Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Ale T-m. Tu chodzi o to, ze gdy zespol byl w finansowym dolku i przyszedl Laporta, ktory z tego dolka chcial nas wyciagnac i zmienil polityke plac w zespole, wiekszosc pilkarzy sie na to zgodzila, mimo ze oznaczalo to dla nich spore obnizki. Niestety "Królik" od poczatku nie chcial rozmawiac o nowym kontrakcie, jednoczesnie podkreslajac jak on to bardzo kocha Barce... Wypozyczanie go bylo sposobem na odciazenie budzetu jego pensja. W dodatku od poczatku nie miescil sie w wizji Rijkarda wiec to bylo jedyne sluszne rozwiazanie( zwazywszy, ze nikt za bardzo kupic go nie chcial).

Odnośnik do komentarza
I po takim okresie mamienia go i olewania nagle wielkie halo, że odchodzi i od razu stwierdzenie, że na bank dla kasy kasy kasy. I wytykacie mu, że nie kocha Barcy i w niej nie został.

 

Z tego co ja pamiętam, w maju zarząd proponował Konusowi nowy kontrakt, jednak zarabiać miał zdecydowanie mniej niżli do tej pory, no i sprawa upadła. Saviola wolał odejść i do końca zbierać większą kasę, a zarabiał tyle co najlepsi zawodnicy 1 składu :>.

 

Jakbyś zarabiał 5 patyków miesięcznie w klubie i zaoferowaliby Ci 2 z obietnicą, że nie będziesz grał, bo w zasadzie, to Cię trener pierdoli i nie ma dla Ciebie miejsca i dostałbyś 2 patyki gdzie indziej, gdzie trener komponowałby Cię w skład zespołu, to co byś wybrał ??

 

 

Striker - powoływanie się na miłość do klubu ma sens, jeśli mówi o tym wychowanek, który gra tam od zawsze. Coś jak Raul i Guti w Realu, czy Puyol czy Xavi w Barcelonie. Dlatego mówienie w tym momencie, kiedy odchodzi z klubu w formie $aviola jest buractwem, bo jakoś wcześniej nikt tak nie pisał :-)

Odnośnik do komentarza
"Nie zdradzę Barçy i nie odejdę do Realu Madryt. Jeśli zmienię klub, zdecyduję się na wyjazd za granicę."

 

Javier Pedro Saviola

 

Tyle w temacie. Nie mam pretensji, ze odszedl. Ze odszedl do Realu tym bardziej. Po prostu uwazam, ze Saviola to kolejny pilkarz dla ktorego jako pierwsza liczy sie kasa. :)

Odnośnik do komentarza

Saviola a kto to jest Saviola :> No sorry błędem było by zostawiać zawodnika który nie gra a bierze kupe kasy skoro mamy na ławke wychowanka Dos Santosa który bierze 10 razy mniej :> I 10 razy mniej kłóci się o miejsce w składzie :> Niech idzie do Realu tylko czy tam będzie grał :> Wydaje mi się że trafi z deszczu pod rynne :/ Zgadzam się z T-m kim jest Saviola żeby zarzucać mu brak miłości i lojalności do klubu który miał go w dupie ? Gdyby Puyol, Raul, Casillas, Xavi zrobili taki numer to by była bulwera :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony powiedzmy sobie szczerze - w Barcelonie od przyjścia Eto'o traktowali Saviolę jak piąte koło u wozu, więc nie ma się co dziwić, że klubu jednak szczególnym sentymentem nie darzy... W dużej mierze zahamowali jego rozwój. Druga sprawa, że w Realu też raczej nie odnajdzie tak szybko miejsca w pierwszym skłądzie (no, chyba, że Schuster na 100% chce na niego stawiać). Życzę mu dobrze, bo go lubię, to dalej dobry piłkarz jest.

Odnośnik do komentarza
I każda kolejna osoba pisząca $aviola to jeden wielki śmiech na sali. Wy oczekujecie, że niby co - każdy zawodnik, który się otarł o Grande Barcelona nie może już nigdzie indziej iść grać. A juz do Realu to na bank nie? Płaciliście mu po kilka milionów €uro rocznie, po czym maliliście od ponad 7miu miesięcy nowym kontraktem, którego nie dostał.

