Skocz do zawartości

4-4-2. Klasyka, nostalgia i spodnie z Tesco.


Feanor

  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja tak kiedyś Drzewicza uśmierciłem :/

czym monitorujesz temperatury podzespołów na ubuntu ?

 

Niczym? Nie mam potrzeby, ale pewno jakieś gnome-sensors są w canonical ;)

 

 

Ok - serio chcesz, żebym przedstawił ile podatku (od pensji) płaci gościu zarabiający pensje minimalną? Dokładnie 787 zł miesięcznie, w tym 130 zł na NFZ. Na bank za 130 zł miesięcznie u prywaciarza miałby milion operacji, gwarancje leczenia większości chorób w dowolnej ilości etc. Na bank z tych pieniędzy zdołałby jeszcze opłacić prywatną edukację dziecku, wpłacić odpowiednią kwotę na prywatny fundusz emerytalny, a może nawet opłacić prywatną drogę...

Nie ma sensu z Tobą dyskutować, skoro uważasz że prywatyzacja służby zdrowia nie zmieni cen zabiegów i operacji. Szpitale mają działać jak każde normalne przedsiębiorstwa - na zasadzie konkurencji i to im ma zależeć na kliencie. No i ponownie wracamy do punktu wyjścia - jeżeli tak martwisz się o biednych, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś założył fundację pomagającą takim ludziom i pokrywającą część lub całość kosztów ich leczenia.

 

Vami, to ty? ;)

Odnośnik do komentarza

Korwin chce być polskim Pinochetem. Libertarianie są tak podzieleni wewnętrznie, że trudno mówić czego chcą. Na pierwszy rzut oka są:

 

a) buclibertarianie którzy walą hasła typu >>a co z biednymi? gówno mnie to obchodzi, niech zdychają<< - zwykle korwiniści ideowi, którzy nie lubią (już) osoby Korwina

b) konsewatywni anarchokapitaliści - którzy w wolności widzą szansę na zaprowadzenie oddolnego porządku hierarchicznego opartego na swych uprzedzeniach - ci którzy brandzlują się do Hansa-Hermanna Hoppego, nienawidzą islamu, itd.

c) lewicowi libertarianie, którzy prędzej zagłosują na Palikota niż Korwina (amerykańscy left-libsi popierają np... gwarantowany dochód minimalny :D)

d) anarchofaszyści - w sumie podobni do Hoppeańczyków, ale jeszcze bardziej pojebani światopoglądowo na prawo

e) agoryści - którzy promują życie poza państwem, czarny rynek, szarą strefę, deepweb, siedzą na torze i pastebinie czekając na nowe pasty #opisrael i innych

f) minarchiści - którzy chcą być trochę w ciąży i łudzą się, że małe państwo zorganizowane oddolnie ma szansę przetrwać i nie przekształcić się w rozrośnięty aparat

g) secesjoniści - którzy mimo że mieszkają w Poznaniu to krzyczą Wolny Śląsk i są bardziej hanyscy niż Hanysi :P

 

i wiele innych ;)

dodałbym ekolibertarian jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Chyba milionów :D

 

Poza tym jestem przekonany, że te olbrzymie ceny biorą się wyłącznie z faktu, że są to zamówienia rządowe. Sztucznie zawyżane, żeby można było coś ukraść.

 

Samo to, że pomimo rozwoju technologii ceny opieki medycznej idą w górę, zamiast iść w dół jest już chore.

Odnośnik do komentarza

Chyba milionów :D

 

Poza tym jestem przekonany, że te olbrzymie ceny biorą się wyłącznie z faktu, że są to zamówienia rządowe. Sztucznie zawyżane, żeby można było coś ukraść.

 

Samo to, że pomimo rozwoju technologii ceny opieki medycznej idą w górę, zamiast iść w dół jest już chore.

serio mówiłem o miliardach, przynajmniej mówi tak ordynator który leczy moją matkę. Ja tez byłem w szoku, gdy takie coś usłyszałem

I sztuczne zawyżanie oczywiście istnieje, ale o góra 10-20%, reszta to kwota rzeczywista.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...