Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle wydaje mi się, że on w Milanie jest mało potrzebny, Milan zawsze miał sporo defensywnych pomocników, ale może się coś zmieniło ;)

Ancelotti wpadł teraz na totalnie idiotyczny pomysł gry trzema pomocnikami defensywnymi w środku: Gattuso, Ambrosini i Pirlo jako kreator gry. Obecnie mamy trzech takich w kadrze - jeszcze Brocchi, Pirlo nie liczę - więc czwarty jest niezbędny.

Piszę idiotyczny, bo Ancelotti widzi w tym ustawieniu bardziej okazję do neutralizacji rywala, niż grania własnej piłki.

A Motta podobno idealnie pasuje do gry na DP, podobnie Emerson... Tyle że transferowi obu jestem totalnie przeciwny, ale z dwojga złego wolę Brazylijczyka.

Motta podobno strasznie chce grać w Milanie, ale kto nie chciał... A ilu przyszło. ;)

ekhm, obydwaj to Brazylijczycy :]

Odnośnik do komentarza
Pisałem o Emersonie w każdym razie.

Czy aby na pewno? Emerson ma już 32 lata, pogra na wysokich obrotach max. 2 sezony. Motta jest młody ma chyba 23 (?) lata, więc może się jeszcze sporo rozwinąć. Wydaje mi się, że bardzo pasuje do Milanu. Może być z nim tak jak z Cambiasso. W Realu rzadko grał, a w Interze wyrósł na podstawowego zawodnika. Jeśli ja byłbym na miejscu Ancelotti'ego wybrałbym Thiago, nawet za 4 mln. €

Odnośnik do komentarza
Nikt nie powiedział, że się najwięcej rozwinie, jednak pomyśl, że regularne występy w przypadku Motty mogą zaowocować dobrą grą i polepszeniem kilku elementów jego gry.

Problem z Mottą nie tkwi w jego kontuzjach - w Milanie nie raz leczyli takich, co to podobno byli nieuleczalni, jak choćby Ronaldo ostatnio. Problem tkwi w jego potencjale piłkarskim - Emerson przynajmniej potrafi raz na jakiś czas zachwycić, Motta ma 25 lat i masę ciężkich kontuzji za sobą, więc nie rozwinie się już, choć w Mediolanie może i będzie stale zdrów.

A patrząc na politykę transferową klubu, to raczej przyjdzie Emerson (doświadczony i pewny), niż Motta, któremu daleko do wielkiego talentu, a tylko takich młodych piłkarzy sprowadzamy.

Motta zresztą to od początku wariant awaryjny, po tym jak wieki temu upadł temat Diarry i niedawno Emersona.

Odnośnik do komentarza
Ta, 23-latek najwięcej się rozwinie. To chyba tylko w Polsce mogą tak sądzić...

Wg Ciebie nie? Więc rozwój piłkarzy zatrzymuje się na 22 latach? W takim razie Ronaldinho się nie rozwinął od 22 roku życia? Dudek w finale CL grałby tak, gdyby miał 22 lata? Eto'o 26 letni jest 2 razy lepszy od 22 letniego Samuela. Nawet mając 25 lat można jeszcze polepszyć niektóre umiejętności.. M4ti napisał bardzo dobrze - regularna gra zaowocuje większymi umiejętnościami.

Odnośnik do komentarza
Ta, 23-latek najwięcej się rozwinie. To chyba tylko w Polsce mogą tak sądzić...

Wg Ciebie nie? Więc rozwój piłkarzy zatrzymuje się na 22 latach? W takim razie Ronaldinho się nie rozwinął od 22 roku życia? Dudek w finale CL grałby tak, gdyby miał 22 lata? Eto'o 26 letni jest 2 razy lepszy od 22 letniego Samuela. Nawet mając 25 lat można jeszcze polepszyć niektóre umiejętności.. M4ti napisał bardzo dobrze - regularna gra zaowocuje większymi umiejętnościami.

