Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Co do napraw to z książki serwisowej (prowadzonej do 2009, wynika, że nawet oleju nie trzeba zmieniać).

13-to letnie auto i ma prowadzoną książkę serwisową? :o Chyba, że mówisz o jakiś własnych notatkach. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś do tej pory serwisował to auto.

Zrobisz jak uważasz. Ale nie raz widziałem ludzi, którzy za całe oszczędności kupowali sobie BMW, a jak przyszło wymienić wycieraczki, to odchodzili sprzed kasy, bo nie mieli z 50 zł na takie pierdoły. A takich pierdół uzbiera się zapewne kilka.

 

Ja sprzedawałem Skodę Felicię 97 z książką. Tylko rok byłem na usługach innych niż ASO.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zrobiłem przegląd swojego forda. Po roku użytkowania, przebieg 17 tys., focus kombi 1,6 benzyna. Rok właściwie bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek - musiałem tylko raz udać się do serwisu - wymienili mi klamkę w tylnych drzwiach bo nie chciała się zamykać pilotem. Poza tym żadnych niespodzianek. Silnik 1,6 100 koni jest trochę słaby jak na kombi ale nie przeszkadza mi to jakoś strasznie. Spalanie w granicach 8l/100 km też można znieść. Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem.

Na drugi rok dostałem ubezpieczenie OC + AC za 1200 zł co też jest niezłą ofertą w porównaniu do konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zrobiłem przegląd swojego forda. Po roku użytkowania, przebieg 17 tys., focus kombi 1,6 benzyna. Rok właściwie bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek - musiałem tylko raz udać się do serwisu - wymienili mi klamkę w tylnych drzwiach bo nie chciała się zamykać pilotem. Poza tym żadnych niespodzianek. Silnik 1,6 100 koni jest trochę słaby jak na kombi ale nie przeszkadza mi to jakoś strasznie. Spalanie w granicach 8l/100 km też można znieść. Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem.

Na drugi rok dostałem ubezpieczenie OC + AC za 1200 zł co też jest niezłą ofertą w porównaniu do konkurencji.

ubezpieczenia "fordowskie" dla nowych aut sa bardzo korzystne, nie da sie temu zaprzeczyc

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję rady :)

 

Mam 12 tysięcy do wydania (aczkolwiek samochód nie dla mnie), mam poszukać ofert w internecie, żeby się mniej więcej przygotować, rozejrzeć. Poszukiwany samochód to Golf. Jaki? Nie ma znaczenia, ma się zmieścić w cenie.

A teraz co jest istotne - najlepiej, aby mało palił, nie wiem czy są golfy diesel, ale to by było najlepsze rozwiązanie, druga sprawdza - łatwość "naprawy" tzn, żeby nie trzeba było jeździć do specjalnych serwisów, bo znajomi są mechanikami, wiadomo jak to na wsi;) No i oczywiście, żeby części do niego były powszechne, żeby nie było problemu z ich sprowadzeniem.

Samochód będzie używany głównie do krótszych tras praca/dom. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o golfy, to z doświadczenia wiem, że ich gro jest obite, jak morda boksera. Warto oglądać krawędzie, belki i sprawdzać czy nie zostawiają czterech śladów po przejechaniu kawałka po piasku. Z zasady samochody, których zdjęcia zgrabnie omijają belki i progi, mają z nimi coś nie tak.

 

Części do golfa są wszędzie, bo to jedno z najpopularniejszych aut dresiarzy, więc skoro dresy potrzebują, to jest :-)

 

Silniki? Jak nie zajechany, to 1.9 tdi ;-)

Odnośnik do komentarza

Bo mało pali, przecież to logiczne

 

Rower jeszcze mniej pali :>

 

Mnie też się wydaje diesel dziwny na krótkie trasy, ale jestem takim samym dyletantem jak szramek - być może się technologia zmieniła, ale niegdyś diesle potrzebowały do optymalnej pracy dłuższych dystansów.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, jak to na wsi bywa - do diesla jest łatwiejszy dostęp, na przykład kombajny na to jeżdżą, można się czasem doładować;) Aczkolwiek, brak diesla nie będzie decydujący.

 

Tylko kombajn pojedzie na "wszystkim" a diesel już nie koniecznie. Ja bym się zastanowił nad laniem takiego paliwa z nie pewnego źródła bo może się to skończyć nie za ciekawie, a wtedy diesel nie będzie już taki tani w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza

Dobra dobra, też bym się zastanowił nad tym poważnie i w wyniku zastanowienia stwierdziłbym, że jednak zdecyduję się na ropę za 2 zł/litr i zaryzykuje to zniszczenie silnika. Trza znać realia - silnik się niszczy, no to trudno. Jak masz tanią ropę, to na niej jeździsz :>

 

Owszem, ale ja nie kupiłbym wtedy samochodu za 12k, tylko za 2-3k ;)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z autem. Jak postoi 4-5 dni, to nie odpala. Silnik się kręci, ale nie zaskakuje. Za którymś razem się dławi, a za zylionowym nawet nie kręci. Trzeba mu dać dodatkowy power z czyjegoś akumulatora. Mój akumulator ma 4,5 roku, marki Banner. Czy to możliwe, że już się zużył? Świece są w porządku - wymieniane rok temu.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z autem. Jak postoi 4-5 dni, to nie odpala. Silnik się kręci, ale nie zaskakuje. Za którymś razem się dławi, a za zylionowym nawet nie kręci. Trzeba mu dać dodatkowy power z czyjegoś akumulatora. Mój akumulator ma 4,5 roku, marki Banner. Czy to możliwe, że już się zużył? Świece są w porządku - wymieniane rok temu.

 

swieci Ci sie znaczek akumulatora po wlaczeniu zaplonu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...