Skocz do zawartości

Allegro


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak.

Jezeli sie okaże, ze zapłacę za dwa jabłka to wtedy mój problem?? Ja zawsze myślałem, ze płaci sie po sprawdzeniu:(

Przy zakupie tv też się dowiadywałem co i jak. Najpierw płacisz, potem informujesz kuriera, że chcesz rozpakować w jego obecności paczkę i sprawdzić dostarczony towar. W razie jakiś niezgodności on sporządza kwity o uszkodzeniu/niezgodności towaru.

Odnośnik do komentarza

Uwaga n00owe pytanie, proszę o wyrozumiałość...

 

Sprzedałem przedmiot i w mailu dostałem takie coś: "Kupujący (nazwa) zapłacił Ci za zakupy przez Płacę z Allegro"

 

Pieniędzy nie mam jeszcze na koncie, mam czekać aż zaksięgują i dopiero wysłać? O co biega z tym place z Allegro?

 

Ten ich faq jest dla mnie mało czytelny...

 

O coś mam. Jest kwota place z allegro, 73.15 zl. Mam sobie teraz zlecić wypłatę, czy dopiero jak przesyłka dojdzie do kupującego?

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie rzecz biorąc, jeśli dostałeś informację, że kupujący zapłacił przez PzA, to powinieneś wysłać towar - to wersja oficjalna allegro. :]

 

Chodzi o to, że allegro otworzyło konta pośrednicze, które pozwalają na szybkie przelewy kupującym (np inteligo -> inteligo idzie praktycznie w czasie rzeczywistym), i dla nich to jest bajer, bo np przy zwykłym przelewie w piątek po ostatnim księgowaniu, przelew na konto kupującego wpłynął by dopiero w poniedziałek, a więc jeszcze doszła by wysyłka i od zakupu do otrzymania przedmiotu minął by tydzień albo więcej. Przy PzA kupujący dostaje sygnał - "ok, mamy potwierdzenie wpłaty, gwarantujemy że pieniądze dojdą (tylko nie wiadomo kiedy) - możesz wysyłać" i czas oczekiwania na przesyłkę się znacznie skróci.

 

Mechanizmu wypłaty z PzA nie znam, bo nic nie sprzedawałem. Raz czy dwa skorzystałem z PzA jako kupujący i byłem zadowolony, bo mechanizm zadziałał jak napisałem powyżej (pewnie ja dostałem wcześniej przesyłkę niż oni pieniądze ;) ), ale to były zakupy w sklepach allegro, nie wiem jak traktują to "szarzy" użytkownicy allegro.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystam z tej opcji dosc czesto. Musisz wejsc na allegro i zazadac wyplaty. Automatycznie wyplata jest ustawiona na "raz w miesiacu", wystarczy zaznaczyc "codziennie" bodajze lub raz w tygodniu - jak wolisz. Stan konta w Place z Allegro uaktualnia sie w chwile po wplacie, wiec od razu wiesz, ze masz kase. Pieniazki z wirtualnego konta na Twoje przeplywaja juz jednak troche dluzej - u mnie max. byly to dwa dni.

 

No i zadaj od razu, po co maja tam lezec ;)

Odnośnik do komentarza

Płacę z Allegro to moim zdaniem świetna sprawa i jak napisał Gabe znacznie przyśpiesza transakcje. Czas wypłaty moim zdaniem jest taki sam jak przy normalnej wpłacie. W zeszły piątek dostałem właśnie w taki sposób pieniądze, natychmiast zleciłem wypłatę i wczoraj pieniądze trafiły na moje konto.

 

No i właśnie, trzeba pamiętać o tych wypłatach, mi właśnie raz brakowało kilkudziesięciu złotych za transakcje na koncie i nie mogłem się ich doszukać, aż w końcu przypadkowo na Allegro się znalazły.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pytanie do sprzedajacych - czy mozna anulowac zakonczona aukcje typu "Kup Teraz"?

 

Technicznie pewnie się da np standardowo podajesz powód: towar uległ uszkodzeniu, i tyle...

 

...tyle że jeśli jeszcze raz wystawi ten towar i ktoś to zgłosi, to musi się liczyć z konsekwencjami ze strony allegro, a i prawnej również, jeśli kupującemu mocno zależy na transakcji.

 

Jeśli nie napisał byś tak enigmatycznie, tylko konkretnie (samochód sprzedawał, ziemię?), ewentualnie o jaką różnicę kwot chodzi, to by było łatwiej ocenić - owszem, zdarzały się przypadki kupienia samochodu za 40,- zamiast za 40'000, tyle że sąd stanął po stronie sprzedawcy (zła wola kupującego, czy coś w tym stylu, powinien wiedzieć, że tyle taki samochód nie może kosztować, i że to pomyłka).

 

Polecam przede wszystkim ułożenie się z kupującym

 

Edyta mówi o KC Art. 84. § 1. oraz KK Art. 286 § 1.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do sprzedajacych - czy mozna anulowac zakonczona aukcje typu "Kup Teraz"?

 

Technicznie pewnie się da np standardowo podajesz powód: towar uległ uszkodzeniu, i tyle...

chodzi o mieszkanie - apartament. Wystawione zamiast za 850000 za 85 zł ( :picard: )

 

Znalazlem tylko cos takiego

Regulamin Allegro.pl, II. Aukcje, art 3 Rodzaje aukcji

3.6. Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście podałem wyżej błędnie KK, zamiast KC art 84, który mówi:

 

"§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej."

 

Proponuję to przytoczyć jako argument w rozmowie z nabywcą (jeśli po dobroci nie pójdzie), argumentując, że sąd najprawdopodobniej uzna, że 85,- za mieszkanie to błąd, który zauważy nawet dziecko.

 

 

BTW - zrozumiałbym 850 zamiast 850 000, ale 85? Jakim cudem?;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Przypadkowo mam sposobność sprzedania ponad 300 sztuk pewnego przedmiotu za cenę jednostkową około 11 złotych.

Wartościowo wychodzi nieco ponad 3300 złotych. Nie posiadam działalności gospodarczej. Jak to wygląda od strony podatkowej? Jak to rozegrać żeby wszystko było full legal? Allegro zgłasza takie rzeczy do US od jakiejś kwoty czy na jakiej zasadzie?

Odnośnik do komentarza

Przypadkowo mam sposobność sprzedania ponad 300 sztuk pewnego przedmiotu za cenę jednostkową około 11 złotych.

Wartościowo wychodzi nieco ponad 3300 złotych. Nie posiadam działalności gospodarczej. Jak to wygląda od strony podatkowej? Jak to rozegrać żeby wszystko było full legal? Allegro zgłasza takie rzeczy do US od jakiejś kwoty czy na jakiej zasadzie?

 

Samo Allegro nie zgłasza takich rzeczy, ale ma obowiązek wydać Twoje dane na żądanie organów skarbowych.

http://www.ehandel.pit.pl/

Na pewno najbezpieczniej zapłacić podatek od takiej transakcji (tzn. wykazać to w zeznaniu rocznym PIT-36).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...