Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Krótka piłka Panowie, finanse to maks 1,5k i w tym przedziale poszukuję lapka do AutoCada typowo, czyli... procek w miarę sprawny, z 4gb ram, sprzęt pod W7. Znajdzie się coś sensownego? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

No też przejrzałem na oczy szukając na allegro. Są jedynie używki w tej cenie i to tylko z 2gb. Trudno. Jak się nie ma co się lubi...

 

http://allegro.pl/item1103896498_laptop_asus_k50c_c220_2gb_250gb_15_6_led_bonusy.html

 

tyle, że to jest Celeron 1,2gb, do Cada w zupełności wystarczy gdyż w poprzedniej pracy miałem Celerona 700mhz bodaj (albo coś zbliżone), 512 ram i śmigało wsjo.

 

Jakieś opinie odnośnie tego Asusa? Rozglądać się za czymś takim (nowym) czy raczej poszukać używki czegoś lepszego (tutaj bym prosił o sugestie jakieś czego unikać)?

Odnośnik do komentarza

U mnie emocje się skończyły :) Kupiłem dwa dni temu DELLa Studio 1558 w okazyjnej cenie.

 

Sprzęt jest super, ale mam awarię zasilacza. Raz działa, raz nie - macie jakieś pomysły co może to powodować? Nic niesamowitego oprócz skoku temperatury w mieszkaniu się nie stało, nie ma też żadnej zasady w długości działania - raz pociągnął 2 minuty, raz godzinę, po czym przez pół dnia nie reagował na podłączenie pod gniazdko. Problem jest ewidentnie z zasilaczem, nie z komputerem.

 

Drugie pytanie - z Dellem będę kontaktował się najwcześniej w sobotę, przy reklamacji zasilacza zabiorą mi cały komputer czy tylko zasilacz (gwarancja door to door, przyjedzie kurier)?

Odnośnik do komentarza

Taki problem z nowym lapkiem Toshiba A500-1H1, oryginalny system W7, oryginalny Kaspersky.

Codziennie rano ok 8.20 się sam włącza. Wirusa raczej nie ma -skanowałem + od 1 dnia tak ma. W biosie szukałem jakiś opcji auto power/clock power ale nic nie znalazłem.

Wie ktoś czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W przeciągu 2 najbliższych (już niecałych) miesięcy czeka mnie zakup laptopa. Na dzień dzisiejszy najbardziej interesuje mnie TEN model. Tylko no właśnie, cena trochę za wysoka bo chciałbym się zmieścić do 3k. Sony jednak kupuje mnie na dzień dzisiejszy świetnym designem i z tego co wyczytałem jest to dopracowany sprzęt, porządnie wykonany, nie grzeje się i bardzo przyjemny w codziennym korzystaniu. Jednak kto powiedział, że tak nie będzie z innymi.

 

Tak jak już pisałem cena jaka mnie interesuje to do 3k, powyżej raczej na pewno brałbym tego Sony. Laptop na pewno nie będzie służył do gier, ewentualnie FM jak mnie w końcu najdzie ochota tak więc 4GB RAMu to podstawa, grafika naprawdę mało ważna. Co jeszcze ważne aby był po pierwsze cichy i ustrojstwo pod żadnym pozorem nie miało skłonności do grzania się. Jeśli chodzi o rozmiar to na dzień dzisiejszy najbardziej interesują mnie 14". Tak więc myślę, że przy tej wielkości i dostępnych środkach można dostać już coś naprawdę wygodnego i komfortowego.

Odnośnik do komentarza

Zapytam, bo co mi szkodzi?

 

Ile musiałbym wyłożyć za laptopa, który służył by mi przede wszystkim do FMa (zależy mi na płynności), internetu, ewentualnie do obejrzenia jakiegoś filmu? Jeśli poda mi ktoś jakieś konkretne modele, i przedział cenowy, to na co mam zwracać uwagę? Jestem ciekaw, ile musiałbym zapłacić za taki sprzęt.

 

A co mi tam - dopiszę jeszcze:

 

Laptop miałby raczej być w miejscu, dość sporadycznie byłby przenoszony/przewożony. Raczej cały czas miałby dostęp do zasilania. Żadne gry nie będą odpalana (poza wspomnianym FM), więc grafika w ogóle mi nie potrzebna. Jasne, świetnie by było, żeby był cichy, ładny, miał wygodną klawiaturę i inne cuda, ale zdaję sobie sprawę, że to wszystko kosztuje, a mi jednak zależy, żeby wyszło 'jak najtaniej'.

Odnośnik do komentarza

Ja będe wybierał we wrześniu. Szukam do 3 tys, na co patrze to przede wszystkim 4gb ramu, 500gb dysk grafa minium 1gb, obecnie najlepszy z tego co cztałem jest radeon 5650 montowany w wielu modelach. Do tego pewnie skuszę się na Intela i5 z turboboostem. Packerdbellwypuścił 17" za 2999zl do obejrzenia w Vobis.

Odnośnik do komentarza

Laptop 17" ma tyle sensu co porsche z silnikiem z duzego fiata...

 

Dokładnie.

 

Jeżeli ktoś chce koniecznie mieć lapka i zwraca uwagę na cale, to niech po prostu dorzuci kilka stówek i dokupi do niego monitor wtedy zamiast 17 cali będzie mieć ponad 20, a i laptop wygodniejszy w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu kupiłem sobie laptopa, Samsung R620 z Windowsem 7. Oczywiście po pierwszym uruchomieniu za pomocą Samsung Recovery Solution zrobiłem kopie zapasową systemu na płycie DVD i dysku twardym. Wczoraj, jakimś cudem, mój młodszy kuzyn pod moją nieobecność, usunął Windowsa, sformatował dysk, nie mam pojęcia co zrobił. System oczywiście nie startuje, a ten cały Samsung Recovery Solution nie działa. Nie widzi Recovery Disc'a, nie widzi tej całej kopii zapasowej na dysku. Ktoś mi może podpowiedzieć co ja mam w tej sytuacji zrobić? Jak odzyskać system?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...