Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązaniem jest zapobieganie takim sytuacjom. Jak się bydło chce lać to niech się ustawia na polanie w lesie, a nie na stadionie czy w centrum miasta. Pierwszym poważnym problemem jest infrastruktura - brak monitoringu, rozpadające się obiekty, brak kontroli wchodzących na stadion (co z tego, że jest nagrywanie jak później tylko w wybranych przypadkach jest to wykorzystywane).

Odnośnik do komentarza

yh , tak być może... ale i tak każdy zdaje sobie sprawę że nikt nigdy nie postawi za coś takiego zarzutu usiłowania zabójstwa , a nawet jeśli to w przypadku 1 na 10000+ i takie są fakty. Odnoszę też takie wrażenie że przesadnie dramatyzujecie , takie rzeczy działy się zawsze i będą działy dalej , w każdym miejscu na ziemi , z rożnych powodów , w skali większej lub mniejszej ... ale tak już będzie. Żeby była też jasność , wcale tego nie popieram , to płytkie , bezcelowe , w większości zabawka dla "trudnej młodzieży" , choć zauważyłem że niektórzy z tego nie wyrastają. Ale jak to mówią "życie" , a na samych stadionach bije się przeważnie ten kto bić sie chce i to kolejny fakt. Faktem jest też że czasem ucierpi na tym ktoś przypadkowy , ale to może sie zdarzyć wszędzie , idąc do szkoły , jadąc samochodem czy nawet reperując cholerne gniazdko. We wszystkim co robisz jest jakieś prawdopodobieństwo że coś ci sie stanie. Oczywiście fajnie byłoby gdyby na stadionie każdy czuł sie bezpiecznie , chodziły całe rodziny a pojedynki kibicowskie odbywały się tylko na piętrze "ultras". No ale cóż , życie nie jest aż tak kolorowe , i prawdopodobnie nigdy takie nie będzie , nie ma na to środków ... ani nawet mentalności. No i ... z okazji pierwszego postu , witam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza

tyle osób się naśmiewa, a to że 'wybiórcza', a to że 'szerzą bandytyzm' itp itd. ciekawe jak byście mówili, gdyby to was hołota okładała do utraty przytomności i o jeden kop dłużej...

oczywiście brak szerszej informacji o bydle z Lublina, ale na zamieszczonych materiałach widać, że organizacja kulała. klub się nie przygotował, w policji też były ewidentne braki i niedociągnięcia.

gdyby nie nagłaśnianie tej sprawy przez GW, niewiele byśmy wiedzieli i skończyłoby się zapewne jak w innych mediach - krótka informacja, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, policja oddała ostrzegawcze strzały i był to jedynie 'drobny incydent'

 

sprawa zapewne będzie miała ciąg dalszy, oby nie był to sprawdzony scenariusz - nikt na gorącym uczynku nie został złapany, świadków brak, nagrania z monitoringu niewyraźnie (ew. 'analizowane' bez końca)

Odnośnik do komentarza
tyle osób się naśmiewa, a to że 'wybiórcza', a to że 'szerzą bandytyzm' itp itd. ciekawe jak byście mówili, gdyby to was hołota okładała do utraty przytomności i o jeden kop dłużej...

 

Akurat argument pozbawiony trochę sensu. Ja tam nie widziałem nikogo kto byłby okładany do utraty przyjemności wbrew swojej woli... Nikt tam nie był przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
tyle osób się naśmiewa, a to że 'wybiórcza', a to że 'szerzą bandytyzm' itp itd. ciekawe jak byście mówili, gdyby to was hołota okładała do utraty przytomności i o jeden kop dłużej...

 

Akurat argument pozbawiony trochę sensu. Ja tam nie widziałem nikogo kto byłby okładany do utraty przyjemności wbrew swojej woli... Nikt tam nie był przypadkiem.

argument z gatunku 'gdyby nie włożyła miniówy i krótkiej bluzeczki, to by tych dziesięciu dresów jej nie zgwałciło'.

Odnośnik do komentarza
tyle osób się naśmiewa, a to że 'wybiórcza', a to że 'szerzą bandytyzm' itp itd. ciekawe jak byście mówili, gdyby to was hołota okładała do utraty przytomności i o jeden kop dłużej...

