Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Maniak, czyli przyszedłem, pieprzę bez sensu i gadam o czymś o czym nie mam pojęcia znowu w akcji :]

 

Poza tym jak widać z całej dyskusji nie tylko mnie to wszystko zażenowało. Ale co tam - lepiej napisać kłamstwo, że tylko mnie ;) akurat w kłamaniu jesteś dobry co wielokrotnie udowadniałeś na forum.

Nie mówię, że gadasz o czymś, o czym nie masz pojęcia, tylko że uprzedzenie do Legii bierze górę nad trzeźwą oceną sytuacji.

Poza tym jak widać z całej dyskusji nie tylko mnie to wszystko zażenowało. Ale co tam - lepiej napisać kłamstwo, że tylko mnie ;)akurat w kłamaniu jesteś dobry co wielokrotnie udowadniałeś na forum.

Kłamiesz.

Jeżeli to co się stało na stadionie Legii uważasz za normalne to nie ma o czym dyskutować. Żaden normalny człowiek nie zachowałby się w taki sposób nawet mając ciche pozwolenie właściciela obiektu. Bo dla mnie siłowe wyrywanie krzesełek to wandalizm i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. To jest chore i nieodpowiedzialne.

Nie widzę w tym nic złego, bo krzesełka nikomu by się już nie przydały (skoro właściciele nie wymyślili żadnych aukcji).

Mówiąc najogólniej - nie płacz, że pojechałem Ci teraz ad personam bo sam zacząłeś.

Oczywiście, że wyrażenie innej opinii to ad personam :D A płakać nie będę, bo że inaczej nie umiesz dyskutować, to już wielokrotnie pokazałeś.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Prokuratura zajęła się skandalem na stadionie w Krakowie. Chce jak najszybciej obejrzeć amatorski film, na którym widać jak piłkarze Wisły z kibolami intonują lżącą rywali antysemicką przyśpiewkę. Film z meczu pokazała stacja TVN 24. Napisaliśmy już w czwartek, że na meczu o Puchar Ekstraklasy doszło do skandalu. Kibole Wisły wrzeszczeli do kontuzjowanego piłkarza "do pieca", kibole Cracovii robili z siebie małpy, gdy w pobliżu piłki byli ciemnoskórzy Cleber i Marcel. Po spotkaniu piłkarze Wisły podeszli do trybun i razem z kibolami śpiewali: "Zawsze nad wami" - to piłkarze - "pie....i Żydami" - kończył sektor. Wiślacy odpowiedzieli brawami. To widać na filmie.

Sprawą już zajęła się prokuratura, bo za namawianie do antysemityzmu grozi do 2 lat więzienia. Film i nagrania z monitoringu stadionowego mają jak najszybciej trafić do śledczych. - Zwróciliśmy się do telewizji TVN i klubu Cracovia o udostępnienie nagrań. W piątek wysłaliśmy w tej sprawie pisma - mówi Bogusława Marcinkowska, rzeczniczka krakowskiej prokuratury. - Prokurator obejrzy nagrania i wtedy zdecyduje, czy wszcząć w tej sprawie postępowanie pod kątem nawoływania do nienawiści na tle rasowym.

 

Także Ekstraklasa S.A. obiecuje zajęcie się sprawą. Decyzja o ewentualnych karach zapadnie najpewniej w ciągu tygodnia.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,6002888,...kstraklasa.html

Co tu dużo mówić - mamy często pretensje do bydła skaczącego na trybunach a problem jak widać na załączonym przykładzie tyczy się również zawodników. Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

Odnośnik do komentarza
Co tu dużo mówić - mamy często pretensje do bydła skaczącego na trybunach a problem jak widać na załączonym przykładzie tyczy się również zawodników. Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

 

A mnie to śmieszy.. robienie afery na siłe :roll:

Co jak co, ale takie hasła nei powinny w Krakowie nikogo ruszać. Na co drugim murze widzę hasła "Jebać Psiarnie" ; "Tylko Jude" ; 'Mówią o nas żydzi nikt tego sie nie wstydzi' ; czy "Jebać Żydovie"... ot taki specyficzny klimat. Na pewno to nie powód do rozdmuchiwania sprawy.

