Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chciałby zmienić ustawienie na 3-5-2 to po co Frankowi Abidal? To przecież boczny defensor, a nie stoper.

 

Ja się tylko zastanawiam :) Graliśmy tak parę razy, więc takie ustawienie przyszło mi do głowy. Abidal jest zdecydowanie lewym obrońcą, ale w środku też chyba potrafi grać, o ile mnie pamięć nie myli...

Odnośnik do komentarza
Zgodnie z doniesieniami rozgłośni "RAC1", Eric Abidal jest już bardzo blisko podpisania kontraktu z Barceloną. Operacja ma zostać sfinalizowana w najbliższych dniach, a kwota odstępnego wyniesie 15 mln euro.

 

Daniele Prade, dyrektor sportowy Romy, który przyjechał wczoraj do Barcelony, aby negocjować transfer Chivu, powiedział że Blaugrana ma już wyłączność na jakiekolwiek rozmowy z graczem. Powiedział również, że obie strony są blisko porozumienia.

 

"Oferta Barcelony jest bardzo interesująca, jednak wymaga jeszcze pewnych poprawek, w sprawie których nie potrafimy się jeszcze dogadać." - powiedział Prade po powrocie do Włoch." Prade poinformował jeszcze, że rozmowy zostaną wznowione za dzień lub dwa. "Barcelona ma już wyłączność na negocjacje zarówno z Chivu jak i ze mną" - dodał.

 

No prosze, wszystko uklada sie wysmienicie, jestem jak najbardziej za trasnferami tych defensorów, moze z nimi obrona w koncu bedzie atutem Barcy. Cos w tych newsach musi byc, wiec pozostaje tylko czekac :>.

Odnośnik do komentarza
Real i Barcelona walczą o kolejnego gwiazdora Arsenalu

 

 

Cesc Fabregas to kolejny piłkarz "Kanonierów", który może opuścić klub. Zainteresowanie zawodnikiem wykazują czołowe hiszpańskie zespoły - Real Madryt i FC Barcelona.

Według hiszpańskiej prasy Barcelona jest gotowa wyłożyć na ten transfer 15 milionów euro. Podobną ofertę złożyli "Królewscy". Sam Cesc Fabregas nie wypowiada się na temat ewentualnych przenosin. Sprawa jego transferu zależeć będzie od przyszłości w klubie menedżera Arsenalu - jeśli Arsene Wenger postanowi pozostać w klubie, to Fabregas najprawdopodobniej także zostanie w Londynie.

 

Sam nie wiem co myśleć o tym. Środek mamy dobrze obstawiony, ale Cesc to ciekawy gracz.

 

Ja bym z chęcią w Barcelonie zobaczył Daniela Alvesa.

Odnośnik do komentarza

Alves nie, bo za drogi (i), sztab doszedl do wniosku, ze po tym co obrona wyczyniala w poprzednim sezonie, mowimy stanowcze nie Bellettim, van Brockhorstom i Sylivinhą ( z calym szacunkiem dla nich i dla ich umiejetnosci w ofensywie...) i zatrudniamy twardych, pewnych defensorów z rajdami ustawionymi na mieszane :P (ii) . Jako, ze ofensywe mamy bajeczna wrecz i wspaniala kreatywna druga linie, takie rozwiazanie nalezy uznac za bardzo roztropne ;) .

 

Sam nie wiem co myśleć o tym. Środek mamy dobrze obstawiony, ale Cesc to ciekawy gracz.

 

 

Abstahując juz zupelnie od tego co sadze o Cescu, to po co nam kolejny ofenywny , kreatywny pomocnik? :| Deco, Iniesta, Xavi to w zupelnosci wystarczy ;). Jesli Mamy jeszcze kogos kupic rozejrzalbym sie za jakims natural born deemem ;) jak Makelele czy Gattuso, bo IMO takiego pilkarza nam brakuje momentami...

Odnośnik do komentarza

Coz, IMO 20 letni pilkarz o umiejetnosciach Cesca to jest wart okolo 50mln albo i wiecej... Problem w tym, ze jesli prawda jest to, iz Arsenal opuszcza ostatecznie Dein i w konsekwecji Wenger to - jak podkreslal sam zawodnik - jego przyszlosc w ekipie z Londynu stala by pod znakiem zapytania... A skoro najwieksza gwiazde, symbol klubu i pilkarza duzo bardziej przywiazanego do Kanonierow puscili za 24mln, to takiego Fabregasa po negocjacjach i naciskach ze strony zawodnika za 30 - 35 tez. W zwiazku z powyzszym nie zdziwie sie jesli w najblizszej przyszlosci zagra w Realu, bo Barca ( jak juz pisalem) go nie potrzebuje...

