Skocz do zawartości

Bez pereł, złota i laurów


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

5 lipca rozpoczęliśmy dwutygodniowe zgrupowanie przedsezonowe i już pierwszego dnia zagraliśmy sparing z naszym nowym klubem filialnym, Hapoelem Umm el-Fahm. O pierwszej połowie kibice rywala niewątpliwie pragnęliby jak najszybciej zapomnieć, z kolei po przerwie zawodnicy, którzy powinni szczególnie ambitnie walczyć o miejsce w wyjściowym składzie, postanowili się nie wysilać, czym bardzo mi podpadli. Tak czy owak, osiągnięty przez nas wynik mógł cieszyć.

 

05.07.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 2.363 widzów

T Hapoel Umm el-Fahm — Maccabi Umm el-Fahm 1:7 (1:7)

3. E.Elbaz 0:1

8. Y.Uzan 0:2

11. A.Masliah 0:3

12. H.Mahajne 1:3

14. T.Tatur 1:4

27. E.Elbaz 1:5

33. Y.Uzan 1:6

45+1. T.Tatur 1:7

 

Vemba Duarte wskutek ostatnich zawirowań nie pojechał z nami na zgrupowanie. Było mi go szkoda, ale tylko trochę, miejsce dla obcokrajowca było zbyt cennym towarem, on zaś póki co nie zachwycał. Dlatego też bez wahania przyjąłem ofertę drugoligowego holenderskiego FC Dordrecht, który chciał wypożyczyć Angolańczyka na cały sezon, przy okazji przejmując wypłacanie mu niemałej pensji.

 

Transfery z klubu:

07.07.2014 Giovanni Vemba Duarte (23, SC; Angola) => (wyp. do FC Dordrecht)

 

Po zaledwie dwóch dniach graliśmy już drugi sparing, w którym naszym przeciwnikiem był turecki Hatayspor. Podeszliśmy do tego meczu zbyt wyluzowani

i Turcy szybko nas skarcili. Dopiero powrót do starego, sprawdzonego stylu gry, czyli walki o każdą piłkę, przyniósł efekty, a kluczowe trafienie zaliczył testowany przez nas wielce doświadczony David Revivo.

 

07.07.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 16 widzów

T Maccabi Umm el-Fahm — Hatayspor 3:1 (1:1)

 

12. Y.Alkan 0:1

41. A.Naye'a 1:1

89. D.Revivo 2:1

90+3. M.Jabarin 3:1

 

Naszym trzecim sparingpartnerem było Maccabi Hajfa, a więc nasz klub patronacki. Obawiałem się powtórki z pierwszego meczu zgrupowania, tyle że w drugą stronę, tymczasem zagraliśmy naprawdę świetny mecz, zwłaszcza defensywnie, i faworyzowany rywal uratował remis dopiero w ostatniej akcji spotkania. Oczywiście przewaga była po stronie piłkarzy z Hajfy, ale tak Cebanu, jak i zwłaszcza Tzalbianski pokazali wysokie umiejętności.

 

10.07.2014 Stadion im. Sammy'ego Ofera, Hajfa: 47 widzów

T Maccabi Hajfa — Maccabi Umm el-Fahm 1:1 (0:0)

 

49. M.Kandil 0:1

90+3. A.Turgaman 1:1

Odnośnik do komentarza

David Revivo był w pierwszej mierze ofensywnym pomocnikiem, ale dobrze spisywał się też na prawej pomocy i dokładnie tam go widziałem. Po krótkich negocjacjach doszedłem z nim do porozumienia i największa luka w naszym składzie została załatana.

 

Transfery do klubu:

11.07.2014 David Revivo (36, AMC-MRC/AMR; Izrael: 3/0) => 4.5/4.5 (wolny transfer)

 

Mecz ze spadkowiczem z Ligi Leumit, Maccabi Jawne, miał dwa oblicza. Gdzieś do 60. minuty grało się nam łatwo i przyjemnie, potem zaś moi zawodnicy uznali, że spotkanie jest wygrane i pora się poopalać. W efekcie po dwóch identycznych golach z rzutów rożnych rywale zbliżyli się do nas na wyciągnięcie ręki i choć ostatecznie wygraliśmy, w szatni poinformowałem wszystkich, że takie rozluźnienie na boisku jest niedopuszczalne.