 

ależ ja to pisałem w żartobliwym kontekście :)

Co mnie Saviola? Mam tą satysfakcję, że jako jeden z nielicznych nie wierzyłem w jego wielką miłość do Barcelony :] To kolejny piłkarz-kłamczuszek i tyle :) Mogę się założyć, że miał setki ofert i nie gorszych finansowo czy sportowo (bo już widze jak wygryza Ruuda i Raula ze składu Realu). A wybrał taką, że jego wcześniejsze słowa są nic nie warte, a do tego zapewne traci szacunek jakim go darzyła publika na Camp Nou.

Żegnam go bez żalu, ale powodzenia nie mam zamiaru życzyć, bo trafił do największego wroga.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne do reszty odczucia co do Savioli. Ot, zamienił stryjek siekierkę na kijek. U nas grzał ławę, tam też będzie. No cóż. Jeśli odpowiada mu bardziej bycie wypożyczanym z Realu niż z Barcelony to jego biznes. Pokazał zamiłowanie do kasy, a nie do klubu. Jednakże nie był żadnym symbolem klubu (vide Puyol), więc żalu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Kontraktu nie dostał, bo zarząd wiedział, że będzie chciał jakieś niebotyczne sumy otrzymywać. Poza tym, Rijkaard od początku nie przepadał za stawianiem na niego, a szkoda, bo gdy w formie, to był naprawdę imponujący, nie to, co IceMan. Jako, że jestem fanem Savioli, mam nadzieję, że odbuduje formę i jeszcze pokaże klasę w Europie, bo przecież wiekowym grajkiem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Poza tym, Rijkaard od początku nie przepadał za stawianiem na niego, a szkoda, bo gdy w formie, to był naprawdę imponujący

W niecałych 160 meczach 68 goli to "imponujące"? Pamiętasz go grającego gdy miał pewne miejsce? Nikt go nie posadził na ławce bo jest dobry.

 

No moze na kolana ta statystyka nie rzuca ale na liczbe 160 skldaja sie rowniez wejscia na ostatnie 5 czy 10 minut, na ktore Saviola byl skazany za kadencji Franka.

Odnośnik do komentarza
No moze na kolana ta statystyka nie rzuca ale na liczbe 160 skldaja sie rowniez wejscia na ostatnie 5 czy 10 minut, na ktore Saviola byl skazany za kadencji Franka.

A wśród bramek są mecze, w których trafiał dwukrotnie :]

Saviola nie jest złym piłkarzem, ale nie oszukujmy się - wszyscy oczekiwali od niego więcej. A pokładanych w nim nadziei nigdy do końca nie spełnił.

Tak samo było w Sevilli (30/8) czy Monaco (29/7)*

 

* - czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Gabriel Milito jest kolejnym zawodnikiem, którego przed sezonem 2007-2008 kupiła FC Barcelona. Kwota transferu wyniesie 17 mln euro plus 3,5 mln w zależności od wyników katalońskiego klubu. Informację tą potwierdziła także oficjalna strona internetowa Barçy.

 

Również na oficjalnej stronie internetowej Realu Zaragoza możemy przeczytać notkę, w której zawarta została informacja, iż obie strony negocjowały bezpośrednio i osiągnęły porozumienie kiedy ustalono warunki finansowe. Dodatkowo aragoński klub podziękował Milito za dobrą grę podczas czterech sezonów spędzonych na Romareda.

 

Milito podpisze z Barceloną 4-letni kontrakt, w którym zostanie zawarta klauzula odejścia wynosząca 90 mln euro. Po powrocie Argentyńczyka z Copa America, oficjalnie złoży on podpis na umowie i zostanie zaprezentowany jako nowy gracz Azulgrany

 

No w koncu :jupi:

Odnośnik do komentarza

T-m: różnica pomiędzy Morientesem i Saviolą jest następująca: ten pierwszy kiedy grał to strzelał, ten drugi kiedy grał to marnował, albo strzelał mało. Nie wiem jednak jak wyglądał kontrakt Fernando. Niewiele jest osób, które będą płakały za Saviolą. Wydaje mi się, że za Morientesem stało troszkę więcej kibiców. Życzę Savioli wszystkiego najlepszego w nowym klubie.

 

W końco coś sie ruszyło w sprawie Milito. Wydaje się, że to ostatni transfer tego lata.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze, że nie gramy trzy dni po spotkaniu Ligi Mistrzów. Tydzień to dużo czasu na odpoczynek będzie. I na sprawienie świątecznej niespodzianki. Tak spojrzałem na rozkład Realu i np. w przeciągu pięciu dni grają dwa wyjazdowe mecze - z Valencią i Sevillą. Czyli losowanie jest sprawiedliwe ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...