Skocz do zawartości

ME 2012 Polska - Ukraina


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie tez chcialem spytac - na Slaskim ma grac Ruch, czy bedzie to stadion na mecz w roku + jakis koncert? :>

 

W mojej subiektywnej ocenie wolalbym Krakow zamiast Poznania (Slask -Wiselka-Lechia ;) )

 

Aaa jeszcze jedna recz - wiadomo, gdzie beda grali Polacy? (tzn pewnie 2 razy W-wa, ale trzeci mnie ciekawi), czy to bedzie przyczyna kolejnych targow? :>

Odnośnik do komentarza
Wlasnie tez chcialem spytac - na Slaskim ma grac Ruch, czy bedzie to stadion na mecz w roku + jakis koncert? :>

 

W mojej subiektywnej ocenie wolalbym Krakow zamiast Poznania (Slask -Wiselka-Lechia ;) )

 

Aaa jeszcze jedna recz - wiadomo, gdzie beda grali Polacy? (tzn pewnie 2 razy W-wa, ale trzeci mnie ciekawi), czy to bedzie przyczyna kolejnych targow? :>

3x kucha :P

1. Icon juz wiele razy pisal co bedzie na Slaskim

2. a ja bym wolal bez Wrocka bo slaby doping macie ;)

3. ze niby co? Mecz otwarcia ma byc u nas. A pozniej wiadomo juz ze grupa polska gra w Wawie? Czy Niemcy grali swoje 3 mecze w Berlinie na MS2006? Bylo losowanie i trafili tam gdzie trafili.

Odnośnik do komentarza

Trochę absurd, że najlepiej oceniane przez UEFĘ polskie miasto zostało wyeliminowane :>

 

Ale w sumie to Kraków Euro nie potrzebuje. Dzięki samemu kandydowaniu mamy załatwiony stadion na 33 tys. ludzi, umowy już popodpisywane, tego już nam nie zabiorą. Promocji, komu jak komu, ale nam nie potrzeba. A pijanych zagranicznych turystów więcej nam też również nie trzeba. Peany o wymiernych zyskach dla miast-organizatorów też jest raczej przesadzony.

 

BTW: Śląsk kolebką polskiej piłki? Z całym szacunkiem, ale chyba tylko tej z czasów komuny. Bo w Polsce początki futbolu to Lwów, Kraków i te miasta raczej dominowały przed wojną.

Odnośnik do komentarza

A przy okazji Misiu dowalił do pieca poniekąd Pani Jakubiak :lol:

za gazeta.pl

W środę UEFA zdecydowała, że Euro 2012 odbędzie się w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Kijowie i Lwowie. Odpadły Kraków i Chorzów. - - Moim zdaniem jeśli Ukraina nie sprosta wymaganiom, UEFA powinna wrócić do kandydatury Krakowa - mówi Michał Listkiewicz, były prezes PZPN.

Michał Szadkowski: Jest pan zaskoczony wyborem UEFA? Wydawało się, że Kraków jest pewniakiem. Miał najlepsze oceny w ostatnim raporcie

 

Michał Listkiewicz: Ale inne polskie miasta także świetnie odrobiły pracę domową. Proszę pamiętać, że Kraków i Chorzów były miastami rezerwowymi. Poznań, Warszawa, Wrocław i Gdańsk nie dały UEFA powodów, by je zamienić. Powinniśmy się cieszyć, że wszystkie polskie miasta tak świetnie wypadły w ocenie UEFA.

Żal mi Krakowa, ale też nie rozumiem, dlaczego jego władze mają pretensje do obecnego rządu i PZPN, skoro wybór miast został dokonany przez poprzedni rząd. Związek nie miał nic do powiedzenia.

 

UEFA w oficjalnym komunikacie nie daje tym miastom już żadnych szans. Nawet jeśli Ukraińcy nie dadzą rady

 

- Moim zdaniem jeśli Ukraina nie sprosta wymaganiom, UEFA powinna wrócić do kandydatury Krakowa. Ale ja bardzo kibicuje naszym partnerom. Najlepiej wiem jak dużo zrobili, byśmy dostali organizację ME.

 

Czy nie boi się pan, że po stracie nadziei, Kraków i Chorzów wstrzyma prace nad infrastrukturą?

 

- Kraków na pewno nie. Prezydent Jacek Majchrowski wielokrotnie powtarzał, że Kraków wszystko robi dla siebie. Niezależnie od Euro 2012. Stadion jest potrzebny Wiśle. Podobnie będzie z obiektem w Chorzowie. Gorzej może być z infrastrukturą.

