Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Bajki prawisz. Aby w serwisie VAG dowiedzieć się czegokolwiek o aucie, potrzebujesz VIN + dowód rejestracyjny auta oraz dowód osobisty właściciela, wpisanego w dowód rejestracyjny. Bez tego serwisanci pokażą ci jedynie

 

Widzę, że nie drążyłeś tematu - na necie ogłaszają się ludzie, którzy mają dostęp do bazy (pewnie pracownicy ASO)- i za 50zł masz całą historię

 

A to co napisałeś to prawda - jeżeli wszystko formalnie załatwiasz :)

 

Poza tym jesli chcesz sprawdzac auto u tego znajomego w Koluszkach to mozesz szukac nawet w promieniu 100 km i pojechac po auto zeby je przywiezc do znajomego i sprawdzic.

 

Już to widzę jak sprzedający się na to zgadza - trzeba będzie szukać takiego ze świecą - najbliższa okolica to jeszcze, ale 30km i więcej nawet do 100?

Odnośnik do komentarza

Pytanie z gatunku lamerskich :P

Ładowałem dziś aku i widzę, że są dwa odpowietrzniki(dwa otwory po obu stronach klapki-aku firmy DETA, a obudowa wypisz-wymaluj Centra). Rozumiem, że mają one być otwarte? Bo miałem jeden zatknięty jakimś korkiem. Ale domyślam się, że to jakaś inwencja poprzedniego właściciela auta.

Odnośnik do komentarza
Dlatego szukam auta z województwa łódzkiego, tylko jak patrzę po ogłoszeniach w gratka.pl to k***a auta na palcach jednej ręki idzie policzyć i same komisy

 

A nie myślałeś nad sprowadzeniem samochodu z Niemcowni? Nie ma tam takich dziur jak na naszych drogach i leją lepsze paliwko.

Na bezwypadkowe.net jest kilka osób, które cieszą się jakąś tam renomą w sprowadzaniu samochodów ,np

 

http://bezwypadkowe.net/f255/andrebar-i-auta-z-niemiec-18685/

http://bezwypadkowe.net/f255/polecam-unfallera-20573/

http://bezwypadkowe.net/f255/polecam-carpasja-bartlomiej-ciuk-parzniew-16968/

Odnośnik do komentarza

Misiek (i inni), a Citroen C4 używany, z roku ~2006? Warto się za tym rozlądać w ogóle?

 

PS. Jestem w dokładnie takim samym położeniu jak Misiek, dosłownie identycznym :]

 

C4 jest fajnie wyposażony, ale nie słynie z bezawaryjności, za dużo wynalazków w nim poupychali. Rocznik 2006 ogranicza szanse zakupu czegoś pozbawionego wad, spadek wartości w ciągu pierwszych 3 lat jest potężny i mało kto się po takim okresie pozbywa w pełni sprawnego auta, generalnie łatwiej znaleźć 5-6 latka od pierwszego właściciela, bo po takim okresie auto ma już się szansę znudzić.

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że się nie zastanawiałem. Po pierwsze dlatego, że nie chciał bym kupić auta ze zdjęcia, a jechać do Niemiec na 1-2dni po prostu nie bardzo mam czas. Zakładam, że jak ktoś już się zdecyduje mi przywieźć auto, będzie chciał jakąś zaliczkę. Co jeśli się okaże, że jednak mi nie pasuje?

Jedna z tych 3 osób - Andrebar jest z Łodzi i w sumie z ciekawości napiszę do niego PW odnośnie tych aut.

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze dlatego, że nie chciał bym kupić auta ze zdjęcia, a jechać do Niemiec na 1-2dni po prostu nie bardzo mam czas.

 

1 dzień - weźmiesz na żądanie :) - wyjazd wieczorem a wieczorem następnego dnia będziesz w Polsce - jadąc do Niemcowni bierze się kilka ofert (rezerwuje)z danego terenu jakby jakieś auto nie pasowało na miejscu

 

Zakładam, że jak ktoś już się zdecyduje mi przywieźć auto, będzie chciał jakąś zaliczkę. Co jeśli się okaże, że jednak mi nie pasuje?

