Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To ja poproszę o zdefiniowanie co to jest ta żydokomuna i linki do programów gdzie mówi się o żydokomunie używając tego terminu. Występuje chyba w publicystyce polonica.net albo Radia Maryja.

 

Definicję znajdziesz choćby na wikipedii. Linka do programu Ci nie dam, wkleję za to pierwsze zdania ze wspomnianego przeze mnie materiału:

 

"off:

profesor Pawel Spiewak konczy wlasnie ksiazke o zydokomunie, czyli - jak sam definiuje to zjawisko - stereotypie wyrazajacym sie w nastepujacej tezie: 100|00:15PS: komunizm, czyli zniszczenie, czyli taka cywilizacja antychrzescijanska, antyeuropejska, jest stworzony i potem wprowadzony w zycie przy pomocy Zydow, ze to zydzi o tym decyduja..."

Odnośnik do komentarza

Zarówno Śpiewak jak i wikipedia mówią o żydokomunie jako haśle antysemickim. http://pl.wikipedia....%C5%BBydokomuna

 

 

Nawet jeśli nie jest to termin wymyślony przez nazistów, to użycie go w kontekście takim jak tutaj to nienawiść na tle narodowościowym. Można tu tak?

 

Żeby nie było nie na temat odniosę się do słów o najsłynniejszym polskim kibicu.

 

 

 

Zatem wolisz ludzi, którzy nawołują do zniszczenia naszej cywilizacji od tych, którzy bronią faceta pobitego w areszcie po tym, jak miał ukraść klapki? Wyborne!

 

Według policji Piotr S. wraz z dwoma nieznanymi mężczyznami pobił kibica konkurencyjnej, warszawskiej Polonii. "Staruch" kopał leżącego mężczyznę, po czym zabrał mu torbę z ubraniami i osobistymi przedmiotami.

 

Czy jak okradną Ci dom to oskarżysz złodziei o zniszczenie zamka. Kradzież z pobiciem to powazne przestępstwo. Jeśli wolisz przestępców od ludzi walczących z rasizmem to ja też chcę zniszczenia twojej cywilizacji.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że ci Żydzi wcale nie uważali się za Żydów tylko za komunistów. I nie dokonywali zbrodni w imię religii czy narodowosci żydowskiej. Tymczasem określenie żydokomuna, to zgodnie z definicją Śpiewaka obarczanie Żydów główną odpowiedzialnością za zbrodnie komunistyczne. A gdzie Polacy, Gruzini, Łotysze czy Rosjanie?

Odnośnik do komentarza

Pojęcie żydokomuny było antysemickim zwrotem niemieckiej propagandy, więc oczekuję reakcji moderatora, ponieważ głoszenie tego typu haseł podlega pod Art. 256 i Art. 257 kodeksu karnego.

Moderatorzy nie sa od wymierzania kar ustanowionych w kk. Skoncz z tymi bzdurnymi prowokacjami.

Ale są od moderowania dyskusji na forum. Jednak skoro ModTeam nie ma jaj i woli się kumplować z zaczadzonymi antysemityzmem głosicielami opowieści o tym, że żydokomuniści zabijali Polaków, to wypada tylko pogratulować przyjaciół.

Kazdy tu wyraza swoje zdanie, wiec przestan insynuowac, ze cokolwiek co napisza tu uzytkownicy, a nie zostanie wymoderowane jest opinia MT. Mamy wolnosc slowa - nie widze tu niczego co by razilo tak bardzo zeby to trzeba bylo usuwac. Jesli Ci sie cos nie podoba to masz odpowiednie instytucje panstwowe - im to zglos.

 

Dla mnie zydokomuna jest pojeciem szerszym niz Twoja definicja - nie widze wiec powodu zeby ja uznawac za jedyna sluszna.

Odnośnik do komentarza
Pojęcie żydokomuny było antysemickim zwrotem niemieckiej propagandy, więc oczekuję reakcji moderatora, ponieważ głoszenie tego typu haseł podlega pod Art. 256 i Art. 257 kodeksu karnego.

