Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Obyczajem kiboli matołów jest również dawanie po mordzie komuś spotkanemu na ulicy kto nosi szalik innej drużyny. Co nie sprawia, ze ten obyczaj ma zostać uznawany jako zachowanie rozumnego człowieka. Dlatego też oba te przypadki mieszczą się w granicy kibicowskich obyczajów, ale już nie mieszczą się w granicach prawa.

Jeśli Iksiński okradł spożywczak, a potem poszedł na ryby, to złem jest zarówno kradzież, jak i wędkowanie. Wyborna logika! Mam nadzieję, że dostrzegasz różnicę między prowadzeniem dopingu, a biciem ludzi?

 

Transparent był antysemicki, rasistowski, nazistowski, faszystowski, homofobiczny, ciemnogrodzki, seksistowski i transfobiczny. Niepotrzebne skreślić.

a Wy macie coś do powiedzenia na ten temat czy po prostu leczycie swoje kompleksiki?

Jeśli ktokolwiek tu leczy kompleksy to raczej ci, którzy krytykują transparent "Jihad Legia". Wśród Polaków jest silna presja na udowadnianie sobie i światu, że nie są antysemitami, stąd takie sztuczne seanse oburzenia na wszelkie przejawy rzekomego antysemityzmu. Żeby nie być gołosłownym przypomnę tylko, że parę lat temu polscy europosłowie jednomyślnie (od SLD po LPR) zbojkotowali propalestyńską konferencję w Strasburgu - jako jedyna narodowość w Parlamencie Europejskim. To bodaj najsilniejszy temat tabu w naszym społeczeństwie.

 

No efekty konfliktu kastylijsko - katalońskiego "troszkę" się różnią od konfliktu izraelsko - palestyńskiego.

Przy czym efekty były znacznie bardziej tragiczne dla Palestyńczyków niż Żydów. Ten transparent powinien bardziej oburzać muzułmanów, gdyż doszło do profanacji określenia pochodzącego z Koranu. Podobnie było kiedyś z butami bodaj Adidasa, na których pojawiły się zawijasy łudząco przypominające słowo "Allach" po arabsku. Natomiast Żydzi powinni być przygotowani na krytykę swoich poczynań - jakoś nikogo nie oburzało palenie flag amerykańskich po inwazji na Irak czy Afganistan - i słusznie, bo krytyka im się należała...

 

Nawiasem mówiąc, narodowo nastawieni kibice Legii chyba zapomnieli, że jesteśmy Antemurale Christianitatis ;)

Christianitas już nie istnieje jako kulturowo-społeczno-polityczna rzeczywistość. Linia frontu nie leży już na Dniestrze, ale w ludzkich duszach. Nie widzę zatem sensu napinania się na muzułmanów z przyczyn religijnych. Zajmijmy się własną stajnią Augiasza, w czym akurat islamiści mogą nam pomóc. Skoro Sowiety dostały w Afganie coup de grâce, czemu to samo nie miałoby spotkać Usiech? A to właśnie Ameryka jest głównym producentem gnoju, który spędza sen z powiek naszego Augiasza...

Odnośnik do komentarza
Przy czym efekty były znacznie bardziej tragiczne dla Palestyńczyków niż Żydów. Ten transparent powinien bardziej oburzać muzułmanów, gdyż doszło do profanacji określenia pochodzącego z Koranu. Podobnie było kiedyś z butami bodaj Adidasa, na których pojawiły się zawijasy łudząco przypominające słowo "Allach" po arabsku. Natomiast Żydzi powinni być przygotowani na krytykę swoich poczynań - jakoś nikogo nie oburzało palenie flag amerykańskich po inwazji na Irak czy Afganistan - i słusznie, bo krytyka im się należała...

 

ale przecież oprawa była przypadkowa?

