Skocz do zawartości

ME 2012 Polska - Ukraina


Rekomendowane odpowiedzi

typowe niejasne polityczne gierki ze strony UEFA. prawda jest taka, że jeśli wybór miast odbywałby się na podstawie przygotowań, tego co ma być zrobione (i jest nawet duże prawdopodobieństwo wykonania), to Warszawa nie miałaby szans na EURO. z autostradami wiadomo jak sytuacja wygląda, obwodnice (również wewnętrzne), z dworców jeśli jakiś powstanie to Zachodni, Wschodni pod coraz większym znakiem zapytania, a na Centralnym wyremontują jedynie... toalety (o dworcu Stadion czy Gdańskim nie ma co pisać nawet), kolejowy tunel do Okęcia też po grudzie, lotnisko w Modlinie wiadomo, jakakolwiek inwestycja drogowa na Pradze jest na zasadzie "zdarzy się cud, to zdąrzymy", nawet dostarczanie nowych tramwajów i autobusów się nieco opóźni (choć tam większość dostaw miała być głównie w 2011, więc nawet poślizg jakiś ujdzie), II linię metra już dawno przerzucono na "po EURO", podobnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i zagospodarowaniem całego Placu Defilad.

będzie Stadion Narodowy, w środku ponad połowa pomieszczeń to gołe ściany, a wokoło jedynie trawa i chodniki z jakże uwielbianej kostki.

 

jednocześnie Platini zapowiada, że nie wyobraża sobie EURO bez Warszawy. niech ktoś jeszcze powie, że chodzi tu o faktyczne przygotowania, a nie o politykę :roll:

Odnośnik do komentarza

też sobie nie wyobrażam EURO2012 bez Warszawy. zwróciłem jedynie uwagę na fakt, że pisze się o jakichś pierdołach typu kąt nachylenia trybun czy przeciekający dach, w momencie gdy pod względem inwestycji w Warszawie niezagrożony jest jedynie Stadion Narodowy (i to na dodatek w połowie stan surowo, wokoło zero pięknej infrastruktury z wizualizacji).

 

na podstawie MasterPlanu:

15 pozycji - 4 planowane wykonanie w terminie, reszta to opóźnienie krytyczne

trzeba dodać, że jedna "w terminie" to modernizacja Centralnego, z której się ostatecznie wycofano i ograniczono całą "modernizację" do remontów toalet.

 

mówienie o przeciekającym dachu jest w tym momencie śmieszne i stanowi jedynie odwracanie uwagi od politycznych gierek które toczą się w tle.

Odnośnik do komentarza
typowe niejasne polityczne gierki ze strony UEFA. prawda jest taka, że jeśli wybór miast odbywałby się na podstawie przygotowań, tego co ma być zrobione (i jest nawet duże prawdopodobieństwo wykonania), to Warszawa nie miałaby szans na EURO. z autostradami wiadomo jak sytuacja wygląda, obwodnice (również wewnętrzne), z dworców jeśli jakiś powstanie to Zachodni, Wschodni pod coraz większym znakiem zapytania, a na Centralnym wyremontują jedynie... toalety (o dworcu Stadion czy Gdańskim nie ma co pisać nawet), kolejowy tunel do Okęcia też po grudzie, lotnisko w Modlinie wiadomo, jakakolwiek inwestycja drogowa na Pradze jest na zasadzie "zdarzy się cud, to zdąrzymy", nawet dostarczanie nowych tramwajów i autobusów się nieco opóźni (choć tam większość dostaw miała być głównie w 2011, więc nawet poślizg jakiś ujdzie), II linię metra już dawno przerzucono na "po EURO", podobnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i zagospodarowaniem całego Placu Defilad.

będzie Stadion Narodowy, w środku ponad połowa pomieszczeń to gołe ściany, a wokoło jedynie trawa i chodniki z jakże uwielbianej kostki.

 

jednocześnie Platini zapowiada, że nie wyobraża sobie EURO bez Warszawy. niech ktoś jeszcze powie, że chodzi tu o faktyczne przygotowania, a nie o politykę :roll:

 

Po koleii. Co do obwodnic się nie wypowiem bo akurat infrastrukturą drogową się zbytnio nie interesuje. Wiem tylko że przy obwodnicy wewnętrznej robi się dośc sporo.

Z dworcami mamy problem nie tylko w Warszawie ale we wszystkich miastach. To przecież we Wrocławiu z podczas ostatniej wizytacji z premedytacją przewieźli obserwatorów tylko obok dworcanie pokazując im całości ;). Wina samych miast w tym akurat niewielka. PKP jak działa każdy wie i komentowanie tego nie ma sensu.