Akurat to polski termin, stosowany przez naszą propagandę czasach wojny polsko-bolszewickiej. Choć zawierał w sobie sporo prawdy, to jednak był krzywdzący dla wielu osób, które z komunizmem nie miały nic wspólnego, dlatego ja osobiście się od niego odżegnuję.

 

Według policji Piotr S. wraz z dwoma nieznanymi mężczyznami pobił kibica konkurencyjnej, warszawskiej Polonii. "Staruch" kopał leżącego mężczyznę, po czym zabrał mu torbę z ubraniami i osobistymi przedmiotami. Czy jak okradną Ci dom to oskarżysz złodziei o zniszczenie zamka. Kradzież z pobiciem to powazne przestępstwo. Jeśli wolisz przestępców od ludzi walczących z rasizmem to ja też chcę zniszczenia twojej cywilizacji.

Na razie nikt mu tego nie udowodnił. Zresztą dziwi mnie trochę, że herszt kibiców musi komuś rabować przedmioty o tak drobnej wartości, a trudno się spodziewać, by klapki były w barwach Polonii. Ponadto akty piłkarskiego chuligaństwa to jednak w dalszym ciągu drobna przestępczość, rzecz jasna za wyjątkiem mordów i ciężkich pobić. Na pewno nie ma co tego porównywać do planowania rewolucji proletariackiej. Bo tak jak juz pisałem Vamiemu - na Zachodzie kibice o lewicowej orientacji politycznej praktycznie zawsze łączą antyrasizm z komunizmem, przez co trudno ich uznać za lepszych od Starucha i jego obrońców.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zydokomuna jest pojeciem szerszym niz Twoja definicja - nie widze wiec powodu zeby ja uznawac za jedyna sluszna.

a dla mnie sierp i młot ma szersze znaczenie niż tylko symbol komunizmu, ale większości kojarzy się jednoznacznie. daj spokój, żydokomuna to wybitnie rasistowskie sformułowanie, nie wiem jakim cudem chcesz jeszcze tego bronić.

Odnośnik do komentarza
Zresztą dziwi mnie trochę, że herszt kibiców musi komuś rabować przedmioty o tak drobnej wartości, a trudno się spodziewać, by klapki były w barwach Polonii

A mnie wcale. Herszt kibiców to nie jest jakas funkcja zaufania publicznego. Przecież to zwykły drech spod bloku jakich pełno w całej Polsce. Pewnie nie planował kradzieży, ale skoro już gościa pobił to sobie wziął fanta. Tak przypuszczam na podstawie doświadczeń z podobnymi osobnikami - tak jak SZU wychowała mnie ulica :)

Odnośnik do komentarza
Ponadto akty piłkarskiego chuligaństwa to jednak w dalszym ciągu drobna przestępczość, rzecz jasna za wyjątkiem mordów i ciężkich pobić.

 

nie no, drobna! Jest niczym dobry wujek Staln: "a przecież mógł zabić"! To nie jest drobna przestępczość. Dla mnie coś, co wywołuje niepokój w znacznej części społeczeństwa, jest terroryzmem, a nie drobną przestępczością. Ba, po moim osiedlu niektórzy do dziś boją się chodzić po nocy, bo parę lat temu lało się tu po mordach nawet za krzywe spojrzenie. Teraz jest spokój i cisza, a obawy w ludziach pozostały. Tak działa terroryzm.

 

 

Zresztą dziwi mnie trochę, że herszt kibiców musi komuś rabować przedmioty o tak drobnej wartości, a trudno się spodziewać, by klapki były w barwach Polonii

A mnie wcale. Herszt kibiców to nie jest jakas funkcja zaufania publicznego. Przecież to zwykły drech spod bloku jakich pełno w całej Polsce. Pewnie nie planował kradzieży, ale skoro już gościa pobił to sobie wziął fanta. Tak przypuszczam na podstawie doświadczeń z podobnymi osobnikami - tak jak SZU wychowała mnie ulica :)

 

no ba, dać w dziób i nie zabrać telefonu? nie ma opcji :keke:

Odnośnik do komentarza

a dla mnie sierp i młot ma szersze znaczenie niż tylko symbol komunizmu, ale większości kojarzy się jednoznacznie. daj spokój, żydokomuna to wybitnie rasistowskie sformułowanie, nie wiem jakim cudem chcesz jeszcze tego bronić.

