Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jabol jak tak bardzo potrzebujesz wyjaśnienia to zabawne dla mnie jest to, że władze klubu, które raczej nie starały się do tej pory zdobyć sympatii kibiców zrobiły taki gest. Twoją interpretację pozostawię bez komentarza.

 

Gest? O jakim ty geście mówisz? Po prostu nie chcieli niepotrzebnego spięcia i tyle...

 

Czasami warto w ludziach szukać dobra, a nie zła ;)

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przejrzałem całą dyskusję i dorzucę swoje 3 grosze.

 

O ile jestem w stanie zrozumieć, że kibice chcieli mieć pamiątkę z Żylety tak nie jestem w stanie zrozumieć czemu w tak prymitywny sposób potraktowali swoją ukochaną trybunę. Przecież można było mieć pamiątkę w postaci całego krzesełka a nie krzesełka wyrwanego, połamanego i zniszczonego. Można było równie dobrze zdemontować te krzesełka i je zlicytować a dochód z licytacji przeznaczyć na cel charytatywny albo na działalność stowarzyszenia, oprawy etc. Kibice Legii woleli jednak jak wandale wyrwać krzesełka.

 

Dla tych, którzy zapomnieli a także dla tych, którzy nie wiedzieli przypominam, że kiedy usuwano starą płytę Stadionu Śląskiego postanowiono ją podzielić na małe kostki i zlicytować. Cena wywoławcza wynosiła 100 złotych. Uzyskane środki (ponad 15 tysięcy złotych) zostały przekazane na cele charytatywne. Ale jak widać nie wszędzie można wszystko załatwić w sposób cywilizowany ;)

Odnośnik do komentarza
Jabol jak tak bardzo potrzebujesz wyjaśnienia to zabawne dla mnie jest to, że władze klubu, które raczej nie starały się do tej pory zdobyć sympatii kibiców zrobiły taki gest. Twoją interpretację pozostawię bez komentarza.

 

Gest? O jakim ty geście mówisz? Po prostu nie chcieli niepotrzebnego spięcia i tyle...

To mogli przed meczem rozkręcić mocowania i wtedy kibicom byłoby łatwiej. Tak to musieli się z krzesłami szarpać i urywać po połowie...

Odnośnik do komentarza

jak zaczeli z krzeselkami to trzeba bylo dac kazdemu jeszcze mloteczki, srubokrety i inne narzedzia :) kazda pomoc przy pierwszy pracach demontazowych sie przyda ;) a i klub zaoszczedzi ;) jakis kawalek betonu z fajnym zbrojeniem to jest dopiero pamiatka a nie polamane krzeselko :P ( choc widzialem ze co sprytniejsi mieli cale ;) )

 

co to sprawy z przekazaniem bidulowi krzeselek to fajna sprawa ;) jak kto cos bedzie slyszal prosze o priv :) bez roznicy czy Legia, Lech, czy Budowlani Murzynowo :) zalatwie z Prezesem mojego odbior klubu odbior itp. tez mamy w A klasie swoją Żyletę ( fakt ze bez krzeselek a z lawkami ;) ) gdzie siadają (%) najwierniejsi kibice pilki noznej w gminie :)

Odnośnik do komentarza
Udaremniona ustawka nastolatek

 

Dziewiętnaście dziewczyn kibicujących dwóm trójmiejskim klubom piłkarskim zatrzymali tczewscy policjanci. Mieszkanki Tczewa w wieku 14-17 lat umówiły się na tzw. ustawkę, czyli bójkę, jaką czasem staczają stadionowi chuligani. Miały przy sobie drewniane pałki.

 

Jak poinformował rzecznik pomorskiej policji, Jan Kościuk, funkcjonariusze dowiedzieli się o planowanej ustawce w niedzielę po południu. Na osiedle w Tczewie, gdzie miało dojść do potyczki, wysłano patrole.

 

- Na jednej z ulic osiedla funkcjonariusze zobaczyli dwie grupy młodych dziewcząt - zwolenniczek Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Dziewczęta owinięte w szaliki wymienionych klubów, stały w odległości kilkuset metrów od siebie, okrzykami dodawały sobie animuszu przed starciem, a w rękach miały drewniane pałki - powiedział Kościuk.

 

Policjanci zatrzymali 19 dziewczyn, z których najmłodsza miała 14, a najstarsza 17 lat. Nastolatki zostały przewieziono do komendy, skąd odbierali je rodzice. Policja skierowała ich sprawę do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze chcą też poinformować o niedzielnym zdarzeniu szkoły, w których uczą się dziewczyny.

PAP

:hahaha: szok! Jak co to mogły zrobić walki w kisielu czy coś, ale na pałki?

Odnośnik do komentarza
Tak sobie przejrzałem całą dyskusję i dorzucę swoje 3 grosze.