Co do tunelu do Okęcia to przetarg rozpisany i powinien on powstac w terminie. Wiekszym problemem jest to, że nie ma raczej szans na to aby do 2012 sprowadzono nowe składy które mogłyby obslugiwac to połączenie. W takiej sytuacji rzucą tam jakieś SKMki pewnie, te co wyględniejsze.

O jakich inwestycjach drogowych mówisz? Jedyne co tam niezbędne to chyba gruntowna przebudowa Zielenieckiej.

Metro do szczęścia nie jest na Euro potrzebne i słusznie że z niego zrezygnowano biorąc pod uwage koszt.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej akurat do Euro niezbędne nie jest. Fajnie jakby było ale nie sądze żeby kibiców przyjeżdżających kibicowac swojej reprezentacji szczególnie ten obiekt interesował. Fakt że Plac Defilad nie zostanie do tego czasu zagopodarowany był już dawno oczywisty. Ma to jednak swoje plusy. Jedna z hal jest już teraz rozbierana, KDT też ma już nakaz eksmisji tak więc na Euro będzie w centrum miasta prawdziwy PLAC, który aż prosi się o to aby stworzono na nim specjalne miasteczko z telebimami w którym tysiące kibiców będzie mogło oglądac mecze.

Odnośnik do komentarza
Co do tunelu do Okęcia to przetarg rozpisany i powinien on powstac w terminie.

 

Haha. Przetarg został tak rozpisany, że oferenci złożyli ponad pół tysiąca pytań, co raczej nieźle przesunie w czasie otwarcie ofert i wybranie wykonawcy.

 

O jakich inwestycjach drogowych mówisz? Jedyne co tam niezbędne to chyba gruntowna przebudowa Zielenieckiej.

 

Zwróć uwagę, że oś Targowa-Zieleniecka jest JEDYNYM przejazdem przez linię średnicową na terenie Pragi. NATYCHMIAST jest potrzebnych kilka następnych, tymczasem zarówno trasa Tysiąclecia, jak i domknięcie obwodnicy śródmiejskiej są zagrożone, a o trasie Olszynki Grochowskiej się już chyba w ogóle nie mówi.

Odnośnik do komentarza

czy gdzieś napisałem, że jestem przeciwnikiem EURO2012 w Warszawie lub pisałem o wszystkich inwestycjach jako absolutnie niezbędnych?

metro czy muzea oczywiście nie są niezbędne (akurat Muzeum Historii Polski powstanie, a na Muzeum Pragi też się kasa znalazła i zrobiono poprawkę w budżecie 2009 :P). plany były piękne, ale realia i nieudolność wyłażą. niestety kolej to problem całego kraju i przeróżnych spółek PKP po których jest infrastruktura kolejowa poupychana. tunel na Okęcie powinien powstać normalnie, bo choć już jest drobny poślizg, to obecnie mówi się o połowie 2011. co do dróg, to większe problemy są faktycznie z drogami DO niż W (chociaż poniżej zamieszczam dzisiejszy artykuł pokazujący, że akurat na Pradze nie jest zbyt wesoło).

 

teraz dajemy radę, to co mamy nie dać na EURO? :D chodzi mi głównie o komentarze pojawiające się w mediach - Warszawa bez względu na wszystko, a Poznań nie dostanie EURO2012 przez przeciekający dach na trybunie. sami przyznają, że o wyborze miast decydują przede wszystkim argumenty pozamerytoryczne, więc po co w ogóle piszą o stanie przygotowań?

 

artykuły z ostatnich 48h:

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6...o_niepewne.html

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6...prowizacja.html

 

zawsze można wykorzystać doświadczenia Poznania czy Pekinu - studenci, kto nie ma zameldowania itd. out, z Pragi zrobić niby plan filmowy jakiejś produkcji traktującej o II wojnie światowej, a zamiast transportu kolejowego preferować komunikację pieszą, zdrowy tryb życia (z Zachodniego zawsze można znowu zrobić pralkę), kilka ciekawych i kreatywnych pomysłów jeszcze się pewnie pojawi i będzie git :P

Odnośnik do komentarza

Z tym dachem to byłby kabaret. W Niemczech w Hanowerze bodaj, dach ciekł jak sito, lało się litrami do środka. W K'lautern przy renowacji doszło do katastrofy budowlanej..Na moje to wygląda to tak, że z jednej strony Piechniczek a z nim PZPN chcą wcisnąć Chorzów, a z drugiej misie z FIFA chętnie by sobie przyjechały na darmową wycieczkę do ślicznego i modnego Krakowa. Tylko trzeba kogoś odstrzelić - inne miasta są nietykalne, to trzeba wygryźć pyrusów. Poznań nie ma pleców politycznych jak schetynowski Wrocław czy tuskowy Gdańsk. Warszawa jako stolica i tak jest niezagrożona.

