Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie się pomyliłem, mecz był z Jastrzębiem

Czyli z GieKSą - tyle, że tą jastrzębską ;)

 

Specjalnie to napisałeś prawda :> Dobrze wiesz, że od lat jest spór o nazwę GieKSa, ale byle dopiec Katowicom :( .

O co Ci chodzi? Myślisz, że nie lubię Katowic? :lol: Lubię i życzę jak najszybszego powrotu do Ekstraklasy bo to śląski klub. Ale GKS Jastrzębie to również GieKSa czy Ci się to podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
faktycznie się pomyliłem, mecz był z Jastrzębiem

Czyli z GieKSą - tyle, że tą jastrzębską ;)

 

Specjalnie to napisałeś prawda :> Dobrze wiesz, że od lat jest spór o nazwę GieKSa, ale byle dopiec Katowicom :( .

O co Ci chodzi? Myślisz, że nie lubię Katowic? :lol: Lubię i życzę jak najszybszego powrotu do Ekstraklasy bo to śląski klub. Ale GKS Jastrzębie to również GieKSa czy Ci się to podoba czy nie.

 

Odebrałem jak odebrałem, jeżeli źle to spoko. Tematu "GieKSy" nawet nie poruszam, możesz ich nazywać jak Ci chcesz, ale to tak jakby Zagłębie Sosnowiec, zaczęło o sobie mówić "miedziowi". Tutaj świetne hasło z sobotniej oprawy w stronę gości ;)

 

http://www.gieksa.pl/news.php?id_news=2901&nid=gl "GieKSa. Po siódme - nie kraknij"

Odnośnik do komentarza
Bez jaj, nie widzisz różnicy w etymologii nazw Miedziowi a GieKSa?

 

No tak, w etymologii różnica jest. Ale dla Nas GieKSa znaczy to samo co Miedziowi dla Lubina. Nazywamy się tak od początku istnienia, Jastrzębie nazywa się tak od momentu zerwania układu z Nami. Różnica chyba jest?

Odnośnik do komentarza
Bez jaj, nie widzisz różnicy w etymologii nazw Miedziowi a GieKSa?

 

No tak, w etymologii różnica jest. Ale dla Nas GieKSa znaczy to samo co Miedziowi dla Lubina. Nazywamy się tak od początku istnienia, Jastrzębie nazywa się tak od momentu zerwania układu z Nami. Różnica chyba jest?

Bzdura. GKS Jastrzębie nazywa się tak od początku istnienia:

Uwagi

 

• Nazwy: (1962) GKS [Górniczy Klub Sportowy] Jastrzębie -> (1999) MKS [Miejski Klub Sportowy] Górnik Jastrzębie Zdrój -> (2 czerwca 2005) MKS GKS Jastrzębie.

Ba, nawet klub został założony wcześniej od tego z Katowic...
Odnośnik do komentarza
Może sie mylę, ale Spoxikowi nie chodzi o nazwę GKS, ale o "GieKSa", ale nadal nie rozumiem dlaczego nie można tak czytać skrótu odnośnie innych klubów o nazwie GKS.

 

 

Dokładnie. GKS=Górniczy Klub Sportowy jakich w Polsce jest mnóstwo. Ale zdrobnienie GKS, czyli GieKSe zostało wprowadzone do użytku przez GKS Katowice i dlatego traktujemy to jak nazwę własną. To część naszej historii i tyle. Z tym, że w wielu przyśpiewkach GieKSa i co po nie które kluby sobie to przywłaszczyły. Jeszcze nie tak dawno, gdy panował układ między Nami a Nimi, to wszystko było ok. my byliśmy GieKSa, a Oni GKS. Teraz gdy od kilku lat jest między nami kosa Jastrzębie skutecznie nas tym denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Jestem w szoku jak czytam wasze posty. U nas w Lublinie też kibice czasem szaleją, ale nie aż tak.. No kurde, żeby ludzi legitymować? :D

mnie legitymowali niedawno. chcieli dowód, ale potem powiedzieli, że idę z dziewczyną, to mi odpuszczą. to było po meczu z GKS Katowice.

 

Wehikuł czasu masz? Jaki wynik z tą GieKSą będzie, no i ile ich przyjedzie?

faktycznie się pomyliłem, mecz był z Jastrzębiem

 

No dobra w każdym razie próbujesz wmówić nam tu wszystkim że ktoś ci w Lublinie kazał pokazać dowód z miejscem zamieszkania jak spokojnie szedłeś sobie z panienką? Sory ale w takie bajki w życiu nie uwierzę bo czegoś takiego się u nas w Lublinie nie praktykuje. Moim zdaniem ewidentnie kłamiesz i jestem na tyle doinformowany że mogę to powiedzieć z pełną stanowczością.

