Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Laptopy w większości przypadków użytkuje się z małej odległości - zwykle na wyciągnięcie ręki. Przy tak małej odległości od matrycy ciężko jest ogarnąć coś takiego jak 17cali. Jeśli lapek ma być bardzo mobilny to najlepiej 10 kupować, do użytku domowego takiego, że tylko raz na jakiś czas z nim się wychodzi to 14 lub 15. Taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ... w zasadzie to się wymieniłem ze znajomym laptopami. Chciałem zobaczyć parametry mojego nowego urządzenia i po wejściu w system mam takie coś:

 

http://img801.imageshack.us/img801/3038/kompf.jpg

 

Natomiast w Evereście:

 

http://img261.imageshack.us/img261/3457/08232010212334.png

 

Chodzi mi o RAM, ile jest w końcu, 1 czy 2 gb? I co oznacza, że ram jest trial version?

 

No i pytanie - czy to słaba konfiguracja? FM 2010 przy kilku ligach pokazuje już 1 gwiazdkę.

Odnośnik do komentarza

Sam ostatnio zmieniłem lapka z 17' na coś mniejszego - Samsung R580. Intel Core i5 430M 2.27 GHz, 4GB Ram, GeForce GT 330M DDR3 (1024MB), bardzo dobre chłodzenie, cicha praca, żywotność baterii w trybie oszczędzania ~2,5h, przyjemna klawiatura. Cena maksymalnie 3000 PLN, na allegro widziałem już od 2700 PLN bodajże, sam nabyłem w sklepie za 2899 PLN.

Odnośnik do komentarza

co sądzicie o Dell Studio 1558

 

Procesor: Intel Core™ i7 1,6 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 500 GB

Model karty graficznej: Radeon HD5470

Cena: 3399

 

do tej pory miałem HP z którego byłem bardzo zadowolony, ale nadszedł czas na zmianę wysłużonego sprzętu, a ta oferta wydaje mi się dobra finansowo

Odnośnik do komentarza

co sądzicie o Dell Studio 1558

 

Procesor: IntelŸ Core™ i7 1,6 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 500 GB

Model karty graficznej: Radeon HD5470

Cena: 3399

 

do tej pory miałem HP z którego byłem bardzo zadowolony, ale nadszedł czas na zmianę wysłużonego sprzętu, a ta oferta wydaje mi się dobra finansowo

 

Tak jak pisał ktoś wcześniej, jeśli Dell to tylko z gwarancją NBD.

Ja sam mam bliźniaczy, słabszy i starszy model 1555. Ogólnie bardzo dobry sprzęt, ma wszystko co potrzeba, działa bez zarzutu więc nie musiałem korzystać z NBD ;). Jeśli chcesz go używać pod Linuksem to może być różnie (karta ATI) ale jeśli Windows Ci wystarcza to nie ma problemu. Troszkę się grzeje ale tak to już jest kiedy karta graficzna nie jest zintegrowana.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g550-t6600-3gb-320gb-gf210-win-xp-i1189338577.html

 

Lenovo G550 bez systemu (sam sobie Xp zainstaluję), cena 2050zł, jutro się po to wybieram do Wawy osobiście. Zamawiając przez sklep znajomego wyczekałem się tydzień czasu, żeby dzisiaj usłyszeć "niestety nie mają tego na magazynie".