Odnośnik do komentarza
czy gdzieś napisałem, że jestem przeciwnikiem EURO2012 w Warszawie lub pisałem o wszystkich inwestycjach jako absolutnie niezbędnych?

 

A czy ja gdzieś napisałem że jesteś przeciwnikiem Euro?

 

Haha. Przetarg został tak rozpisany, że oferenci złożyli ponad pół tysiąca pytań, co raczej nieźle przesunie w czasie otwarcie ofert i wybranie wykonawcy.

 

Takie duże cyferki zawsze tak ładnie wyglądają, zwłaszcza jak się ich z niczym nie zestawi... Przy przetargu na GW Stadionu Narodowego oferenci złożyli ponad tysiąc pytań... Owszem, wydłużyło to cały proces, o całe 4 dni.

 

 

Ten artykuł na bank ma więcej niż 48h ale nie mogę akurat teraz znaleźc gdzie go wcześniej czytałem. Co do jego treści, to Pan Bartoszewicz krytykuje wszystko i wszystkich związanych z Euro i gdyby nam je zabrali, byłby chyba niezwykle szczęśliwy.

 

Co się jeszcze tyczy komunikacji w Warszawie, metro było naprawdę zbędne i bez niego wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

 

Z tym dachem to byłby kabaret. W Niemczech w Hanowerze bodaj, dach ciekł jak sito, lało się litrami do środka.

 

Chyba faktycznie w Hanowerze były największe problemy. Pamiętam jak podczas Pucharu Konfederacji z dachu ciekło na jeden narożnik niczym z rynny.

Odnośnik do komentarza

Jasne, ale łatwiej jest naprawić coś, co już jest - w końcu mamy 3 lata na to, niż postawić coś z niczego i dopiero potem usuwać usterki. Przecież na miniaturkach i planach poznański stadion wyglądał idealnie. Błędy wyszły w praniu. Nie sądzisz chyba, ze takie rzeczy nie wyjdą na innych stadionach? Przy tak napiętych terminach?

Za te awarie wykonawcy powinni słono zabulić, bo faktycznie w niektórych punktach fuszerką pachnie.

Odnośnik do komentarza
Na moje to wygląda to tak, że z jednej strony Piechniczek a z nim PZPN chcą wcisnąć Chorzów, a z drugiej misie z FIFA chętnie by sobie przyjechały na darmową wycieczkę do ślicznego i modnego Krakowa.

Odwal Ty się chłopie od Chorzowa. W promieniu 100 km od stadionu mieszka ponad 9 milionów ludzi czyli 1/4 społeczeństwa zamieszkującego ten kraj. Śląski będzie stadionem większym od tych tworzonych w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. Sieć komunikacyjna na Górnym Śląsku jest najlepiej rozwinięta pod każdym względem w porównaniu z tymi miastami. A, że o wyborze gospodarza zadecydują względy polityczne (Tusk z Gdańska, Schetyna z Wrocławia) a nie argumenty to Chorzów ma tak słabą pozycję.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem jak najdelikatniej napisać o Chorzowie, bo przeczuwałem konsekwencje, ale widać mi się nie udało.

Lista miast PODSTAWOWYCH była ustalona. Chorzów jest na rezerwowej, czyli szanse ma. Ale żeby ją wykorzystał, musi ktoś spaść z podstawowej. Najprostszym celem jest Poznań. I nie mam ŻADNEGO żalu do tego, że walczą o to by móc zorganizować.

I nie mów, ze Chorzów jest politycznie bezbronny, bo szara eminencja PZPN, czyli niejaki Piechniczek Antoni (z rządzącej partii, chyba Ci to nie umknęło?) może zrobić bardzo dużo w sprawie Euro.

Chodzi mi wyłącznie o to, ze chyba jest w PZPN i w FIFA parcie na zamianę jednego z miast. I tym miastem na razie jest Poznań, któremu wyciąga się złe nachylenie trybun. Podejrzewam, że jakby Ślaski odpadł za zbytnie oddalenie trybun od murawy, a "rywale" mieli puste pola, tez byś czuł pewien niesmak.