 

12.07.2014 Stadion Miejski w Jawne, Jawne: 23 widzów

T Maccabi Jawne — Maccabi Umm el-Fahm 2:3 (0:2)

 

2. Y.Uzan 0:1

22. Y.Uzan 0:2

52. A.Khalaila 0:3

78. M.Luzon 1:3

88. M.Luzon 2:3

 

Wysłałem Malula na mecz pokazowy dla izraelskich piłkarzy poszukujących zatrudnienia, co okazało się dobrym pomysłem. W oko wpadł mu bowiem strzelec jednej z bramek, były gracz Maccabi Jawne, napastnik Asaf Gubeza. Jak się okazało, Gubeza był bardzo zainteresowany powrotem do ligowej piłki, stargowałem jego pierwotne żądania płacowe o połowę i w ten sposób udało nam się tanim kosztem pozyskać solidnego rezerwowego z perspektywami na przyszłość.

 

Transfery do klubu:

14.07.2014 Asaf Gubeza (22, SC; Izrael) => 2.5/4.0 (wolny transfer)

 

W międzyczasie na stadionach Brazylii zakończyły się mistrzostwa świata, które przyniosły olbrzymią sensację — najlepszym zespołem globu została reprezentacja Bośni i Hercegowiny. Nie było w tym za grosz przypadku czy fartownego układu spotkań, w grupie Bośniacy pokonali Francję 1:0 oraz Argentynę 3:1, potem zaś przejechali jak burza po byłych mistrzach świata i Europy — 2:0 z Portugalią, 2:1 z Włochami, 3:2 z Brazylią, a na zakończenie ponownie 1:0 z Francją mówiły same za siebie.

 

Zakończyło się również nasze zgrupowanie; w ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z drugim przedstawicielem ekstraklasy, Hapoelem Ra'anana, wygrywając sensacyjnie, acz zasłużenie.

 

15.07.2014 Stadion Miejski w Jawne, Jawne: 16 widzów

T Maccabi Umm el-Fahm — Hapoel Ra'anana 1:0 (0:0)

 

70. A.Naye'a 1:0

Odnośnik do komentarza

Niestety w spotkaniu z Hapoelem urazu nabawił się Uri Cohen, więc raczej nie miał szansy na rychły debiut w barwach Maccabi. Do pierwszego składu powrócił zatem Khatib i w sparingu z Irony Bat Jam spisał się bardzo ładnie, podobnie jak reszta zespołu.

 

25.07.2014 Stadion Miejski w Bat Jam, Bat Jam: 99 widzów

T Irony Bat Jam — Maccabi Umm el-Fahm 0:2 (0:1)

 

10. Y.Uzan 0:1

87. A.Naye'a 0:2

 

Bukmacherzy ocenili nasze szanse na wygranie ligi na 1-33, umieszczając nas w gronie zespołów zagrożonych spadkiem. Nie przejmowałem się tym, znacznie bardziej zezłościła mnie niechęć naszych piłkarzy do wypożyczenia do Hapoelu Umm el-Fahm, bo oznaczało to, że będą gnić bezproduktywnie na trybunach. A na zakończenie lipca pewnie ograliśmy jeszcze Maccabi Beer Szewa.

 

27.07.2014 Vasermil, Beer Szewa: 16 widzów

T Maccabi Beer Szewa — Maccabi Umm el-Fahm 1:3 (1:1)

 

5. M.Agbaria 0:1

34. M.Nimba 1:1

49. A.Naye'a 1:2

63. A.Mahamid 1:3

Odnośnik do komentarza

Jak im się nie podoba, Ściana Płaczu zaprasza :>


Na zakończenie okresu przygotowawczego rozegraliśmy sparing z Hapoelem Marmorek, który miał posłużyć i posłużył wybieganiu oraz treningowi strzeleckiemu. Nie spodziewałem się że w meczach towarzyskich przed sezonem pozostaniemy niepokonani, ale tak właśnie się stało.

