Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Może Ustari W sumie to nie mam pomysłu, ale przydałby się.

a to on już nie przeszedł do Villarreal? mówiło się o 6 mln euro :-k

No właśnie, ale z drugiej strony nigdzie nie było oficjalnego komunikatu klubu Villarreal... Ta informacja pojawiła się bodajże na jednym hiszpańskim serwisie.

Odnośnik do komentarza

Ooo.. widzę, że została wywołana dyskusja o Ustarim.. Niektórzy pewnie kojarzą, że jestem wielkim zwolennikiem jego talentu.. Moim zdaniem ten zawodnik w przyszłości mógłby się stać jednym z najlepszych bramkarzy w historii Barcy. Myślę, że za 6 milionów euro trzeba go brać i nawet się nie oglądać na to czy będzie Jorquera, czy nie.. Zawsze byłem na "tak" w stosunku do jego przybycia do Katalonii.

Jeśli chodzi o Fabregasa, to nie wierzę, że odejdzie z Arsenalu. Moim zdaniem posiedzi tam jeszcze baaardzo długo. Choć muszę stwierdzić, że widziałbym go, jako następcę Deco. Na szczęście Portugalczyk na razie nie odchodzi, więc Hiszpan nie musi przyjść w tym sezonie. Sądzę, że do Realu także nie pójdzie. Tak się powinny kształtować potencjalne trasnfery Barcy:

Przychodzą: Thierry Henry, Yaya Toure, Eric Abidal, Christian Chivu (?), Giovanni dos Santos, Bojan Krkic;

Odchodzą: Javier Saviola, Giovanni van Bronckhorst, Santiago Ezquerro, Thiago Motta, Ludovic Giuly, Eidur Gudjohnsen (?);

Odnośnik do komentarza

Hmm.. Bonano też był świetny ;) Co do Chivu, to wolałbym Andrade, bądź Milito - być może wychodzą drożej, ale sprawdzili się w Hiszpanii. Ilu to def z Włoch się nie sprawdziło? Coco, Thuram (choć może ze względu na wiek), Samuel, Cannavaro, który nie gra na swoim najwyższym poziomie. Zambrotta też długo się aklimatyzował. To powinno dać do myślenia. Chivu jest dobrym piłkarzem, ale jak będzie w Katalonii?

Odnośnik do komentarza
Eric Abidal to trzeci nabytek FC Barcelony przed sezonem 2007-2008. Zgodnie z doniesieniami francuskiego "L'Equipe" Francuz podpisał z Barceloną 4-letni kontrakt, a kwota transferu zamknęła się w 14 mln euro. Poprzedni zespół czarnoskórego obrońcy - Lille, z uwagi na specjalny zapis w umowie piłkarza, może otrzymać kolejne 3 mln.

 

Jean Michel Aulas chciał zatrzymać Abidala na kolejny sezon w swoim klubie, lecz ten wyraźnie zapowiedział, że chce odejść. Prezydent Lyonu długo upierał się przy kwocie 20 mln euro, lecz ostatecznie przyjął propozycję Barçy.

 

W związku z odejściem Gio van Bronckhorsta do Feyenoordu, Abidal i prawdopodobnie Sylvinho mają zapewnione miejsce na lewej stronie defensywy Barçy. Przebywający na wakacjach w ojczyźnie Sylvinho nie otrzymał od władz Barcelony żadnych informacji mówiących o wystawieniu na listę transferową.

 

Nigdy wcześniej w historii Dumy Katalonii nie figurowało w składzie trzech Francuzów (teraz Lilian Thuram, Thierry Henry i Eric Abidal). Najwięcej piłkarzy tej narodowości Barça miała w drużynie w sezonie 2001-2002 kiedy barwy Blaugrana reprezentowali Richard Dutruel i Emmanuel Petit.

 

:jupi: czekamy na potwierdzenie :).

