Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Petardy, wyzwiska pod adresem piłkarzy, obrzucone szatnie i przerwany mecz. Tak wyglądało spotkanie zawodników Legii i Polonii z rocznika 2002. Działacze alarmują: kibole wyżywają się na rozgrywkach dzieci.

 

 

Niedzielne przedpołudnie. Na boisku UWKS Legii przy ul. Czumy na Bemowie młodzi piłkarze podejmowali swoich rówieśników z Polonii. Mecze derbowe, jak zawsze, wywołują większe emocje. Tym razem o dostarczenie adrenaliny postanowiła zadbać grupa kilkudziesięciu (od 60 do 100 osób) szalikowców Legii Warszawa.

Od początku meczu stojący wzdłuż linii autowej kibole, popijając piwko, inicjowali wulgarne okrzyki i wyzywali dziewięciolatków z Polonii.

Interweniowała policja

– Krzyczeli do maluchów, że są „downami" oraz że „rodzice ich nie kochają, bo zapisali ich do Polonii". Później zaczęli rzucać za bramkę petardy. Po odpaleniu kolejnej sędzia przerwał na chwilę mecz. Poprosił trenera Legii o wpłynięcie na kibiców – mówi kierownik drużyny „Czarnych koszul".

Do podchmielonych kibiców nie trafiały żadne argumenty i wkrótce odpalili jeszcze race świetlne. Wówczas arbiter zdecydował o zakończeniu meczu przed czasem. – To jeszcze bardziej rozwścieczyło kiboli, którzy obrzucili, czym popadnie, szatnie, do których weszli poloniści. W końcu przyjechała policja – dodaje.

– Podczas spotkania funkcjonariusze wezwani byli dwukrotnie – potwierdza Anna Kędzierzawska ze stołecznej policji. – Pierwsze zgłoszenie dotyczyło spożywania alkoholu przez kibiców, co skończyło się wylegitymowaniem dwóch osób. Później dostaliśmy informację o odpaleniu rac – dodaje.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, żadnego z chuliganów już nie było. – Będziemy współpracować z organizatorem w celu ustalenia ewentualnych sprawców – dodaje policjantka.

Niestety, na stadionie nie ma monitoringu.

Trenerzy i rodzice zawodników Polonii są w szoku.

– Chłopcy pierwszy raz doświadczyli takiej sytuacji. Dwóch z nich się popłakało, reszta była wystraszona – przyznaje Bartłomiej Gołaszewski, trener młodych polonistów.

– To jakaś paranoja. Nie mieści mi się to w głowie – mówi Zbigniew Gołębiewski, dyrektor UWKS Legia Bemowo, który na meczu nie był.

Ale przyznaje, że choć na terenie klubu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, to nie ma nikogo, kto mógłby go egzekwować. Podczas meczów dzieci nie ma też obowiązku wynajęcia ochrony. Czy po niedzielnym incydencie zmienią się zasady organizowania rozgrywek Legii Bemowo? – Nie wiem, trudno mi na gorąco podejmować decyzje. Na pewno zrobimy wszystko, by do takich sytuacji nie dochodziło w przyszłości – dodaje Gołębiewski.

Na meczu nie było także Wojciecha Wiśniewskiego ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. – Wiem, że rodzice próbowali zorganizować doping, a jak to się skończyło, wszyscy widzimy. W ten sposób robi się krzywdę dzieciom z jednej i drugiej drużyny – ocenia Wiśniewski.

To samo stowarzyszenie wraz z grupą fanów Legii UZaLeżnieni prowadzi akcję nazwaną „Zaszczep dziecku fanatyzm" polegającą na rozdawaniu pod szkołami vlepek i planów lekcji z logo klubu.

– To słowo ma różne odcienie. Chcemy propagować pozytywny fanatyzm. Bo jak inaczej można nazwać kogoś, kto ogląda każdy mecz swojej drużyny, kiedy większość ligowych spotkań jest na tak marnym poziomie, że normalny człowiek by dawno machnął na to ręką? – broni się Wiśniewski.

Trampkarze z ochroną?

Tymczasem Mazowiecki Związek Piłki Nożnej alarmuje, że na meczach dzieci coraz częściej zakłócany jest porządek.