Odnośnik do komentarza
Sprawę Lechii poruszył Stec > http://www.sport.pl/pilka/1,65063,5161184.html

 

Wkleję najciekawszy fragment:

Dwa lata temu Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) nakazała, by we wszystkich ligach za rasistowskie wybryki kibiców karać drużynę meczem bez publiczności, odjęciem trzech punktów, sześciu (za recydywę) punktów lub degradacją (za kolejne incydenty).

 

Jeżeli Lechia nie oberwie (a pewnie tak się stanie) to ktoś powinien zaskarżyć PZPN do FIFA.

Niestety może oberwać - PZPN zrobi pokazówkę i tyle :| będzie się starał za wszelką cenę odwrócić szum od korupcji. Wina jest, teraz tylko kwestia kary - moim zdaniem odjęcie punktów będzie po prostu niewspółmierne do winy.

 

PZPN niech się pierw z korupcją upora - na zachodzie nie mają poważniejszych prolemów niż "rasizm" więc nadają walce z nim taką rangę.

No i moim zdaniem np odjęcie punktów byłoby nie współmierne do winy. Za bluzganie sędziego, wulgarne piosenki, buczenie lub też wygwizdywanie "białych" takich kar nie ma.

Pewnie dopóki będzie korupcja to "rasizm" nie powinien być w ogóle dostrzegany..no litości :doh!:

Niech sobie wygwizdują Murzynów za to, że są słabi czy z przeciwnej drużyny albo strzelili gola. Ale nie robią troglodyckich małpowań, bo to jest po prostu poniżej wszystkiego.

Dla mnie nie różni się wyzwanie kogoś z piłkarzy od głupiego ch*ja od wybuczenia - nie popieram tego, ale zakażmy wszystko ! A dojdziemy do momentu, że każda forma antydopingu wobec czarnego będzie zakazana ... w tej daleko posuniętej "tolerancji" dojdziemy w pewnym momencie do absurdów, w którym za założenie koszulki z papieżem będzie groziła kara ;)

 

Rozśmieszyło bo wiadomo jaką "renomą" cieszy się Wyborcza wśród kibiców Lechii. Jak będzie jakaś kara nałożona na klub to na pewne będzie to wina Wybiórczej, przecież tej żydowsko-masońskiej gazecie tylko zależy na zniszczeniu Lechii.

zacytuję: ;)

A ja proponuję przestać wierzyć wyborczej.
Odnośnik do komentarza
Dla mnie nie różni się wyzwanie kogoś z piłkarzy od głupiego ch*ja od wybuczenia - nie popieram tego, ale zakażmy wszystko ! A dojdziemy do momentu, że każda forma antydopingu wobec czarnego będzie zakazana ... w tej daleko posuniętej "tolerancji" dojdziemy w pewnym momencie do absurdów, w którym za założenie koszulki z papieżem będzie groziła kara

 

Ale cięzkie myślenie prezentujesz :roll:

Kiedyś Hornby fajnie napisał w "Futbolwej gorączce" - był na jakimś meczu Arsenalu i w drużynie przeciwników grał znakomicie jakiś czarnoskóry (Barnes?). I jakiś kibic Kanonierów wziął go sobie na cel i wyzywał go od "cholernych pizd i ciot". Hornby odczuwał wtedy dziwną dumę, że ten kibic wyzywa tamtego za to, że go nie lubi a nie za to, że jest czarny. To jest podstawowa różnica.

Alain nie był wybuczany, wygwizdany jako piłkarz Warty ale został "wymałpowany" tylko za to, że jest czarny. Naprawdę tak trudno dostrzec taką różnicę?

 

A ja proponuję przestać wierzyć wyborczej.

Na pewno zmyślili i nikt tego nie widział, Alain nie jest czarny tylko był umorusany, kibice nie udawali małp tylko gwałtownie mówili u-u-u.

Idź se lepiej poszukaj jakiegoś niewolnika albo króla :doh!: Twoja paranoja na punkcie GW to już choroba.

Odnośnik do komentarza

Tak trochę offtopowo, ale wychodzi na to, że nasi "kibice" wcale nie są tacy najgorsi

 

Pomiędzy grupami kibicowskimi w Chorwacji dochodzi do eskalacji nienawiści na dawno niespotykaną skalę. Pięć osób zostało rannych w wyniku wybuchu niewielkiej bomby podczas meczu piłkarskiego ligi chorwackiej między Hajdukiem Split a Dinamem Zagrzeb (1:1). 26-latek, który zdetonował ładunek, stracił dwa palce.

 

Po zakończeniu meczu doszło do awantur na ulicach miasta, a policja zatrzymała 48 pseudokibiców.