Pucek, Szczurek nic tylko pogratulować Wam znajomości historii Polski.

Nim kolejny raz wypuścicie taki bełkot z klawiatury to zadajcie sobie trud analizy składu rządu, ministrów, bezpieki z czasów sowietyzacji Polski. Chodź to może być bardzo trudne bo po Waszych postać widać, że jesteście zbyt leniwi na tak poważną lekturę.

Odnośnik do komentarza

To znaczy ja niedawno bardzo dokładnie wczytywałem się w książkę Andrzeja Szwarca, Pawła Wieczorkiewicza i Marka Urbańskiego pt. Kto rządził Polską? oraz o żydokomunę pytałem profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Historycznym, na którym studiowałem, ale być może to dla Ciebie nie są wystarczający specjaliści w tej dziedzinie albo jest też inna możliwość, że po prostu piszesz posty na CM Forum pod wpływem alkoholu albo jakichś środków odurzających. Weź sobie odwyk od antysemityzmu i spójrz na świat trzeźwym okiem.

Odnośnik do komentarza

a dla mnie sierp i młot ma szersze znaczenie niż tylko symbol komunizmu, ale większości kojarzy się jednoznacznie. daj spokój, żydokomuna to wybitnie rasistowskie sformułowanie, nie wiem jakim cudem chcesz jeszcze tego bronić.

Pucek, Szczurek nic tylko pogratulować Wam znajomości historii Polski.

Nim kolejny raz wypuścicie taki bełkot z klawiatury to zadajcie sobie trud analizy składu rządu, ministrów, bezpieki z czasów sowietyzacji Polski. Chodź to może być bardzo trudne bo po Waszych postać widać, że jesteście zbyt leniwi na tak poważną lekturę.

Ja sobie poczytałem źródła antysemickie i proszę: 447 osob w centrali resortu bezpieczenstwa publicznego, pelniacych funkcje kierownicze (od naczelnika wydzialu wzwyz), bylo 131 żydow. Daje to lacznie ponad 29% Zydow na stanowiskach kierowniczych w MBP!

 

Zakładając nawet karkołomna i niczym nieuzasadniona tezę, że te 29 % uważało sie za przedstawiceli religii lub narodu żydowskiego, to jednak 70 proc. stanowili nie-żydzi. To była raczej polokomuna.(to oczywiście żart bo komunisci nie poczuwali sie do przynalezności do jakiekolwiek narodu, wystarczy popatrzeć na postawe poilskich komunistów w 1920 roku). Dlatego obarczanie Żydów za zbrodnie komunistyczne to nic innego jak antysemityzm.

Odnośnik do komentarza

Ja postuluję, by zacząć naprawdę mocno zwalczać w tym temacie ten żydokoministyczny offtop. Jedna i druga strona mknie w stronę absurdu (z różnymi prędkościami). Tekst powyżej zawiera w sobie oczywiste nielogiczności (30% Żydów w kierownictwie MBP to gigantyczna nadreprezentacja Żydów w stosunku do ich liczby w Polsce), z drugiej strony sugerowanie związku między wprowadzaniem komunizmu w Polsce i narodowością żydowską jest bzdurą tysiąc razy większego kalibru (hint: ciekawe czemu Stalin zaczął eliminować Żydów ze swego otoczenia po II wojnie światowej, filosemityzm zapewne).

Odnośnik do komentarza

Pisał już o tym Wujek Przecinak, ale dzięki za przywrócenie dyskusji na, miejmy nadzieję właściwe, tory.

 

Niestety taka jest mentalność w Polsce jeśli chodzi o rozgrywki trampkarzy i dzieciaków - zazwyczaj to rodzice powodują stress i zadymy ("Jak kurwo sędziujesz! Chuju!" - a 9latek słucha i się uczy), a że kibole to kibole - nikogo nie powinno dziwić, że jak mają problem z robieniem wiochy na stadionie to udali się gdzieś, gdzie nikt na nich nie czekał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...