– Ostatnia ligowa kolejka upłynęła bez ani jednego incydentu. Stadiony są monitorowane, na meczach obecna jest policja. Zamiast tego kibole wspierani przez rodziców zaczynają wyżywać się na meczach dzieci i młodzieży. Wczorajsze zdarzenia to potwierdzają – mówi Mirosław Starczewski, wiceprezes ds. bezpieczeństwa MZPN. I wylicza. Rok temu na Agrykoli bójka rodziców. W tym roku wezwana policja na mecz w Ciechanowie, gdzie rodzice wyzywali sędziów. Dwa tygodnie temu na Ursynowie znów bójka rodziców. – Jestem przerażony. To zjawisko zaczyna być coraz szersze – przyznaje działacz.

Jeszcze nie wiadomo, jakie sankcje spotkają organizatora meczu. Sprawą zajmą się działacze. Na walkowerze się nie skończy (mecz został przerwany przy wyniku 7:5 dla Legii).

Działacze MZPN przyznają, że na razie nie mają pomysłu, jak przeciwdziałać takim zdarzeniom. – Mecze dzieci powinny być piknikami, świętem sportu, zdrowej rywalizacji. Jeśli dojdzie do tego, że na spotkania trampkarzy będzie trzeba załatwiać ochronę i stawiać kordony policji, to coś jest nie tak – oburza się Starczewski.

http://www.zw.com.pl/artykul/2,635108_Kibole-dymia-dzieciom.html

 

Czyżby i tym razem była to propaganda podłych pismaków? Jeżeli nie to... Ludzie straszenie dzieci jest ŻAŁOSNE. Róbcie sobie Jihady czy wesołe akcje, ale dzieci nie ruszajcie. Czy to też podpada pod honorowe zachowanie? Wstyd.

Odnośnik do komentarza

Gdzie wrzucam wszystkich do jednego wora? Gdzie? Dla mnie też wszystkie dziwne akcji robi jedna grupa zwana bandą debili. Wątpię, żebyś ty czy Millo krzyczał bluzgi pod adresem dzieci, ale są i tacy ludzie.

Ciągle wspominam o honorze, bo dla mnie zbitka słów "kibic" i "honor" jest absurdalna. Wiem Heniu, że będziesz teraz bronił wszystkich kibiców Legii, ale przyznaj, że są wśród was zwyczajni debile. Na Polonii też trafiaja się idioci, ale jest ich stosunkowo mało. Tak, tak, także dlatego, że Polonia ma 5 kibiców.

 

Edyta. Mam pytanie: po kiego grzyba przenościć konflikty między dorosłymi na dzieci?

Odnośnik do komentarza

Nie, lepiej żeby siały zamiast tego nienawiść, rasizm i ksenofobię. Skoro nie zależy na zmianie wizerunku kibiców, to nie bulwersuj się, ża mają opinię gorszą niż cygańscy żebracy.

 

Vami, powołujesz się na organizację, która stworzyła gigantyczną "Brunatną Księgę", w której m.in. oskarżyła Andrzeja Leppera o nazizm, gdyż ten... wykorzystał w reklamie przedwyborczej osobę Wojciecha Fortuny bez uzyskania od medalisty olimpijskiego stosownej zgody!!! Muszę Ciebie zmartwić - wg Nigdy Więcej także Ty jesteś nazistą. Na cenzurowane trafił bowiem działacz antyaborcyjny Mariusz Dzierżawski. Zresztą kilka dni temu jakiś aktywista z NW ryczał do telewizora, że Jihad Legia to hasło antysemickie i rasistowskie. Dla tych samych ludzi gówniarze w koszulkach z Che Guevarą to "alternatywnie ubrana młodzież", którą nie wiedzieć czemu faszyści zaczepiają na ulicach ;-)

 

Ja rozumiem, że można walczyć z rasizmem, ale po co od razu powoływać się na doszczętnie skompromitowane organizacje?

 

Edytka pragnie dodać, że w świecie kibiców antyrasizm zwykle łączy się z radykalną lewicowścią, za którą chyba Vami nie przepada...