 

02.08.2014 Stadion im. Tony'ego Shar'abiego, Rehowot: 102 widzów

T Hapoel Marmorek — Maccabi Umm el-Fahm 1:6 (1:4)

 

4. Y.Uzan 0:1

10. Y.Uzan 0:2

19. O.Mash'alla 0:3

21. E.Elbaz 0:4

37. I.Shemesh 1:4

65. A.Naye'a 1:5

72. A.Naye'a 1:6

Odnośnik do komentarza

Błąd, już poprawione.


Ponieważ los nas nie lubił, w przeddzień inauguracji sezonu ciężkiego urazu nabawił się Senegalczyk Sène; na całe szczęście był już tylko rezerwowym, więc nie było to jakieś poważne osłabienie, ale zawsze stanowiło niepokojący sygnał.

 

W tym sezonie z jakiegoś powodu doszły nam jeszcze jedne rozgrywki w postaci Pucharu Ligi, w którym brały udział wszystkie zespoły Ligi Leumit. Zaczynały się one fazą grupową, a pierwszy mecz o punkty przyszło nam rozegrać z Hakoahem Amidar. Było to bardzo trudne spotkanie, trudne, gdyż goście zaparkowali autobus we własnym polu karnym i długo męczyliśmy się z jego rozbiciem. Do tego już w 55. minucie z boiska zejść musiał poobijany Revivo, co dodatkowo nas osłabiło. W końcu w 76. minucie Uzan zagrał w uliczkę do rezerwowego Naye'ai, a ten strzałem w długi róg zapewnił nam wymęczone zwycięstwo. W samej końcówce z urazem boisko opuścił Agbaria, tak więc drogo zapłaciliśmy za te trzy punkty.

 

09.08.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 388 widzów

PL01 Maccabi Umm el-Fahm — Hakoah Amidar 1:0 (0:0)

 

76. A.Naye'a 1:0

89. M.Agbaria (M) knt.

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 6.5, A.Masliah 6.9, O.Mash'alla 6.8, L.Katzav 6.9 — E.Maravi 7.3 — T.Tatur 6.5, D.Revivo 6.7 (60. Kosta 6.6) — M.Agbaria 6.6 KNT (89. M.Ohayon) — E.Elbaz 6.4 (74. A.Naye'a 7.2), Y.Uzan 6.7

 

MVP: Ehud Maravi (DM; Maccabi) — 7.3

Odnośnik do komentarza

Niestety, potwierdziły się moje najgorsze obawy, niegroźny z pozoru uraz wyeliminował Revivo z gry na co najmniej miesiąc. W tej sytuacji przeciwko Hapoelowi Ramat Gan jego miejsce zajął młody Kosta i co tu dużo mówić, nie spisał się porywająco. Bardzo dobry mecz rozegrał za to Elbaz, który spokojnie mógł ustrzelić hat-tricka, lecz zbyt często strzelał na oślep i musiał zadowolić się golem z 7. minuty. Niestety tuż przed przerwą Masliah przypomniał sobie, jak łatwo przychodzi mu strzelanie do własnej bramki, zamknął celnym uderzeniem główkę Melameda i musieliśmy zadowolić się remisem.

 

17.08.2014 Stadion Zimowy, Ramat Gan: 263 widzów

PL02 Hapoel Ramat Gan — Maccabi Umm el-Fahm 1:1 (1:1)

 

7. E.Elbaz 0:1

44. A.Masliah 1:1 (sam.)

 

Maccabi: I.Cebanu 6.2 — A.Khatib 6.7, A.Masliah 6.3 (90. E.Shamai), O.Mash'alla 6.7, L.Katzav 6.9 — E.Maravi 6.6 — T.Tatur 6.8, Kosta 6.2 (69. M.Kandil 6.7) — M.Agbaria 6.5 — E.Elbaz 7.0, Y.Uzan 6.3 (73. A.Naye'a 6.6)

 

MVP: Daniel Addo (DC; Hapoel) — 7.9

Odnośnik do komentarza

Moje rozpaczliwe poszukiwania prawego pomocnika trwały dalej, a tymczasem przyszedł dzień inauguracji rozgrywek ligowych. Rozgrywek, które po cichu pragnąłem zakończyć na podium, oficjalnie w górnej połowie tabeli, a a już nie na pewno w strefie spadkowej, jak to prognozowali nam bukmacherzy. Na pierwszy ogień poszedł Hapoel Jerozolima, a więc zeszłoroczny średniak.