Odnośnik do komentarza

Była okolicznościowa. Tak jak oprawa na PSV - kapsel "Legia" stylizowany na Heinekena i "Probably the best fans in the world". A że Żydzi nie słyną ze smacznego browarka tylko dręczenia Palestyńczyków, to i kibice nawiązali do starego legijnego hasła "Dżihad Legia". Ot, cała tajemnica. Jej jedyna słabość polegała na nieuwzględnieniu specyfiki klubu Hapoel, jako lewicowego i antysyjonistycznego. Akurat tutaj bardziej by trafili z oprawą o charakterze antykomunistycznym.

Odnośnik do komentarza

Christianitas już nie istnieje jako kulturowo-społeczno-polityczna rzeczywistość. Linia frontu nie leży już na Dniestrze, ale w ludzkich duszach. Nie widzę zatem sensu napinania się na muzułmanów z przyczyn religijnych. Zajmijmy się własną stajnią Augiasza, w czym akurat islamiści mogą nam pomóc. Skoro Sowiety dostały w Afganie coup de grâce, czemu to samo nie miałoby spotkać Usiech? A to właśnie Ameryka jest głównym producentem gnoju, który spędza sen z powiek naszego Augiasza...

 

W pewnym sensie nadal istnieje, cywilizacyjnie. W średniowieczu Res Publica Christiana też istniała wspólnie z potężnym, skonfliktowanym z nią profanum (w dużej mierze postgermańskiego pochodzenia, przynajmniej na zachodzie) i linie frontu przebiegały tak jak i dzisiaj. Ja nie o tym zresztą. Ja o tym, że ten narodowy szlif wielu kibiców jest powierzchowny, dekoracyjny, bezrefleksyjny. Stylistyka dżihadu powinna być dla narodowca równie egzotyczna jak nie przymierzając krzyżacka. I proszę, nie próbuj mi wmówić iż rzeczone hasło zostało ułożone ze względu na to, że jego twórcy widzą w islamskim integryzmie jakąś szansę. Stylistyka została użyta, bo kojarzy się z bezkompromisowością, walką, oddaniem sprawie. W niby narodowym kontekście tworzy to amorficzną, postmodernistyczną papkę. Przynajmniej imho.

Odnośnik do komentarza
Tylko zapewne dobrze zdajesz sobie sprawę, że prawnie nie można tego idealnie usankcjonować.

No przecież Ci przedstawiłem trzy możliwe scenariusze, jak to można prawnie rozwiązać.

Scenariusz 3 jest idiotyczny, scenariusz drugi dyskryminacyjny - co innego podest (gdzie rola gniazdowego jest oczywista), co innego płot, znajdą się niezadowoleni. Obecny system jest najlepszy.

 

No i żaden z nich nie jest idealny, czyli moje zdanie jest prawdziwe. Tak jak sam napisałeś, scenariusz 3 jest idiotyczny, drugi dyskryminujący, a według mnie pierwszy wysoce krzywdzący jeśli stosuje się go literalnie. Tak jak pisałem wcześniej: IMO to pilnujący porządku powinni zdroworozsądkowo do tego podchodzić, jeśli nie dzieje się nic złego to niech nie reagują, a jak ktoś robi sobie jaja i przeskakuje przez płoty tylko po to by sobie dojść do sektora to niech go ścigają. Przecież niemożliwe jest by prawo obejmowało wszystkie możliwe sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Jeśli Iksiński okradł spożywczak, a potem poszedł na ryby, to złem jest zarówno kradzież, jak i wędkowanie. Wyborna logika! Mam nadzieję, że dostrzegasz różnicę między prowadzeniem dopingu, a biciem ludzi?

Sawraf, dawno nie spotkałem kogoś, kto tak obszernie uzasadnia bzdety które wypisuje, ale ok, brnijmy w ten absurd. Tak, złem jest tak kradzież jak i wędkowanie, tą skradzioną wędką. I w tą logikę(tak dostrzegłem Twój sarkazm) wpisuje się również to, że równie niewłaściwa jest jazda kradzionym samochodem.