Naprawdę nie każdy post o Śląsku nie w Twoich ustach musi być negatywny :roll:

Odnośnik do komentarza

A kto ustalił listę miast podstawowych? Politycy i PZPN! I przy tym wyborze nie kierowano się żadnymi przesłankami czy obiekty istnieją, czy sieć komunikacyjna jest dobra. Po prostu wybrano najlepsze projekty, wizualizacje.

szara eminencja PZPN, czyli niejaki Piechniczek Antoni (z rządzącej partii, chyba Ci to nie umknęło?)

Zapomniałeś jeszcze dodać - członek zarządu MKS Odra Wodzisław :picard:

Ogarnij się, gdyby jeden Piechniczek miał aż taką siłę przebicia Śląski nie byłby na liście miast rezerwowych.

Ja liczę jedynie, że UEFA nie będzie zważać na polityczne gierki tylko dokona rozsądnego wyboru. W innym przypadku Chorzów nie ma żadnych szans.

Odnośnik do komentarza
A kto ustalił listę miast podstawowych? Politycy i PZPN! I przy tym wyborze nie kierowano się żadnymi przesłankami czy obiekty istnieją, czy sieć komunikacyjna jest dobra. Po prostu wybrano najlepsze projekty, wizualizacje.

Wiesz, projekt wysłano chyba w 2006, więc wtedy każda wizualizacja wyglądała lepiej niż Śląski a po drugie nikt nie wierzył, ze to wypali, więc dlatego imo nie ma Krakowa. PZPN wtedy też był inny, a Piechniczek mógł sobie sprzed kominka gadać.

Zapomniałeś jeszcze dodać - członek zarządu MKS Odra Wodzisław

Nie dramatyzuj, bo nie ma powodu i nie wciągaj w to Odry, bo ona jest tu zupełnie nietrafionym "argumentem"

Ogarnij się, gdyby jeden Piechniczek miał aż taką siłę przebicia Śląski nie byłby na liście miast rezerwowych.

Piechniczek MA siłę przebicia, bo jest starym "kuluarowcem". Poza tym, prezesem PZPN jest koleś, który grał na Kotle Czarownic, który zapewne ma niesamowite wspomnienia z tym miejscem. Którym Piechniczek - ale to tylko moje przypuszczenia - może sterować.

Ja liczę jedynie, że UEFA nie będzie zważać na polityczne gierki tylko dokona rozsądnego wyboru. W innym przypadku Chorzów nie ma żadnych szans.

A ja liczę, że nie będą niektórzy podgryzać innych, a UEFA nie wybierze makiet ponad to co stoi, choć nie do końca wspaniałe.

I jak Śląski wybiorą ze względu na te wspaniałości co piszesz, a nie dlatego, ze wylobbuje go PZPN, to życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

A z tego co ja pamiętam to podłączyły się już wcześniej tylko po prostu wykazywały małą aktywnośc w staraniach o organizację Euro.

 

Nie mi oceniac czy Chorzów na Euro się nadaje czy nie. Mam tylko dwa pytania, gdzie kibice mają się tam zatrzymac ponieważ z tego co wiem to z bazą hotelową jest tam najsłabiej oraz co mają robic przed i po meczu? Wydaje mi sie że w porównaniu z pozostałymi miastami Chorzów wypada w tym względzie najsłabiej.

Odnośnik do komentarza

być może się mylę, ale zarówno Polska jak i Ukraina zgłaszała miasta gotowe przyjąć imprezę, a właśnie teraz UEFA ma wybrać spośród nich miasta gdzie zorganizuje turniej. lista podstawowa, rezerwowa itd. to już wymysły mediów. am I right?

z Chorzowem jest ten problem, że wywala się setki milioniów, a nikt nie pomyślał, żeby zrobić modernizację "na całego" i zrobić ze Śląskiego stadion stricte piłkarski. nie ma przebicia rosyjskich miliarderów w momencie gdy baryłka ropy kosztuje blisko 150$, więc automatycznie zepchnięto Chorzów na koniec stawki. ogromny dach, śmiały projekt, mnóstwo kasy, ale kiedy ktoś tam ostatnio biegał na tej bieżni?

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam od siebie, że ze względów, jakie podał powyżej Icon, nie wyobrażam sobie Euro bez Śląskiego.

Zdecydowanie łatwiej mi wyobrazić sobie Euro bez Warszawy - wiecznie zakorkowanej i przepełnionej już teraz, do tego zupełnie nieprzygotowanej - niż bez Chorzowa, który w polskiej piłce znaczy o wiele więcej.

Nie wspominam już o Poznaniu czy Gdańsku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...