Skocz do zawartości

Kącik metroseksualisty


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ubranie, które MUSI byś dopasowane zamawia się u krawca, a nie kupuje w sklepie. Zwłaszcza marynarki/garnitury - chyba że od razu przy zakupie "sklepowy" krawiec dokonuje pomiarów i robi potem stosowne poprawki. A ceny? Owszem - w W-wie sensowni krawcy za marynarkę biorą koło 1000-1500PLN, garnitur to już raczej 2000-3000PLN minimum, ale po co przepłacać skoro jest autostrada w stronę Łodzi i do Brzezin jedzie się 30 minut, a tam krawiec na krawcu i ceny zupełnie jak nie z tej epoki (a przynajmniej takie były jak byłem tam jakiś rok temu - ręcznie szyty garniak z jedwabiu wyniósł mnie niecałe 1000PLN, a nie ma to jak jedwab na lato ;) ).

Odnośnik do komentarza

Zdałem się wtedy na research rodziców, którzy mieszkają w okolicy i korzystają czasami i skusili mnie informacją o cenie garnituru dla taty. Nazwiska nie kojarzę, adresu też bo jako szczęśliwy nieposiadacz prawa jazdy jestem wszędzie wożony, więc nie potrzebuję takich informacji. :) ).

Jak będę się widział z nimi (jakoś w ciągu dwóch tygodni na pewno) to się dopytam i dam znać. Ale z wizyty pamiętam, że tam wielu krawców/krawcowych działa - a ceny naprawdę zaskakujące. To pozostałość po krawiecko/odzieżowym zagłębiu okołołódzkim - dużo wykształconych i doświadczonych w tym kierunku osób, które po upadku przemysłu w Łodzi zostały zmuszone do działalności prywatnej albo przebranżowienia. Jakbym mieszkał w okolicy to nawet t-shirty przy tych cenach bym zamawiał u krawca - jakość jest nieporównywalna do przemysłowej, a materiał sam mogę przecież wybrać czy dostarczyć. :)

Odnośnik do komentarza

Tylko nikt kompletnie nie zrozumiał mojego przekazu - ja pytam się gdzie można znaleźć odpałowe marynarki, z jakimiś ciekawymi nadrukami, w normalnych sklepach takich nie znajdę, w necie nie udało mi się znaleźć. Ona nie musi nawet na mnie leżeć idealnie, bardziej mi chodzi o to jak wygląda sama w sobie wizualnie.

Odnośnik do komentarza

Tylko nikt kompletnie nie zrozumiał mojego przekazu - ja pytam się gdzie można znaleźć odpałowe marynarki, z jakimiś ciekawymi nadrukami, w normalnych sklepach takich nie znajdę, w necie nie udało mi się znaleźć. Ona nie musi nawet na mnie leżeć idealnie, bardziej mi chodzi o to jak wygląda sama w sobie wizualnie.

lans i wszystko jasne
Odnośnik do komentarza

Ja nadal polecam krawca - sam możesz sobie wybrać materiał, zlecić komuś nadruk, zrobienie szablonu itd - podejrzewam, że cenowo nie wyjdzie drożej niż w sklepie, jeśli w ogóle uda się gdzieś poza butikami, w których są dostępne produkty małych firm i mało znanych projektantów, takie wynalazki znaleźć. Jak byłem bezrobotny i miałem dużo czasu i mało pieniędzy włóczyłem się po różnych second-handach, targach niezależnych producentów, sklepikach i takich mega odjechanych marynarek nigdzie nie widziałem. Inna sprawa, że nie szukałem.

Przejrzyj może www.shwrm.pl, czy bezpośrednio w sklepie reykjavík district na Solcu (Solec18/20) - tam czasami można znaleźć trochę eksperymentów z krojem, czy wzorami marynarek. No ale tam ceny też nie zachęcają czasami. No i dużo hipsteriady, co niektórym przeszkadza. :)

Odnośnik do komentarza

Tylko nikt kompletnie nie zrozumiał mojego przekazu - ja pytam się gdzie można znaleźć odpałowe marynarki, z jakimiś ciekawymi nadrukami, w normalnych sklepach takich nie znajdę, w necie nie udało mi się znaleźć. Ona nie musi nawet na mnie leżeć idealnie, bardziej mi chodzi o to jak wygląda sama w sobie wizualnie.

W River Island czasem mają takie w nietypowych kolorach, fioletowe, jaskrawo niebieskie. Może tam zajrzyj.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 2 lata później...

Forumku ratuj! W poniedziałek oddałem moje buty Nike Court Royale na reklamację, gdyż pękła cholewka tuż nad łączeniem z podeszwą. Dziś dostałem sms, że rzeczoznawca uznał reklamację jako zasadną, gdyż powodem pęknięcia była słaba jakość skóry. Jako, że zakupu dokonałem w sklepie Nike, a buty uznano za niezdatne do naprawy otrzymałem zwrot gotówki w postaci kuponu do zrealizowania w sklepie. I tutaj pojawia się problem, gdyż preferuję raczej stonowane sneakersy, ale w sklepie uwagę przyciągnęły 2 wersje modelu Cortez. Pierwszy model to Classic Cortez (takie nosił Forrest Gump ;)) drugi to Cortez Basic, czyli klasyka trochę przerobiona na dzisiejsze warunki. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, który model ciekawszy?

 

PS. Tak, zdaję sobie sprawę że przeżywam ten zakup jak szczur otwarcie kanałów...

PS2. To nie jest reklama, linki mają charakter poglądowy, mogę usunąć jeśli ktoś sobie zażyczy, po prostu stwierdziłem że nikomu nie będzie chciało się szukać jak rzeczone buty wyglądają.

Odnośnik do komentarza

Ok, widzę że tylko we mnie płynie piracka krew. (Czaicie, Cortez, pirat Argh szczury lądowe ;))

To inaczej, macie jakieś fajne buty typu sneakers z nike do plecenia? I dobrze, żeby były ze skóry, bo zakładam je gdy tylko topnieją śniegi i zdejmuję, gdy śnieg zaczyna padać ;P

 

Tutaj lista modeli nike

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...