Odnośnik do komentarza

To jest akcja nie NW tylko FARE, NW jest tylko "ambasadorem" na Polskę. I tak - wiem, że NW ma sporo za uszami (m.in. zakazanie flagi Konfedracji na trybunach jako symbolu rasistowskiego - rzecz tylko możliwa dla kompletnego dyletanta w sprawach amerykańskiej kultury), ale mając do wyboru tych co bronią Starucha i - jak to nazwałeś - "radykalnych lewicowców" - wybieram tych drugich.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję pomyślunku na nazwę autobusu, jeśli miała być wyśmiewająca Donka, to sorry, ale ja raczej boleje nad poziomem umysłowym tym co ją wymyślili ergo również nad poziomem tych którzy pisali tą "ustawę". Jakoś żarty na poziomie przedszkolaków do mnie nie trafiają, a kojarzy mi się to właśnie z pisaniem przez zerówkowicza na tablicy "Ania jest gupia".

Odnośnik do komentarza
To jest akcja nie NW tylko FARE, NW jest tylko "ambasadorem" na Polskę. I tak - wiem, że NW ma sporo za uszami (m.in. zakazanie flagi Konfedracji na trybunach jako symbolu rasistowskiego - rzecz tylko możliwa dla kompletnego dyletanta w sprawach amerykańskiej kultury),

Skoro NW jest ambasadorem na Polskę, to właśnie ta organizacja będzie decydować o obliczu walki z rasizmem na stadionach. Zresztą samo FARE jest bardzo podobne do NW. Wejdź na ich główna stronę: Fields of work: racism in football, homophobia in football, exclusion of minorities. A do tego Many Eastern European states have witnessed a rise in racism, anti-semitism and far-right political activities over the past two decades. Brzmi znajomo? Z jednej strony mamy do czynienia z walką przeciw "skrajnej prawicy", a z drugiej istnieje ciche przyzwolenie na skrajną lewicę, a przynajmniej brak jakichkolwiek działań zmierzających do wykluczenia jej ze stadionów. Jednym słowem - Nigdy Więcej na skalę europejską.

 

ale mając do wyboru tych co bronią Starucha i - jak to nazwałeś - "radykalnych lewicowców" - wybieram tych drugich.

Zatem wolisz ludzi, którzy nawołują do zniszczenia naszej cywilizacji od tych, którzy bronią faceta pobitego w areszcie po tym, jak miał ukraść klapki? Wyborne!

Odnośnik do komentarza

 

http://www.nigdywiec...d=598&Itemid=13

 

Znakomita szansa, by zmienic wizerunek kibica. Oczywiscie watpie, by jakiekolwiek stowarzyszenie podjelo temat.

Na szczęście stowarzyszenia kibiców nie są tak tępe żeby jeść z ręki tej organizacji. Kto jest u władzy w Polsce widać po nagonce na "Jihad Legia" gdzie po drugiej stronie stadionu powiewały sierpy i młoty. Jak widać to, że żydokomuna mordowała w Polsce Polaków to temat nieistniejący. Wpierw rozliczmy morderców i zdrajców z czasów okupacji sowieckiej a dopiero później zajmijmy się tematami zastępczymi.

Pojęcie żydokomuny było antysemickim zwrotem niemieckiej propagandy, więc oczekuję reakcji moderatora, ponieważ głoszenie tego typu haseł podlega pod Art. 256 i Art. 257 kodeksu karnego.

Odnośnik do komentarza

 

http://www.nigdywiec...d=598&Itemid=13

 

Znakomita szansa, by zmienic wizerunek kibica. Oczywiscie watpie, by jakiekolwiek stowarzyszenie podjelo temat.

Na szczęście stowarzyszenia kibiców nie są tak tępe żeby jeść z ręki tej organizacji. Kto jest u władzy w Polsce widać po nagonce na "Jihad Legia" gdzie po drugiej stronie stadionu powiewały sierpy i młoty. Jak widać to, że żydokomuna mordowała w Polsce Polaków to temat nieistniejący. Wpierw rozliczmy morderców i zdrajców z czasów okupacji sowieckiej a dopiero później zajmijmy się tematami zastępczymi.

Pojęcie żydokomuny było antysemickim zwrotem niemieckiej propagandy, więc oczekuję reakcji moderatora, ponieważ głoszenie tego typu haseł podlega pod Art. 256 i Art. 257 kodeksu karnego.

 

Żydokomuna jest normalnym pojęciem historycznym używanym także w publicystyce. Sam pamiętam materiał o żydokomunie na antenie TVN24.

Odnośnik do komentarza

Co do Toskobusu:

1) wie ktos, kto placi za paliwo, logistyke, ulotki etc.? Zrzutka stowarzyszen, OZSK, kasa "na oprawy" czy jakies partyjne/stowarzyszeniowe pieniadze? Pelna jawnosc w tego typu akcjach to podstawa i dowod na szczerosc intencji.

