Skocz do zawartości

Kącik metroseksualisty


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić maszynkę do golenia z wymiennymi ostrzami. Tylko zupełnie nie wiem co. Do tej pory goliłem się jednorazówkami od Gilleta. Możecie się podzielić opiniami na temat: Mach3, Mach3 turbo, Fussion i tak dalej, no jest tego od groma a po mojemu jedyną różnicą między nimi jest cena - a może się mylę? Zarost mam lekko twardy ni to miękki i to twardy. Gole się co 2 dni.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do Warszawiaków... Gdzie chodzicie do fryzjera? Mam swojego zaufanego w Ostrołęce, ale ostatnimi czasy nie miałem okazji go odwiedzić. Możecie polecić kogoś, kto wie co robi i mnie za mocno nie skrzywdzi?

 

Na rogu Gagarina z Czerniakowską. Fajne dupcie tam strzyżą i na jakość usługi też nie mogę biadolić ;]

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Czy do 250zł da się kupić jakąś sensowną golarkę elektryczną do twardszego zarostu? Co waszym zdaniem jest lepsze, folia czy głowice rotacyjne? Golenie zwykle przy krótkim zaroście i byłoby to dla osoby w wieku średnim. Co do firm to słyszałem ze Braun i Philips robią dobre ale czy w tym przedziale cenowym znajdzie się coś sensownego?

Odnośnik do komentarza

Ja mam Philipsa za jakieś 200 zł. Chyba TAKIEGO. Na początku byłem trochę rozczarowany (no może nie jakoś specjalnie bo dostałem ją jako prezent). Byłem przyzwyczajony do zwykłej maszynki ręcznej. Jednak jak wszystko, tak i posługiwanie się elektryczną maszynką wymaga wprawy. Ostatnio potrafię się nią już całkiem dokładnie ogolić. Oczywiście raczej nie ma opcji żeby zrobić to tak dokładnie jak ręczną, ale efekt jest niezły zwłaszcza, że zajmuje to znacznie mniej czasu.

Odnośnik do komentarza

Weź sobie na testy. Sa takie programy w Braunie - 100 dni na zwrot czy coś takiego. Ale tak naprawdę skóra poczebuje tak 1-2 miecha zeby sie dostosować.

 

 

Czy do 250zł da się kupić jakąś sensowną golarkę elektryczną do twardszego zarostu? Co waszym zdaniem jest lepsze, folia czy głowice rotacyjne? Golenie zwykle przy krótkim zaroście i byłoby to dla osoby w wieku średnim. Co do firm to słyszałem ze Braun i Philips robią dobre ale czy w tym przedziale cenowym znajdzie się coś sensownego?

skorzystalem z tego programu co napisał Bebok i kase mi oddali, korzystałem z golarki serii 5tej, w wielu miejscach byłem niedogolony musiałem brac zyletke i sie dogalać bardzo czesto

 

generalnie skoro Ci oddadza hajs to warto sprobowac, wydaje mi sie ze u mnie przyczyna byla nadwaga(dodatkowe zwały tłuszczu na szyi)

 

obecnie przymierzam sie do zakupu golarki z trzema glowiczkami, brat ma brauna serii 3 i jest na przyklad bardzo zadowolony,

 

wszystko zalezy od indywidualnych czynnikow kazdego... ja bym na Twoim miejscu wszedl w temat 100dni na sprawdzenie albo zwrot gotowki

Odnośnik do komentarza

Ja powiem jeszcze tak. Golę się co 2-3 dni, bo, nie mam zarostu jak Smetek, raczej miekki i dodatkowo po przebudzeniu nie mam od razu brody jak hipster. Ja mam Philishave chyba od 8-9 lat. Co prawda mam wersję z dwoma głowicami, ale dość zaawansowaną, jak na czasy, w których ją kupowałem. Można ją np. myć pod bieżącą wodą - super sprawa. Niemniej jednak nie uważam, żeby to było idealne rozwiązanie. Z kilku powodów:

 

* mam miękki zarost i dłuższe włosy mi ciągnie, nie zbiera też idealnie, bo włosy mi się kładą, zamiast trafiać w otwory

* w związku z powyższym porządne ogolenie 2-3-dniowego zarostu zajmuje mi 10-15 minut, więc oszczędność czasu jest iluzoryczna

* po takim 10-15-minutowym goleniu skórę mam równie, jak nie mocniej podrażnioną niż po goleniu na mokro żyletką.

 

Co jest ważne - nie golę się golarką elektryczną po prysznicu. Dlatego, że rozmiękczony zarost zbiera jeszcze gorzej i mocniej podrażnia. Przed prysznicem skóra jest naturalnie natłuszczona, więc siłą rzeczy golarka łatwiej się po niej prześlizguje.

 

Ostatnio doszedłem do wniosku, że szybciej, lepiej i delikatniej mogę się ogolić na mokro, ale to też pod kilkoma warunkami:

 

* nie używam jednorazówek, jednoczęściówek itp.

* dobry żel do golenia (nie pianka) - ja używam białego żeli Nivea, nie mam porównania do innych, biała Nivea nie podrażnia, ale IMHO nie daje najlepszego poślizgu, pod tym względem są chyba lepsze, ale nie mam rozeznania jakie.

* golę się wyłącznie maszynkami Wilkinsona, które dla mnie mają kluczową cechę (zaletę), czyli pionowe nitki, w poprzek ostrzy, co ułatwia golenie bez zacięć.

 

W tym układzie na mokro ogarniam temat w 5-6 minut. Golę się po prysznicu i jeszcze pod prysznicem, nakładam żel na twarz, żeby mógł podziałać 1-2 minuty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Bardzo podobają mi się nowe Paco Rabanne Invictus, sam mam sobie zamiar sprawić na święta. Zwróć też uwagę na męskie Burberry, trochę mocniejsze, ale wciąż bardzo fajne. Z klasycznych Aqua di Gio lub Hugo Boss srebrne.


Z troszeczkę starszych...

 

http://www.perfumeriaparyska.pl/kenzo/1183-l-eau-par-kenzo-meskie-woda-toaletowa.html

 

Mocno cytrusowe, świeże, bardzo lekkie. Mi podobają się strasznie, narzeczonej niestety mniej.

Odnośnik do komentarza

Paco Rabanne może się wydawać ciężki - tak Invictus, jak i klasyczny One Million. Podobnie z Eau de Nuit Armaniego, którego również obecnie używam - jest zapachowo świetny, ale na co dzień trochę zbyt ciężki.

Osobiście polecam F by Ferragamo (używam od kilku lat), ewentualnie Terre d'Hermes. Nie są zbyt ciężkie, nie są zbyt sportowe, dają całkiem dobry kompromis.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...