 

Co do różnicy oczywiście, że ją dostrzegam, choć są też punkty wspólne. Prowadzenie dopingu w zabroniony sposób, jest takim samym łamaniem prawa, jak bicie ludzi. Choć oczywiście szkodliwość czynu jest mniejsza, i kara również powinna być mniejsza od pobicia. Tym niemniej jedno i drugie należy karać z pełną bezwzględnością. Nawiasem mówiąc, rusz trochę głową i użyj wyobraźni. Jeśli osoba prowadząca doping z płotu spadła z niego(najróżniejsze rzeczy się zdarzają) robiąc sobie krzywdę, mogłaby później pozwać organizatora o odszkodowanie. Myślisz, że ten zakaz jest wstawiony ot tak sobie?!

Odnośnik do komentarza
No i żaden z nich nie jest idealny, czyli moje zdanie jest prawdziwe.

To mamy pewniki:

a. Trzeba to rozwiązać prawnie;

b. Nie ma idealnego rozwiązania;

c. Z trzech możliwych scenariuszy dwa są absurdalne;

Nie ma co krytykować tego przepisu - to jest najlepsze z możliwych rozwiązanie.

Od siebie dodam, że zakaz wejścia na płot dla wszystkich jest dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem i fajnie, że wreszcie zaczęli to egzekwować.

Odnośnik do komentarza

No, ale jak najbardziej się zgadzam! Przepis jest prawnie najlepszy, bo jego inna wersja wprowadziłaby różne patologie. Mi chodzi tylko o to by funkcjonariusz racjonalnie z niego korzystali i czasem "przymykali oko", oczywiście w racjonalnych granicach i tak jak wspomniałem wcześniej jeśli by tylko prowadził normalnie doping to mogliby go zostawić, a jakby ktoś dla jaj przeskakiwał płot to należałoby go "złapać".

Odnośnik do komentarza

Sawraf, dawno nie spotkałem kogoś, kto tak obszernie uzasadnia bzdety które wypisuje, ale ok, brnijmy w ten absurd. Tak, złem jest tak kradzież jak i wędkowanie, tą skradzioną wędką. I w tą logikę(tak dostrzegłem Twój sarkazm) wpisuje się również to, że równie niewłaściwa jest jazda kradzionym samochodem.

 

Skradziona wędka? A czy Klima ten płot ukradł bądź uszkodził? Wchodzenie na płot zostało zakazane w celu uniemożliwienia sforsowania go przez krewkich chuliganów. Nikt nie przewidział, że przecież może służyć do prowadzenia dopingu. Ustawodawca dał kiedyś ciała, a teraz władza wykorzystuje tego typu buble do uprzykrzania ludziom życia.

 

Co do różnicy oczywiście, że ją dostrzegam, choć są też punkty wspólne. Prowadzenie dopingu w zabroniony sposób, jest takim samym łamaniem prawa, jak bicie ludzi.

 

Nie jesteśmy Gackami, prawo nie jest naszą religią, to ono jest dla nas, a nie my dla niego. Dlatego wyluzuj. Jeśli nigdy nie złamałeś prawa to pierwszy rzuć kamieniem.

 

Choć oczywiście szkodliwość czynu jest mniejsza, i kara również powinna być mniejsza od pobicia.

 

Problem w tym, że pobicia prawie nigdy nie są karane, gdyż poszkodowani kibice prawie nigdy nie informują organów ścigania. W efekcie tego karani są najczęściej ultrasi, zaś chuligani mają wolną rękę.

 

Tym niemniej jedno i drugie należy karać z pełną bezwzględnością. Nawiasem mówiąc, rusz trochę głową i użyj wyobraźni. Jeśli osoba prowadząca doping z płotu spadła z niego(najróżniejsze rzeczy się zdarzają) robiąc sobie krzywdę, mogłaby później pozwać organizatora o odszkodowanie. Myślisz, że ten zakaz jest wstawiony ot tak sobie?!

