Skocz do zawartości

ME 2012 Polska - Ukraina


Rekomendowane odpowiedzi

jak to co:
Jest to ogromny sukces
:kekeke:

Ciekawe czemu Gdańsk tak wysoko oceniony, przecież AFAIK nawet terenów od działkowców nie wykupiono...

No to lepiej na przyszłość korzystaj z lepszych źródeł, bo tam już od dawna żadnych działek nie ma i trwają prace przygotowawcze na tym terenie, tzn. wyburzanie resztek tych ogródków, wycinanie różnych roślinek itp.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku odbędą się jednak we Włoszech i Francji - pisze we wtorek "Il Giornale".

 

Według włoskiej gazety niedługo szef UEFA Michel Platini pojedzie na Ukrainę i oficjalnie przyjmie do wiadomości po wizytacji, że "niemożliwa jest organizacja Euro" w tym kraju oraz w Polsce.

 

 

REKLAMA Czytaj dalej

 

 

 

Dlatego - spekuluje gazeta - mistrzostwa zostaną przeniesione do Włoch i Francji.

 

"Il Giornale" twierdzi, że inauguracja Euro-2012 odbędzie się w Rzymie, a finał w Paryżu.

Brawo, brawo, brawo :sciana: .

Mam jednak nadzieję, że nie okaże się to prawdą..

Odnośnik do komentarza
Wp.pl lubi przesadzać, a zachodnie gazety nadal nie przyjęły do wiadomości faktu, że ME będą w Polsce i na Ukrainie. Mam jednak nadzieję, że Euro odbędzie się u nas i damy radę.

 

Info jest też na tvn24.pl, Jacek Pałasiński w TVN24 "o poranku" raczej sceptycznie odnosił się do tych rewelacji.

Moim zdaniem to jest bujda. Informację podała tylko jedna włoska gazeta i to nie na początku artykułu tylko w ostatnim akapicie tekstu, który dotyczył wymiany trenera reprezentacji Włoch. Prawdę mówiąc dziwne jest, że informację o takim znaczeniu podaje jedna włoska gazeta i to mimochodem.

Jestem spokojny o nasze Euro jak nam odbiorą to dopiero pewnie rok przed imprezą kiedy nie będzie można nadgonić potencjalnych opóźnień ale nie przypominam sobie żeby komuś kiedykolwiek odebrano imprezę, chociaż w Portugalii był jeszcze większy burdel a w RPA opóźnienia sięgają 8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Platini zmieniając decyzję i przyznając ją swojemu krajowi strzela sobie IMO samobója. Ukraińscy bonzowie mu by tego nie wybaczyli i jestem pewnien, że skręcili by koalicję zdolną zablokować reelekcję Platiniego.

I to co pisał woj - jeśli nie odebrali MŚ RPA, gdzie choćby sprawy bezpieczeństwa totalnie leżą to nie widzę powodu, żeby odebrano ME nam, tym bardziej, że oficjalnie "Wszystko idzie zgodnie z terminarzem".

Odnośnik do komentarza
Tyle że podobno Ukraina chce zrezygnować, więc nie chodzi o to, że to UEFA chce nam zabrać EURO. Zobaczymy w przeciągu kilku dni.

Skąd ta informacja?

Zresztą w takiej sytuacji może Polska byłaby w stanie sama zorganizować te mistrzostwa. Drogi musza być tak, czy tak, podobnie jak hotele itp. Brakowałoby nam 2 stadionów, zakładając, że 4 będą gotowe w terminie. Kraków już teraz jest miastem, o którym mówi się, że bez większych problemów byłby w stanie zrealizować taki projekt. Jest niezły stadion z niezłym dojazdem (bardzo blisko centrum, może 20 minut piechotą od rynku) i niezłą bazą noclegową. Wystarczy rozbudować stadion Wisły o 20 tysięcy i mamy miasto gotowe na EURO. Myślę, że dałoby się znależć jeszcze jedno i 6 stadionów wystarczyłoby na taką imprezę.

Odnośnik do komentarza
Tyle że podobno Ukraina chce zrezygnować, więc nie chodzi o to, że to UEFA chce nam zabrać EURO. Zobaczymy w przeciągu kilku dni.

Skąd ta informacja?

Zresztą w takiej sytuacji może Polska byłaby w stanie sama zorganizować te mistrzostwa. Drogi musza być tak, czy tak, podobnie jak hotele itp. Brakowałoby nam 2 stadionów, zakładając, że 4 będą gotowe w terminie. Kraków już teraz jest miastem, o którym mówi się, że bez większych problemów byłby w stanie zrealizować taki projekt. Jest niezły stadion z niezłym dojazdem (bardzo blisko centrum, może 20 minut piechotą od rynku) i niezłą bazą noclegową. Wystarczy rozbudować stadion Wisły o 20 tysięcy i mamy miasto gotowe na EURO. Myślę, że dałoby się znależć jeszcze jedno i 6 stadionów wystarczyłoby na taką imprezę.

Hoteli musiałoby być dwa razy więcej (dwa razy więcej kibiców, uogólniając), dwa razy więcej ośrodków dla reprezentacji, gotowe co najmniej 6 stadionów (żeby chociaż te 4 zdążyli). Jeden Kraków to za mało.

