Skocz do zawartości

Allegro


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Złe porównanie. To jakby klient kupił buty leżące na półce z podpisem "buty skórzane", choć tak naprawdę były z tworzywa sztucznego - co dało się poznać po metce w środku.

 

Ale i tak widział co kupuje, mógł je obejrzeć z każdej strony. Po prostu sprzedawca, położył je na złej półce.

Odnośnik do komentarza

Ale dlaczego szukasz na siłę usprawiedliwienia - to był głównie twój błąd, a kupujący miał prawo równie dobrze zasugerować się kategorią, w której umieszczony był przedmiot, a nie szukaniem szczegółów na zdjęciach. Jakby poszło na noże to byś przegrał z argumentem "towar niezgodny z umową".

 

Idąc twoim tokiem rozumowania, mogę wystawić w tej samej kategorii aukcję, w której będę sprzedawał atrapę telefonu, bez żadnego opisu, tylko ze zdjęciami - jeśli się kupujący nie pozna, to tylko jego wina, prawda?

Odnośnik do komentarza

Nie szukam na siłę usprawiedliwienia, ja jak tylko zobaczyłem, że źle kliknąłem opis z Allegro to przyznałem się do błędu i chciałem oddać kasę.

Ja nie dopilnowałem, kupujący też nie do końca sprawdził. A drążę dalej bo jestem ciekawy co by było, gdyby to poszło gdzieś dalej.

Ale, że nie wiecie nic na 100% to chciałem poznać wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

4 listopada kupiłem buty, przelew zrobiłem 4 dni później. Buty nie przyszły do dziś, napisałem parę dni temu maila z zapytaniem, potem smsa, wczoraj i dzisiaj próbowałem się dodzwonić - cisza. Nie ukrywam, że jestem zaniepokojony. Nadal będę wypatrywał kuriera i dzwonił, ale gdyby pozostało tak jak jest, co mogę zrobić, aby odzyskać pieniądze?

 

Teraz przeglądając komentarze sprzedawcy trafiłem na ostatni - klikając na przedmiot, niemile się zdziwiłem, ponieważ były to dokładnie takie same buty, ten sam opis, kupione już przez kogoś innego. Sprzedawca nie jest sklepem internetowym. Mam nadzieję, że tylko przez pomyłkę wystawił drugi raz sprzedany przedmiot. Jak odzyskać pieniądze?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sprzedałem parę dni temu dysk. Używałem go przez ponad 2 lata, nie miałem z nim żadnych problemów. Gościu go dostał i mu nie działa poprawnie. Coś tam mówi, że zacina, chodzi wolno. Chciałby go oddać. Pytanie, co teraz zrobić? Ja jestem pewien, że wysłałem w 100% sprawnych dysk. I nie udowodni mi, że było inaczej. Równie dobrze mógł go uszkodzić on lub poczta. Ale tego za to nie mogę ja udowodnić.

Odnośnik do komentarza

teoretycznie ma 7 dni na oddanie(tak bynajmniej było w regulaminie allegro)

 

przy licytacji to nie obowiązywało nigdy... musisz się zagłębić w regulamin allegro albo czekać aż założy Ci spór

 

jaka przesyłką poszła paczka ? jako "uwaga szkło"(towar delikatny) ? przesyłka pocztą czy kurierem ? jeżeli dobrze zabezpieczyłeś paczkę to nie miałbym sobie nic do zarzucenia i nie zgodziłbym się na zwrot, w końcu nie jesteś sklepem

 

niech Ci pokaże skan healtha z hd tune chociażby

Odnośnik do komentarza

Poszło jako zwykły list polecony priorytetowy bez żadnych dodatków. Dysk był owinięty kilkukrotnie folią bąbelkową. Do tego jeszcze dorzuciłem trochę czegoś podobnego do styropianu. Po prostu dowiedziałem się, że dysk może fizycznie na talerzu mieć jakieś braki na które mogłem ja podczas użytkowania dysku nie natrafić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Orientuje się ktoś czy jest możliwe jednorazowe skorzystanie ze swojego konta na komputerze osoby korzystającej regularnie z Allegro jest zgodne z regulaminem czy Allegro może wtedy zawiesić oba konta?

Jeśli korzystam z siostrą z jednego połączenia internetowego już dłuższy czas, ponadto mamy ten sam adres zamieszkania (również jako adres wysyłkowy na Allegro), możemy wzajemnie kupować od siebie przedmioty, czy będzie to potraktowane jako łamanie regulaminu poprzez "nabijanie" opinii?

Odnośnik do komentarza

nie bardzo widze sens placić prowizje allegro jeśli chcesz coś kupić od siostry ;)

 

generalnie do punktów liczy się pierwsza transakcja, możesz próbować argumentować, że chciałeś mieć ślad sprzedaży bo z osobą x/y nie żyjesz w najlepszych realacjach

 

wiem, że allegro zdarzało się zawieszać takie konta

Odnośnik do komentarza

Pytałem tylko orientacyjnie, argumentować tak mogę, lecz Allegro niekoniecznie może się z argumentacją zgodzić.

 

Jednak jak to wygląda w przypadku pojedynczego logowania? Planuję niedługo wyjechać do dziewczyny, która korzysta z Allegro, lecz nie ma żadnych pozytywnych komentarzy. Możliwe, że chciałbym coś zamówić, a w przypadku wybrania wysyłki za pobraniem, trzeba mieć te punkty. Myślicie, że powinienem uprzednio zgłosić tę sprawę Allegro?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...