 

Akurat argument pozbawiony trochę sensu. Ja tam nie widziałem nikogo kto byłby okładany do utraty przyjemności wbrew swojej woli... Nikt tam nie był przypadkiem.

argument z gatunku 'gdyby nie włożyła miniówy i krótkiej bluzeczki, to by tych dziesięciu dresów jej nie zgwałciło'.

obejrzyj soebie raz jeszcze ten filmik Fika :doh!: Przeciez wpierdal dostali tylko Ci "kibice" obu druzyn, ktorzy wyszli ze swojego sektoru w celu napierdzielania sie. Sami sa sobie winni. Trza bylo siedziec na dupie, lub widzac zblizajacych sie obcych-usunac a nie leciec w 1 rzedzie z piesciami.

Swoja droga takie stadiony nie powinny miec zgody na rozgrywanie meczu, a kluby licencji. Przeciez tam nie bylo zadnego zabezpieczenia :o

Odnośnik do komentarza

Sami sobie winni tak, jak tak kobieta z dzieckiem spieprzająca przez sektor między bydłem z Lublina, a bydłem z Łodzi? A wiesz, że od takiego rozumowania tylko krok do "Qcz był sam sobie winien, bo wiedział, że można na stadionie w ryja dostać, a poszedł na mecz" i "Qcz był sam sobie winien, bo wiedział, że jak się idzie wieczorem do knajpy na Kopernika, to w tej okolicy można w ryja dostać, a poszedł"?

Odnośnik do komentarza

Ale mógł się trafić ktoś, kto nie wiedział, że w tym sektorze się nie staje, bo będą się na nim naparzać dwie grupy bezmózgów.

 

Bez przesady - takie burdy powinny być karane zawsze i wszędzie, nawet ustawki an leśnych polanach, a co dopiero powiedzieć na stadionach. Nawet wśród mnóstwa kandydatów do nagrody Darwina może się trafić wielu, którzy poszli tam nie do końca wiedząc po co (żeby zaimponować starszym łysym kolegom np).

Odnośnik do komentarza
Skąd wiesz, że nikt przypadkowy nie dostał? Zawsze wiesz, w którą stronę na stadionie spierdalać w razie dymu czy wjazdu policji?

Ja sie odnosze do tego konkretnego filmiku,z konretnego meczu na ktorym widac ze nawalali sie ci, ktorzy tego chcieli. Duza wine ponosi tu oranizator, ktory nie zapewnil rozdzielania dwoch grup kibicow kordonem policji. Zeby nie bylo to zdecydowanie potepiam takie wybryki, ale nie mowcie ze niewinne owieczki dostaly wpierdal, bo tak nie bylo.

Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Przeciez wpierdal dostali tylko Ci "kibice" obu druzyn, ktorzy wyszli ze swojego sektoru w celu napierdzielania sie. Sami sa sobie winni. Trza bylo siedziec na dupie, lub widzac zblizajacych sie obcych-usunac a nie leciec w 1 rzedzie z piesciami.

 

No mówię, gdyby nie ta miniówka.

Nikt nie twierdzi, że wpierdol dostali niewinni ludzie (choć wcale tego nie wykluczam), ale sorry, co to zmienia? Czy zabójstwo kogoś, kto wcześniej popełnił inne przestępstwo powinno być karane inaczej niż zabójstwo osoby nigdy nienotowanej?

 

ale nie mowcie ze niewinne owieczki dostaly wpierdal, bo tak nie bylo.

 

Jakiś cytacik, w którym sugeruję niewinność skatowanej osoby?

Odnośnik do komentarza
Nikt nie twierdzi, że wpierdol dostali niewinni ludzie (choć wcale tego nie wykluczam), ale sorry, co to zmienia? Czy zabójstwo kogoś, kto wcześniej popełnił inne przestępstwo powinno być karane inaczej niż zabójstwo osoby nigdy nienotowanej?

 

Absolutnie nie i o tym nie ma co dyskutowac. Chodzi tylko o to że shqvarny napisał: tyle osób się naśmiewa, a to że 'wybiórcza', a to że 'szerzą bandytyzm' itp itd. ciekawe jak byście mówili, gdyby to was hołota okładała do utraty przytomności i o jeden kop dłużej... a ja po prostu stwierdziłem że raczej słaby to argument ponieważ na tym filmiku nie widac aby bity był ktokolwiek niewinny i tyle.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najbardziej tragicznym jest los tego gostka z Motoru, ktory nawet okladany do nieprzytomnosci przez siedmiu widzewiakow (wydaje mi sie, ze jeden z katow ma na koszulce logo Ruchu Chorzow) desperacko probuje bronic barw, resztkami instynktu samozachowawczego wyciagajac reke po szalik. Wszystkich, ktorzy karmia tych gowniarzy bredniami o swietych barwach klubow powinno sie powiesic za jaja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...