Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Znane są juz pierwsze powołania selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera na zgrupowanie kadry na Cyprze oraz na towarzyskie mecze z Finlandią i Czechami.

2 lutego Polacy w składzie złożonym z piłkarzy Orange Ekstraklasy zagrają towarzyski mecz z Finlandią, a 6 lutego w najmocniejszym możliwym zestawieniu zmierzą się z Czechami.

 

Na liście powołanych znalazło się sześciu piłkarzy Wisły Kraków: Mariusz Pawełek, Marek Zieńczuk, Adam Kokoszka, Paweł Brożek, Piotr Brożek i Dariusz Dudka. Beenhakker powołał także trzech piłkarzy Zagłębia Lubin: Michała Golińskiego, Grzegorza Bartczaka i Wojciecha Łobodzińskiego.

 

Powołania dostało dwóch zawodników Legii Warszawa - Kamil Grosicki i Jakub Wawrzyniak. Marcin Kuś będzie reprezentował w kadrze Koronę Kielce.

 

W kadrze znalazło się także trzech piłkarzy Górnika Zabrze: Tomasz Zahorski, Mariusz Pawelec i Michał Pazdan.

 

Jakiś komentarz może? ....

 

Jasne, nie krępuj się, komentuj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Pewnie dlatego, że nie grał.. Beenhakker zdecydował, że powoła Fabiańskiego, jako zmiennika - pozycja Boruca jest niepodważalna. Łukasz też dużo nie grał, ale musiał się spodobać Holendrowi bardziej, niż Kuszczak.

 

Kuszczak grał dużo więcej niż Fabiański. Trochę szkoda mi Kuszczaka, że cały czas odstawiają go od kadry. Czym mniej gra tym większa szansa powołania do repry...

Odnośnik do komentarza
Obawiam się tylko, że Tomek w pewnym momencie nie wytrzyma i powie dość[i/]

 

Co to ***** znaczy "nie wytrzyma"? Jest jednym z najlepszych polskich bramkarzy, ale nie najlepszym. Nie wiem, jakie kryteria przesądziły o wyższej ocenie Fabiańskiego, ale na pewno takowe istnieją. Kuszczak musi zagryźć zęby i pracować nad sobą, a ma się od kogo uczyć. A jak nie może żyć z brakiem powołań, to jest za przeproszeniem dupa, a nie bramkarz, i brakuje mu cojones.

Odnośnik do komentarza

Jasne.

 

- Bramkarzy dzielę na dwie grupy: tych z niesamowitym refleksem i tych, którzy potrafią przewidzieć wydarzenia, odpowiednio się ustawić - opowiada Frans Hoek, szkoleniowiec bramkarzy w reprezentacji. - Tomek należy do tej pierwszej grupy, Łukasz do drugiej. Tomek jest jak Kahn, ma znakomity czas reakcji, świetnie broni na linii. Łukasz to grupa, której przedstawicielem jest van der Sar. To król całego pola karnego.

 

Cechy typowo bramkarskie mają na podobnym poziomie. - O tym, kto siedzi na ławce rezerwowych, a kto wędruje na trybuny decydują minimalne szczegóły - mówi Hoek, podkreślając, że niekwestionowanym przez nikogo numerem jeden jest w kadrze Artur Boruc. - Jako trener mam wybrać tego zawodnika, który najbardziej przyda się drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim swoim występie reprezentacyjnym Fabiański nieco zaprzeczył słowom Hoeka, bo niemal z linii się nie ruszał, a jeśli już to nie przynosiło to efektów w postaci bycia "niekwestionowanym królem pola karnego". To raz. Dwa, że Kuszczak grywa w "poważnych" meczach (o ile na takie określenie mogę sobie pozwolić) - w tym w spotkaniach Premiership, gdy tymczasem Fabiański ogrywa się w spotkaniach pucharowych, razem z grupą rezerwowych (i najmłodszych) graczy Arsenalu.

 

Cóż jednak zrobić - to Beenhakker i jego ludzie podejmuję decyzje takie a nie inne...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno co mozna dodac do slow mego zacnego przedmowcy - ogladalem ostatnie ligowe mecze MU (te w ktorych gral Kuszczak) i zauwazylem, ze chyba wyleczyl sie (mam nadzieje, ze na stale) z przelotow na pusto i jezeli juz wychodzi do pilki to zazwyczaj lapie ja bardzo pewnie.

 

Poza tym jesli bramkarz sie zle ustawia to najlepszy nawet refleks i najwieksze lapy i tak mu nie pomoga, wiec to troche naciagane tlumaczenia.

Odnośnik do komentarza

Prof, ten wywiad z Hoekiem był robiony przed meczem z Serbami - i to co Holender mówi w nim miało wytłumaczyć dlaczego Fabiański gra w tym konkretnym meczu, a nie jakiś ogólny pogląd na sytuacje bramkarzy w kadrze (poza wzmianką o Borucu). Na Serbów miał być potrzebny bramkarz "aktywny". Widocznie taki potrzebny jest tez w każdym innym skoro Kuszczak nie dostaje powołań...

Odnośnik do komentarza
Na Serbów miał być potrzebny bramkarz "aktywny".

I o występie Fabiańskiego w tym meczu można mówić sporo, ale na pewno nie w kategoriach "aktywności" i bycia "niekwestionowanym królem pola karnego w typie van der Sara".

 

Tak czy siak, szkoda mi trochę Tomka...

Odnośnik do komentarza
Prof, ten wywiad z Hoekiem był robiony przed meczem z Serbami - i to co Holender mówi w nim miało wytłumaczyć dlaczego Fabiański gra w tym konkretnym meczu, a nie jakiś ogólny pogląd na sytuacje bramkarzy w kadrze (poza wzmianką o Borucu). Na Serbów miał być potrzebny bramkarz "aktywny". Widocznie taki potrzebny jest tez w każdym innym skoro Kuszczak nie dostaje powołań...

 

Wiem, ale nie sądzę, by ocena tych dwóch bramkarzy aż tak się zmieniła, skoro obaj niewiele grają :P

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...