Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem spokojny. Belletti grał fatalnie w obronie - nie chodzi o babole, ale o ustawianie się. Ile razy nie przypilnował swojej strefy i wpadała bramka. Błędy Oleguera widzieli wszyscy, a o dobrych spotkaniach nikt nie pamięta. Kiedy grał możliwie regularnie, nie wychodziło to źle. Pre-season też wyglądał obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Obrońca Celty Vigo - Angel może trafić do Barcelony. Wskazują na to słowa jego agenta, Magica Díaza, który przyznał, że schlebia mu zainteresowanie osobą swojego klienta ze strony Barçy.

 

Mimo że wydawało się, iż zakupy Dumy Katalonii skończyły się na Milito, po odejściu Bellettiego do Chelsea zarząd myśli o uzupełnieniu luki na prawej obronie. Relacje gracza z trenerem Hristo Stoichkovem są złe, obaj panowie są skłóceni i najrozsądniejszym dla Celty rozwiązaniem wydaje się w tej chwili transfer Angela.

 

Działacze Barcelony interesowali się zawodnikiem już w trakcie sezonu 2001-2002, teraz po pięciu latach Txiki podjął zdecydowane starania o jego usługi. Pierwsze rozmowy obie strony mają już za sobą. Celta wyceniła Angela na 6 mln euro, a transfer może ułatwić osoba Stoichkova, który pozostaje w bardzo dobrych relacjach z Begiristainem.

 

Na chwilę obecną piłkarz nie trenuje z resztą galicyjskiej drużyny. Decyzją trenera został odseparowany od zespołu i realizuje indywidualny program zajęć.

Jak widać myliłem się, chociaż nie wiadomo ile w tym prawdy. Osobiście nie jestem przekonany do niego, ale na + wydaje się to, że nie musiałby się przystosowywać do hiszpańskiego stylu gry i zgodziłby się na ławkę..

Odnośnik do komentarza

Fakt, że dodatkowym atutem przy kupnie Angela może być Stoichkov. Widziałem kilka akcji Angel'a i myślę, że jako rezerwowy, byłby dobrym wyborem, poza tym cena też nie jest wygórowana. Dla mnie zdecydowanie lepsza opcja od Oleguera, tylko tak jak pisał Grzelo - ciekawe ile w tym prawdy :-k

Odnośnik do komentarza
Lista powołanych na mecz z Racingiem:

Bramkarze: Valdés, Jorquera

 

Obrońcy: Zambrotta, Oleguer, Thuram, Márquez, Sylvinho, Abidal

 

Pomocnicy: Xavi, Touré, Iniesta, Deco; Marc Crosas

Napastnicy: Messi, Eto'o, Ronaldinho, Henry, Ezquerro

 

Cieszy mnie powołanie Marca Crosasa. W przypadku korzystnego wyniku Rijkaard powinien go wpuścić na boisko w drugiej połowie. :)

Mam nadzieję, że na prawej obronie zagra Zambrotta, a Oleguer będzie rezerwowym.

Ciekaw jestem tego jak Ryjek rozwiąże sprawę Wielkiej Czwórki... Kogo posadzi jutro na ławce? Myślę, że w pierwszym meczu w wyjściowej jedenastce może zabraknąć Henry'ego...

Odnośnik do komentarza

Czytałem wypowiedź Neeskensa, że na początku nie ma szans na występy REMH w wyjściowym składzie (ciekawe czy w ogóle będzie taka szansa? :-k ). W żadnym spotkaniu pre-season nie zagrali razem na boisku to nie ma co oczekiwac, żeby zagrali tak w lidze.

Mnie się wydaje, że na ławce mecz rozpocznie Messi. Późno dołączył do drużyny (odpoczywał po Copa) i wydaje się, że to on wejdzie z ławki...

 

Obrona mnie trochę martwi :-k Puyol i Edmilson knt, Milito pauza za kartki.

W następnej kolejce w składzie powinien byc już dos Santos, bo w poniedziałek ma dostac obywatelstwo :jupi:

Odnośnik do komentarza
W następnej kolejce w składzie powinien byc już dos Santos, bo w poniedziałek ma dostac obywatelstwo

 

Jak ktoś z grupy Messi, Henry, Eto'o i Ronnie się może nie zmieścić w składzie, to gdzie chcesz wystawić dos Santosa? :>

IMO na ławe powinien usiąść Henry, bo brawury w meczach przygotowawczych nie zrobił, ale może w pierwszej jedenastce zabraknie Eto'o po jego wojażach do Japonii.

