzej tej sytuacji czy tej kobiety w ciąży. "Ona jest oszustką" itd. I że kobieta w ciąży to może pracować i w ogóle.

 

No i kategoryczność powinna być temperowana według mnie też, ponieważ nikt nigdy nie ma pełnej perspektywy, ale tak sformułowana ta postawa jest podszyta virtue signallingiem, który mnie z zasady drażni, a nie przekazaniem jakiegoś realnego argumentu w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, krzysfiol napisał:

I tak, jestem też za tym, żeby państwo dawało większe wsparcie małym firmom w tych sytuacjach. Po prostu nie podoba mi się mówienie, że „ludzie to chuje” z powodu zajścia kobiety w ciążę. 

 

Alternatywa dla 500+, np. współfinansowanie L4 z budżetu byłoby 100-razy lepsze, tylko właśnie, za mało w tym populizmu.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Morpheus napisał:

 

Alternatywa dla 500+, np. współfinansowanie L4 z budżetu byłoby 100-razy lepsze, tylko właśnie, za mało w tym populizmu.

A to już wczoraj pisałem. Wystarczą 3 drobne zmiany i problem stanie się marginalny. 

- całość za L4 ciążowe wypłaca ZUS;

- w czasie urlopu nie nalicza się urlop wypoczynkowy;

- W firmach mniejszych, niż x pracowników nie ma konieczności utrzymania stanowiska. 

 

I wtedy zupełnie nic przeciwko bym nie miał, a po urlopach chętnie przyjął z powrotem, jak tylko będzie wolny etat. Problem dyskryminacji kobiet (przynajmniej pod tym kątem) szybko odszedłby do lamusa. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Man_iac napisał:

- W firmach mniejszych, niż x pracowników nie ma konieczności utrzymania stanowiska. 

 

No niestety, to tylko uprawomocni i tak działający nieoficjalnie system, że duże firmy się nie boją zatrudniać młodych kobiet, a małe ich nie zatrudniają prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, stefan1984 napisał:

Wiem, sam bym raczej nie wpadł na to. Ale nie rozumiem dlaczego komuś nie wolno dac takiej umowy, bo podejrzane będzie i koniec. Bo jak udowodnią przekręt?

No jak to jak?
Wiesz, jak Janusze biznesu robili coś takiego? Na rympał. Prowadzisz działalność, żona kolegi zaciążyła? Bierzesz ją na 20k zł pensji (to nic, że zarabiasz sam mniej w swojej firmie, a ona jest kosmetyczką czy socjologiem), płacisz raz (pod stołem zwraca Ci koszty kolega), później przejmuje to ZUS i liczysz, że kolega będzie Ci za przysługę co miesiąc odpalał 2k zł.

A później jest zdziwko, jak to ZUS się czepia i o co chodzi, panie mecenasie ratuj, okradajo! :keke:

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gabe napisał:

 

No niestety, to tylko uprawomocni i tak działający nieoficjalnie system, że duże firmy się nie boją zatrudniać młodych kobiet, a małe ich nie zatrudniają prawie wcale.

Uważam odwrotnie. Właśnie wtedy nie będzie żadnej straty ze względu na zatrudnienie kobiety w ciąży, więc i duża część tych małych firm się na nie otworzy. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...