Skocz do zawartości

Marynia urzeczona promocjami sięga głęboko do portfela i wydaje 532 złote na przedmioty, z których nigdy nie skorzysta


krzysfiol

Powiem szczerze, że nie mam pomysłu na ankietę, tworzę Marynię tylko dlatego, żeby jmk się nie sapał :/  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jednak angielski zniszczyl

No generalnie to już spotkanie grupowe było kiepskie bo było zadanie dla wszystkich i były dwie osoby co zajebiście gadały po angielsku. Wpłynęło to na mnie tak że pomamrotalem coś ale udziału nie brałem a szkoda bo takie głupoty gadali :keke: Czyli już złapałem blokadę a potem po 40 minutach czekania na swoją kolej wszedłem do pokoju z 4 rodowitymi Niemcami :kekeke: O chuj byle nie odwracać się plecami bo z przyzwyczajenia strzelą pomyślałem ale było gorzej... rzucili jakieś pytania ale się zablokowałem i nie potrafiłem za dużo odpowiedzieć więc zacząłem mówić sam to co ja chcę bo nie będą mi niemiaszki rządziły Powiedziałem że PHP to chuj bo ja to już potrafię nawet projekty w composerze i laravelu odpalać. Spojrzeli na mnie i "i'ts cool" mówią i że "call me" a ja że "i change number and you dont have..." a oni "ok ok"..... I tak się pożegnaliśmy

 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
Cytat

 

Młodzieżowe słowo roku 2017 wybrano z pewnymi problemami. Dwa słowa, które zebrały najwięcej głosów, zostały zdyskwalifikowane przez komisję.

 

Na stronie PWN ogłoszono zwycięzcę plebiscytu na Młodzieżowe słowo roku 2017. Ma tylko dwie litery.

"Rzeczownik XD, który może też funkcjonować jak wykrzyknik, partykuła, nieodmienny przymiotnik lub przysłówek, powstał jako połączenie liter symbolizujące graficznie uśmiech. Jest więc znakiem ikonicznym. XD, dziś zapisywane także iksde, należy głównie do języka pisanego mediów społecznościowych, ale pojawia się również w języku mówionym. W polszczyźnie rozpowszechnił się prawdopodobnie kilka lat temu. W angielskojęzycznej sieci XD funkcjonuje od roku 2003 (pierwszy wpis w słowniku slangu Urban Dictionary)" - piszą językoznawcy. 

 

Młodzieżowe słowo roku wybrane z problemami

 

W plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2017 głosowało 5000 osób. Najwięcej głosów zebrał "sztos", ale to słowo wygrało w 2016 roku. Zgodnie z zasadami zwycięzcą plebiscytu nie może być zeszłoroczny laureat. Na drugim miejscu uplasował się "dwudzionek". Jak tłumaczą językoznawcy, "to słabo akceptowany purystyczny pomysł, wyśmiewany już przez Juliana Tuwima, który uważał, że weekendu niczym zastępować nie trzeba". W związku z tym słowem roku zostało kolejne na liście słowo, czyli "XD". 

Komisja doceniła też najciekawsze neologizmy oraz neosemantyzm. "Wśród neologizmów największe wrażenie robi na nas "smartwica", zapisywana także jako "smartfica" – kolejna nazwa chorobliwego uzależnienia od telefonu komórkowego. Jest to propozycja sugestywna, świadcząca o znajomości polskiego słowotwórstwa, niestety nierozpowszechniona" - ocenili eksperci od języka polskiego. Komisji spodobało się również słowo "odjaniepawlić". "Ten czasownik jest używany powszechnie nie jako bluźnierstwo czy wyraz antykościelnej fobii, lecz raczej naturalna reakcja na wszechobecny w przestrzeni publicznej zewnętrzny kult. Młodzież i slang młodzieżowy reagują buntem na różne narzucane publicznie narracje: prawicowe i lewicowe, religijne i liberalne" - pouczają językoznawcy. 

Z neosemantyzmów (metafor leksykalnych) wybrali rzeczownik "pocisk" i pokrewny czasownik "pocisnąć kogoś" (tzn. pogrążyć przeciwnika).

