Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszlym roku bylem sprawca kolizji (tepa dzida zatrzymala sie na srodku skrzyzowania - wystraszyla sie samochodu ktory byl miliard km od skrzyzowania - i uderzylem w jej tyl). Oczywiscie winny bylem ja... Do meritum - spisalismy oswiadczenie ale nic nie potwierdzalem u swojego ubezpieczyciela. Dostalem tylko po okolo 1,5 miesiaca pismo. Wiec tak naprawde na spisaniu oswiadczenia sprawa sie dla mnie zakonczyla.

gdzie masz ubezpieczenie ? koleszka odpuścił temat, nie chciał się procesować z kimś 300km od Warszawy za wgniecenie zderzaka. może nie jest to praktyka u każdego ubezpieczyciela albo sama sprawczyni zadzwoniła i powiedziała, że ktoś ją zastraszył to podpisała oświadczenie ...

Odnośnik do komentarza

W zeszlym roku bylem sprawca kolizji (tepa dzida zatrzymala sie na srodku skrzyzowania - wystraszyla sie samochodu ktory byl miliard km od skrzyzowania - i uderzylem w jej tyl). Oczywiscie winny bylem ja... Do meritum - spisalismy oswiadczenie ale nic nie potwierdzalem u swojego ubezpieczyciela. Dostalem tylko po okolo 1,5 miesiaca pismo. Wiec tak naprawde na spisaniu oswiadczenia sprawa sie dla mnie zakonczyla.

hmm, ja mialem bardzo podobny przypadek i babeczka z mojego ubezpieczyciela zadzwonila do mnie z pytaniem o potwierdzenie mojej winy jakos 2 tygodnie od zdarzenia - wyglada na to, ze wszystko zalezy od ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza

tepa dzida zatrzymala sie na srodku skrzyzowania - wystraszyla sie samochodu ktory byl miliard km od skrzyzowania - i uderzylem w jej tyl

 

 

Czyli ten samochód który był miliard km od skrzyżowania widziałeś ale tego, że babka się przed Tobą zatrzymała to już nie? :)

Odnośnik do komentarza

 

tepa dzida zatrzymala sie na srodku skrzyzowania - wystraszyla sie samochodu ktory byl miliard km od skrzyzowania - i uderzylem w jej tyl

 

 

Czyli ten samochód który był miliard km od skrzyżowania widziałeś ale tego, że babka się przed Tobą zatrzymała to już nie? :)

 

 

Nie no, takie coś może się zdarzyć, że sam też już myślisz, że przejedziesz, naciskasz gaz, a tu zonk przed Tobą. Przy czekaniu na skręt odległości są minimalne, a Ty masz czas reakcji zmniejszony, bo przecież jeszcze musisz przełożyć nogę z gazu. Oczywiście, że błąd i uczy zawsze trzymania odległości, ale zdarzyć się może.

Odnośnik do komentarza

 

 

tepa dzida zatrzymala sie na srodku skrzyzowania - wystraszyla sie samochodu ktory byl miliard km od skrzyzowania - i uderzylem w jej tyl

 

 

Czyli ten samochód który był miliard km od skrzyżowania widziałeś ale tego, że babka się przed Tobą zatrzymała to już nie? :)

 

 

Nie no, takie coś może się zdarzyć, że sam też już myślisz, że przejedziesz, naciskasz gaz, a tu zonk przed Tobą. Przy czekaniu na skręt odległości są minimalne, a Ty masz czas reakcji zmniejszony, bo przecież jeszcze musisz przełożyć nogę z gazu. Oczywiście, że błąd i uczy zawsze trzymania odległości, ale zdarzyć się może.

 

Dokladnie tak bylo. Widze ze samochod przede mna wjezdza na skrzyzowanie (obaj skrecamy w prawo). Patrze w lewo i widze samochod, ktory jest dosyc daleko, ale sie zbliza, wiec wciskam gaz zeby sie rozpedzic. Wciskam ten gaz, patrze przed siebie a tu sie okazalo, ze kretynka spanikowala i zatrzymala sie w polowie skrzyzowania. Odbilem tylko w lewo i dalem po hamulcu, ale juz bylo za pozno.

 

Ale fakt - sporo mnie to nauczylo. Przede wszystkim trzymania odleglosci przy skrzyzowaniach, bo nigdy nie wiesz kiedy tepa dzida z hatchbacka spanikuje i zahamuje w zupelnie niegroznej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Siemka fani przysłowiowych, jak to się mówi, "CZTERECH KÓŁEK"!

Czy po sprzedaży auta trzeba je wyrejestrować?

Nie jest wymagane, ale lepiej udać się do urzędu. Na pewno powinieneś powiadomić o sprzedaży samochodu właściwego starostę. Taki obowiązek wynika z ustawy Prawo o ruchu drogowym.

https://www.mfind.pl/akademia/druki-ubezpieczeniowe/zawiadomienie-o-zbyciu-pojazdu-czym-rozni-sie-od-wyrejestrowania-pobierz-wzor/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...