 

To byś musiał już pytać te osoby - jakaś tam osoba co dałem linki - nie bierze zaliczek jeżeli dobrze pamiętam - musisz przejrzeć dokładnie ich ten dział z ludźmi sprowadzającymi samochody

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z opłatą recyklingową? Płaci ją ten, kto sprowadza samochód z UE? Czyli jak np. chciałbym kupić samochód od kogoś, kto sprowadził go z Niemiec do Polski, to sprzedający powinien przekazać mi również dowód wpłaty opłaty recyklingowej, co by nie płacić tych 500zł przy rejestracji?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję małego ukierunkowania.

 

Budżet: 20-25k

Wymagania: obowiązkowo musi to mieć napęd 4x4, nie musi to być typowa terenówka ale napęd na wszystkie koła musi być. I stosunkowo mało awaryjne jakby było to super. Raczej benzyna niż diesel z racji tego, że diesel + góry + mróz = problem.

 

Wiem, że to takie bardzo ogólne wymagania ale proszę o jakieś rady w którą stronę iść, na jakie modele zwracać uwagę a na które nawet nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A jesli wolalbys pojsc w bardziej SUV-owy styl, to ~osmioletnia Honda CR-V lub Suzuki Grand Vitara.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tym własnie autem? W sieci czytam raczej pozytywnie (pod względem mechanicznym), ale wolałbym mieć szerszą "wizję". Kilka dni temu testowo wiozłem sobie tym autem zadek i nawet mi sie spodobało. W poniedziałek przewiezie się jeszcze moja połowica i wtedy przyjdzie czas na decyzję czy tak czy nie. :-k

Zauważyłem, że w porównywalnej cenie (80-86k) można dostać benzynowego Nissana X-Trail 2.0 XE, Forda Kugę z 2.0 dieslem lub Chevroleta Captivę z równie dużym "olejakiem". Opinie?

Odnośnik do komentarza

Tiguan albo Yeti. Takimi wynalazkami jak Antara, Captiva czy bron boze Nissan sobie glowy nie zaprzataj. Juz lepiej Rav4 kupic.

A Suzuki? Bo do niej mi aktualnie najbliżej... ?

O Captivie na serio nigdy nie myślałem. Nissana ma mój kolega i na gwarancji (na szczęście) pękł mu silnik :keke: a nastepnie dwa razy turbinę w tym dieslu wymieniano. Suzuki natomiast.. No właśnie. Co z (nie)popularną Zuzią? :>

 

Edyta: RAV4 nie kupię. Ja chcę jeszcze trochę pożyć a nie przypieprzyć w jakiś słup z wciśnietym do dechy pedałem gazu :kekeke:

 

Edyta 2: W Skodach wpiernicza mnie niemiłosiernie skałdanie samochodu jak z klocków Lego. Chcesz miec światła przeciwmgielne? Dopłać. Chcesz mieć kurtyny? Dopłać. Chcesz mieć pakiet schowków? Dopłać. Kurwica może za gardziel chwycić. Jakis czas temu w zamian za Golfa rozmyślałem nad kupnem Fabii/Octavii, ale jak mi przyszło ślęczeć nad cennikiem i dobierać setkę pierdółek, za które trzeba dopłacić to w końcu Golf taniej wychodził :keke:

Odnośnik do komentarza

Wiec albo Ty albo Ja jestem jakis inny bo wg. mnie skoda ma dosc sensownie skonstruowana polityke wyposazenia i cen. Zawsze za cos tam trzeba doplacic ale generalnie wiele przydatnych dodatkow mozna dokupic w sensownych pakietach (np. ESP + kurtyny). U innych producentow jak chcesz centralny zamek to musisz dokupic spryskiwacze reflektorow i grzane fotele...

Odnośnik do komentarza

No a Suzuki? :>

Myślałem nad wersją Comfort z silnikiem 2.0. Czytam jednak, że ten samochód jest mulasty i na urozmaiconej powierzchni lubi się ślizgać. ESP jest czymś co kontroluje ową Zuziową "ślizgawicę", ale ma ją dopiero wersja De Luxe - droższa o kilkanaście tysięcy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...