Odnośnik do komentarza
(...)Nigdy wcześniej w historii Dumy Katalonii nie figurowało w składzie trzech Francuzów (teraz Lilian Thuram, Thierry Henry i Eric Abidal). Najwięcej piłkarzy tej narodowości Barça miała w drużynie w sezonie 2001-2002 kiedy barwy Blaugrana reprezentowali Richard Dutruel i Emmanuel Petit.

A czy przypadkiem w drużynie nie ma (jeszcze) 4 Francuzów?? Ludo Giuly co prawda odchodzi, ale jeszcze nie jest żadnych oficjalnych informacji, więc po przybyciu Abidala, Trójkolorowych będzie 4.

Odnośnik do komentarza

Ja nie chcę Fabregasa w drużynie. Uważam, że Iniesta z Xavim wcale nie są gorsi od ich byłego klubowego kolegi. Mamy wystarczająco dużo kreatywnych pomocników, bo przecież jeszcze dochodzi Deco no i Toure, który pozostaje niewiadomą w kwestii tego, jakie zadania będzie dostawał do Rijkaarda.

 

Odnośnie środkowego obrońcy: podzielam zdanie Dawiza, że lepiej byłoby sprowadzić Andrade albo Milito, którzy są uznaną marką w Primera Division i przynajmniej wiemy, że sprowadzenie któregoś z nich to nie jest kupowanie kota w worku, tak jak to ma miejsce w przypadku Chivu, bo to, że ktos gra dobrze w wybitnie defensywnie usposobionej Serie A wcale nie świadczy o tym, że poradzi sobie w lidze hiszpańskiej. Z resztą Dawiz napisał, że ostatnio obrońcy sprowadzani z ligi włoskiej do hiszpańskiej średnio (mocno średnio) się sprawdzali...

Odnośnik do komentarza

Ale zapomnieliscie o tym, ze Chivu to nie Samuel, Cannavaro czy Thuram, ktorzy praktycznie cale pilkarskie zycie spedzili na boiskach Serie A i przejscie do La Liga bylo dla nich troche szokiem ;). Christian wczesniej sporo czasu spedzil w lidze holenderskiej, z ktorej za to pilkarze w Barcy sprawdzali sie znakomicie :). Zreszta Rumun to inny pilkarz niz np. Samuel. Jest swietnie wyszkolony technicznie, niezle drybluje i nawet dosyc dobrze bic wolne potrafi, a Argentynczyk momentami mial problemy z podaniem celnie pilki na dalej niz 3 metry ;).

 

Co do transferu Abidala. Coz, na rynku za wielu klasowych lewych obroncow nie ma w tej chwili, a po oddaniu Gio do Feyenoordu musielismy kogos na ta pozycje kupic. Czy Abidal to dobry wybor okaze sie w praniu. W tej kwestii trzeba zaufac sztabowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o potwierdzenie transferu Abidala, to jest ono tutaj.

 

to nie jest kupowanie kota w worku, tak jak to ma miejsce w przypadku Chivu, bo to, że ktos gra dobrze w wybitnie defensywnie usposobionej Serie A wcale nie świadczy o tym, że poradzi sobie w lidze hiszpańskiej.

 

Chivu radził sobie w Ajaxie, radzi sobie w reprezentacji i Romie. Ja jestem zdecydowanym 'orędownikiem' tego transferu, z resztą już od dawna chciałem widzieć Rumuna w trykocie Blaugrany.

Nie rozumiem Txixiego (który na reszcie ruszył cztery litery i coś robi, bo poprzednie jego dokonania zakrawały o śmieszność), wacha się wyłożyć 14 milionów na Chivu, a lekką ręką wyrzucił 24 na 30-letniego zawodnika, trochę to niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najoficjalniejszą informacją jest taka informacja w której widzę na zdjęciu danego piłkarza w koszulce klubu ;] tak długo aż nie zobaczyłem Henryka z 14 Blaugrana w dłoni tak długo nie wierzyłem, że Thierry jest w Barcy ;) Mam nadzieję, że Chivu wzmocni Barcelonę bo to mój ulubiony defensor obok Heitingi i Puyola :)

Odnośnik do komentarza

No i mamy kolejna informacje.