Eto'o rozwinął się dzięki przejściu do Barcelony, podobnie jak Ronaldinho, bo wcześniej grał w klubie nieporównywalnie słabszym, a wylądował w jednym z najlepszych na świecie. Wiesz, wyższy poziom treningów, te sprawy. ;)

Motta na przejściu do Milanu zyska tylko lepszą (podobno) opiekę medyczną, bo w pierwszym składzie grać nie będzie (już widzę, jak wygryzie Gattuso :lol: ), bo Rino i Ambrosini (niestety) przy obecnym ustawieniu są nie do ruszenia przez kogoś na poziomie Motty.

Emerson może im zagrozić, ale Hiszpan raczej nie.

Choć chciałbym sie mylić. :>

Odnośnik do komentarza

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja PD. Dla nas oznacza to wyjazdową potyczkę z Racingiem Santander, który to, podobno, szukając wzmocnień przygląda się np. Smolarkowi. Jeżeli chodzi o nasz zespół, zagramy bez kontuzjowanego Puyola, Gudi'ego oraz Edmilsona. To nie koniec listy nieobecnych - nie zagra jeden z najlepszych graczy meczów sparingowych - Giovani Dos Santos, z prostego powodu - brak hiszpańskiego paszportu (otrzyma go dopiero 28. sierpnia). Dodatkowo Thuram doznał urazu na zgrupowaniu reprezentacji. O ile z ustawieniem pierwszej jedenastki problemów być nie powinno, to jednak ławka rezerwowych może różnie wyglądać w tym meczu.

 

VeB!

Odnośnik do komentarza
Myślę, że nie powinniśmy się martwić. Jeżeli Rijkaard zmotywuje zespół nie powinno być problemów. Ja na miejscu Smolarka chciałbym zadebiutować z Barcą. Nawet mimo przegranego meczu :] Liczę na wygraną na początek sezonu..

O Smolarku to póki co spekulacje, może jeszcze zasili szeregi Racingu, bo podobno na zgrupowaniu nie schodzi z telefonu.

 

A co do samego Racingu to fakt, jakby nie było, musimy wygrać!

Odnośnik do komentarza

Podobno Belletti dogadał się z Chelsea i ma do nich przejść za 5,5 miliona euro :-k

 

Już wolałbym, żeby sobie Oleguer poszedł w pizdu, bo z niego ani prawy ani środkowy obrońca...

Coś czuję, że boki obrony będą kuleć. Zambrotta i Abidal dadzą radę, ale jak FR zacznie znów rotować tym składem to może być gorąco...

Odnośnik do komentarza

No Belletti się dogadał, ale jak na razie nie ma potwierdzenia ta informacja na stronach oficjalnych...

Co do lewej obrony, ja nie mam obaw... Abidal i Sylvinho powinni jakoś grać. Ale prawa... ... Jak powiedziałem, Zambrotta da radę, ale Oleguer to nie jest gracz, który powinien się szczycić mianem 'zmiennika' w takim klubie jak Barcelonie... Rozumiem, że to wychowanek, ale bez przesady... :/

Odnośnik do komentarza
Grał w dużej liczbie spotkań, m.in. w finale.

 

To że grał dużo, to nie znaczy że dobrze. W finale grał źle, a już miszczostwo miał w Gran Derby w tym roku.

Oleguerem jest ten problem, że on nie nie gra równo - raz dobrz a raz źle. A jak gra dobrze, to jest to tak mało efektowne, że nikt o tym nie pamięta - jak walnie babola, to wszyscy o tym trąbią. Do tego u niego jeden babol zazwyczaj zamienia się w drugiego i tak dalej (psycha? :-k)

Dla mnie może sobie zostać, ale raczej jako głęboki rezerwowy. Kwestia, jest taka, żeby wystawiać go w meczach, w których akurat zagra dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...