 

O ile jestem w stanie zrozumieć, że kibice chcieli mieć pamiątkę z Żylety tak nie jestem w stanie zrozumieć czemu w tak prymitywny sposób potraktowali swoją ukochaną trybunę. Przecież można było mieć pamiątkę w postaci całego krzesełka a nie krzesełka wyrwanego, połamanego i zniszczonego. Można było równie dobrze zdemontować te krzesełka i je zlicytować a dochód z licytacji przeznaczyć na cel charytatywny albo na działalność stowarzyszenia, oprawy etc. Kibice Legii woleli jednak jak wandale wyrwać krzesełka.

 

Dla tych, którzy zapomnieli a także dla tych, którzy nie wiedzieli przypominam, że kiedy usuwano starą płytę Stadionu Śląskiego postanowiono ją podzielić na małe kostki i zlicytować. Cena wywoławcza wynosiła 100 złotych. Uzyskane środki (ponad 15 tysięcy złotych) zostały przekazane na cele charytatywne. Ale jak widać nie wszędzie można wszystko załatwić w sposób cywilizowany ;)

 

No tak. Przeciez tylko Śląsk jest cywilizowany, reszta kraju to dzicz... Odnosząc się do pierwszego akapitu a szczególnie zdania "Przecież można było mieć pamiątkę w postaci całego krzesełka a nie krzesełka wyrwanego, połamanego i zniszczonego". Sory, ale chamska i bandycka ochrona nie pozwoliła nam, chamom, na wniesienie na stadion łomów, śrubokrętów i młotków. Próbowaliśmy ale nie dało rady. Z pomocą tych narzędzi demontaż byłby na pewno łatwiejszy. Może u was nie robią z tym problemu, u nas niestety tak... O pomyśle licytacji pisac nie będe bo temat był poruszany i wyjaśniany kilkakrotnie więc nie ma sensu robic tego ponownie.

 

Co do drugiego akapitu. Interesujesz się piłką dośc mocno a nie odróżniasz murawy od trybuny? Co ma piernik do wiatraka?

 

Kwestia jest prosta. Klub nie ma żadnych wontów do nikogo (wiem że zaraz napiszecie że nie chce kolejnego zatargu z kibicami co jest bezsensem biorąc pod uwagę fakt że przez kilkanaście mięsięcy się z tym nie patyczkował a teraz gdy większośc kibiców będzie oglądała mecze w TV tym bardziej nie będzie tego robił) i tyle. Na koniec wypowiedź prezesa i skończy tą debilną dyskusję w stylu "Oby tylko dojebac się do Legii" - Początkowo był pomysł z urzędu miasta, że krzesełka zostaną przekazane na stadion Gwardii, ale z tego zrezygnowano. Wobec tego uznaliśmy, że jeżeli krzesełka mają zniknąć pod ruinami podczas rozbiórki trybun, to nie będziemy zabraniać ich zdejmowania. Dla wielu to pamiątka mająca bezcenną wartość sentymentalną - mówi prezes Legii Leszek Miklas w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem gdzieś w Polsce:

 

Policja zatrzymała 6 kiboli Ruchu Chorzów, którzy na autostradzie A-4 zablokowali samochód kibiców Śląska Wrocław i pobili ich. Trwają poszukiwania jeszcze kilku napastników, bo było ich 10 albo 12.

 

Na autostradzie A-4 rozegrały się sceny jak z filmu akcji. 11 listopada po meczu Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław kibole Ruchu Chorzów postanowili pobić kibiców przeciwnej drużyny. Na autostradzie wytypowali czerwonego golfa z Wrocławia.

 

Ruszyli za nim trzema samochodami: audi kombi, golf III, renault megane. Próbowali go zatrzymać jeszcze na terenie Śląska. Wielokrotnie próbowali zepchnąć samochód z drogi. Dopiero na 268 kilometrze autostrady, kiedy poobijany golf wrocławiaków jechał już na dwóch felgach, bo przednie opony pękły, jeden z samochodów ślązaków zajechał mu drogę a dwa pozostałe zablokowały golfa z boku i z tyłu.

 

Kibole Chorzowa wybili szyby w golfie i siłą wyciągnęli czterech wrocławian. Bili ich na środku autostrady. Nie udało im się wyciągnąć piątego pasażera, gdyż był on przypięty pasami, więc bili go przez wybitą szybę.

 

Przejeżdżający kierowcy zawiadomili policję, ale bandytów już nie było na miejscu. Blokada zjazdów z autostrady też nic nie dała.

 

Policjanci w ciągu nocy ustalili personalia pięciu napastników. Zostali zatrzymani i aresztowani. Cała piątka odpowie teraz na pobicie z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, za co grozi im do 3 lat więzienia.