Młodzieżowe słowo roku to plebiscyt organizowany przez redakcję serwisu www.sjp.pwn.pl WN PWN, Instytut Języka Polskiego UW oraz słownik miejski.pl.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22775697,mlodziezowe-slowo-roku-2017-wybrane-ma-tylko-dwie-litery.html#BoxNewsImg&a=66&c=96#Czolka3Img2

 

Jak tu młodzieżowo

 :iksde::keke: 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Man_iac napisał:

Tylko po co płacić piratom jak jest mnóstwo darmowych streamów?

 

Mi to trochę wadzi z innych względów: póki jest to piękne w swoim anarchizmie cyfrowym, tzn jeden rippuje/nagrywa/streamuje żeby drugi mógł to oglądać*, to mieści się jakoś w moich moralnych ramach idealizmu. Natomiast jeśli ktoś z tego kręci biznes, to jest to taki właśnie cwaniak ze stadionu, który próbuje zarobić gdzie się da :-k 

 

*wiem, że to tak pięknie nie wygląda, ale to takie uproszczenie

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hawkeye napisał:

w Holandii to jest najczęściej tak, że masz wyjebane na wszystko, przychodzi monter, instaluje i śmiga (nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie), jakość normalnie fullhd żyleta itp, nic nie tnie, nic nie wywala. @Taxi (może zajrzy xd) ma w PL i to opiera się o jakiegoś boxa, może być chyba malinka, on ma jakieś xiaomi za 100zł (ale przyżydził i mu czasem tnie jak pamięć się zawali, ale to wina boxa na 100% a nie tv). Jakość ma też full hd (na over 42" ogląda i wygląda obraz tak samo jak z jakiejś cyfry plus hd czy cos)

Tak jak pisał Hawkeye, miałem stycznośc  z IPTV. Odpala się przez Kodi na PC lub jak ktoś ma amdroidTV boxa to ma do wyboru też inne programy do odpalania list. Problemem tanich boxów jest szybko zapełniający się cache, a co za tym idzie czasem trzeba przełączyć kanał na inny i wrócić do starego. Jak ktoś ma dużo wolnych środków to Nvidia ShieldTV rozwiązuje wszystkie problemy :D 

Ceny są różne, w zależności od dostawcy, ilości i jakości kanałów. Za około 30 zł  można mieć listę z polskimi kanałami (w tym sportowe). Jak ktoś ma w dupie polskie kanały to jest pełno dostawców w cenie ok. 5$. Ważne, żeby nie płacić z góry na dłużej niż miesiąc i kierować się opiniami innych bo w każdej chwili dostawca może dostać bana i zawinąć interes.

Praktycznie każdy pozwala na bezpłatny trial (warto sprawdzić czy odpowiada nam jakość kanałów i czy nasz internet sobie z nią poradzi).

Polecam lekturę https://www.reddit.com/r/IPTV i IPTVReviews (głownie dostawcy ENG) w celu wybrania czegoś dla siebie. Obecnie, jak ktoś szuka polskich kanałów to ludzie często polecają "Nowa IPTV od Moniki". Osobiście nie wiem jak działa.

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza

Szkoda Brudas. Ale tak po tym co napisałeś przypomniało mi się Twoje słowa jak to łatwo teraz ogarnąć  'wystarczy tylko..."

Czyli ta TV przez net to trochę jebania się co miesiąc, szukania itp. No to jednak wolę możliwość - włączam i leci meczyk.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jmk napisał:

Szkoda Brudas. Ale tak po tym co napisałeś przypomniało mi się Twoje słowa jak to łatwo teraz ogarnąć  'wystarczy tylko..."

Czyli ta TV przez net to trochę jebania się co miesiąc, szukania itp. No to jednak wolę możliwość - włączam i leci meczyk.

 

Nie no generalnie to podejrzewam, że będą na tak (biorąc pod uwagę, że chcą 60 osób i widziałem poziom tych którzy tam byli), ale........zaoferowali 3000 na start przez 6 miesięcy a po 6 miesiącach 4000 i lojalke na 2 lata ;)  Brutto ofc ;)

Odnośnik do komentarza
To chyba nie jest tak, że jest dużo jebania, ale trzeba być gotowym w razie czego na zmianę dostawcy. Wątpię, że z miesiąca na miesiąc trzeba brać nowego. Imo się pyli jak nie ma się 5k na mc bo oszczędność w skali roku spora.

U mnie największą blokadą jest obawa, że płacąc zostawiam wszystkie swoje dane. No i gdy policja się za takiego nadawcę zabierze, to do mnie też pewnie zapukają.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...