Messi jest w wybornej formie i nie widzę opcji, że nie zagra.

Odnośnik do komentarza

Ja się nie dziwię powołaniu Crosasa. W środku pola nie mamy wielkiego wyboru. Pewniakiem powinien być, co jest zaskoczeniem Toure. Ja osobiście chciałbym Henry'ego w pierwszej jedenastce, ale wiem, że po kontuzji i w średniej formie pewnie nie zagra. Messi już raczej zregenerował siły i wyjdzie w podstawowym składzie. Co do Angela, to sądzę, że przydałby się jako rezerwowy.

Odnośnik do komentarza
W środku pola nie mamy wielkiego wyboru.

Znaczy jak wielkiego wyboru?

Touré, a przed nim kreatywni Xavi i Iniesta. Optymalnie na ten mecz. Deco i Crosas na zmianę, więcej potrzeba?

Pewniakiem powinien być, co jest zaskoczeniem Toure.

 

Zaskoczeniem? Oglądałeś spotkania towarzyskie? Ja jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Świetny w destrukcji, a i często podłączający się do akcji ofensywnych. Atleta pełną gębą, przeciwnicy odbijają się od niego jak od muru. Mam nadzieję, że szybko wpoją mu wszystkie założenia taktyczne i będzie czyścił przed polem karnym.

Odnośnik do komentarza

Henry furory nie zrobił, więc niech siądzie, tymbardziej, że Messi jest w formie, co pokazał w meczu Argentyny z Norwegią. Kto by w pierwszym składzie nie wybiegł (chodzi mi o formację ataku), i tak zobaczymy każdy z Fantastycznej Czwórki zagra, tylko, że nie w jednym czasie. Ciekawe, co pokaże Crosas, nie orientuję się, jak gra. No i w pomocy Toure to podstawa, jeżeli będzie grał jak w pre-seasonie, to środek pola należy do niego. Mecz już niedługo, Ryjek na pewno coś wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Znaczy jak wielkiego wyboru?

Touré, a przed nim kreatywni Xavi i Iniesta. Optymalnie na ten mecz. Deco i Crosas na zmianę, więcej potrzeba?

Chodzi mi o to, że na trzy pozycje w środku pola mamy Iniestę, Deco, Xavi'ego, Toure i Edmilsona. Nie liczę Marca C., bo on jest zapewne dlatego, że kontuzję ma Edmil. Jest 5 piłkarzy na 3 pozycje. Czyli jeszcze jeden by się przydał. W przypadku np. kontuzji Xavi'ego i zawieszenia Deco, jednym kreatywnym byłby Iniesta, a tym drugim? Raczej nie Yaya albo Edmilson. Więc przydałby się jakiś kreatywny zawodnik. Może z rezerw, może ktoś nowy. Oczywiście nie w tej rundzie, ale np. zimą. Chyba, że w takim przypadku zagralibyśmy Fantastic 4 :]

Zaskoczeniem? Oglądałeś spotkania towarzyskie? Ja jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Świetny w destrukcji, a i często podłączający się do akcji ofensywnych. Atleta pełną gębą, przeciwnicy odbijają się od niego jak od muru. Mam nadzieję, że szybko wpoją mu wszystkie założenia taktyczne i będzie czyścił przed polem karnym.

Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli to, że w drużynie mamy gwiazdy formatu Ronaldinho, Messi, Eto'o, Henry, Deco, Xavi, czy Iniesta (żaden z nich nie może być pewny miejsca w składzie), to właśnie najmniej z nich znany Toure ma największe szanse na grę.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Powtórzę, co napisałem w lajwskorze - Barcelona zaczyna przypominać Real sprzed paru lat. Mamy cztery (Eto'o, Ronaldinho, Messi, Henry), a może i pięć (Dos Santos) gwiazd ofensywnych i wiadomo, że jeśli któryś nie zagra, skończy się to niesnaskami. Z tyłu natomiast jesteśmy wciąż przeciętni. Bocznych obrońców światowej klasy, pomocników od czarnej roboty światowej klasy, hell, bramkarza światowej klasy nie mamy - myślałem, że transfer Milito to początek, a wygląda na to, że to koniec. Z takim brakiem symetrii między obroną a atakiem co do jakości zespołu nie zajdziemy daleko. Za budowę zespołu odpowiedzialny jest również Rijkaard, więc te problemy obciążają jego konto - z tyłu średnia defensywa i niepewny Valdes, w środku również przeciętnie (nie patrząc na zasługi tylko na obecną formę), z przodu... z przodu jest taki tłok, że mamy problemy ze strzelaniem bramek, tak jak w zeszłym sezonie. Primera to nie jest podwórko, gdzie każdy chce być napastnikiem.