 

Dzisiaj policjanci zatrzymali szóstego napastnika. Opolscy policjanci szukają reszty bandytów, bo jak ustalili, w zdarzeniu tym brało udział od 10 do 12 osób.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...h.html?skad=rss

Odnośnik do komentarza

A gdy człowiek myślał, że czytał już wszystko i nic go nie zdziwi:

 

Tomasz J. jako kierowca jednego z pojazdów biorących udział w zdarzeniu odpowie także za sprowadzanie zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Pisze on pracę licencjacką na temat szalikowców.

Swoją eskapadę z kolegami tłumaczył tym, że idąc za poradą swojego promotora chciał się stać jednym z kibiców, aby lepiej ich zrozumieć i w ciekawszy sposób napisać swoją pracę. Renault, które prowadził zostało zabezpieczone do badań kryminalistycznych.

 

http://www.tvn24.pl/-1,1573441,0,1,licencj...,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
No tak. Przeciez tylko Śląsk jest cywilizowany, reszta kraju to dzicz...

Ty to powiedziałeś.

Odnosząc się do pierwszego akapitu a szczególnie zdania "Przecież można było mieć pamiątkę w postaci całego krzesełka a nie krzesełka wyrwanego, połamanego i zniszczonego". Sory, ale chamska i bandycka ochrona nie pozwoliła nam, chamom, na wniesienie na stadion łomów, śrubokrętów i młotków. Próbowaliśmy ale nie dało rady. Z pomocą tych narzędzi demontaż byłby na pewno łatwiejszy.

No i bardzo dobrze, że nie pozwoliła bo znając Waszą fantazję mogło by dojść do jakiejś tragedii.

Może u was nie robią z tym problemu, u nas niestety tak...

Początkowo myślałem, że ironizujesz z tymi śrubokrętami ale widzę, że to na poważnie, więc wyjaśniam, że to nie kibice powinni demontować stadion a wyspecjalizowane służby.

Co do drugiego akapitu. Interesujesz się piłką dośc mocno a nie odróżniasz murawy od trybuny? Co ma piernik do wiatraka?

Wymiar sentymentalny taki sam dla kibica, któremu zależy by mieć cząstkę stadionu w domu.

Na koniec wypowiedź prezesa i skończy tą debilną dyskusję w stylu "Oby tylko dojebac się do Legii" - Początkowo był pomysł z urzędu miasta, że krzesełka zostaną przekazane na stadion Gwardii, ale z tego zrezygnowano. Wobec tego uznaliśmy, że jeżeli krzesełka mają zniknąć pod ruinami podczas rozbiórki trybun, to nie będziemy zabraniać ich zdejmowania. Dla wielu to pamiątka mająca bezcenną wartość sentymentalną - mówi prezes Legii Leszek Miklas w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej.

To jest śmiechu warte co cytujesz. Później niektórzy się dziwią, że wszyscy kibice Legii są wpychani do jednego wora z tymi bandytami. Bo trudno dyskutować z kibicem klubu, którego fani już kiedyś podpalili swój własny stadion a teraz zdemolowali jego trybunę i jeszcze się tym szczycą.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko jednego nie rozumiem.

Demolka trybuny przeznaczonej do wyburzenia nie wywołała sprzeciwu ani kibiców, ani właściciela tej trybuny, ani nikogo innego, tylko kibica Odry Wodzisław, który na tej trybunie nawet nigdy zapewne nie stał. Nie masz wrażenia, że to szukanie dziury w całym? Owszem, zgadzam się z tym, że ITI mogło pomyśleć wcześniej i zorganizować jakieś aukcje, ale skoro tego nie zrobili i udzielili kibicom zezwolenia na zabranie krzesełek, to w zachowaniu kibiców nie widzę absolutnie nic złego. Mam wrażenie, że jakby taka akcja odbyła się na dowolnym, innym stadionie to w ogóle nie zwróciłbyś na to uwagi.

Odnośnik do komentarza

Maniak, czyli przyszedłem, pieprzę bez sensu i gadam o czymś o czym nie mam pojęcia znowu w akcji :]

 

Poza tym jak widać z całej dyskusji nie tylko mnie to wszystko zażenowało. Ale co tam - lepiej napisać kłamstwo, że tylko mnie ;) akurat w kłamaniu jesteś dobry co wielokrotnie udowadniałeś na forum.

 

Mam wrażenie, że jakby taka akcja odbyła się na dowolnym, innym stadionie to w ogóle nie zwróciłbyś na to uwagi.

Tak, Ty oczywiście wszystko wiesz najlepiej :picard: wiesz nawet o mnie coś czego nawet ja nie wiem :lol:

Nie ośmieszaj sie...

 

Mówiąc najogólniej - nie płacz, że pojechałem Ci teraz ad personam bo sam zacząłeś.

 

 

Jeżeli to co się stało na stadionie Legii uważasz za normalne to nie ma o czym dyskutować. Żaden normalny człowiek nie zachowałby się w taki sposób nawet mając ciche pozwolenie właściciela obiektu. Bo dla mnie siłowe wyrywanie krzesełek to wandalizm i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. To jest chore i nieodpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...