Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

OK, sytuacje mi sie wyklarowala - dostalem dofinansowanie na lapka - 3000 :D

Musze dolozyc ze swoich około 500 zl.

Wiec co polecacie w okolicach 3500-4000?

Cos na LEDach juz znajde? Takie, zeby mi FM2k10 a moze i 11 ( ;) ) fajnie śmigał

Droższy:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/87275/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_N61VN-JX038V.html

 

Tańszy:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/87274/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_N61VG-JX025V.html

 

Droższy ma RAM DDR3 i grafike tez na DDR3

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o firmę, to moja siostra ma laptopa Acera. Stosunkowo niedrogi, jak na rzeczy, które ma wpakowane do środka, bez większych problemów (tylko z WiFi był drobny kłopot). Nie zawiesza się, chociaż postawiona jest na nim Vista, ale też nie ma zapchanego rejestru :-)

Odnośnik do komentarza

Ja z Acerem miałem nieciekawe doświadczenia. Po zakupie, w ciągu 3 miesięcy był odesłany na gwarancję - 3 razy. Za pierwszym razem przegrzewał się, efekt? wymiana płyty głównej. Drugi raz to samo, następna wymiana. Za trzecim razem z kolei w ogóle nie chciał się włączyć. Po tych trzech naprawach niby działał, ale po 6 miesiącach padła bateria i działa tylko i wyłącznie na zasilaczu.

Odnośnik do komentarza

mama i siostra mają Acery - generalnie sprawują się dobrze, ale często są problemy z kartą sieciową, zasięgiem i siłą sygnału sieci wi-fi. ciężko wygooglać pozytwne opinie o kilku modelach kart montowanych w Acerach. głośniki pierdzą i trzeszczą w zasadzie bez względu na cenę danego modelu. usb nie zawsze są rozmieszczone w najbardziej rozsądny i wygodny dla użytkownika sposób. poza tym raczej bezproblemowo - rozsądna cena, choć nie są pozbawione wad.

Odnośnik do komentarza

Asus

 

Ma ktoś do czynienia z tym laptopem. Jestem zainteresowany kupnem. Laptop ma służyć do pracy ale programy nie są jakieś wymagające i mój stary spokojnie daje radę. Do gier. I chciałbym z 2 latka na nim pograć i to w nowsze tytuły. Nie na full detalach oczywiście. Ale czy jest na to szansa na tym laptopie. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Firme, modele z serii, cokolwiek co by mi pomoglo wyrobic opinie.

mialem jeden prywatny drugi sluzbowy, prywatny dwa razy byl na gwarancji w serwisie, miesiac po gwarancji padla plyta glowna

 

sluzbowy padl pol roku po koncu gwarancji... ale podczas jej trwania wszystko bylo jak najbardziej wporzadku...

 

jak chcesz kupic laptopa raczej decyduj sie na cos z firm: DELL albo Lenovo, ew. HP

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze dwa laptopy Lenovo. Oba w tej samej cenie. Nie wiem czy lepiej wybrać tego z 3 GB ale lepszym procesorem T6500 (2.1 GHz. 2MB cache) i chyba kartą graficzną NVIDIA GeForce 9600M GS (DirectX10, SM 4.0, PureVideo). Czy lepiej tego z 4 GB ramu, procesor T4200 (2.0GHz, 1MB cache), karta NVIDIA GeForce GT130M (DirectX10, SM 4.0, PureVideo.

 

1

 

2

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja z Acerem miałem nieciekawe doświadczenia. Po zakupie, w ciągu 3 miesięcy był odesłany na gwarancję - 3 razy. Za pierwszym razem przegrzewał się, efekt? wymiana płyty głównej. Drugi raz to samo, następna wymiana. Za trzecim razem z kolei w ogóle nie chciał się włączyć. Po tych trzech naprawach niby działał, ale po 6 miesiącach padła bateria i działa tylko i wyłącznie na zasilaczu.

 

Znaczy po pierwsze kupiłeś model ze zjebaną płytą główną, a po drugie baterie nie padają same po 6ciu miesiącach, tylko w skutek ch****ego użytkowania. Mam w domu dwa laptopy, jeden mam w pracy i najszybciej baterie padały po 2-3 latach i to w Asusach, które mają jedne z najsłabszych baterii.

 

 

Asus

 

Ma ktoś do czynienia z tym laptopem. Jestem zainteresowany kupnem. Laptop ma służyć do pracy ale programy nie są jakieś wymagające i mój stary spokojnie daje radę. Do gier. I chciałbym z 2 latka na nim pograć i to w nowsze tytuły. Nie na full detalach oczywiście. Ale czy jest na to szansa na tym laptopie. 

 

Mam prywatnego i służbowego. W zasadzie oprócz relatywnie słabej wydajności, jeśli chodzi o wydajność grafiki i baterie, które padały po 2-3 latach (w drugim po 4 latach) to jestem z nich zadowolony. Zresztą z jednego teraz piszę i wsio gitara.

 

Co do baterii, to zniszczył mnie Dell, którego sprowadziłem swego czasu z Niemiec. Lap miał wtedy 3 lata, bateria padła dopiero w zasadzie po kolejnych 4 latach. Teraz odpala się jeszcze, ale system już nie pociągnie.

 

Ogólnie z Della jestem bardzo zadowolony, mój szwagier, który zamienił Vaio na Della jest z tego drugiego bardzo zadowolony. :-)

 

@pescar - ja bym wziął mniej ramu, a lepsze ine parametry. Dokupienie ramu do laptopa jest mniejszym kosztem, niż wymiana grafiki :-)

Odnośnik do komentarza

A da radę w ogóle wymienić ram na większy w laptopie? Widziałem laptopy gdzie było napisane, że można rozszerzyć ram do 8 gb ale w tych co podawałem nic o tym nie piszą. 

czyli nie da sie rozszerzyc do wiekszej wartosci skoro o tym nie wspominaja, ew. update biosu moze tutaj cos poprawic, choc nie musi trzeba bylo by poczytac w dokumentacji technicznej na stronie producenta

Odnośnik do komentarza

A da radę w ogóle wymienić ram na większy w laptopie? Widziałem laptopy gdzie było napisane, że można rozszerzyć ram do 8 gb ale w tych co podawałem nic o tym nie piszą.

 

Dlaczego nie? Jak najbardziej się da, pod warunkiem, że aktualna ilość nie osiągnęła obsługiwanego maksimum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...