Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

A o Windowsie na ARMach, póki co można tylko pomarzyć ;) Zastanawia mnie, czy to MS tak naprawdę powoduje, że dłużej będziemy czekać na tą generację. Wiadomo, że rewolucja, a oni nie mogą sobie pozwolić, żeby ich system na takiej platformie nie działał, pewnie portowanie już trwa w MS labs. Z drugiej strony firmy też się specjalnie nie śpieszą z wydawaniem sprzętu tylko pod UNIXy.

Odnośnik do komentarza

Jest coś w małych gabarytach z Blu-Ray'em i nie kosztującym 1000000000000 zł jak to w przypadku Sony? Małe, mam na myśli wszystko poniżej 15". Wszelakie skąpce i ceneo znajdują mi tylko właśnie tą 14" Sonkę za 5000zł, co niestety mój budżet przewyższa :( ale może jest coś jeszcze, o czym nie wiem

Odnośnik do komentarza
Sęk w tym, że na lapka, czy netbooka, z dobrą baterią trzeba wydać ponad 1500 zł, kiedy za 1200 można kupić np. MSI Wind za standardową 3-komorową baterią. W praktyce wystarcza ona na jakieś 1,5h pracy na laptopie (mierzone na Ubuntu).

 

:| Chyba z włączonym wi-fi, bluetouchem, maksymalnym podświetleniem i nie wiem czym jeszcze... Ja mam Winda z 3 komorową baterią i tylko z wszystkim powłączanym, bateria wystarcza na mniej niż dwie godziny. Gdy np. nie mam włączonego bluetoucha i odrobinę przyciemnie matrycę, spokojnie starcza na 3 godziny działania w necie przez wi-fi. Poza tym teraz praktycznie wszystkie netbooki sprzedawane są z mocniejszymi bateria. 6 komorowa to w przypadku Winda już standart.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebuje pomocy w wyborze lapka. W cenie od 4 tysiecy (nie mniej :> ) do 4,3.

Moje glowne oczekiwania.. Hmm, zeby ze dwa nastepne FMy mi na nim w miare smigały ;) Aaa i zeby mial mozliwosc podlaczenia glosników 5.1 oraz mozliwosc podpiecia pod jakis telewizor

 

Jakies propozycje? Tylko maja byc nowki sklepowe. Zadnych uzywanek albo sciaganych zzagramanicy

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dotyczące pamięci RAM w laptopie. Chciałbym sobie dodać trochę pamięci (obecnie mam 1 GB - chciałbym dokupić 2 GB), tylko nie wiem czy są jakieś ograniczenia ile ewentualnie mogę sobie podpiąć (i jeśli tak to w jaki sposób mogę to sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie dotyczące pamięci RAM w laptopie. Chciałbym sobie dodać trochę pamięci (obecnie mam 1 GB - chciałbym dokupić 2 GB), tylko nie wiem czy są jakieś ograniczenia ile ewentualnie mogę sobie podpiąć (i jeśli tak to w jaki sposób mogę to sprawdzić).

Możesz napisać mejla do producenta przecież. W google, jak poszukasz, to powinieneś znaleźć strony, w których pokazane są informacje o Twoim lapku (w tym o ilość RAMu od razu i ewentualnej ilość RAMu, którą można jeszcze wpiąć).

Odnośnik do komentarza
Panowie, potrzebuje pomocy w wyborze lapka. W cenie od 4 tysiecy (nie mniej :> ) do 4,3.

Moje glowne oczekiwania.. Hmm, zeby ze dwa nastepne FMy mi na nim w miare smigały ;) Aaa i zeby mial mozliwosc podlaczenia glosników 5.1 oraz mozliwosc podpiecia pod jakis telewizor

 

Jakies propozycje? Tylko maja byc nowki sklepowe. Zadnych uzywanek albo sciaganych zzagramanicy

Kupujesz na firmę, że nie mniej niż 4k? :>

 

Za taką cenę raczej wszystkie z oferowanych laptopów spełnią Twoje oczekiwania.

 

Ja mam w pracy fajnego HaPeka, który powinien Cię zadowolić. Ten model to Hewlett Packard Pavilion DV5-1199EW. Jeżeli dobrze się rozejrzysz to złapiesz go w cenie do 4300 złotych. Notebook zawiera procesor Intel Core 2 Duo P8600 (2.40 GHz), 4 GB pamięci na DDR2, dysk 320 GB, karta graficzna NVIDIA GeForce 9600M GT, wyświetlacz: 15,4'' z technologią BrightView Infinity. Komputer jest leciutki, waży około 2,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Panowie, potrzebuje pomocy w wyborze lapka. W cenie od 4 tysiecy (nie mniej :> ) do 4,3.