Odnośnik do komentarza

Makarony sie slinia bo ichnie lokalne mafie sa zadne tych paru miliardow euro, ktore przeszly im kolo nosa. Ponadto dopoki Misiu Listkiewicz bedzie szefem komitetu ds. organizacji Euro to wlos z glowy nam nie spadnie - FIFA i UEFA to tez mafie i to lepsze bo dzialajace legalnie.

Odnośnik do komentarza
Makarony sie slinia bo ichnie lokalne mafie sa zadne tych paru miliardow euro, ktore przeszly im kolo nosa. Ponadto dopoki Misiu Listkiewicz bedzie szefem komitetu ds. organizacji Euro to wlos z glowy nam nie spadnie - FIFA i UEFA to tez mafie i to lepsze bo dzialajace legalnie.

 

No i właśnie wspomniany Listkiewicz który jest do stołka przyspawany... On napewno nie odda EURO!

 

Prawdę mówiąc te ciągłe rewelacje o odebraniu nam mistrzostw to przecież żal włochów z tego, iż to nie oni je organizują. Więc zamiast dmuchać sprawę lepiej przejść koło takich informacji obojętnie.

Odnośnik do komentarza

To co tutaj prasa wykrzykuje w Europie, czy w samych Wloszech to totalne banialuki i nadmuchiwanie balona, ktory i tak peknie samoczynnie, bo i tak nie ma szans by odebrali nam Euro. Niby nic nie ma zrobionego, bo nie ma, ale u nas w Polsce jest tak, ze dluzej sie papiery zalatwia i kase przelewa niz buduje, bo u nas jest totalna amatorka w rozwiazywaniu takich spraw. Nie mniej jednak stadiony za niedlugo beda sie budowac i tak, Unia kase sypnie, na pewno maja sobie wyliczony budzet po takim szarpnieciu sie dla Polski i nikt juz tam u nich nie bedzie zmienial cyferek.

Makarony moga se poplakac i tylko tyle.

Nawet jak Ukraina zrezygnuje... (co dla mnie jest tez wymyslem nie wiadomo skad) to mamy opcje zapewne organizowac mistrzostwa z innym sasiadem (dogodnym wyborem bylyby Czechy bo maja stadiony na dobrym poziomie np Toyota Arena). A nawet jak takiej opcji nie ma to ja mysle ze sami tez mozemy zrobic te mistrzostwa, mamy duzy kraj... jeden z wiekszych w Europie pod wzledem terytorialnym i gitara. Szwajcaria i Austria maja mala powierzchnie... stadtez mniejsza powierzchnia panstwa to minus jezeli ktos chce organizowac mistrzostwa. Temu wybieraja wspolorganizatorow.

Odnośnik do komentarza
To dlaczego nie zrobią mistrzostw Afryki w Sudanie? :-k

 

Przecież tu chodzi o infrastrukturę, od stadionów począwszy, a nie o wielkość kut.. tfu, kraju :roll:

 

Ja o tym pisałem jako o jednym z czynników przyznawania mistrzostw. A Ty piszesz o infrastrukturze ?... Ok... to jaką mamy ? w jakim stanie ? My dostalismy szanse po raz pierwszy, specjalnie dano nam te mistrzostwa bysmy sobie tą infrastrukturę stworzyli, bo narazie to co jest to nie można nazwa infrastrukturą, dano nam te mistrzostwa, bo chcą by futbol na wschodzie Europy rozwinął się od zaplecza.

Odnośnik do komentarza
ja mysle ze sami tez mozemy zrobic te mistrzostwa, mamy duzy kraj... jeden z wiekszych w Europie pod wzledem terytorialnym i gitara

 

Jeden z czynników? Napisałeś, że mamy jeden z największych terytorialnie krajów w Europie i tyle. Z resztą się zgadzam, aczkolwiek związku przyczynowo-skutkowego w Twoim poscie nie widać. Jak na przykład z czapki wzięta wypowiedź, że jak Ukraina się wycofa to mamy opcję organizować mistrzostwa z Czechami...

 

Poza tym wybór Polski i Ukrainy to precedens, dotychczas wybierano kraje o rozwiniętej infrastrukturze...

Odnośnik do komentarza

Moglem dopisac te 5 slow " jednym z czynnikow, ktory moglby " i nie byloby problemu. A ta z czapki wzieta odpowiedź to jedna z opcji (chociaż nie wiem czy możliwa) ale chciałem to napisac żeby było to potraktowane jako to, że głośno rozmyślam. Widocznie się nie zrozumieliśmy :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

http://www.dziennik.pl/sport/euro2012/arti...ic_pewnego.html

Najpierw włoskie gazety, a teraz sam Michel Platini budzi w nas niepokój. Jak się okazuje, Euro 2012 w Polsce to jeszcze nic pewnego. Nasi politycy zapewniają, że mistrzostw nikt nam nie zabierze. Ale sam szef UEFA właśnie zdradził, że ostateczna decyzja w sprawie organizacji tego turnieju zapadnie dopiero jesienią.

 

Nie wierzę w odebranie, ale trochę to niepokojące zaczyna być :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...