 

Ostatnio modna sentencja - volenti non fit iniura. Kibic może podpisać stosowną umowę, że wyłazi na płot na swoją odpowiedzialność.

 

W pewnym sensie nadal istnieje, cywilizacyjnie. W średniowieczu Res Publica Christiana też istniała wspólnie z potężnym, skonfliktowanym z nią profanum (w dużej mierze postgermańskiego pochodzenia, przynajmniej na zachodzie) i linie frontu przebiegały tak jak i dzisiaj. Ja nie o tym zresztą. Ja o tym, że ten narodowy szlif wielu kibiców jest powierzchowny, dekoracyjny, bezrefleksyjny. Stylistyka dżihadu powinna być dla narodowca równie egzotyczna jak nie przymierzając krzyżacka. I proszę, nie próbuj mi wmówić iż rzeczone hasło zostało ułożone ze względu na to, że jego twórcy widzą w islamskim integryzmie jakąś szansę. Stylistyka została użyta, bo kojarzy się z bezkompromisowością, walką, oddaniem sprawie. W niby narodowym kontekście tworzy to amorficzną, postmodernistyczną papkę. Przynajmniej imho.

 

Kumaci z Legii są częstokroć powiązani ze środowiskami narodowo-radykalnymi, a te potrafią docenić islamski radykalizm. Sam widziałem, jak wiceprezes Falangi wrzucał na jednym z serwisów społecznościowych zdjęcia bojowników Hamasu wykonujących saluto romano. W końcu Juliusz Evola, czołowy ideolog tradycjonalistów integralnych, pisał o islamistach z życzliwością. Oczywiście to co piszesz o bezkompromisowości i oddaniu sprawie było głównym motywem stworzenia tej oprawy, co zresztą przedstawiciele stowarzyszenia wyjaśnili w swym oświadczeniu. Nota bene nacechowanym erudycją, której mogliby im pozazdrościć dziennikarzole* z Wyborczej, zdolni do odnalezienia zakamuflowanego antysemityzmu choćby nawet i w połowach dorszy.

 

* Skoro jest kibic i kibol, to analogicznie będzie również dziennikarz i dziennikarzol.

Odnośnik do komentarza

jeśli Legia przytuli bez szemrania KATYŃ HAPOEL (bo to komunistyczny klub, więc pewnie nie mają nic na przeciw) to ja mam jeszcze mniej na przeciw niż miałem na początku :)

 

taak, ciekawe też jakby zareagowali gdyby jakiś niemiecki team przygotował na ich przywitanie oprawę pt. "Blitzkirieg" - a potem tłumaczył się, że nie chodziło o to o co chodziło i robił wykład z historii wojskowości a nagle wszyscy kibice tego klubu stali by się ekspertami w tej sprawie (tak jak nagle okazało się, że wszyscy kibice Legii są specjalistami od islamu ;) ).

ale w sumie GW czepia się głupio a Michał Pol jak się okazuje jest bardziej świadom tego co siedzi w głowach Izraelczyków niż oni sami ("- Nie, taki napis nie jest dla nas obraźliwy. Rozumiem, że to była swego rodzaju przenośnia, że chodziło o sport. Zresztą jesteśmy do takich rzeczy przyzwyczajeni, bo kiedy gramy w pucharach, to, zwłaszcza we Francji, prawie zawsze na meczach naszych drużyn pojawiają się flagi lub propalestyńskie transparenty - powiedział Izraelczyk")

na tym samym meczu wisiała szmata White Legion, której Pol jakoś nie zarejestrował. a jeśli ktoś tam był faktycznie antysemitą, to właśnie chłopcy spod tej szmaty, którzy nie raz i nie dwa wyrażali swoją sympatię dla Hermana Hessa i Adolfa Hitlera...