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowanie bym wolał Alvesa od Abidala. Na lewej Zambrotta, w środku Chivu i Puyol, a na prawej Alves. Taka defensywa IMO jest super. Barcelona ma ofensywny styl gry, więc Alves pasowałby idealnie. Trzeba pomyśleć nad nowym bramkarzem.

Odnośnik do komentarza
Trzeba pomyśleć nad nowym bramkarzem.

 

O taa, pińcet grajków od razu. Valdes jest nie do ruszenia IMO, popełnia błędy ale tacy bramkarze, którzy ich nie robią kosztują fortunę i się nie opłaca ich kupować. Tytuł w tym sezonie przegrał zespół, a nie Valdes.

 

Co do transferów - Abidal to dobry nabytek, mam nadzieję, że teraz lewa obrona nie będzie stanowić problemu. Ale co z prawą? Zambrotta? Ok, ale mam nadzieję, że będzie grał lepiej niż w minionym sezonie.

Daniel Alves jest za drogi.

Odnośnik do komentarza

A gdzie ja napisałem, żeby to był jakiś super bramkarz ? Niech będzie na podobnym poziomie co VV, wtedy zwiększy się konkurencja i może VV zacznie lepiej grać. Ja nie mówię, że VV jest słaby itp., owszem czasami puszcza babole. Ale jak mówiłem o nowym bramkarzu miałem na myśli jakiegoś solidnego rezerwowego. :)

Odnośnik do komentarza

Heh, problem w tym, ze taki Ustari lub jakikolwiek inny bramkarz na tym poziomie to sporo kosztuje jednak. A kupowac bramkarza za np. 8 mln euro w sytuacji gdy z gory zaklada sie, ze bedzie rezerwowym i to przy coraz lepiej radzacym sobie VV, w dodatku ryzykujac niesnanski w szatni( bo taki Ustari, ktory juz naczytal sie w prasie o swoim wielki talencie bedzie mial problem z przystosowaniem sie do roli rezerwowego) to IMO bylaby conajmniej glupota.

 

VV to bardzo dobry bramkarz i kropka. I opinie pseudofachowcow z TVP tego nie zmienia. Z roku na rok glupich bramkek lapie coraz mniej i w tym roku to juz naprawde wygladalo niezle, zwlaszcza, ze kilka razy ratowal nam skore. Lepszych od niego na tej popzycji na swiecie jest moze z 10 i albo sa oni juz w wieku przedemerytalnym ;) albo ich cena oscyluje okolo 60 mln euro :P vide Czeh, Casillas.

Odnośnik do komentarza
Ja bym widział z Sevilli może Jesusa.

Dziękuję, postoję. Po co nam drugi Quaresma? :| Już raz się sparzyliśmy...

Może Ustari W sumie to nie mam pomysłu, ale przydałby się.

a to on już nie przeszedł do Villarreal? mówiło się o 6 mln euro :-k

VV to bardzo dobry bramkarz i kropka

ano, nie oszukujmy się - w Primera Division umiejętnościami odstępuje tylko Cassilasowi i może Franco; jest IMO jednym z najlepszych bramkarzy w lidze i bardzo solidny, jesli chodzi o poziom europejski. W tym sezonie wcale nie miał tak dużo baboli, a tak jak pisał Striker - nie ma sensu kupować bramkarzy nie popełniających błędów (Cassilas, Cech, Buffon) bo to zniszczy budżet, a może wpłynąć raptem na kilka spotkań w sezonie

Odnośnik do komentarza
bo to zniszczy budżet, a może wpłynąć raptem na kilka spotkań w sezonie

 

Raptem!? Jeden punkt więcej i mielibyśmy mistrza :> Z całą pewnością potrzeba Valdesowi konkurencji - musi czuć oddech rywala na plecach. Gwiazd bramkarskich - primo - nikt nie sprzeda, secundo - same mistrza nie zdobędą.

 

Co do transferów to jestem zadowolony z transferu Henry'ego, będzie rywalizacja, rotacja w ataku i większa możliwość zmian w taktyce. Co do Toure - nie widziałem zbyt dużo jego występów, ale skoro już znalazł się na celowniku Barcy to nie jest piłkarzem przypadkowym. Trzeba nowym dać czas. Co do plotek, to ich nie komentuję, bo ich multum. Ten i tamten ma przyjść, ten i tamten odejść. Jak przyjdą czy odejdą pogadamy.

Odnośnik do komentarza

Yaya Toure to bardzo ciekawy transfer- młody obiecujący srodkowy pomocnik- o rzadkiej charakterystyce- widzielem troche meczow WKS-u w Pucharze Narodów Afryki oraz parę meczy Oliympiakosu- jest wysoki- troche sie nieporadnie rusza- moze to nie adekwatne porownanie ale na boisku to sie rusza podobnie jak Kazmierczak:)- jednak zdecydowanie lepszy przeglad pola- swietne podania- duze umiejetnosci ofensywne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...