2) niech mi ktos powie, ze nie jest to dzialalnosc polityczna "apolitycznych" kibicow - w tygodniu przed wyborami (zbieranie podpisow to marna wymowka - licznik na stronie akcji podpowiada, ze maja na to jeszcze 35 dni), hasla antyrzadowe etc. Widac desperacka probe nazbierania podpisow pod tragikomicznym projektem ustawy (juz go tu recenzowalem) metoda podtykania pod nos papieru tym, ktorym nie po drodze z PO. Celnie spostrzegli, ze wiecej jest hejterow PO niz popierajacych ruch kibicowski oraz ze wiecej ugra sie na emocjach przedwyborczych niz na merytorycznej dyskusji o projekcie ustawy - punkt dla nich, ale matematyka wskazuje, ze jest juz za pozno.

Odnośnik do komentarza

Pojęcie żydokomuny było antysemickim zwrotem niemieckiej propagandy, więc oczekuję reakcji moderatora, ponieważ głoszenie tego typu haseł podlega pod Art. 256 i Art. 257 kodeksu karnego.

Moderatorzy nie sa od wymierzania kar ustanowionych w kk. Skoncz z tymi bzdurnymi prowokacjami.

 

Gdzie wrzucam wszystkich do jednego wora? Gdzie?

No wrzuciles wszystkich kibicow Legii do jednego wora z tymi debilami, ktorzy zrobili zadyme na meczu dzieciakow piszac robcie sobie.

 

Ja ich bronic nie bede - takie akcje to kretynizm, skrajny.

Odnośnik do komentarza

Pojęcie żydokomuny było antysemickim zwrotem niemieckiej propagandy, więc oczekuję reakcji moderatora, ponieważ głoszenie tego typu haseł podlega pod Art. 256 i Art. 257 kodeksu karnego.

Moderatorzy nie sa od wymierzania kar ustanowionych w kk. Skoncz z tymi bzdurnymi prowokacjami.

Ale są od moderowania dyskusji na forum. Jednak skoro ModTeam nie ma jaj i woli się kumplować z zaczadzonymi antysemityzmem głosicielami opowieści o tym, że żydokomuniści zabijali Polaków, to wypada tylko pogratulować przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
To jest akcja nie NW tylko FARE, NW jest tylko "ambasadorem" na Polskę. I tak - wiem, że NW ma sporo za uszami (m.in. zakazanie flagi Konfedracji na trybunach jako symbolu rasistowskiego - rzecz tylko możliwa dla kompletnego dyletanta w sprawach amerykańskiej kultury),

Skoro NW jest ambasadorem na Polskę, to właśnie ta organizacja będzie decydować o obliczu walki z rasizmem na stadionach. Zresztą samo FARE jest bardzo podobne do NW. Wejdź na ich główna stronę: Fields of work: racism in football, homophobia in football, exclusion of minorities. A do tego Many Eastern European states have witnessed a rise in racism, anti-semitism and far-right political activities over the past two decades. Brzmi znajomo? Z jednej strony mamy do czynienia z walką przeciw "skrajnej prawicy", a z drugiej istnieje ciche przyzwolenie na skrajną lewicę, a przynajmniej brak jakichkolwiek działań zmierzających do wykluczenia jej ze stadionów. Jednym słowem - Nigdy Więcej na skalę europejską.

 

ale mając do wyboru tych co bronią Starucha i - jak to nazwałeś - "radykalnych lewicowców" - wybieram tych drugich.

Zatem wolisz ludzi, którzy nawołują do zniszczenia naszej cywilizacji od tych, którzy bronią faceta pobitego w areszcie po tym, jak miał ukraść klapki? Wyborne!

 

Bronię pokoju i tolerancji względem inności drugiej osoby (seksualnej, rasowej, narodowej), a sprzeciwiam się nienawiści do drugiej, bo ta ma szalik innego koloru.

Odnośnik do komentarza

To ja poproszę o zdefiniowanie co to jest ta żydokomuna i linki do programów gdzie mówi się o żydokomunie używając tego terminu. Występuje chyba w publicystyce polonica.net albo Radia Maryja.

 

Pucek ma rację. W publicystyce Zbigniewa Rolińskiego istnieje pojęcie np. "syjonistyczno-klerykalne elity polityczne".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...