Rodzina produktów 	G550
Procesor 	Intel Core 2 Duo T6600 (2.2 GHz, 2MB cache)
Chipset 	Intel 45 Express Chipset
Pamięć RAM 	3072 MB (SODIMM DDRAM3, 1033 MHz, maksymalnie 4GB)
Dysk twardy 	320 GB SATA 5400 obr.
Wbudowane napędy 	DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu 	15,6 LCD HD LED  Backlight Technology Glare (1366x768)
Karta graficzna 	NVIDIA GeForce G210M - pamięć własna 512MB
Urządzenie wskazujące 	Touchpad
Typ baterii 	Litowo-jonowa 6-komorowa
Karta muzyczna 	Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Karta sieciowa 	10/100/1000 Mbps
Wi-Fi 802.11b/g
Rodzaje wyjść / wejść 	1x Bluetooth
1x czytnik kart 5 w 1
1x ExpressCard/34
1x RJ-45 (LAN)
1x HDMI
1x VGA
1x wejście mikrofonowe
2x wyjście słuchawkowe/głośnikowe
3x USB 2.0
Zainstalowany system operacyjny 	MS Windows XP Professional SP2 PL
Dołączone oprogramowanie 	Sterowniki do systemu Windows XP
Wymiary 	381 x 245 x 26,5 (przód)/36,2 (tył) mm
Waga 	Od 2.69 kg
Dodatkowe informacje 	Gwarancja door to door 24 miesiące - (bez wychodzenia z domu!)
Wbudowana kamera 0,3 MP
Wbudowany głośnik
Wbudowany mikrofon
Zasilacz w komplecie

 

Jakieś sugestie co do tego modelu?

 

W tym przedziale cenowym mają jeszcze to -> http://allegro.pl/laptop-dell-vostro-1015-t6570-3gb-500gb-win-xp-3l-i1194740852.html

 

Della nigdy nie używałem, z Lenovo miałem już styczność, solidna firma.

Odnośnik do komentarza

Które procesory są lepsze w laptopach? AMD czy Intel? Chodzi mi w głównej mierze o to, który laptop (z jakim procesorem) dłużej może pracować na samej baterii.

Poszukuje obecnie laptopa w okolicy 2000zł (+- 200zł), który będzie mógł popracować przez kolejne 4-5lat. Gier na nim za bardzo nie będzie się odpalać, ale czsasem może to się przydarzyć. Głównie będzie wykorzystywany do pracy, nauki, oglądania czasem filmów i włączenia jakiejś muzyki... gry są na dalszym planie. Wymagania to: dysk przynajmniej 320gb, dedykowana grafika, 3gb ramu, matryca 14-15,6cali.

 

Na chwile obecną i na szybko znalazłem takie 4 możliwości:

1. TOSHIBA Satellite C650D-109

2. DELL INSPIRON M501R

3. LENOVO G550

4. Asus K50IE-SX159

 

Najmniej przekonany jestem do Asusa bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia, jednak może ktoś z Was na nich już pracował i sobie chwali. Toshiba i Dell to już wyrobione marki, którym ufam, ale moja ocena jest oparta na ich sprzętach sprzed iluś lat. Czy ich jakość nadal jest wysoka? Tośka i Dell nie mają HDMI co w obecnych czasach jest już dosyć dużym minusem. Szczególnie gdy to ma być laptop do pracy i będzie często podłączany do rzutników, zew. monitorów, telewizorów i dlatego każde złącze umożliwiające to jest mile widziane.

 

Każda opinia będzie pomocna dlatego liczę na jakąś waszą uwagę. Może Wy zaproponujecie jakiś inny model.

Odnośnik do komentarza

Od siebie mogę podpowiedzieć, że jeśli chodzi o Asusa, to u mojego kuzyna po dosyć krótkim, ale intensywnym czasie uzytkowania(około 9-10 miesięcy) bateria poszła do piachu i tylko przy podłączeniu do prądu da się odpalić jego lapka. Aczkolwiek jeśli chodzi o sprawność działania, to wszystko śmigało jak ta lala. Osobiście ode mnie taki neutral jeśli chodzi o Asusa.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

moja kuzynka, po tym jak ostatecznie zepsuł jej się komputer stacjonarny, potrzebuje nowego komputera, tym razem laptopa. Zależy jej na jak najniższej cenie. Ma on służyć do przeglądania internetu, posłuchania sobie mp3, czy też czasem obejrzenia filmu; słowem nie ma żadnych wymagań co do konfiguracji prócz obecności napędu optycznego. Komputer ma być nowy, ale nie z ekspozycji sklepowej.

 

Znalazłem takiego Asusa K50c (swoją drogą na oficjalnej stronie tego sklepu ten sam model kosztuje 50 zł więcej - link),

 

trochę tańszego Acera..

 

..i na tym by się skończyło. Da się znaleźć coś lepszego za podobną cenę, albo podobnego za niższą?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...