Odnośnik do komentarza
Co tu dużo mówić - mamy często pretensje do bydła skaczącego na trybunach a problem jak widać na załączonym przykładzie tyczy się również zawodników. Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

 

A mnie to śmieszy.. robienie afery na siłe :roll:

Co jak co, ale takie hasła nei powinny w Krakowie nikogo ruszać. Na co drugim murze widzę hasła "Jebać Psiarnie" ; "Tylko Jude" ; 'Mówią o nas żydzi nikt tego sie nie wstydzi' ; czy "Jebać Żydovie"... ot taki specyficzny klimat. Na pewno to nie powód do rozdmuchiwania sprawy.

Mnie takie hasła padające z trybun nie ruszają. Lepiej by było, gdyby zniknęły, ale żebym się czuł poruszony to stanowczo za duże słowo. Natomiast jeżeli takie słowa pochodzą od piłkarzy, to zasługuje to na najwyższą pogardę. To oni powinni dawać kibicom przykład, że można traktować inny klub jako rywala, ale trzeba walczyć fair. Uważam, że kara za to powinna być naprawdę poważna. Nie podziałało jako ostrzeżenie 5 meczów zawieszenia Mysony - to znaczy, ze trzeba przyznać nagrodę w postaci 15 meczów przed telewizorem (nie na stadionie, bo zakaz stadionowy też się należy) wszystkim uczestniczącym w zajściu. Powiem nawet więcej. Byłoby świetnie, gdyby faktycznie panowały u nas angielskie standardy, o których mowa w ostatnim akapicie tego artykułu i tacy piłkarze by nigdy nie wrócili na boisko.

Odnośnik do komentarza
Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

Masz jakiś problem z Wisłą? Chcesz o tym porozmawiać?

 

Oczywiście że tego typu przyśpiewki to debilstwo, ale takie już są krakowskie klimaty i śmieszne jest to oburzenie i zdziwienie mediów. Z drugiej strony media jakoś nie zauważyli, jak kibice Cracovii buczeli naśladując głos małpy, jak Cleber został wyrzucony z boiska. Tam antysemityzm, tu rasizm - w sumie w praktyce to samo.

 

Inna sprawa że piłkarze Wisły faktycznie zachowali się jak debile...

Odnośnik do komentarza
Co tu dużo mówić - mamy często pretensje do bydła skaczącego na trybunach a problem jak widać na załączonym przykładzie tyczy się również zawodników. Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

 

A mnie to śmieszy.. robienie afery na siłe :roll:

Co jak co, ale takie hasła nei powinny w Krakowie nikogo ruszać. Na co drugim murze widzę hasła "Jebać Psiarnie" ; "Tylko Jude" ; 'Mówią o nas żydzi nikt tego sie nie wstydzi' ; czy "Jebać Żydovie"... ot taki specyficzny klimat. Na pewno to nie powód do rozdmuchiwania sprawy.

Dokładnie, nie wiem kogo to rusza. Denerwujące jest tylko, że jak Cracovia śpiewa wstk to wszystko jest w porządku , a jak Wisła zaśpiewa jżsk to jest wielka afera. Zachowania piłkarzy nie pochwalam, ale może byli zirytowani, że ciągle w ich stronę leciały bluzgi i... śnieżki.

 

Byłoby świetnie, gdyby faktycznie panowały u nas angielskie standardy, o których mowa w ostatnim akapicie tego artykułu i tacy piłkarze by nigdy nie wrócili na boisko.

Jeszcze tytuł mistrzowski im odebrać, a klub zdegradować do 1 ligi :roll:

Odnośnik do komentarza
Co tu dużo mówić - mamy często pretensje do bydła skaczącego na trybunach a problem jak widać na załączonym przykładzie tyczy się również zawodników. Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

 

A mnie to śmieszy.. robienie afery na siłe :roll:

Co jak co, ale takie hasła nei powinny w Krakowie nikogo ruszać. Na co drugim murze widzę hasła "Jebać Psiarnie" ; "Tylko Jude" ; 'Mówią o nas żydzi nikt tego sie nie wstydzi' ; czy "Jebać Żydovie"... ot taki specyficzny klimat. Na pewno to nie powód do rozdmuchiwania sprawy.