 

Z kolei w niedzielę w Vukovarze na wschodzie Chorwacji miejscowi kibice napadli na grupę fanów serbskiej Crveny Zvezdy Belgrad. Według chorwackich mediów, w wyniku bójki kilkadziesiąt osób zostało rannych. Dwóch uczestników zamieszek zatrzymano. Ponieważ serbscy kibice także nie należą do łagodnie usposobionych, wkrótce możemy spodziewać się brutalnego rewanżu.

 

Chorwacja będzie jednym z rywali reprezentacji Polski w piłkarskich mistrzostwach Europy. Do spotkania obu zespołów dojdzie 16 czerwca w Klagenfurcie.

Odnośnik do komentarza
Tak trochę offtopowo, ale wychodzi na to, że nasi "kibice" wcale nie są tacy najgorsi

 

I tam, i tu skurwysyni:

 

Kibole-rasiści dotkliwie pobili czarnoskórego elbląskiego lekarza, który w tym mieście wyleczył tysiące dzieci i dorosłych. - Najbardziej boli, że tylu elblążan patrzyło i nie zareagowało - mówi żona lekarza

 

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, po meczu III ligi pomiędzy Olimpią Elbląg i OKS Olsztyn. Na mecz reklamowany jako derby Warmii i Mazur, poza kibicami obu drużyn, zjechali też fani zespołów, z którymi Olimpia utrzymuje tzw. sojusz, m.in. Legii Warszawa. Sam mecz przebiegał spokojnie, ale po spotkaniu część kibiców wspierających Olimpię postanowiła uczcić zwycięstwo w parku Bażantarnia, popularnym miejscu rekreacji elblążan. Palili ognisko, pili piwo, gdy nagle zauważyli spacerującego czarnoskórego mężczyznę z żoną. - Kilku z tej grupy rzuciło się na nas, to był strasznie brutalny atak, w życiu czegoś takiego nie widziałam - opowiada "Gazecie", żona elbląskiego lekarza. - Wyzywali męża w okropnie wulgarny sposób.

 

Kibole krzyczeli "Zaje...my cię, czarnuchu", "Wyp...j do Afryki", "Spier... z Polski" "Kunta Kinte" i inne rasistowskie hasła. Na tym jednak nie poprzestali - przewrócili 51-letniego mężczyznę i zaczęli kopać go po całym ciele. - To wszystko było takie brutalne, że już myślałam, że tam nas na śmierć zakatują - mówi roztrzęsionym głosem żona. - Na szczęście znaleźli się też ludzie, którzy stanęli w naszej obronie i odciągnęli uwagę napastników od mojego męża.

 

Ciemnoskóry lekarz jest w Elblągu znaną i szanowaną osobą. Mieszka tu ze swoją rodziną od ponad 20 lat i przez ten czas wyleczył tysiące dzieci i dorosłych. Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku, od dawna ma polskie obywatelstwo, jego dzieci skończyły elbląskie szkoły. - Najbardziej zabolało mnie to, że w tej kilkudziesięcioosobowej grupie, która siedziała przy ognisku, musiało być wielu elblążan, którzy z pewnością znali mojego męża. Było sporo dziewczyn. Nikt jednak nie zareagował, wszyscy siedzieli i z zaciekawieniem przyglądali się, jak katują mojego męża. To straszne, że wszystko stało się na oczach tylu znieczulonych ludzi! - płacze żona.

 

51-letni lekarz trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, ma spuchniętą całą twarz, mocno poobijane żebra i klatkę piersiową. Powoli dochodzi do siebie. Elblążanie, którzy pomogli lekarzowi, od razu powiadomili policję. Ta już po godzinie złapała sześciu uczestników napaści.

 

- Mają oni od 18 do 28 lat. Wszyscy byli pijani. Badania wykazały u nich od 1 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego policji w Elblągu. - Dwóch z zatrzymanych zostało rozpoznanych jako ci, którzy brali udział w zdarzeniu. Policjanci przedstawili im zarzuty pobicia i kierowania gróźb mających podłoże rasistowskie.

 

W sądzie jest już wniosek o tymczasowe aresztowanie 25-letniego Mariusza S. z Warszawy oraz 28-letniego Rafała W. z Dąbrowy Górniczej. Grozi im do 3 lat więzienia, resztę z zatrzymanych zwolniono do domu. - Mąż jest cały obolały, ale dojdzie do siebie, po tym wszystkim ma jednak bardzo duży uraz psychiczny. Mąż i nasze dzieci były już szykanowane za kolor skóry, prowokowano nas różnymi rasistowskimi zaczepkami, ale nigdy nie doszło do takiej napaści. Jesteśmy załamani - dodaje żona lekarza.

 

Rodzina lekarza, w obawie przed kolejnymi atakami, nie zgodziła się na podanie nazwiska.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

 

A najlepsze jest to, że tylko trzy lata więzienia maksymalnie mogą dostać. :roll:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...