Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcą się bić to niech to robią tak żeby byli tam tylko ci co chcą.

 

:)

 

Oczywiście masz rację i tak właśnie było. Polonii wysiadło z pociągu koło 8 dych Na mecz zgodowy z Arką jechało ich na pewno dużo więcej. Tak jest zawsze - z pociągu wysiadają co którzy chcą (wiadomo że po przeciwnej stronie też są sami zainteresowani :) ). Dlatego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem co to komu przeszkadza.

 

@Bake,

pociągiem jechali i go zatrzymali gdzieś na stacji

 

Jest napisane że walka trwała 2 minuty. Spowodować to mogło opóźnienie pociągu w wysokości max 5 minut - przy czym ja sam osobiście widziałem (ba. jechałem nim) pociąg opóźniony 15 minut z powodu oczekiwania na konduktora. Są to jakieś straty, ale może je pokryć osoba która zaciągnęła ręczny ( o ile w ogóle był zaciągany).

Odnośnik do komentarza
Krakowska policja poszukuje młodego mężczyzny, który w środę rano w autobusie miejskim ugodził nożem 20-latka. Ranny przebywa w szpitalu, jego życiu nic nie zagraża.

 

- Wszystko wskazuje na to, że powodem ataku były porachunki pseudokibiców dwóch krakowskich drużyn - powiedział PAP rzecznik krakowskiej policji Dariusz Nowak.

 

 

 

Jak ustaliła policja sprawca napaści śledził swoją ofiarę. Gdy autobus linii 114 zatrzymał się na przystanku podbiegł, pchnął nożem 20-latka w pośladek i uciekł.

 

Do sprawy włączyła się policyjna sekcja do walki z bandytyzmem stadionowym.

wp.pl

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A w Krakowie jak w Krakowie :doh!:

 

Kraków: kibice przed meczem walczyli na noże

Trzech kibiców Hutnika Kraków zostało zranionych nożem podczas zamieszek przed meczem tego zespołu z Unią Tarnów.

Jak poinformował Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji trzej poszkodowani - w wieku 20, 24 i 28 lat - zostali odwiezieni do szpitala, gdzie odmówili złożenia wyjaśnień. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwaj otrzymali ciosem nożem w pośladki, a trzeci w biodro.

 

Według założeń władz Krakowa piłkarze Wisły (których kibice są zaprzyjaźnieni z fanami Unii Tarnów) mają grać na stadionie Hutnika, gdy przebudowa obiektu "Białej Gwiazdy" uniemożliwi jego bieżące użytkowanie. Przeciwko grze Wisły - a także z tego samego powodu Cracovii - na stadionie w Nowej Hucie ostro protestują kibice Hutnika.

 

Z kolei zarząd Hutnika Kraków SSA w specjalnym oświadczeniu napisał m.in., że "żadne wiążące ustalenia na temat korzystania z obiektów Hutnika przez drużyny Cracovii i Wisły nie zostały jeszcze podjęte."

 

Podczas samego sobotniego spotkania Hutnik - Unia (2:0 - III liga kielecko-małopolska) na trybunach było już spokojnie

 

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1859646,kra...ie_lokalne.html

Odnośnik do komentarza
Do "zadymy" z udziałem kibiców obu drużyn doszło na stadionie Zagłębia Sosnowiec podczas 2. ligowego meczu z Pogonią Szczecin. Na stadionie w Sosnowcu kibice obu drużyn wszczynali burdy. Spotkanie zostało na 10 minut przerwane. Policjanci z zespołów monitorujących przed meczem legitymowali kibiców oraz nagrywali te czynności, co ma pozwolić na identyfikację chuliganów.

To, że Zagłębie Sosnowiec się nie kochało z Pogonią było wiadome od dawna ale teraz ciekawi mnie jedno - reakcja Legii :> padnie któraś ze zgód?

Odnośnik do komentarza

Na Śląsku też niespokojnie, nie tylko w Krakowie:

 

Kilkunastu pseudokibiców znalazło się w szpitalu po bitwie, jaka miała miejsce przy okazji dwóch meczów piłkarskich w województwie śląskim - w Chorzowie, gdzie Ruch podejmował Arkę Gdynia i w Sosnowcu przy okazji spotkania miejscowego Zagłębia z Pogonią Szczecin. Policja użyła broni gładkolufowej i armatki wodnej.

 

W Chorzowie do zadymy doszło jeszcze przed spotkaniem, kiedy grupa pseudokibiców "Niebieskich" zaatakowała policjantów oczekujących przed dworcem na kibiców jadących pociągiem z Gdyni. Policjanci mieli asystować przy transporcie kibiców Arki na stadion Ruchu.

 

- Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami, koszami na śmieci i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Aby przywrócić ład i porządek policja użyła broni gładkolufowej, oddano kilkadziesiąt strzałów, co ostatecznie przywróciło spokój i ostudziło zapędy chorzowskich pseudokibiców - poinformował Piotr Bieniak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

W Chorzowie zatrzymano 5 osób, najmłodszy z nich miał 14 lat.

 

Do podobnej sytuacji doszło w Sosnowcu, gdzie policja zatrzymała 20 osób.