Odnośnik do komentarza

No, ale jak najbardziej się zgadzam! Przepis jest prawnie najlepszy, bo jego inna wersja wprowadziłaby różne patologie. Mi chodzi tylko o to by funkcjonariusz racjonalnie z niego korzystali i czasem "przymykali oko", oczywiście w racjonalnych granicach i tak jak wspomniałem wcześniej jeśli by tylko prowadził normalnie doping to mogliby go zostawić, a jakby ktoś dla jaj przeskakiwał płot to należałoby go "złapać".

No właśnie o to chodzi, żeby nie przymykali, gdyż przepis jest dobry! Bo jak już ktoś pisał: dziś wskoczy na płot i będzie git, a potem przestawi granicę i jutro go przeskoczy, następnym razem go przeniesie, a potem rzuci fragmentami tego płotu w głowę policjantki. Skoro przepis mówi, że płot jest nietykalny, to nietykalny ma zostać. Jak sobie jeden mądry chce wyjść wyżej, to niech wskoczy na drugiego takiego samego mądrego, a potem kolega kark ich jeszcze bardziej podniesie! Będą wyżej jak na płocie!!!!111oneoneone

 

Sawraf, dawno nie spotkałem kogoś, kto tak obszernie uzasadnia bzdety które wypisuje, ale ok, brnijmy w ten absurd. Tak, złem jest tak kradzież jak i wędkowanie, tą skradzioną wędką. I w tą logikę(tak dostrzegłem Twój sarkazm) wpisuje się również to, że równie niewłaściwa jest jazda kradzionym samochodem.

 

Skradziona wędka? A czy Klima ten płot ukradł bądź uszkodził? Wchodzenie na płot zostało zakazane w celu uniemożliwienia sforsowania go przez krewkich chuliganów. Nikt nie przewidział, że przecież może służyć do prowadzenia dopingu. Ustawodawca dał kiedyś ciała, a teraz władza wykorzystuje tego typu buble do uprzykrzania ludziom życia.

 

 

 

 

Gdzie ustawodawca dał ciała? Jezu, to nie anglosaski system kazuistyczny, gdzie musisz wypisać wszystkie możliwe przypadki i możliwości. Płotu się nie rusza, ergo nie kopie, nie popycha, nie uderza, nie gryzie, nie gwałci, nie rzuca w niego krzesłem, łóżkiem, pałką, nożem, innym kibolem, klawiaturą i myszką... Nie wchodzi się na niego, wiec też nie wbiega, nie wskakuje, nie wlatuje, nie wpada... Jezzzzzzu, to się chyba nazywa wnioskowanie a minori ad maius.

Odnośnik do komentarza

"Nieszczęśliwy wypadek" w Zielonej Górze przyćmił fetę z okazji mistrzostwa Polski Falubazu. Oczywiście media i herr Tusk już wykorzystują tragedię do propagowania walki z kibolami. Mam nadzieję, że nikt nie uwierzy w bajkę pt. "kibice napadli funkcjonariuszy udzielających kibicowi pomocy". W jakim kraju my żyjemy...

Niech spoczywa w pokoju.

Odnośnik do komentarza

No i funkcjonariusz powinien iśc siedzieć za nieumyślne (choć biorąc "nagonkę" na kibiców to może było celowe, co nie?) spowodowanie śmierci i tyle. No i na tym się powinno skończyć, a nie jakieś zamieszki wywoływać.

 

A chłopak sam jest sobie winien, przechodził jezdnię na miejscu nieprzeznaczonym do tego.

Odnośnik do komentarza

"Nieszczęśliwy wypadek" w Zielonej Górze przyćmił fetę z okazji mistrzostwa Polski Falubazu. Oczywiście media i herr Tusk już wykorzystują tragedię do propagowania walki z kibolami. Mam nadzieję, że nikt nie uwierzy w bajkę pt. "kibice napadli funkcjonariuszy udzielających kibicowi pomocy". W jakim kraju my żyjemy...

Niech spoczywa w pokoju.

 

"Nieszczęśliwy wypadek" jak Smoleńsk, nie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...