Skocz do zawartości

ME 2012 Polska - Ukraina


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma przebicia rosyjskich miliarderów w momencie gdy baryłka ropy kosztuje blisko 150$, więc automatycznie zepchnięto Chorzów na koniec stawki. ogromny dach, śmiały projekt, mnóstwo kasy, ale kiedy ktoś tam ostatnio biegał na tej bieżni?

OT

Panie...Ropa swoj max miala 147$...w lipcu 2008 roku...w grudniu spadla ponizej 40$ teraz jest po 53$.

I tak nie rozumiem co ma cena ropy do pozycji Chorzowa w stawce ;) /OT

 

Na wybor Chorzowa bardziej chyba wplywa baza hotelowa w miescie, choc z 2 strony dla mnie to smieszna sprawa z tymi "hotelami". W takim Poznaniu czy Chorzowie bedzie po 3 mecze grupowe, ew 1 ćwierćfinał. Na "glupie" 3-4 mecze budowac kilkanascie hoteli 4-5 gwiazdkowych? Za co i na co pozniej? Zwykli kibice albo odjezdzaja po meczu, albo spia w jakich namiotach wojskowych (patrz Klagenfurt) czy tanich hostelach. Przyklad Klagenfurtu jest najlepszy. Takiej wiochy dawno nie widzialem. Stadion kawał za miastam na polu kukurydzy. Trybuny tymczasowe dostawiane o metalowej kontrukcji drgajace caly mecz. Hotele? Watpie by taka wiocha miala ich wiecej od Poznania, a tak wogole to kto tam spal w hotelach? Wiara po meczu do domu jechala, bo nic tam nie bylo do robienia.

Dla oficjeli troche tych miejsc potrzeba w 3-5 gwiazdkowych, ale bez przesady. W Poznaniu dali rade z 10.000 uczestnikami konferencji klimatycznej...tylu oficjeli nie bedzie przeciez.

Odnośnik do komentarza

oto ten news:

 

Chorzów jest już prawie bez szans na organizację Euro 2012. Jeśli UEFA stwierdzi, że mistrzostwa zorganizuje pięć polskich miast i trzy ukraińskie, wówczas Euro odbędzie się w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Jeśli miasta będą cztery, z gry wypadnie stolica Dolnego Śląska - pisze "Przegląd Sportowy".

 

Szanse Chorzowa na organizację choćby jednego meczu są iluzoryczne. Decydować mają o tym walory turystyczne miasta, a raczej ich brak. Tą rywalizację śląskie miasto zdecydowanie przegrywa z Krakowem, który urzekł jeżdżącego po Polsce miesiąc wcześniej Davida Taylora, sekretarza generalnego UEFA.

 

Nie potwierdzają się natomiast doniesienia o małych szansach Poznania. Za tym miastem lobbuje Zbigniew Boniek, dzięki czemu stolica Wielkopolski zyskała mocnego sojusznika. Boniek jest przecież bardzo zaprzyjaźniony z prezydentem UEFA Michelem Platinim.

 

Jeśli europejska centrala zdecyduje się na równy podział miast pomiędzy Polskę i Ukrainę, wówczas Kraków, znajdujący się na liście miast alternatywnych, może zastąpić Wrocław.

 

WP.PL/Przegląd Sportowy

hahahah Co ma Boniek do Poznania? Nagle dach nie przecieka i trubuna zyskala inny kont? ;) Z tym dachem nie komentowalem wczesniej, ale mysle ze w 3 lata jakiejś tam dziury nie da sie napewno zakleic ;) W sumie obecnie to ten dach to nic takiego. Wielkosc i nachylenie jego jest takie, ze jak pada od strony boiska to 80% wiary na trybunach i tak jest mokra. To dopiero zda egzamin jak zabuduja reszte stadionu.

Odnośnik do komentarza
A z tego co ja pamiętam to podłączyły się już wcześniej tylko po prostu wykazywały małą aktywnośc w staraniach o organizację Euro.

 

Nie mi oceniac czy Chorzów na Euro się nadaje czy nie. Mam tylko dwa pytania, gdzie kibice mają się tam zatrzymac ponieważ z tego co wiem to z bazą hotelową jest tam najsłabiej oraz co mają robic przed i po meczu? Wydaje mi sie że w porównaniu z pozostałymi miastami Chorzów wypada w tym względzie najsłabiej.