 

http://www.tvn24.pl/0,1572334,0,1,bojki-ps...,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Chorzów również nie?

Przestań trollować napinaczu. Sosnowiec to nie jest Śląsk. Nigdy nim nie był, nigdy nie będzie. Twoje działanie jest celowe i świadome bo niejednokrotnie zwracałem uwagę Tobie i innym na to. Nazywając Zagłębie Śląskiem obrażasz mnie i wszystkich prawdziwych Ślązaków.

Odnośnik do komentarza
Chorzów również nie?

Przestań trollować napinaczu. Sosnowiec to nie jest Śląsk. Nigdy nim nie był, nigdy nie będzie. Twoje działanie jest celowe i świadome bo niejednokrotnie zwracałem uwagę Tobie i innym na to. Nazywając Zagłębie Śląskiem obrażasz mnie i wszystkich prawdziwych Ślązaków.

Zagłębie to Zagłębie, ale Śląsk nie kończy się na Katowicach i okolicach. Zaznacz od razu, skoro bierzesz się za naprawianie świata i wyjaśnienie historycznych oraz administracyjnych szczegółów. Bo historia zdaje się lokować stolicę Śląska w zupełnie innym miejscu, a gomułkowsko-gierkowska propaganda, która w znacznej mierze skutecznie zabiła to właściwe poczucie, powinna na dobre odejść do lamusa...

Odnośnik do komentarza
Do "zadymy" z udziałem kibiców obu drużyn doszło na stadionie Zagłębia Sosnowiec podczas 2. ligowego meczu z Pogonią Szczecin. Na stadionie w Sosnowcu kibice obu drużyn wszczynali burdy. Spotkanie zostało na 10 minut przerwane. Policjanci z zespołów monitorujących przed meczem legitymowali kibiców oraz nagrywali te czynności, co ma pozwolić na identyfikację chuliganów.

To, że Zagłębie Sosnowiec się nie kochało z Pogonią było wiadome od dawna ale teraz ciekawi mnie jedno - reakcja Legii :> padnie któraś ze zgód?

 

Na Śląsk to się ciężko oburzyłeś, ale żeby na Legię coś wrzucić to oczywiście nie zapomniałeś... :|

Odnośnik do komentarza
Ja sie nie dziwie, ze ludzie nie wiedza skoro prezydent Sosnowca na prawo i lewo probuje wszystkich przekonac, ze Sosnowiec to jednak Slask :> Co do pseudokibicow z Sosnowca bylo do przewidzenia jak sie flage pali :>

 

http://www.iv.pl/viewer.php?file=2bmpwanc29v3kgqsguhk.jpg

 

O tę flagę ( fan clubu z Jaworzna tego na Śląsku ) wszystko się zaczęło, a co do zgody myślę że zostanie zachowane status qou czyli Legia nie wypowiada się na ten temat

Odnośnik do komentarza
Zagłębie to Zagłębie, ale Śląsk nie kończy się na Katowicach i okolicach. Zaznacz od razu, skoro bierzesz się za naprawianie świata i wyjaśnienie historycznych oraz administracyjnych szczegółów. Bo historia zdaje się lokować stolicę Śląska w zupełnie innym miejscu, a gomułkowsko-gierkowska propaganda, która w znacznej mierze skutecznie zabiła to właściwe poczucie, powinna na dobre odejść do lamusa...

Jak super czytać to 185 raz na tym forum :]

Szkoda tylko, że cały czas zapominasz o takim szczególe, że go Górnoślązacy postawili się Niemcom i walczyli o polskość w powstaniach a prawdziwa stolica Śląska i mieszkańcy tego regionu pozostali bierni w granicach innego państwa. Breslau i Oppeln nie zrobiły nic żeby zamanifestować po I wojnie swoją polskość - Rybnik, Katowice czy Wodzisław za to przelewały krew za polskość. Więc na przyszłość oszczędź sobie nauczanie historii bo słabo Ci to wychodzi. Historycznie Wrocław jest stolicą Śląska. Ale stolicą Górnego Śląska zawsze były Katowice.

Na Śląsk to się ciężko oburzyłeś, ale żeby na Legię coś wrzucić to oczywiście nie zapomniałeś... :|

Co wrzucić? A to Legia nie ma zgody z Sosnowcem i Pogonią? I czy to nie zgody Legii pobiły się między sobą?

Pomyśl zanim coś napiszesz.

 

Widzisz, marlox odpowiedział na poruszony przeze mnie temat a Ty doszukujesz się nie wiedzieć czego.

Odnośnik do komentarza
W 1905 w całej regencji wrocławskiej mieszkało 1.773.869 osób, w tym 50.391 Polaków.

 

Kto tam miał robić powstanie i z jakim poparciem miejscowej ludności?

Więc niech Kamtek nie wyskakuje z takimi tekstami. Tak samo Wrocław jak i cały Górny Śląsk były od wieeeelu lat poza granicami Polski i jak widać na Śląsku Górnym polskość przetrwała a w prawdziwej stolicy Śląska nie. O czym to świadczy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...