Dokładnie, nie wiem kogo to rusza. Denerwujące jest tylko, że jak Cracovia śpiewa wstk to wszystko jest w porządku , a jak Wisła zaśpiewa jżsk to jest wielka afera. Zachowania piłkarzy nie pochwalam, ale może byli zirytowani, że ciągle w ich stronę leciały bluzgi i... śnieżki.

 

Byłoby świetnie, gdyby faktycznie panowały u nas angielskie standardy, o których mowa w ostatnim akapicie tego artykułu i tacy piłkarze by nigdy nie wrócili na boisko.

Jeszcze tytuł mistrzowski im odebrać, a klub zdegradować do 1 ligi :roll:

Różnica jest taka, że piłkarze Cracovii w tym procederze nie uczestniczyli. Natomiast zachowanie kibiców, którzy podnosili rasistowskie okrzyki traktuję podobnie, jak zachowanie grających na murawie pseudokibiców Wisły, bo tak trzeba określić hołotę judzącą kibiców do tego typu okrzyków.

Mistrzostwa nie odbierać- należy się, było uczciwie wywalczone na boisku przed tym incydentem. Zdegradować by można. Po prostu wydalić klub z rozgrywek w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Tu jest Polska, kraj, którego mieszkańcy jak mało kto powinni wiedzieć, co kryje się za hasłami "Do gazu" czy "Arbeit macht frei". Każdego normalnego człowieka to powinno ruszać i takie zachowanie budzi we mnie obrzydzenie, czy są to okrzyki wiślackich "kibiców", trans warszawskich "kibiców" czy antywidzewska przyśpiewka poznańskich "kibiców". Jedna hołota, nie znająca i kalająca historię własnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Jedna hołota, nie znająca i kalająca historię własnego kraju.

 

najgrosze jest to ze holota to sie jednak potrafi zachowac byle jak a jednak potrafi ;)

 

ja bym tych dzielnych gwiazdorow Wisły Kraków na wycieczke do obozu jakiegos zabral niech sobie idioci popatrzą co i jak :/ najgrosze ze jak to u nas klub dostanie smieszną kare albo zawodnicy jakies smieszne kwoty beda musieli zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Zresztą to Wisła, więc jakoś nie jestem zdziwiony...

Masz jakiś problem z Wisłą? Chcesz o tym porozmawiać?

Problem to jak na razie ma Wisła a może mieć problemy to bydło oraz gwiazdeczki tego klubu. I nie cwaniakuj tak bohaterze. Czyżbyś był jednym z tych, którzy śpiewali rasistowskie piosenki?

 

I jeżeli cały czas w polskim społeczeństwie będzie taka postawa jaką prezentował pawoj to zawsze będzie bydło na stadionach i poza nimi. Pora wziąć za mordy tych, którzy czują się bezprawnie i ukarać ich surowo.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że można podpiąć to pod ten temat. Choć zapewne ktoś zaraz powie, że nie ma dowodów, że zrobili to sympatycy drużyny.

za Oficjalną Odry Opole

W piątek w okolicach budynku klubowego pomocnik Odry Pape Samba Ba został dotkliwie pobity przez dwóch osobników. Incydent skończył się dla naszego zawodnika w izbie przyjęć obdukcją lekarską oraz zgłoszeniem całej sprawy na policji. Pikarz jest zrezygnowany i nie wiadomo czy po urlopie ponownie zawita na Oleską. Oczywiście nie wiadomo kto był sprawcą napadu na Senegalczyka ale wiadomo, że spotyka go to nie po raz pierwszy odkąd przebywa w Opolu.

Nawet szkoda to komentować. Tylko strzelać zostaje... :frocket:

Odnośnik do komentarza

Idąc tym tokiem rozumowania o każdy przejaw rasizmu, czy antysemityzmu będą niedługo oskarżani kibice. Widać medialna propaganda robi swoje. Nie twierdzę, że kibice są niewinni, ale nagonka na nich jaką widzimy przez ostatnie miesiące w mediach jest nieproporcjonalna do skali problemu.

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście, bo przecież nikogo nie złapano za rękę.

Jednak sprawa jest na tyle bulwersująca, że gdzieś warto było o niej napisać, jakoś nie znalazłem innego tematu, gdzie by można było umieścić taką wiadomość.

BTW: choć zapewne można strzelać w ciemno, że z jakimś klubem jednak ci sprawcy się identyfikują ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...