Odnośnik do komentarza
1. Icon juz wiele razy pisal co bedzie na Slaskim

Przypomnij :>

2. a ja bym wolal bez Wrocka bo slaby doping macie ;)

Bo juz na stadionie sami wrocławiacy bilety wylosuja :keke:

3. ze niby co? Mecz otwarcia ma byc u nas. A pozniej wiadomo juz ze grupa polska gra w Wawie? Czy Niemcy grali swoje 3 mecze w Berlinie na MS2006? Bylo losowanie i trafili tam gdzie trafili.

Mecz otwarcia ma byc w Posen? :o Z tego co pamietam, to nie gospodarz jest rozstawiany od razu do jednej z grup a nie losowany :-k

Odnośnik do komentarza
Jakby było najlepiej oceniane, to by nie odpadło krzywy.gif

A jednak :). Nie chce mi się szukać, ale był gdzieś, chyba w GW raport UEFY zamieszczony i Krk był w nim na pierwszym miejscu.

3. ze niby co? Mecz otwarcia ma byc u nas. A pozniej wiadomo juz ze grupa polska gra w Wawie? Czy Niemcy grali swoje 3 mecze w Berlinie na MS2006? Bylo losowanie i trafili tam gdzie trafili.

Ale to były MŚ. Patrz lepiej na poprzednie ME. Austria wszystkie grupowe w Wiedniu, Szwajcaria bodaj w Bazylei. A mecz otwarcia na 100% w Wawie

Odnośnik do komentarza

Ja dalej nie rozumiem tych achów i ochów. Poznań, Warszawa, Gdańsk i Wrocław zostały wcześniej wybrane. Do tego dołączono dwa miasta rezerwowe, które suma sumarum nie mogły zmienić nic w wybranej czwórce, no chyba, że stałby się jakiś kataklizm. A teraz wielkie pretensje (największe do rządu :rotfl:).

Odnośnik do komentarza
Jakby było najlepiej oceniane, to by nie odpadło krzywy.gif

A jednak :). Nie chce mi się szukać, ale był gdzieś, chyba w GW raport UEFY zamieszczony i Krk był w nim na pierwszym miejscu.

Widocznie od ostatniego raportu coś się zmieniło :]

Nie zapominaj, że Kraków był tylko miastem rezerwowym i miał ewentualnie wskoczyć za miasto, które nie zdąży z przygotowaniami. UEFA była zadowolona z miast podstawowych i nie miała podstaw do sięgania po Kraków.

Odnośnik do komentarza
Nie zapominaj, że Kraków był tylko miastem rezerwowym i miał ewentualnie wskoczyć za miasto, które nie zdąży z przygotowaniami. UEFA była zadowolona z miast podstawowych i nie miała podstaw do sięgania po Kraków.

o bosz, aż boję się to napisać...

Osobiście widziałem, jak urocza Pani Jakubiak zadała w sejmie pytanie na ten temat Drzewieckiemu. A ten odpowiedział, że WSZYSTKIE miasta traktowane są jednakowo i UEFA wybierze z 6 miast 4. Zarzekał się, że żadne miasto nie ma statusu rezerwowego...

Odnośnik do komentarza
Widocznie od ostatniego raportu coś się zmieniło krzywy.gif

Nie zapominaj, że Kraków był tylko miastem rezerwowym i miał ewentualnie wskoczyć za miasto, które nie zdąży z przygotowaniami. UEFA była zadowolona z miast podstawowych i nie miała podstaw do sięgania po Kraków.

Wiem przecież, że Kraków był na liście rezerwowej. Z tym że UEFA dawwała wcześniej sygnały, że miasta wybierze na podstawie postępów w przygotowaniach, a okazało się że stało się inaczej.

Szanse Krakowa zaprzepaścił nasz magistrat, olewając wcześniej ten projekt, nie wierząc że mamy jakies szanse na przyznanie nam organizacji tej imprezy. Obudzili się, jak już było za późno i to pewnie zdecydowało.

Zresztą, tak jak napisałem, na Euro w Krk specjalnego ciśnienia nie miałem, poradzimy sobie i bez tej imprezy.

Odnośnik do komentarza
1. Icon juz wiele razy pisal co bedzie na Slaskim

Przypomnij :>

2. a ja bym wolal bez Wrocka bo slaby doping macie ;)

Bo juz na stadionie sami wrocławiacy bilety wylosuja :keke:

3. ze niby co? Mecz otwarcia ma byc u nas. A pozniej wiadomo juz ze grupa polska gra w Wawie? Czy Niemcy grali swoje 3 mecze w Berlinie na MS2006? Bylo losowanie i trafili tam gdzie trafili.

