Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

@Amicus, a co ma przeszukiewanie allegro do odbioru samochodu. Ja mam w domu dwie Skody, moja siostra kupowała ostatnio w Niemczech (nie u dealera, ale przez firmę) i zawsze czekaliśmy minimum miesiąc na auto (siostra około 4 miesięcy, ale dzięki temu zapłaciła AFAIR 6-7 tysięcy €uro mniej) :-)

 

Niestety VW-Audi Group zaczyna się psuć jeśli chodzi o obsługę. Wyżej srają niż dupę mają.

 

BTW: Amicus, sprzedałeś już Clio? Czy po prostu je zezłomowałeś :keke:

Odnośnik do komentarza

@Amicus, a co ma przeszukiewanie allegro do odbioru samochodu. Ja mam w domu dwie Skody, moja siostra kupowała ostatnio w Niemczech (nie u dealera, ale przez firmę) i zawsze czekaliśmy minimum miesiąc na auto (siostra około 4 miesięcy, ale dzięki temu zapłaciła AFAIR 6-7 tysięcy €uro mniej) :-)

 

Niestety VW-Audi Group zaczyna się psuć jeśli chodzi o obsługę. Wyżej srają niż dupę mają.

 

BTW: Amicus, sprzedałeś już Clio? Czy po prostu je zezłomowałeś :keke:

Szperanie po Allegro ma tyle do szukania auta, iż ogłaszają się tam salony usiłujące zepchnąć swe graciki (nowe lub zeszłoroczne). Ponieważ na kupno auta miałem miesiąc, nie mogłem bawić się z zamawianie auta, które za 3 miechy złoża w fabryce (jak się okazało, auta były i nadal są - w wielu wersjach silnikowych/wyposażeniowych/kolorystycznych - tyle, że nikomu nie chciało się sprawdzić stanu "centrali" [poza miłą panią z salonu z Krakowa --> ewenement!]).

Co do VWG to w pełni się zgodzę, a co do Clio to wciąż się toczy po polskich drogach. Żona dorżnie je do końca, wożąc psy. Jak wytrzyma to jeszcze ze 3 lata (okres leasingowania Megane), jak nie wytrzyma to szybciej.

Odnośnik do komentarza

Szperanie po Allegro ma tyle do szukania auta, iż ogłaszają się tam salony usiłujące zepchnąć swe graciki (nowe lub zeszłoroczne).

 

OKs, nie wiedziałem.

 

My ostatnio znowu włożyliśmy 820 w zawieszenie, a teraz czeka nas kolejny odcinek z kapiącą miską olejową :|

Odnośnik do komentarza

Na początku przyszłego tygodnia kupuję samochód w innym mieście niż mieszkam. Będzie to mój pierwszy samochód. Jak wygląda sprawa rejestracji? Wiem, że dostanę tablice próbne, a w ciągu dwóch tygodni zamienią mi na właściwe. Jestem w salonie, podpisuję umowę, ubezpieczam i co dalej? Muszę jechać do miasta, w którym jestem zameldowany wziąć tablice i dopiero wtedy odbieram samochód? Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza

AFAIK nie ma już tablic próbnych, tym bardziej dla samochodu krajowego. Od podpisania umowy do przerejestrowania samochodu masz miesiąc, do tego momentu możesz jeździć na starym dowodzie i tablicach, nowe dostaniesz od razu przy rejestracji (stare oddasz).

 

Acha - dostaniesz tzw miękki dowód, po prawdziwy musisz się zgłosić w przeciągu 30 dni.

Odnośnik do komentarza

Samochód jest nowy z salonu. Nigdy wcześniej nie miałem samochodu. Kiedy dostanę ten miękki dowód?

Kupuję samochód, podpisuję umowę w salonie, jadę do swojego miasta po /no właśnie, po co? Tablice?/, wracam do salonu, zakładam tablice i dopiero mogę wyjechać?

Odnośnik do komentarza

Już Ci mówię.

Dostajesz fakturę zakupu samochodu. Z tą fakturą udajesz się do wydziału komunikacji i na tej podstawie rejestrujesz samochód. Po drodze, mając już dane auta, takie jak nr nadwozia ubezpieczasz auto. Wracasz do salonu z tablicami i ubezpieczeniem i koniec.

Jesli kupujesz w leasingu, auto rejestruje leasingodawca, Ty tylko ubezpieczasz samochód.

Odnośnik do komentarza

Kolego Ghq, idziesz do WK z fakturą zakupu, kartą pojazdu, homologacją i ewentualnie akcyzą i rejestrujesz pojazd. Dostajesz na stałe tablice rejestracyjne oraz tymczasowy dowód rej. Po ok. dwóch tygodniach wracasz po staly dowód i przy odbiorze stałego dowodu musisz mieć ze sobą ubezpieczenie pojazdu i oczywiscie dowód tymczasowy. Rozumiem, że tylko kupujesz samochód w innym miejscu niż mieszkasz? Jest możliwość zarejestrowania pojazdu w innym miejscu niż miejsce zameldowania. Wystarczy przedstawić papier, czasowe zameldowanie, które musi być dłuższe niż 3 miechy. Wiem, że nie wszystkie WK chcą rejestrować pojazdy na czasowym meldunku.

 

 

 

AFAIK nie ma już tablic próbnych, tym bardziej dla samochodu krajowego.
Kolego Gabe, mylisz się, są tablice czasowe(pewnie o to chodziło) również dla pojazdów krajowych. Mozna zarejestrować pojazd czasowo(1 miesiąc) w celu przeprowadzenia badania technicznego, lub wywozy pojazdu za granicę.
Odnośnik do komentarza
AFAIK nie ma już tablic próbnych, tym bardziej dla samochodu krajowego.
Kolego Gabe, mylisz się, są tablice czasowe(pewnie o to chodziło) również dla pojazdów krajowych. Mozna zarejestrować pojazd czasowo(1 miesiąc) w celu przeprowadzenia badania technicznego, lub wywozy pojazdu za granicę.

 

Ale obowiązkowych chyba nie ma, a o to mi chodziło (nieprecyzyjnie napisałem)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie śpieszy się tobie z zarejestrowaniem to napisz do nich wniosek, że żądasz honorowania tego przeglądu zagranicznego - zobaczymy co napiszą w odpowiedzi i na co się powołają, jeżeli odpowiedzą negatywnie - będziesz się mógł wtedy odwołać - a może jak zobaczą pisemko to zmięknie im "rura" i dadzą pozytywną odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Moj brat takowe coś posiada, 3-drzwiowe. Ma też podniesioną moc, nie pamiętam do ilu (chyba 230 KM) i nie pamiętam jaki silnik ma, wiem tylko że benzyna. Mało tym autem jeździłem, ale mi się nie podoba. Fatalne wykończenie, plastik na plastiku, zgrzyta, stuka, puka. Wyświetlacze kompletnie się rozsypały, oba! ponoć to specyfika Saaba i Opla - ten sam producent. Hamulce jakieś takie dziwne, jakby nie hamowały auto tylko je zwalniało.

Jakby co, podpytam go jeszcze o jakieś niuanse, ale wiem że nie jest do końca zadowolony z tego auta, jedyne co mu się podoba to silnik.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...