Brakuje jedynie 800 miejsc w hotelach 5-gwiazdkowych, które mają być wybudowane. Poza tym jeżeli chodzi o hotele 4 i 3 gwiazdowe minimum jest spełnione.

A co kibice mają zrobić przed i po meczu? A o czymś takim jak WPKiW słyszał? Jeżeli nie to proszę się nie wypowiadać na tematy o których nie ma się pojęcia.

 

Podobnie shqvarny nie piernicz jak się nie znasz. Kto miał biegać na jakiejś bieżni skoro tam żadnej bieżni nie ma :lol: Boisko okala tor żużlowy, który zniknie a w jego miejsce powstanie bieżnia lekkoatletyczna.

 

A już najbardziej śmieszne jest takie krótkowzroczne rozumowanie, only football arena - a co po mistrzostwach? Zostaną obiekty na których będzie można jedynie organizować mecze piłkarskie i ewentualnie koncerty. Stadion wielofunkcyjny będzie mógł gościć mityngi lekkoatletyczne i dzięki temu lepiej na siebie zarabiać. W Polsce jest taka głupia mentalność żeby budować stadiony tylko piłkarskie. Ciekawe, że obiekt na którym rozgrywano finał MŚ 2006 Olympiastadion Berlin ma taką bieżnię i nie stanowiło to żadnego problemu w zorganizowaniu na nim finału...

 

Przez głupie publikacje w GW i PS wprowadza się zamieszanie i wzbudza wzajemną niechęć poszczególnych miast do siebie. Rozpętała się burza i generalnie po wypowiedziach niektórych osób tutaj przestałem wszystkim życzyć tak dobrze jak to było wcześniej. Bo widzę, że Polacy nie potrafią robić niczego wspólnie tylko robią wszystko żeby uwalić kumpla zza miedzy żeby tylko samemu mieć.

 

Ciekawe tylko jak będziemy piszczeć kiedy UEFA się zdecyduje, że mistrzostwa będą rozgrywane tylko w 6 miastach (3+3)? Wtedy odpadną aż 3 polskie miasta. To dopiero będzie zadyma.

 

Co do Krakowa. O ile pod względem turystycznym miasto stoi na najwyższym poziomie wśród wszystkich polskich miast tak stadion Wisły w 2012 roku to będzie śmiech na sali w porównaniu z resztą. Stadion prawie dwa razy mniejszy od nowego Narodowego w Warszawie i Śląskiego :roll:

Odnośnik do komentarza
A co kibice mają zrobić przed i po meczu? A o czymś takim jak WPKiW słyszał?

Właśnie wszedłem na strone tego WPKiW i czytam te całe atrakcje tj. paintball, planetarium, skansen, wesołe miasteczko. Tak sie zastanawiam czy kibic piłkarski z Anglii czy z Niemiec przyjeżdzając na mecz swojej drużyny bedzie chciał skorzystać z tych atrakcji? Jakoś trudno jest mi to sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Właśnie wszedłem na strone tego WPKiW i czytam te całe atrakcje tj. paintball, planetarium, skansen, wesołe miasteczko. Tak sie zastanawiam czy kibic piłkarski z Anglii czy z Niemiec przyjeżdzając na mecz swojej drużyny bedzie chciał skorzystać z tych atrakcji? Jakoś trudno jest mi to sobie wyobrazić.

Chłopie, byłeś tam kiedykolwiek? Byłeś w Katowicach? Naprawdę myślisz, że w tych miastach nie ma barów, dyskotek itp?

 

Czasami odnoszę wrażenie, że wypowiadają się tutaj osoby z dechami zabitych wiosek nie mające zbytnio pojęcia o tym jak wyglądają poszczególne regiony czy miasta w Polsce. A jedyna ich wiedza na ten temat pochodzi z brukowców.

no dobra, pierniczyłem. to popierniczę jeszcze - kiedy ostatnio ten tor żużlowy był użyty oraz ile i jakie imprezy lekkoatletyczne będą tam organizowane i przyciągną kilkadziesiąt tysięcy widzów?

google nie bolą

W 2002 i w 2003 roku na Stadionie Śląskim odbywało się Grand Prix Europy na Żużlu.