 

Działo się w tym meczu sporo. Już w 1. minucie Uzan z bliska odbił wątrobę Pshehazkey'owi, potem Azu i Otorogu sprawdzili czujność Cebanu, a tuż przed przerwą dla odmiany Agbaria sprawdził jakość materiału, z jakiego wykonany był słupek bramki gości. W szatni zupełnie nie trafiłem z rozmową motywacyjną, moim zdaniem była całkowicie prawdziwa, a jednak piłkarze źle na nią zareagowali, na szczęście tylko mentalnie. Na boisku wciąż mieliśmy lekką przewagę, Kosta z dwóch metrów uderzył w bramkarza, aż wreszcie w 73. minucie po centrze Maraviego z rzutu rożnego nogę dostawił Masliah i dał nam upragnione prowadzenie. Jeszcze Elbaz zmarnował precyzyjne zagranie Naye'ai w uliczkę i już mogliśmy się cieszyć z udanego, choć nieco szczęśliwego otwarcia sezonu.

 

23.08.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 1.486 widzów

L01 Maccabi Umm el-Fahm — Hapoel Jerozolima 1:0 (0:0)

 

73. A.Masliah 1:0

 

Maccabi: I.Cebanu 7.0 — A.Khatib 6.2 (79. M.Prusinowski), A.Masliah 7.7, O.Mash'alla 6.6, L.Katzav 7.0 — E.Maravi 7.1 — T.Tatur 6.6, Kosta 6.6 (61. M.Kandil 6.7) — M.Agbaria 6.7 — E.Elbaz 6.7, Y.Uzan 6.4 (61. A.Naye'a 6.7)

 

MVP: Abed Masliah (DC; Maccabi) — 7.7 (1 gol)

Odnośnik do komentarza

Poszukiwania prawego pomocnika zostały zakończone, gdy do klubu wpłynęła oferta agenta, szukającego pracy dla reprezentanta kluby, Libana Péreza, który dopiero co odszedł z Ciego de Ávila. Negocjacje były długie i zacięte, za pierwszym razem zerwał je piłkarz, za drugim ja, ale przy trzecim podejściu doszliśmy do porozumienia. Na debiut Péreza w Maccabi musiałem zaczekać, gdyż najpierw musiał wywiązać się z obowiązków reprezentacyjnych, ale potencjalnie stanowił on potężne wzmocnienie.

 

Transfery do klubu:

26.07.2014 Liban Pérez (24, WB/MR; Kuba: 12/1) => 3.5/5.0 (wolny transfer)

 

Kubańczyk na pewno przydałby się w wyjazdowym meczu ze spadkowiczem z Ligi Winner, Hapoelem Hajfa. Spodziewałem się porażki i gdy w 5. minucie Freda kiwnął jak dziecko Khatiba, zmuszając Cebanu do rozpaczliwej interwencji, obawiałem się najgorszego. Potem wszakże gra się wyrównała, Uzan i Costa sprawdzili czujność Levity strzałami z dystansu, a po godzinie gry Elbaz miał sytuację sam na sam z bramkarzem Hapoelu, niestety przegraną. Rywale nie wchodzili już tak łatwo na naszą połowę, poza strzałem Ben-Shabata po rzucie rożnym nie zagrozili naszej bramce i w tej sytuacji bezbramkowy remis był jedynym możliwym wynikiem.

 

29.08.2014 Stadion im. Sammy'ego Ofera, Hajfa: 2.552 widzów TV

L02 Hapoel Hajfa [8] — Maccabi Umm el-Fahm [4] 0:0 (0:0)

 

61. M.Agbaria (M) knt.

 

Maccabi: I.Cebanu 7.1 — A.Khatib 6.7, A.Masliah 7.1, O.Mash'alla 7.3, L.Katzav 6.6 — E.Maravi 6.7 — T.Tatur 6.6, Kosta 6.3 (58. M.Kandil 6.5) — M.Agbaria 6.7 KNT (61. M.Ohayon 6.6) — E.Elbaz 6.1 (75. A.Naye'a 6.7), Y.Uzan 6.7

 

MVP: Aviv Haddad (DC; Hapoel) — 7.6

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...