 

Eric Abidal będzie zawodnikiem FC Barcelony przez najbliższe cztery sezony. Sam piłkarz potwierdził dziś, że wszystkie detale umowy zostały zawarte, a on sam w piątek przejdzie badania medyczne i zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek Blaugrany przed sezonem 2007-08.

 

Jest to już informacja pewna. Dziś popołudniu Eric odleciał jeszcze do Lyonu, by tam ostatecznie pożegnać się z klubem, jednak już jutro ponownie wyląduje na lotnisku El Prat.

 

Na tym samym porcie lotniczym, Abidal potwierdził na łamach 'Catalunya Informació' koniec negocjacji pomiędzy dwoma klubami: "Powracam Lyonu tylko po niezbędne dokumenty". Według katalońskiej prasy cała operacja zamknęła się w kwocie 14 milionów euro, piłkarz podpisze 4-letni kontrakt i zarobi 2 miliony euro za każdy sezon.

 

 

edit:

FCBarcelona.com także potwierdza!

 

Informację o przyjściu Francuza do Barçy potwierdza także oficjalna strona Blaugrany. O godzinie 11:00 przejdzie on testy medyczne w Centrum Medycyny Sportowej w stolicy Katalonii, by potem podpisać kontrakt i zostać oficjalnie zaprezentowanym jako nowy nabytek 'Dumy Katalonii'.

 

Bienvenu Eric!

Odnośnik do komentarza

O właśnie. I to jest pewne źródło, a nie transfermarket, który ustala ceny z kosmosu. Chciałbym Chivu w pierwszej kolejności. Myślę, że sprawdziłby się w Premiera Division. Gdyby ten transfer nie wypalił, warto byłoby powalczyć o Andrade. Milito jest nie do wyciągnięcia. Wielkie brawa dla naszych działaczy za te transfery. Ale lepiej nie chwalić dnia przed zachodem słońca. VeB!

Odnośnik do komentarza
Dla mnie najoficjalniejszą informacją jest taka informacja w której widzę na zdjęciu danego piłkarza w koszulce klubu ;] tak długo aż nie zobaczyłem Henryka z 14 Blaugrana w dłoni tak długo nie wierzyłem, że Thierry jest w Barcy ;) Mam nadzieję, że Chivu wzmocni Barcelonę bo to mój ulubiony defensor obok Heitingi i Puyola :)

Popieram, mimo newsów o przybyciu Toure, czy Henry'ego do Barcelony, czekałem na oficjalną prezentację grajków ;]

Odnośnik do komentarza

Striker: to, że Chivu dobre drybuluje i jest świetny technicznie mało mnie interesuje. Interesuje mnie jego postura, zwinnośc przyspieszenie i szybkość, a to nie jest jego mocna strona. Tacy obrońcy są w Hiszpanii ogrywani jak dziecko (patrz Samuel czy Woodgate). Drugi dc ma przynajmniej dorównywać Puyolowi pd względem szybkości i zwinności. Nie zapominajmy jak wysoko Barca stawia linię obrony.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się wtrącam.

Gdzie państwo widzieli w akcji kolegę Usatriego? W FM czy może z filmików na youtube?

 

Co do transferu Abidala - no nie wiem. Francuzi od dawna u nas nie wypalali. Blanc, Dugarry, Dutruel - kaszanę grali, że strach. Thuram grał poniżej swojego poziomu, Giuly w miarę, ale bez furory.

Henry to "trochę" inna planeta i mam nadzieję, że będzie wzmocnieniem, a nie ssaczem klubowej kasy ;)

Co do planów zakupów Fabregasa czy Pique - to są NASI WYCHOWANKOWIE! Zamiast wyskakiwać za nich po 20 melonów, może dokładniej sprawdzajmy Barcę B?

 

Ogólnie zakupy na plus, teraz czekam na wychowanków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...