A co do imprez lekkoatletycznych to w każdym normalnym kraju mitingi lekkoatletyczne cieszą się ogromną popularnością.

Poza tym nie bądź śmieszny - nikt nie planuje takich imprez z 5-cio letnim wyprzedzeniem. Więc odpowiedzi na to pytanie nie ma i pewnie jeszcze przez najbliższe 3 lata nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, jak się czyta te wszystkie komentarze dotyczące poziomu przygotowania polskich miast do EURO, zarówno faktycznego :> jak i docelowego :> , to nasuwa mi się jedna myśl - to na cholerę nam Ukraina w całym tym biznesie :co: Tak na dobra sprawę wychodzi na to, że powinniśmy sami to organizować, wszystkie polskie miasta deklarują, że jak to oni nie będą gotowi, a z Ukrainą to tylko problemy (podobno).

Smutna prawda jest taka, że Polska jest za dużym krajem, żeby współorganizować taką imprezę... :|

Odnośnik do komentarza

Masz absolutnie rację ale... gdyby Polska sama chciała zorganizować te ME to wątpię żebyśmy dostali organizację. Czemu? Bo swego czasu Surkis, prezes ukraińskiego PZPNu ( ;) ) miał silną pozycję w komitecie wykonawczym UEFA. Teraz jego ludzie zostali wyeliminowani i pozycja Ukrainy nie jest już taka mocna.

 

Tak odchodząc trochę od tematu Euro - kiedy będziemy mieli już te 6 stadionów zrobionych na cacy to można by się pokusić o organizację MŚ 2026 :D choć wtedy te stadiony pewnie już będą archaiczne...

Odnośnik do komentarza

Gdyby mistrzostwa miały być dla Polski to najlepiej byłoby zrobić Kraków, Warszawę, Poznań i Chorzów, bo w tych aglomeracjach jest najwięcej kibiców. Jasne, że na Śląsku jest tradycja, piłka, kibicowanie natomiast w ww. miastach są wielkie kluby, które zrzeszają masę kibiców sukcesu - Wisła, Lech , Legia.

Tylko, że to nie dla samych Polaków te ME, chodzi o kibiców zagranicznych, dlatego też ważna jest infrastruktura, hotele , krajobraz , klimat. I Śląśk tu odpada....

Oby był Poznań, Kraków, Warszawa, Wrocław i mimo wszystko NARODOWY, bo gdzie ma Polska grać finał ME ?:)

Odnośnik do komentarza
Gdyby mistrzostwa miały być dla Polski to najlepiej byłoby zrobić Kraków, Warszawę, Poznań i Chorzów, bo w tych aglomeracjach jest najwięcej kibiców. Jasne, że na Śląsku jest tradycja, piłka, kibicowanie natomiast w ww. miastach są wielkie kluby, które zrzeszają masę kibiców sukcesu - Wisła, Lech , Legia.

No, w Trójmieście to wcale nie ma kibiców.

Odnośnik do komentarza
Gdyby mistrzostwa miały być dla Polski to najlepiej byłoby zrobić Kraków, Warszawę, Poznań i Chorzów, bo w tych aglomeracjach jest najwięcej kibiców. Jasne, że na Śląsku jest tradycja, piłka, kibicowanie natomiast w ww. miastach są wielkie kluby, które zrzeszają masę kibiców sukcesu - Wisła, Lech , Legia.

Tylko, że to nie dla samych Polaków te ME, chodzi o kibiców zagranicznych, dlatego też ważna jest infrastruktura, hotele , krajobraz , klimat. I Śląśk tu odpada....

Oby był Poznań, Kraków, Warszawa, Wrocław i mimo wszystko NARODOWY, bo gdzie ma Polska grać finał ME ? :)

No tego mi brakowało się dowiadywać, że mieszkam na wypiz., gdzie nie ma kibiców, a miasto jest mniej atrakcyjne od ww. To pogrubione totalnie dyskwalifikuje Wwe :roll:

Jednak prawda jest taka, że w Gdańsku na 100% będzie Euro, nie wyobrażam sobie innej opcji ;>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...