Moje glowne oczekiwania.. Hmm, zeby ze dwa nastepne FMy mi na nim w miare smigały ;) Aaa i zeby mial mozliwosc podlaczenia glosników 5.1 oraz mozliwosc podpiecia pod jakis telewizor

 

Jakies propozycje? Tylko maja byc nowki sklepowe. Zadnych uzywanek albo sciaganych zzagramanicy

Kupujesz na firmę, że nie mniej niż 4k? :>

 

Za taką cenę raczej wszystkie z oferowanych laptopów spełnią Twoje oczekiwania.

 

Ja mam w pracy fajnego HaPeka, który powinien Cię zadowolić. Ten model to Hewlett Packard Pavilion DV5-1199EW. Jeżeli dobrze się rozejrzysz to złapiesz go w cenie do 4300 złotych. Notebook zawiera procesor Intel Core 2 Duo P8600 (2.40 GHz), 4 GB pamięci na DDR2, dysk 320 GB, karta graficzna NVIDIA GeForce 9600M GT, wyświetlacz: 15,4'' z technologią BrightView Infinity. Komputer jest leciutki, waży około 2,5 kg.

 

Sorry Korzen ale dla mnie ceny Pawilonuw to jest jakis :picard: ja za 2700 kupilem Acera z wiekszym ekranem i troche slabszym prockiem (C2D P8400)...

 

I jeszcze na raty 0%...

Odnośnik do komentarza

Panowie co bedzie bardziej przydatne w Lapku? Blue-Ray czy ekran LED?

Bo mam dwa lapki do wyboru:

http://www.allegro.pl/item629379403_hp_pav...g_17_3_led.html <-- na totalnym wypasie, ale brak BR :/

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...8&grupa=960 <-- troche gorszy i bez LED, ale z BR

A moze jest jakis lapek w podobnej klasie cenowej, ktory ma jedno i drugie? :>

Odnośnik do komentarza

Jeżeli potrzebujesz BluRay to chyba sprawa jest prosta? W dodatku, jeżeli to ma być lapek na dłużej to ten z BluRay obsługuje nowszy format WiFi. Ten wyświetlacz LED to zdaje się być tani chwyt marketingowy ;P No i jak ktoś mądrze powiedział, pomyśl dwa razy zanim pomyślisz o kupnie 17'' lapka ;)

Odnośnik do komentarza
Ten wyświetlacz LED to zdaje się być tani chwyt marketingowy ;P

:>

 

Poza tym ten lapek z LEDem ma dwa razy wiecej dedykowanej pamieci grafy :-k

Nie mówiąc o cyferkach tzn ten z BR ma poprzedniej generacji i to nie najlepszy model(3450).

Ja osobiście radzę poszukać jakiś Acerków jak to ktoś mówił, za dużo niższą cenę można znaleźć bardzo dobry sprzęt. Wadą jest słabe serwisowanie(podobno, bo na szczęście mój problemów nie sprawia).

Odnośnik do komentarza
Ten wyświetlacz LED to zdaje się być tani chwyt marketingowy ;P

:>

 

Poza tym ten lapek z LEDem ma dwa razy wiecej dedykowanej pamieci grafy :-k

Niby, ale jeżeli się zastanowić, czy potrzebujesz ponad 1GB do grafy to, ten parametr traci znaczenie. ;] Podstawą wg mnie to poszukać lapka o dużym ramie dobrym procku i średniej grafie. Przecież FM nagle nie wymyśli sobie wymagań graficzny znikąd, a nie oszukujmy się, w nic innego nie gramy ;)

Osobiście bym się bardziej nad tym lapkiem z BluRay zastanawiał, możliwe, że za rok, max dwa to będzie to czego oczekujesz, szczególnie, jeżeli masz TV HD, albo chociażby HD reddy.

Odnośnik do komentarza

Panowie, szukam laptopa w cenie do 2400 zł. Zależy mi głównie na mobilności oraz na tym, żeby bateria była w stanie wytrzymać kilka godzin. Poza tym nie obraziłbym się gdyby dało się na nim w coś zagrać (niekoniecznie w najnowszego FMa ;]). Można znaleźć coś sensownego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza

California_Access_M162S

Parametry ma niezłe, za tą cenę ciężko o lapka z dobrą kartą graficzną a ten takową posiada. 3gb ramu, procek też nie najgorszy.

Nie wiem tylko jak z czasem pracy na baterii, niby pisze 4h, ale jak to w praktyce wygląda to nie wiem.

No i czy w ramy Twojego pojęcia mobilności wpasowuje się ekran 15,4 czy to za dużo?

 

PS: Sam z produktów firmy California Access nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak to jest z solidnością i gwarancją.

PS2: Kosztuje 2500 ale zazwyczaj w Komputroniku mają wysokie ceny, pewnie da radę znaleźć taniej :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...