Mecz otwarcia ma byc w Posen? :o Z tego co pamietam, to nie gospodarz jest rozstawiany od razu do jednej z grup a nie losowany :-k

 

Qczowi chodzilo pewnie o "u nas" = w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza

No cóż, stało się to co przeczuwałem. Kraków Euro nie dostał. C'est la vie. W ramach "rekompensaty" czy też "pocieszenia" Kraków i Chorzów mogą otrzymać organizację meczów przygotowawczych naszej kadry tuż przed Euro, ale szczerze w to wątpię, ponieważ trzeba będzie "przyzwyczaić się do muraw" na nowych stadionach.

 

Co do rozgrywania meczów to układ będzie podobny jak w Austrii i Szwajcarii. Stadiony zostaną podzielone na pary i dana grupa będzie rozgrywać mecze na dwóch stadionach. W Polsce te pary to będą Warszawa-Gdańsk i Wrocław-Poznań. Nasi zagrają mecz otwarcia i jeszcze jeden mecz na Narodowym i jeden w Gdańsku. To jest najbardziej logiczne rozwiązanie - z prostej przyczyny to będą dwa największe stadiony w Polsce.

 

Najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi Herry, Drzewieckiego, Olkowicza i paru jeszcze mędrców co się w radiu wypowiadali, że w Krakowa i Chorzowa kibice na pewno nie ominą. Pieprzenie. Jak tacy Anglicy przyjadą na mecz do Wrocławia i trzy dni potem będą mieli grać w Poznaniu to nikt nie będzie jechał tam przez Chorzów i Kraków.

 

Nie bardzo wierzę w też bajki o dalszym inwestowaniu w infrastrukturę w tych miastach. O ile stadion Wisły pewnie skończą, choć już czuję, że nie uda się tego zrobić do połowy przyszłego roku, bo część funduszy trzeba będzie przesuwać na potrzeby innych miast w przypadku np. podwyżek ropy, cen surowców itd., to już przebudowa stadionu Cracovii stanie pod znakiem zapytania, bo spora część środków ma pochodzić ze środków centralnych. Część inwestycji pewnie też zostanie odłożona.

Zważywszy na aktualne kłopoty rządu z domknięciem budżetu to jest to rozwiązanie dość prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
1. Icon juz wiele razy pisal co bedzie na Slaskim

Przypomnij :>

przeszukaj ten temat i pokrewne ;) ma byc lekkoatletyka, zuzel, imprezy typy co bedzie niedlugo z tymi crazy cars czy cos.

3. ze niby co? Mecz otwarcia ma byc u nas. A pozniej wiadomo juz ze grupa polska gra w Wawie? Czy Niemcy grali swoje 3 mecze w Berlinie na MS2006? Bylo losowanie i trafili tam gdzie trafili.

Mecz otwarcia ma byc w Posen? :o

u nas w sensie w Polsce :P i wiadomo od 2 (??) lat ze jest w Wawie.

 

Z tego co pamietam, to nie gospodarz jest rozstawiany od razu do jednej z grup a nie losowany :-k

nie zrozumialem co napisales :D Ile awansuje do ME? 24? 6x4 grup bedzie? to bedzie rozstawiona Polska i Ukraina oraz 4 panstwa z najlepszym rankiem (analogicznie jest 32 gra - nie wiem ilu :D) Zapewno zrobia by Polska grala grupowe w Polsce a Ukraina na Ukrainie, ale w jakich miastach to wydaje mi sie ze jest losowanie a nie wskazanie. Gdzie nie zagramy to wiadomo, ze biletow zabraknie :D stadion na 2mln by sie zapelnil...

Odnośnik do komentarza

Qcz - nasze mistrzostwa to jeszcze 16 drużyn. 4 grupy po 4 drużyny. Rozstawieni będą gospodarze z ustalonym układem stadionowym oraz dwie najlepsze drużyny w rankingu.

 

w radiu wypowiadali, że w Krakowa i Chorzowa kibice na pewno nie ominą. Pieprzenie

A co mieli mówić? Krakowianie, przeprowadzajcie się do Poznania, bo do was nawet pies z kulawą nogą nie przyjdzie w roli turysty...?

 

Może powinni nic nie mówić. O turystów to się nie martwię w kwestii Krakowa. Chodziło mi o kibiców.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...