Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Co ile wymieniacie rozrząd w swojej furze?

 

Właśnie się zastanawiam czy jakoś zaraz nie powinienem tego robić. Wcześniej wymieniałem rozrząd zaraz po zakupie auta miał jakoś 190-195 tysięcy przebiegu, teraz ma 230.

między 80 a 240 w zależności od modelu. jesteś w najgorszym momencie w połowie. zadzwoń do ASO i zapytaj.

Odnośnik do komentarza

W internecie wyczytałem, że w instrukcji jest napisane, że co 60 tysięcy, ja nigdzie nie znalazłem "Zahnriemen", ale w książeczce serwisowej mam zaznaczoną wymianę w Niemczech przy 100 tysiącach przejechanych, ja wymieniłem po zakupie, przy 190 tysiącach.

 

 

Za wiele informacji w necie o tym nie ma albo ja nie umiem szukać.

 

http://www.motodiesel.pl/samochody/auta-osobowe/1822-kia-cerato-20-crdi-112km.html

 

Tu jest wymiana rozrządu "po 140 tysiącach km".

Odnośnik do komentarza

Mój ojciec przymierza się do zmiany auta i się napalił na Seata Ibizę, coś takiego jak ta http://otomoto.pl/oferta/seat-ibiza-1-4-benz-85-km-2007-r-klimatronic-ID6yw5AX.html#d9f574f720. Nie znam się za bardzo na autach, więc nie potrafię stwierdzić czy to dobry wybór, czy wersja z silnikiem 1.4 jest dobrą opcją. Liczę na jakieś opinie forumowych ekspertów ;) i ewentualne inne propozycje. Budżet to max 15 000 zł, auto max 10-letnie. Czy coś sensownego da radę kupić przy takich założeniach?

Odnośnik do komentarza

Ja np rozejrzałbym się za Renault Megane,

 

A ja nie. Kupowanie używanego Franzuca to spore ryzyko. Prawdopodobieństwo kupna auta-skarbonki jest dużo większe niż w przypadku np. aut japońskich czy niemieckich. Kamtek może Ci coś na ten temat powiedzieć :)

 

Marvin - IMO taki silnik w Seacie w zupełności wystarczy. Miałem poprzednio Fabię pierwszej generacji po faceliftingu z 2005 roku z silnikiem 1.4 75KM i spokojnie dla tego auta wystarczało. Potrafiło pojechać 190 km/h, do 140 km/h było bardzo przyjemne w prowadzeniu, do 120 km/h mądrze spalało. Tanie w utrzymaniu, wytrzymałe w cholerę (tam się mało co jest w stanie zepsuć).

 

BTW. moją Skodę firma, której sprzedałem w rozliczeniu kupując nowe wystawiła za 15k. Najwyraźniej znalazł się ktoś, kto się na nią zdecydował (chociaż wątpię czy za tę cenę), bo nie widzę jej już na stronie do kupienia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...