Skocz do zawartości

4-4-2. Klasyka, nostalgia i spodnie z Tesco.


Feanor

  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Na studia idzie, a w bagażniku przywiezie Lucasa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żartowałem :P


 

Pośrednio tak. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania to Internet też nie.

No ja znam więcej osób bezpośrednio utrzymujących się z Internetu (sam nią jestem) niż pośrednio z ropy.

W ogóle stwierdzeniem, że ropa nie daje pracy się wykluczyłeś z dyskusji. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wpływ ceny paliwa na gospodarkę jest olbrzymi.

Nie twierdzę, że nie daje pracy. Twierdzę, że są inne czynniki, które zmieniają grę, a które ignorujesz.

 

 

Pracujesz w branży IT to nic dziwnego, że w takiej branży masz kolegów :D Ale istnieje też inny świat, wiesz?

Odnośnik do komentarza

Otóż nie. Wedle współczynnika Kaitza jeśli pensja minimalna jest na poziomie < niż 40% pensji średniej to nie ma ona negatywnego wpływu na bezrobocie. Mówiąc inaczej - na takim poziomie przedsiębiorcy i tak opłaca się zatrudnić takiego pracownika, a po prostu ma mniejsza możliwość wydymania go i zaoferowania 5 zł za pracę wartą 8 zł. Co do badań - wklejałem gdzieś nie dawno statystyki ([/font][/color]https://31.media.tum...mpBY1s18rlf.jpg) odnośnie ilości zabójstw z użyciem broni - w krajach, gdzie jest swobodny do niej dostęp było ich więcej. Jak widać najwięcej zabójstw z bronią było w USA, gdzie nierówności finansowe są ogromne (już odnosiłem się do argumentu o poszczególnych Stanach, gdzie jest nielegalna - jako, że nie ma kontroli granicznej ciężko uznawać to za argument). Jak doprowadzisz niektóre grupy społeczne do skrajnej biedy to uwierz, że oni zaryzykują i zaczną strzelać, a nie każdy życzy sobie codziennej walki o przetrwanie w imię wolności.[/font][/color]

A wiesz, że lwia część tych przestępców to młodzi murzyni, którzy są dyskryminowani przez płacę minimalną? Nie kończą szkół za które płaci obywatel i nie są w stanie nigdzie znaleźć pracy, więc biorą się za napady i kradzieże. W Hong Kongu nie ma płacy minimalnej, bezrobocie wynosi 3% i jest to jedno z najbezpieczniejszych państw na świecie. Dlatego, że bardziej opłaca się pracować, a nie kraść. Dobrobyt bierze się z ryzyka, a nie stabilizacji.

 

 

 

Ok - serio chcesz, żebym przedstawił ile podatku (od pensji) płaci gościu zarabiający pensje minimalną? Dokładnie 787 zł miesięcznie, w tym 130 zł na NFZ. Na bank za 130 zł miesięcznie u prywaciarza miałby milion operacji, gwarancje leczenia większości chorób w dowolnej ilości etc. Na bank z tych pieniędzy zdołałby jeszcze opłacić prywatną edukację dziecku, wpłacić odpowiednią kwotę na prywatny fundusz emerytalny, a może nawet opłacić prywatną drogę...

Nie ma sensu z Tobą dyskutować, skoro uważasz że prywatyzacja służby zdrowia nie zmieni cen zabiegów i operacji. Szpitale mają działać jak każde normalne przedsiębiorstwa - na zasadzie konkurencji i to im ma zależeć na kliencie. No i ponownie wracamy do punktu wyjścia - jeżeli tak martwisz się o biednych, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś założył fundację pomagającą takim ludziom i pokrywającą część lub całość kosztów ich leczenia.

 

Idę na śniadanie i do roboty :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...