Odnośnik do komentarza

Po jednym meczu nie ma co wyciągac zbyt daleko idących wniosków. Fakt już w poprzednim sezonie ta gra wyglądała duzo gorzej niż chocby w sezonie, kiedy zdobywalismy LM, ale niezłe wyniki jakoś przysłaniały styl gry...

 

Mam nadzieję, że Rijkaard ma inne warianty gry, ustawienia i będzie się starał coś zmienic, bo to klepania tysiąca podań i próba wejścia do bramki z piłką to żaden pomysł na grę. Wcześniej jeszcze jakoś to skutkowało, ale z każdym miesiącem będzie gorzej, bo wszyscy już chyba wiedzą jak się przeciw temu bronic.

 

Chyba przymusowo będzie trzeba spróbowac ustawic druzyne 4-4-2, chocby takim fałszywym, na papierze, które bardziej będzie przypominało 4-2-4, bo ani Ronaldinho ani Messi nie przyklei sie do boku boiska z zadaniem biegania wzdłuż niej, to mogłoby przyniesc straty dla zespołu...

Co najgorsze w tej druzynie ciągle brakuje mi woli walki, determinacji :|

Odnośnik do komentarza

Prof, zwykle sie z Toba zgadzam w wielu kwestiach ale tym razem IMO ostro przesadzasz :|.

 

 

Z tyłu natomiast jesteśmy wciąż przeciętni.

 

Na srodku obrony mamy Puyola(swiatowy top), Thurama(nadal swiatowy top + olbrzymie doswiadczenie), Milito(jeden z najlepszych stoperow w La Liga od lat). Na tej pozycji moga takze grac Oleguer( zgodze sie - przecietniak) i Marquez( mimo fatalnego zeszlego sezonu, nadal swietny pilkarz). Wiec moim skromnym zdaniem srodek defensywy naprawde bardzo dobry.

 

 

Bocznych obrońców światowej klasy(...) nie mamy

 

Zambrotta, Abidal(podstawowi boczni obroncy reprezentacji Wloch i Francji, czyli aktualnych Mistrzow i Wicemistrzow swiata...)

 

 

, pomocników od czarnej roboty(...) nie mamy

 

 

Hmmm... Tu w sumie jestem Ci w stanie przyznac racje, ze wybitnego pilkarza od czarnej roboty nie mamy. Natomiast zarzad zrobil krok w tym kierunku - zakupil Toure Yaya. Moze nie jest to narazie klasa swiatowa, ale pilkarz papiery ma i w sparingach spisywal sie fantastycznie, zatem mozna na niego w niedalekiej przyszlosci liczyc. Ale juz tak abstahujac to Barcelona takiego typowego pracusia( jak wiekszosc zespolow z Hiszpanii) nie miewala, a wygrywala.

 

 

 

bramkarza światowej klasy nie mamy

 

Valdes poczynil ogromne postepy i w tej chwili jestem gotow powiedziec, ze to absolutna swiatowa czolowka bramkarzy. W zeszlym sezonie wiele, wiele razy ratowal nam dupe(chocby w Gran Derby), a i baboli bylo naprawde bardzo malo.

 

 

Zatem, kadrowo IMO jestesmy piekielnie silni. Mamy mlodych , glodnych sukcesow wilkow, doswiadczonych wyjadaczy, wirtuozow i charyzmatycznych wychowankow. Problemem jest "ulozenie" tego wszystkiego i odpowiednie zmotywowanie zawodnikow. Nie chce osadzac Rijkarda po pierwszym meczu i wnosic o jego zwolnienie, ale zgodze sie, ze jego sytuacja staje sie coraz mniej ciekawa i slepe wrecz, zaufanie kibicow powoli sie konczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...